ETF brokeris Lietuvoje

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
silverex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:74
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 1:39 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7
Re: ETF brokeris Lietuvoje

Standartinė silverex » Pen Rgp 13, 2021 2:00 pm

laurizas rašė:
Pir Rgp 02, 2021 12:19 pm
Samogitian rašė:
Pir Rgp 02, 2021 7:31 am
kuris geriausias brokeris smulkiam investuotojui 100eur/mėn ?
ETFmatic arba Swedbank su Robur fondais.
Aš tai manyčiau, kad Trading212 arba Swedbank+Robur. Neatrodo, kad T212 būtų kažkuo pavojingesnis už ETFMatic, o privalumų gerokai daugiau: nėra platformos mokesčio (pas ETFMatic jis palyginus didelis), galima rinktis accumulating ETFus. Interfeisas labai patogus, gali reguliariai automatiškai pirkti keletos ETFų portfelį pagal piniginę vertę (su fractional shares).

Samogitian
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:37
Užsiregistravo:Ant Lap 12, 2019 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 7

Standartinė Samogitian » Ant Bir 07, 2022 12:09 pm

Sveiki,

norėčiau šiek tiek padiskutuoti apie swedbank ir seb bandymą konkuruoti rinkoje.
Visai neseniai Šeši nuliai aprašė kad vis dar geriausias pasirinkimas Lietuvoje yra IB.
Swedbank berots pernai nuėmė mokesčius nuo investavimo į robur fondus ir Lietuvos įmones (jei klystu pataisykite)
Šią savaitę jungdamasis prie banko pamačiau kad Seb investavimo robotas siūlo nuo 50 eur investuoti į ETF. Bet mokesčiai sudaro apie 1% .

https://www.seb.lt/privatiems/taupymas- ... anguage=LT

gal būt kažkas domėjotės plačiau apie tai ? Jei gerai suprantu tai šiuo atveju SEB turi savo ETF sudarytus valdomus fondus ir jų neįmanoma vėliau persinešti į IB ar pan.?

Bendrai žvelgiant smagu kad bent kažkoks veiksmas yra iš lietuviškų bankų į požūrį į smulkius investuotojus :)

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Ant Bir 07, 2022 1:49 pm

Neturiu nuomonės apie Swedbank ir jų robur fondus, nes nežinau kokie ten taikomi mokesčiai. Bet tikrai neverta mokėti 1% SEB valdomo mokesčių, ženkliai per daug.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Bir 07, 2022 5:22 pm

Samogitian rašė:
Ant Bir 07, 2022 12:09 pm
Sveiki,

norėčiau šiek tiek padiskutuoti apie swedbank ir seb bandymą konkuruoti rinkoje.
Visai neseniai Šeši nuliai aprašė kad vis dar geriausias pasirinkimas Lietuvoje yra IB.
Swedbank berots pernai nuėmė mokesčius nuo investavimo į robur fondus ir Lietuvos įmones (jei klystu pataisykite)
Šią savaitę jungdamasis prie banko pamačiau kad Seb investavimo robotas siūlo nuo 50 eur investuoti į ETF. Bet mokesčiai sudaro apie 1% .

https://www.seb.lt/privatiems/taupymas- ... anguage=LT

gal būt kažkas domėjotės plačiau apie tai ? Jei gerai suprantu tai šiuo atveju SEB turi savo ETF sudarytus valdomus fondus ir jų neįmanoma vėliau persinešti į IB ar pan.?

Bendrai žvelgiant smagu kad bent kažkoks veiksmas yra iš lietuviškų bankų į požūrį į smulkius investuotojus :)
Kiek man pristatė mano asmeniškai pažįstama seb filialo vadovė, ten yra įprasti etf, kuriuos ir mes galime pirkti. Į 1% mokesčius įeina pirkimo/pardavimo (transakcijos), pačių ETF ir visi kiti mokesčiai. Manau mažom sumom puiku. Nes vwce pirkimas apie 2 eur, kas nuo 100 yra 4% (pirkti ir parduoti). Vienas reikalas, kuris nepatiko, nerandu info apie pačius parinktus etf ir kad jie bus valdomi aktyviai. Jeigu duotų vwce, su 1%, iki 200 per mėnesį butų puiku.
Mano blogas http://giem.lt

Samogitian
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:37
Užsiregistravo:Ant Lap 12, 2019 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 7

Standartinė Samogitian » Tre Bir 08, 2022 5:57 am

Giem rašė:
Ant Bir 07, 2022 5:22 pm
Samogitian rašė:
Ant Bir 07, 2022 12:09 pm
Sveiki,

norėčiau šiek tiek padiskutuoti apie swedbank ir seb bandymą konkuruoti rinkoje.
Visai neseniai Šeši nuliai aprašė kad vis dar geriausias pasirinkimas Lietuvoje yra IB.
Swedbank berots pernai nuėmė mokesčius nuo investavimo į robur fondus ir Lietuvos įmones (jei klystu pataisykite)
Šią savaitę jungdamasis prie banko pamačiau kad Seb investavimo robotas siūlo nuo 50 eur investuoti į ETF. Bet mokesčiai sudaro apie 1% .

https://www.seb.lt/privatiems/taupymas- ... anguage=LT

gal būt kažkas domėjotės plačiau apie tai ? Jei gerai suprantu tai šiuo atveju SEB turi savo ETF sudarytus valdomus fondus ir jų neįmanoma vėliau persinešti į IB ar pan.?

Bendrai žvelgiant smagu kad bent kažkoks veiksmas yra iš lietuviškų bankų į požūrį į smulkius investuotojus :)
Kiek man pristatė mano asmeniškai pažįstama seb filialo vadovė, ten yra įprasti etf, kuriuos ir mes galime pirkti. Į 1% mokesčius įeina pirkimo/pardavimo (transakcijos), pačių ETF ir visi kiti mokesčiai. Manau mažom sumom puiku. Nes vwce pirkimas apie 2 eur, kas nuo 100 yra 4% (pirkti ir parduoti). Vienas reikalas, kuris nepatiko, nerandu info apie pačius parinktus etf ir kad jie bus valdomi aktyviai. Jeigu duotų vwce, su 1%, iki 200 per mėnesį butų puiku.
jei būtų galimybė investuoti į WWCE su 1 % mokesčiais, būtų puiku, bet iš aprašymo suprantu kad reikia pasirinkti ETF portfelį pagal riziką. Kaip manote kuri strategija artimiausia WWCE ? https://www.seb.lt/privatiems/taupymas- ... obotas/etf
puslapio apačioje

Turbūt žiūrint ilgalalaikiui investavimui (20-30 m +) vertėtų rinktis maksimalaus augimo "100 proc. į JAV, Europos Sąjungoje ir Azijoje registruotų įmonių akcijas"

kolkas į ETF neinvestuoju, esu statistinis lietuvis galintis skirti 100 eur investicijoms, tai šis variantas atrodo neblogas, bet turiu įtarimą kad jei ateityje sugalvočiau pereiti į IB, negalėčiau persinešti ETF

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Bir 08, 2022 7:37 am

Citi rašė:
Ant Bir 07, 2022 1:49 pm
tikrai neverta mokėti 1% SEB valdomo mokesčių, ženkliai per daug.
1% su ETF mokesčiais, tai išeina, kad SEB ima 0,8 %, kas yra beveik dvigubai daugiau nei ETFmatic. Daug tai, ar mažai turbūt priklauso nuo portfelio dydžio.
Samogitian rašė:
Tre Bir 08, 2022 5:57 am
Kaip manote kuri strategija artimiausia WWCE ? https://www.seb.lt/privatiems/taupymas- ... obotas/etf
puslapio apačioje
Turbūt maksimalaus augimo, bet neaišku, kodėl neįdėta tiksli informacija apie portfelio sudėtį.
Samogitian rašė:
Tre Bir 08, 2022 5:57 am
turiu įtarimą kad jei ateityje sugalvočiau pereiti į IB, negalėčiau persinešti ETF
Negalėtum, bet ar tai tragedija?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Bir 08, 2022 8:30 am

Bet į tą 1% įeina pirkimas ir pardavimas. Tai nėra blogai. 2 eur komisinis IB nuo šimto, jau viršija seb mokesčius. Aišku kaipiant po 500, 1000 ar pvz. Tik kas keli mėnesiai, tada mažiau naudų. Bet mano vyresniems kolegoms visai patiko, kad seb kažką sugalvojo. Nepasitiki mano kolegos IB Vengrijos filialu :)
Mano blogas http://giem.lt

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pen Bir 10, 2022 1:14 pm

Didžiausia problema su visais tais porfeliais.. kad perki katę maiše. Niekada nežinai, kokie ten ETF'ai bus parinkti ir kaip jie keisis bėgant laikui. Pagal strategijų aprašymą, kiekvienas portfelis galėtų būti sudarytas iš 1-2 ETF"ų, bet kaip bus realiai ?

Beje, tas 1% apie kurį eina kalba tai čia metinis ? (tiksliau ką patys ETF'ai pasiima +0.66% SEB'ui).

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bir 10, 2022 2:34 pm

dalius rašė:
Pen Bir 10, 2022 1:14 pm

Beje, tas 1% apie kurį eina kalba tai čia metinis ?
Tikrai ne mėnesinis:)

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Bir 10, 2022 4:33 pm

Kai bandžiau seb app investicijų robotą, prieš patvirtinant parodė visus etf į kuriuos investuotų. Visi buvo iShares MSCI ESG screened ETF. 65% USA, 17% Europa, 12 Emerging markets, 6% Japonija.
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą