Kas tas ETFmatic?

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
HomoDeus
Naujokas
Pranešimai:19
Užsiregistravo:Ant Lie 23, 2019 12:45 pm
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 2
Re: Kas tas ETFmatic?

Standartinė HomoDeus » Pen Sau 31, 2020 6:28 pm

Pasikeitė ETFmatic terms and conditions
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Šeš Vas 01, 2020 6:52 pm

HomoDeus rašė:
Pen Sau 31, 2020 6:28 pm
Pasikeitė ETFmatic terms and conditions
Paveikslėlis
Panašu, kad nemaža dalis privalumų išnyko. Pradedantiesiems nebebus tinkamas variantas dėl 1k eur depozito. 1k eur nėra labai dideli pinigai, bet dauguma pradedančiųjų pradžioje manau nori išbandyti platformą su mažesne suma ir tik tada pereiti prie didesnių sumų, jei platforma pasiteisina.

Kraske
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:101
Užsiregistravo:Sek Gru 22, 2019 1:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 5

Standartinė Kraske » Pir Vas 03, 2020 7:53 pm

More bad news:

FAQ changed and now says the following: We are working hard to obtain a second authorization as soon as possible within the context of our Brexit contingency plans.

Apparently the license required to operate outside of UK is still not active.


Tikėkimės, kad viskas pavyks

Mykolasb
Naujokas
Pranešimai:3
Užsiregistravo:Ant Bal 07, 2020 3:45 am

Standartinė Mykolasb » Tre Bal 08, 2020 3:35 am

Hey, Gal Mr BM galėtų atnaujinti https://balticmustache.lt/geriausias-br ... voje-2019/ su info kad ETFMatic reikalauja 1000 eur pradinio įnašo, nebeliko Young investor acct (mane tas labai nuliūdino, nes galvojau dukrai kaupti) ir kaip supratau išvis šiuo metu iš EU neatsidarysi pas juos sąskaitos?

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Tre Bal 08, 2020 5:40 am

Mykolasb rašė:
Tre Bal 08, 2020 3:35 am
Hey, Gal Mr BM galėtų atnaujinti https://balticmustache.lt/geriausias-br ... voje-2019/ su info kad ETFMatic reikalauja 1000 eur pradinio įnašo, nebeliko Young investor acct (mane tas labai nuliūdino, nes galvojau dukrai kaupti) ir kaip supratau išvis šiuo metu iš EU neatsidarysi pas juos sąskaitos?
Labas. 2020 planuoju naują straipsnį, bet vasarą.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Tre Bal 08, 2020 8:57 am

Mykolasb rašė:
Tre Bal 08, 2020 3:35 am
Hey, Gal Mr BM galėtų atnaujinti https://balticmustache.lt/geriausias-br ... voje-2019/ su info kad ETFMatic reikalauja 1000 eur pradinio įnašo, nebeliko Young investor acct (mane tas labai nuliūdino, nes galvojau dukrai kaupti) ir kaip supratau išvis šiuo metu iš EU neatsidarysi pas juos sąskaitos?
Sąskaitą leidžia atidaryti, išbandyta. Kaip suprantu, iki šiuo metų pabaigos UK dar skaitosi esanti EU, taigi jiems reikia suspėti gauti EU licenciją iki šių metų pabaigos (jei visas atsiskyrimas nenusitęs ilgesniam laikui, kas dėl koronoviruso labai tikėtina). Jei gaus licenciją (o nematau, kodėl turėtų negauti), viskas nepastebimai vartotojams persikels į kitą jurisdikciją ir tiek...
Man ETFMatic nepatinka dėl to, kad pas juos visi fondai distributina dividendus, taigi juos reikės deklaruoti ir sumokėti mokesčius (bent kaip aš suprantu), nepaisant to, kad jie tuoj pat reinvestuojami. Belieka tikėtis, kad LT įstatymai bus pakeisti, įvedant investicinės sąskaitos sąvoką (bent jau taip yra žadama).

Qwerty
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Sek Bal 19, 2020 7:32 pm

Standartinė Qwerty » Pir Bal 20, 2020 11:14 am

Neseniai pradėjau investuoti. Kadangi noriu, kad didžiąją mano portfelio dalį sudarytų ETF'ai, pradėjau ieškoti kur juos pirkti. (ačiū balticmustache už gaires, kurios nurodė kryptį, iš ko maždaug rinktis :) )
Pasidomėjęs ir pasvarstęs variantus nutariau išbandyti ETFmatic. Mano argumentai kodėl:
1. Patogu ir paprasta pradedančiam investuotojui. Portfelis labai gerai diversifikuotas, pradedantysis taip gerai ir greit išsirinkti fondų nemanau kad sugebėtų.
2. Visur matau komentuojant "dideli platformos komisiniai". Aš manau kad komisiniai yra maži. Dideli jie nebent gausesniam portfeliui. 0.48 % metinis mokestis nuo portfelio, kai Interactive brokers - 120 usd per metus nepriklausomai nuo portfelio dydžio. T.y mano labai preliminariu paskaičiavimu (nelyginant usd/eu santykio) ETFmatic portfelis turėtų būti 20 000-25 000 Eur dydžio, kad mokesčiai pasiektų IBKR lygį.
Prieš IBKR nesu nusistatęs, pats ten planuoju pereiti sukaupęs didesnį portfelį ir įgijęs šiokios tokios patirties.
Apie mėnesį jau esu ETFmatic'e, po kiekvienos transakcijos, ir menesio gale gaunu e-mail su ataskaita kas vyko su portfeliu.
Liko tik atsakyti i klausimus - kaip reikes kitais metais deklaruoti dividendus bei pelna uz parduotus fondus, bei kas vyks su platforma po BREXIT.
Lauksiu komentaru ir pastabu - gal kurnors klystu.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Bal 20, 2020 6:17 pm

Prie 0,48 reikia pridėti dar 0,1021 ETF mokesčių viewtopic.php?f=11&t=316&p=4470#p4470

Sutinku 100 procentų, kad pradedančiam taupytojui tai puiki priemonė, nusistatei pariodinį pavedimą ir išvis galima pamiršti:) Vaikų portfelius ten laikau.
Dėl Brexit nemanau, kad bus kokių apribojimų.
Dėl dividendų reikės teikti VMI deklaracijas kasmet.

Vartotojo avataras
NeedFeed
Naujokas
Pranešimai:27
Užsiregistravo:Ket Geg 09, 2019 3:06 pm

Standartinė NeedFeed » Sek Bal 26, 2020 7:07 am

laurizas rašė:
Pir Bal 20, 2020 6:17 pm
Prie 0,48 reikia pridėti dar 0,1021 ETF mokesčių viewtopic.php?f=11&t=316&p=4470#p4470

Sutinku 100 procentų, kad pradedančiam taupytojui tai puiki priemonė, nusistatei pariodinį pavedimą ir išvis galima pamiršti:) Vaikų portfelius ten laikau.
Dėl Brexit nemanau, kad bus kokių apribojimų.
Dėl dividendų reikės teikti VMI deklaracijas kasmet.
Laurizai, gavau ETFmatci ataskaitą, kad per 2019 m. 40 eur dividentų, kurie aišku iškart reinvestavosi ir jų nemačiau tai juos ir uždeklaruočiau, bet pvz. kai ateis laikas viską išsigryninti iš ETFmatic ir susimokėti už gautą pelną, pelne bus ir reinvestuoti dividendai, tai nesigaus kad 2 kart už juos mokėsiu?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Bal 26, 2020 11:12 am

Nesigaus. Reinvestuotus dividendus galima prilyginti sąskaitos papildymui/papildomai įmokai/naujai investicijai, tik tiek, kad tų pinigų kaip ir nepamatai ir dėl jų jokio papildomo veiksmo nereikia atlikti.

Skelbti atsakymą