Interactive Brokers klausimai pradedantiesiems

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Interactive Brokers klausimai pradedantiesiems

Standartinė laurizas » Pen Bal 03, 2020 8:07 am

Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 6:33 am
apsaugos (???),
Pvz., ateisi pas juos į susitikimą gyvai, o priimamajame apsauga, kuri turi turėt tavo duomenis, kad galėtum įeit į patalpas.
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 6:33 am
įdarbinimo (wtf???)
Čia jau WTF, turbūt turi šablonkę bendrą pranešimo, kuri tinka visiems ir visada, nesigilino pritaikyt investuotojui.
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 6:33 am
skambučių aptarnavimo (???), ...." Kokios įstatyme numatytos paslaugos ar pareigos gali pareikalauti siųsti mano pajamas ir paso duomenis įdarbinimo ar skambučių aptarnavimo įmonėms???
Skambučių aptarnavimo įmonėm nesiųs tavo pajamų ir paso duomenų, siųs vardą, pavardę, telefoną, paskyros Nr., dar ką nors pagal situaciją.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pen Bal 03, 2020 9:17 am

Dovydas rašė:
Ket Bal 02, 2020 8:51 pm
Pirkti dar nemėginau, tad negaliu patvirtinti ar leidžia. Deja kažko nerandu ko noriu (ką Luminore turėjau):
IE00BFY0GT14 (SPPW:xetr)
IE00BKM4GZ66 (IS3N:xetr)
Galiu patvirtinti, kad SPPW yra, nes pats perku būtent šį ETF. Pabandyk ieškoti SWRD ticker.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pen Bal 03, 2020 10:31 am

laurizas rašė:
Pen Bal 03, 2020 8:07 am
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 6:33 am
apsaugos (???),
Pvz., ateisi pas juos į susitikimą gyvai, o priimamajame apsauga, kuri turi turėt tavo duomenis, kad galėtum įeit į patalpas.
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 6:33 am
įdarbinimo (wtf???)
Čia jau WTF, turbūt turi šablonkę bendrą pranešimo, kuri tinka visiems ir visada, nesigilino pritaikyt investuotojui.
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 6:33 am
skambučių aptarnavimo (???), ...." Kokios įstatyme numatytos paslaugos ar pareigos gali pareikalauti siųsti mano pajamas ir paso duomenis įdarbinimo ar skambučių aptarnavimo įmonėms???
Skambučių aptarnavimo įmonėm nesiųs tavo pajamų ir paso duomenų, siųs vardą, pavardę, telefoną, paskyros Nr., dar ką nors pagal situaciją.
Į susitikimą nežadu eiti. O net jei ir reikėtų - tam kad mane kaip klientą priimti jie turi disponuoti mano paso duomenimis tai absurdas. Niekur to nereikia. Susitari su vadybininku ir apsauga praleidžia pagal asmens dokumente nurodytus vardą pavardę... Jiem nereikia mano darbobvietės / pareigų / atlyginimo / turimo likvidaus kapitalo dydžio ir pan.

Aš suprantu kad taip jie GALI elgtis jei NORI. Ir aš nebūčiau prieš jei jie patys (MC) disponuos šiais duomenim savo paslaugai vykdyti. Bet esmė visa ir yra apie tai kad aš įgalinu juos dalinti mano informaciją trečiom šalim beveik be jokių apribojimų. Kam po velnių to reikia šiai paslaugai atlikti??

Jei kalba eitų apie emeilą, vardą pavardę ir adresą - mat jį velniai. Bet kai kalba eina apie absoliučiai pilną mano asmens, finansų ir pan. profilį - čia jau apie bankų lygio informacijos gilumą kalbame. Ir net bankai neturės tiek daug kiek MC nori: pvz. mano investicinio aktyvumo detalių...
Gal panikuoju per daug, bet man labai nesinori pasirašinėti po tokia "šablonke" nusimaunant prieš juos net triusikus.
Dėl to ir klausiu. Jei jau IB platformoje užsiregistravau ir turiu accountą, ar juo galėsiu naudotis, ar privalau apsinuoginti prieš MC? Matyt kad galiu patikrinti kai suvaikščios pinigai :) Nes IB profilyje nemačiau kažko labai kategoriško kad būtinai turiu prisiduoti tarpininkui... Nebent neperskaičiau vieno iš dokumentų su varnele iki galo :)
Paskutinį kartą redagavo Sitis Pen Bal 03, 2020 10:37 am, redaguota 2 kartą(us).

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Pen Bal 03, 2020 10:32 am

Gerietis rašė:
Pen Bal 03, 2020 9:17 am
Galiu patvirtinti, kad SPPW yra, nes pats perku būtent šį ETF. Pabandyk ieškoti SWRD ticker.
IB įrašant minėtą užklausą randa du, bet iš to, ką jie pas save webe pateikia visiškai nieko neaišku - nerašo nei valiutos (USD? EUR? GBP?), nei KID dokumento nėra:
http://prntscr.com/rs6yzf

Variantai jų tickerio duodami du:
IBIS2
LSEETF

Oficialiam šio ETF puslapyje nei vieno iš minėtų tickerių nėra: https://www.ssga.com/uk/en_gb/instituti ... tf-sppw-gy

Screenshotas: http://prntscr.com/rs7auq

Gal kas galėtų paaiškinti, kaip visa tai suprasti ir kas realiai yra perkama konkrečiu atveju per IB?.. :D
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 6:33 am
Gavau laišką iš Myriad Capital su krūva dokumentų. Daug jautrių asmens duomenų reikia pateikti ir pan.
o dėl šito tai keista. kaip suprantu Myriad Capital veikia identiškai kaip Trade Station Global - tik tarpininkai, kurie prileidžia prie IB. tai pvz aš per TSG reginausi - visiškai jiems jokių duomenų nereikėjo pateikti, viskas tik IB pateikiama, nes jie sąskaitą valdo.
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Bal 03, 2020 11:19 am

Ibis2 - xetra birža.
Lseetf - Londono birža, etf

O ticker žiūrėkite justetf.com, prie listing bus kiekvienos biržos ticker su valiuta.
Mano blogas http://giem.lt

Point9
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Pir Lap 18, 2019 7:44 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Point9 » Pen Bal 03, 2020 11:27 am

Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 10:31 am

Į susitikimą nežadu eiti. O net jei ir reikėtų - tam kad mane kaip klientą priimti jie turi disponuoti mano paso duomenimis tai absurdas. Niekur to nereikia. Susitari su vadybininku ir apsauga praleidžia pagal asmens dokumente nurodytus vardą pavardę... Jiem nereikia mano darbobvietės / pareigų / atlyginimo / turimo likvidaus kapitalo dydžio ir pan.

Aš suprantu kad taip jie GALI elgtis jei NORI. Ir aš nebūčiau prieš jei jie patys (MC) disponuos šiais duomenim savo paslaugai vykdyti. Bet esmė visa ir yra apie tai kad aš įgalinu juos dalinti mano informaciją trečiom šalim beveik be jokių apribojimų. Kam po velnių to reikia šiai paslaugai atlikti??

Jei kalba eitų apie emeilą, vardą pavardę ir adresą - mat jį velniai. Bet kai kalba eina apie absoliučiai pilną mano asmens, finansų ir pan. profilį - čia jau apie bankų lygio informacijos gilumą kalbame. Ir net bankai neturės tiek daug kiek MC nori: pvz. mano investicinio aktyvumo detalių...
Gal panikuoju per daug, bet man labai nesinori pasirašinėti po tokia "šablonke" nusimaunant prieš juos net triusikus.
Dėl to ir klausiu. Jei jau IB platformoje užsiregistravau ir turiu accountą, ar juo galėsiu naudotis, ar privalau apsinuoginti prieš MC? Matyt kad galiu patikrinti kai suvaikščios pinigai :) Nes IB profilyje nemačiau kažko labai kategoriško kad būtinai turiu prisiduoti tarpininkui... Nebent neperskaičiau vieno iš dokumentų su varnele iki galo :)
Bent jau finansinį profilį sudaryti ir tam tikros informacijos klausti jie privalo pagal ES reguliavimą (Mifid II). Iš esmės, įvertinti, ar neprisiimsi per daug rizikos ir ar galimą suteikti teisę prieiti prie finansinių priemonių, tada atitinkamai patarti (bent jau formaliai). Žinoma tai nebūtinai reiškia kad jie neprašo per daug asmens duomenų - galima būtų paklausti, kokios informacijos jiems reikia pagal reguliavimą, o kokios galima neteikti.

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Pen Bal 03, 2020 11:32 am

Giem rašė:
Pen Bal 03, 2020 11:19 am
Ibis2 - xetra birža.
Lseetf - Londono birža, etf

O ticker žiūrėkite justetf.com, prie listing bus kiekvienos biržos ticker su valiuta.
konkrečiai šito ETF justetf.com listing puslapis: https://www.justetf.com/uk/etf-profile. ... ab=listing

Rodo tuos pačius tickerius, kurie ir oficialiam SPDR webe įdėti.
Tai jokio "ibis" ten irgi nėra.. gerai, kad "B" raidės priekyje nėra, nes kiek ieškau, tai panašiai gaunasi :D
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bal 03, 2020 12:45 pm

Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 10:31 am
Į susitikimą nežadu eiti. O net jei ir reikėtų - tam kad mane kaip klientą priimti jie turi disponuoti mano paso duomenimis tai absurdas. Niekur to nereikia. Jiem nereikia mano darbobvietės / pareigų / atlyginimo / turimo likvidaus kapitalo dydžio ir pan.
Apsaugos tarnybos darbuotojui perduos ne viską, ką turi,o tik tiek, kiek reikia tave identifikuoti. Turbūt užtektų tik vardo. Jokio paso ir pan. duomenų neduos.
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 10:31 am
Bet esmė visa ir yra apie tai kad aš įgalinu juos dalinti mano informaciją trečiom šalim beveik be jokių apribojimų. Kam po velnių to reikia šiai paslaugai atlikti??
Nieko tu neįgalini. Jei reikėtų tavo įgalinimo, tai prašytų tavo sutikimo, o dabar neprašo, tik informuoja, ką darys su tavo duomenim.
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 10:31 am
Gal panikuoju per daug,
Aha, per daug.
Sitis rašė:
Pen Bal 03, 2020 10:31 am
Jei jau IB platformoje užsiregistravau ir turiu accountą, ar juo galėsiu naudotis, ar privalau apsinuoginti prieš MC?
Turbūt turi, nes jie yra IB atstovai, tik šiaip keista, jeigu viskas dubliuojasi, teoriškai duodi viską MC, o jie sutvarko.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Bal 03, 2020 1:02 pm

Dovydas rašė:
Pen Bal 03, 2020 11:32 am
Giem rašė:
Pen Bal 03, 2020 11:19 am
Ibis2 - xetra birža.
Lseetf - Londono birža, etf

O ticker žiūrėkite justetf.com, prie listing bus kiekvienos biržos ticker su valiuta.
konkrečiai šito ETF justetf.com listing puslapis: https://www.justetf.com/uk/etf-profile. ... ab=listing

Rodo tuos pačius tickerius, kurie ir oficialiam SPDR webe įdėti.
Tai jokio "ibis" ten irgi nėra.. gerai, kad "B" raidės priekyje nėra, nes kiek ieškau, tai panašiai gaunasi :D
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... 2&p=europe

Pažiūrėk, gi nurodyta, Exchange sutrumpinimas. Čia joks ne ticker. IBIS2 arba LSEETF čis exchange sutrumpinimas. Per justetf susirandi kurioj biržoj, kokiu ticker parduoda. O tada jau per IB toj pačioj biržoj perki.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Pen Bal 03, 2020 1:33 pm

Giem rašė:
Pen Bal 03, 2020 1:02 pm
Čia joks ne ticker. IBIS2 arba LSEETF čis exchange sutrumpinimas.
Ačiū, dabar supratau. Niekur kitur neesu matęs, kad IBIS2 yra XETRA (Vokietijos birža, kurios ir ieškojau).

tik IB profilyje paieškant konkretaus ETF tikrai info pateikiama arti nulio. nėra valiutos, aiškiai parašytos biržos, KID dokumento. Palyginus patogumu Luminor Trader viskas aišku ir viskas vietoje (o galvojau, kad jų platforma neišdirbta :D )
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Skelbti atsakymą