ETF brokeris Lietuvoje

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22
Re: ETF brokeris Lietuvoje

Standartinė GKA » Ket Bir 27, 2019 6:15 am

Rolandas rašė:
Tre Bir 26, 2019 10:24 am
GKA, su laiku kai didės patirtis mažės ir akcijų skaičius portfelyje. O šiaip gaunasi maždaug 80 įmonių 180 000€ sumai. Bet noriu kad suprastum kad čia tik teorija ir planai.
Man kažkaip labai paradoksiškai skamba: neturint patirties atsirinkti 100 įmonių akcijoms pirkti, o kai atsiras patirties, mažinsiu tą 100 įmonių iki 80. Teorija prieštarauja pati sau: be patirties - daugiau, su patirtim - mažiau. Ar čia planas ir tikslas yra atsirinkt 100 "gerų" į kurias sukišus pinigus patikrint, kurios 80 iš jau atrinktų 100 yra visgi "geresnės negu geros". Skaičius renku pagal tavo pačio pateiktus ir kalbu irgi teoriškai, bet visvien kažkaip prieštaravimų daug matau tavo planuose.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ket Bir 27, 2019 6:36 am

Nematau jokių čia prieštaravimų. Akcijų daugiau nes patirties mažiau o akcijų daugiau nes didesnis diversifikavimas ir rizikos mažinimas. Kuo didesnė patirtis kuo labiau moki atsirinkti akcijas tuo mažiau skaidai riziką. Nes labiau pasitiki savo sprendimais ir gali į viena akcija dėti daugiau pinigų. plius po 100 atrinktų akcijų gausi žymiai daugiau patirties nei nuo 10 iš kurių 4 išvis atsitiktinė sėkmė.

Aš pastebėjau šito forumo bruožą kad žmonės nesistengia suprasti kitų. Aš per kelias žinutes vis tą patį malu o jums vis tiek nedaeina. Investuokit jus į savo indeksus ir nesukit galvos. aš jau stipriai jaučiu kad prasilenkia mano požiūris su visais užzombuotais kad indeksas valdo. Sėkmės jums

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Bir 27, 2019 7:59 am

Rolandai,

Būtent aš bandau suprasti tave, nes nelabai įsivaizduoju, kaip būnant neprofesionaliam investuotojui atsirinkti tokį kiekį įmonių investavimui į akcijas. Tas diversikavimas po 1-2% kiekvienai įmonei iš vienos pusės gerai, nes tikimybė, kad iš tavo turimų įmonių sugrius 30-50 ar dar daugiau yra maža, bet kalbant apie atsirinkimą, tai kuo daugiau įmonių nori atsirinkt, tuo labiau didėja rizika teisingai atsirinkt tas įmones ir dar tą riziką didini patirties neturėjimu. Daug optimizmo matau tavo mintyse, bet tuo pačiu ir daug aktyvaus darbo reiktų, kad tai ką tu pasakoji pasiekti. Dėl to ir kyla tie prieštaravimai.

Bet šioje temoje manau jau nukeliavom kaip reikiant į lankas su šiomis diskusijomis, tai gal būtų įdomiau padiskutuoti jei konkrečiau papasakotum apie savo portfelį atskiroje temoje.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pir Lie 01, 2019 9:14 pm

100 akciju yra nemazai :) Dvigubai daugiau nei Stoxx 50 :). Perki visu itrauktu i indeksa ir vargo nematai :D

O jei rimtai.. profesionalus investuotojai retai "perspjauna" indeksą, tai pradedančiajam.. imanoma, bet nelabai tikėtina. Dėl to ir atsirado.. pradžioje indeksiniai fondai, dabar ETF.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ant Lie 02, 2019 4:57 am

100 skirtingų akcijų tikrai nereikės. 80 čia maksimumu maksimumas. Ir tai jeigu nematysiu ką pirkti tai iš principo nepirksiu kad tik didinti skaičių.

GKA, visiškai sutinku optimizmo daug ir aš galiu klysti. Bet tai atitinka mano rizikos laipsnį. Būtent taip darydamas jaučiuosi ramiau. Kitas dalykas kad man indeksiniai fondai irgi optimizmas tarkim daug kas vadovaujasi john c. Bogle principais bet juk jis ir sukūrė fondą kuris seka indeksą, čia tas pats kas rokfeleris rašytų kad nafta geriausias pasaulyje kuras ir mūsų ateitis. Nežinau ar čia geras buvo pavizdys bet esmė aiški. Aš tiesiog mokausi mąstyti kritiškai nes mano šitas gebėjimas labai silpnas. Toliau man įdomu ar akcijos kurias laiko fondas priklauso jums ar jums priklauso tik fondo vienetas. Nes jeigu tik fondo vienetas tai koks čia diversifikavimas. Nes tarkim aš turiu 20 kompanijų ir viena bankrutuoja lieka 19 o jeigu bankrutuoja fondas kuriame 1000 kompanijų bet jūs netenkat visko? Nes akcijas tai perka nelygiom dalim. Nebus taip kad Apple jums duos 2.34 akcijos kurios turėtų jums priklausyti. Reiktų daugiau pasidomėti kaip dirba fondai ir nepasikliauti vien statistika kad va indeksas aplenkia 90% aktyvių investuotojų ir taškas. Dar vienas dalykas kad labai daug žmonių persimeta ant pasyvių fondų, man atrodo gal jau 80% o tai bandos jausmas o tai truputi neramina. Dar nesugalvoju kas galėtų atsitikti bet galbūt pakelti mokesčius ar dar kažką nežinau.

dali.us tikslas yra ne perspjauti indeksą o sukurti pinigų mašiną. Kad būtų cashflow kuris su laiku padengtu visas išlaidas.

I2I
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 6:38 pm

Standartinė I2I » Ant Lie 02, 2019 5:37 am

Naujoko klausimas:

Ar Luminor Trade platforma yra geras pasirinkimas ilgesniam laikotarpiui (30+) ?
Domina pasyvus investavimas, skiriant 200EUR/mėn trims skirtingiems ETF. Ar geriau daryti įmokas kas antrą mėnesį, sukaupus 400EUR?

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ant Lie 02, 2019 11:30 am

I2I rašė:
Ant Lie 02, 2019 5:37 am
Naujoko klausimas:

Ar Luminor Trade platforma yra geras pasirinkimas ilgesniam laikotarpiui (30+) ?
Domina pasyvus investavimas, skiriant 200EUR/mėn trims skirtingiems ETF. Ar geriau daryti įmokas kas antrą mėnesį, sukaupus 400EUR?
Vieno ETF pirkimas Luminor Trade tau kainuos 10eur. Perkant kas mėnesį komisiniams išleisi labai daug nuo mažų sumų.
Optimalesnis variantas būtų pirkt kas 4 mėn už 800eur vieną VP kažkokį, tada komisinis pirkimo sudarys 1,25% nuo 800 eur.

Luminor Trade mažom sumom per dideli komisiniai gaunas, siūlyčiau pasižvalgyti į visus įmanomus brokerius ir gerai apsvarstyti kuris tau labiausiai tinka.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

I2I
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 6:38 pm

Standartinė I2I » Ant Lie 02, 2019 11:40 am

Artur rašė:
Ant Lie 02, 2019 11:30 am
I2I rašė:
Ant Lie 02, 2019 5:37 am
Naujoko klausimas:

Ar Luminor Trade platforma yra geras pasirinkimas ilgesniam laikotarpiui (30+) ?
Domina pasyvus investavimas, skiriant 200EUR/mėn trims skirtingiems ETF. Ar geriau daryti įmokas kas antrą mėnesį, sukaupus 400EUR?
Vieno ETF pirkimas Luminor Trade tau kainuos 10eur. Perkant kas mėnesį komisiniams išleisi labai daug nuo mažų sumų.
Optimalesnis variantas būtų pirkt kas 4 mėn už 800eur vieną VP kažkokį, tada komisinis pirkimo sudarys 1,25% nuo 800 eur.

Luminor Trade mažom sumom per dideli komisiniai gaunas, siūlyčiau pasižvalgyti į visus įmanomus brokerius ir gerai apsvarstyti kuris tau labiausiai tinka.
Ačiū už atsakymą.
Žiūrėjau IB, bet paskaičius MR.BM straipsnį matau, kad platforma tinkamesnė portfeliams virš 100k EUR.
Kokį brokerį pats naudoji, jei ne paslaptis?

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ant Lie 02, 2019 12:06 pm

I2I rašė:
Ant Lie 02, 2019 11:40 am
Artur rašė:
Ant Lie 02, 2019 11:30 am
I2I rašė:
Ant Lie 02, 2019 5:37 am
Naujoko klausimas:

Ar Luminor Trade platforma yra geras pasirinkimas ilgesniam laikotarpiui (30+) ?
Domina pasyvus investavimas, skiriant 200EUR/mėn trims skirtingiems ETF. Ar geriau daryti įmokas kas antrą mėnesį, sukaupus 400EUR?
Vieno ETF pirkimas Luminor Trade tau kainuos 10eur. Perkant kas mėnesį komisiniams išleisi labai daug nuo mažų sumų.
Optimalesnis variantas būtų pirkt kas 4 mėn už 800eur vieną VP kažkokį, tada komisinis pirkimo sudarys 1,25% nuo 800 eur.

Luminor Trade mažom sumom per dideli komisiniai gaunas, siūlyčiau pasižvalgyti į visus įmanomus brokerius ir gerai apsvarstyti kuris tau labiausiai tinka.
Ačiū už atsakymą.
Žiūrėjau IB, bet paskaičius MR.BM straipsnį matau, kad platforma tinkamesnė portfeliams virš 100k EUR.
Kokį brokerį pats naudoji, jei ne paslaptis?
Naudoju Luminor Trade. Pirkimo komisiniam žiūriu, kad išeitų apie 1%. Kadangi laikysiu ilgai, tai man tas procentas didelės įtakos nedaro.
Pasirinkimas ETF Labai didelis, yra visi Ishares ir pagrindiniai Vanguard UCITS denominuoti eurais jau, tai nereikia jokio konvertavimo daryt.
Taip pat nepamiršk Baltijos biržos, yra gerų įmonių su gerai mokamais dividendais, o įsigijimo komisinaiai labai maži (naudojant buvusį DnB internetinej bankininkystėje galima pirkti).
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Ant Lie 02, 2019 4:20 pm

Rolandas rašė:
Ant Lie 02, 2019 4:57 am
Nes tarkim aš turiu 20 kompanijų ir viena bankrutuoja lieka 19 o jeigu bankrutuoja fondas kuriame 1000 kompanijų bet jūs netenkat visko? Nes akcijas tai perka nelygiom dalim.
Gal žinai fondų bankrutavimo pavyzdžių (kaip suprantu kalbam apie ETF)?
Fondo bankrutavimo sąlygą yra visų fondo aktyvų bankrutavimas, nejaugi ne taip? Tai sakyčiau, kad to tikimybė yra artima nuliui, todėl ir prašau pavyzdžių.

Skelbti atsakymą