Swedbank

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
Statybininkas
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Ket Rgp 26, 2021 11:11 am
Gavo patiktukų: 1
Re: Swedbank

Standartinė Statybininkas » Ant Rgs 07, 2021 8:15 am

Kadangi esu žalias šioje srityje, norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę. Kaip geriau pasielgti perkant Swedbank Robur fondus? Ar pirkti 2 skaidant 50/50. Ar geriau daugiau, pvž. 5 fondus skaidant suma 25/25/25/25/25?

Šiuo metu esu nusimatęs : Swedbank Robur Access Edge Global ir Swedbank Robur Global Impact.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ant Rgs 07, 2021 11:00 am

Statybininkas rašė:
Ant Rgs 07, 2021 8:15 am
Kadangi esu žalias šioje srityje, norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę. Kaip geriau pasielgti perkant Swedbank Robur fondus? Ar pirkti 2 skaidant 50/50. Ar geriau daugiau, pvž. 5 fondus skaidant suma 25/25/25/25/25?

Šiuo metu esu nusimatęs : Swedbank Robur Access Edge Global ir Swedbank Robur Global Impact.
Iš klausimo spręndžiant tamstai dar reikėtų mažumėle pasigilinti į tai, kas yra investavimas ir dėl ko investuojama. Susidaryti strategiją ir pan.
Jei trumpai: ką pirkti ir kaip skaidyti priklauso nuo strategijos. Jei nori skaidyti - reik suprasti kodėl taip darai. Jei supranti kuo skiriasi Global ir Global Impact ir santykis 50/50 tave tenkina - pirmyn.
Apie tai kokius fondus rinktis - praktiškai visi FIRE blogeriai rašė, įskaitant ir Baltic Musache. Pasirenki patinkančią strategija, randi fondų atitikmenis Robur ir pirmyn.

P.S. Kadangi aš tingiu stipriai gilintis į visokius investavimus ir rinką, tai mano portfeliai išdėstyti grynai geografiškai:
mano zmona turi "2 fondų" portfelį: 80% MSCI global, 20% MSCI emerging markets. Toks santykis prieš porą metų daugiau/mažiau atitiko pasaulio akcijų rinką.
As turiu 4 fondų portfelį: 65% global, 15% Europe, 15% EM. 5% India (didesni svoriai sumesti "namų rinkai" ir Indijai, kurios perspektyva aš tikiu).
Kiti galimi variantai - išdėstyti pagal sektorius, ar investavimo strategiją (kaip jau minėtas Global Impact). Bet prieš renkantis gerai būtu suprasti ką ir kodėl renkiesi.

P.P.S. tai ne siulymas investuoti o tik dalinimas diletantiskomis mintimis.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Ant Rgs 07, 2021 11:03 am

Statybininkas rašė:
Ant Rgs 07, 2021 8:15 am
Kadangi esu žalias šioje srityje, norėčiau išgirsti Jūsų nuomonę. Kaip geriau pasielgti perkant Swedbank Robur fondus? Ar pirkti 2 skaidant 50/50. Ar geriau daugiau, pvž. 5 fondus skaidant suma 25/25/25/25/25?

Šiuo metu esu nusimatęs : Swedbank Robur Access Edge Global ir Swedbank Robur Global Impact.
Aš tai siūlyčiau pirkti du:
- 88% Swedbank Robur Access Edge Global
- 12% Swedbank Robur Access Edge Emerging Markets

Kodėl 88/12? Taip labiausiai atitiksi https://www.hette.ma/marketcap/ akcijų rinkos marketcap.
Kodėl Emerging Markets, o ne Global Impact? Dėl geresnės diversifikacijos.

Bet kokiu atveju geriausia pirkti kuo mažiau fondų, kad investavimas būtų kuo paprastesnis. Stenkis neapsisunkinti savęs.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Statybininkas
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Ket Rgp 26, 2021 11:11 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Statybininkas » Ant Rgs 07, 2021 6:27 pm

Gal galite pasidalinti savo turimais exel. failiukais arba nuotraukom, kaip sekate savo investicijas? Galbūt naudojate kažkokią kita programą, o ne exel? Ačiū. :)

Dr. Fake
Mustachian
Pranešimai:166
Užsiregistravo:Šeš Bir 08, 2019 7:24 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Dr. Fake » Ant Rgs 07, 2021 7:32 pm

Statybininkas rašė:
Ant Rgs 07, 2021 6:27 pm
Gal galite pasidalinti savo turimais exel. failiukais arba nuotraukom, kaip sekate savo investicijas? Galbūt naudojate kažkokią kita programą, o ne exel? Ačiū. :)
https://www.portfolio-performance.info/en/
https://indexfundinvestor.eu/2019/06/27 ... rformance/

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Tre Rgs 08, 2021 5:51 am

Gerietis rašė:
Ant Rgs 07, 2021 11:03 am

Kodėl 88/12? Taip labiausiai atitiksi https://www.hette.ma/marketcap/ akcijų rinkos marketcap.
Kodėl Emerging Markets, o ne Global Impact? Dėl geresnės diversifikacijos.
Na taip tiksliai tikrai nebūtina naujokui, standartinė strategija 80/20 kaip ir dalius minėjo. Jei dar ir po kableliais pradėsim skaičiuoti tai gal geriau tada pagalvoti kaip padidinti savo pajamas, o ne kablelių ieškoti.

Iš principo tai naujokui puikiai tinka Robur Global, o toliau belieka skirti kažkiek laiko domėjimuisi, skaitymui ir jau pačiam nuspręsti kur toliau investuoti ir kaip diversifikuoti.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Tre Rgs 08, 2021 6:09 am

Fumitto rašė:
Tre Rgs 08, 2021 5:51 am
Gerietis rašė:
Ant Rgs 07, 2021 11:03 am

Kodėl 88/12? Taip labiausiai atitiksi https://www.hette.ma/marketcap/ akcijų rinkos marketcap.
Kodėl Emerging Markets, o ne Global Impact? Dėl geresnės diversifikacijos.
Na taip tiksliai tikrai nebūtina naujokui, standartinė strategija 80/20 kaip ir dalius minėjo. Jei dar ir po kableliais pradėsim skaičiuoti tai gal geriau tada pagalvoti kaip padidinti savo pajamas, o ne kablelių ieškoti.

Iš principo tai naujokui puikiai tinka Robur Global, o toliau belieka skirti kažkiek laiko domėjimuisi, skaitymui ir jau pačiam nuspręsti kur toliau investuoti ir kaip diversifikuoti.
Nesutiksiu, nes nematau jokio skirtumo tarp tikslumo ar 80/20 ar 88/12, visur apvalus skaičius. Tiesiog vienas labiau atitinka viso pasaulio akcijų proporcijas, o kitas pervertina Emerging Markets.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Statybininkas
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Ket Rgp 26, 2021 11:11 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Statybininkas » Tre Rgs 08, 2021 7:42 am

Ačiū Jums už pastabas! Nuo šiandien jau tapau investuotoju! Ačiū šiai grupei kuri atvėrė man akis kol dar esu jaunas. Dabar visa savo laisvą laika skirsiu tobulėjimui šioje srityje. :)

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Tre Rgs 08, 2021 8:03 am

Statybininkas rašė:
Tre Rgs 08, 2021 7:42 am
Ačiū Jums už pastabas! Nuo šiandien jau tapau investuotoju! Ačiū šiai grupei kuri atvėrė man akis kol dar esu jaunas. Dabar visa savo laisvą laika skirsiu tobulėjimui šioje srityje. :)
Nepersistenk ir geriau pusę savo laisvo laiko skirk tobulėjimui investavime, kitą pusę - tai, kas teikia malonumą.

egiukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:32
Užsiregistravo:Sek Sau 10, 2021 12:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 5

Standartinė egiukas » Pir Rgs 27, 2021 8:55 pm

Pagalvojau apie galimybes įsigyti įmonių obligacijų. Na čia baltic įmonių būtų, bet pasirodo tai sudėtingiau nei maniau. Ta prasme, kad swedbank tokios galimybės nėra, o be swedbank turiu tik revolut. Ar kas nors išvis įsigyja obligacijas? Jei taip ka naudoja?
Čia galvoju kaip pasirinkima tarp dividendinių akcijų ir obligacijų. Va seniau sb platintos obligacijos 6proc palūkanos, AUGA mačiau 5proc. ir t.t.

Skelbti atsakymą