Interactive Brokers

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Krebalas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:49
Užsiregistravo:Sek Kov 15, 2020 12:50 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3
Re: Interactive Brokers

Standartinė Krebalas » Ant Vas 07, 2023 1:02 pm

Sveiki, zmones sneka apie 1.25eur operacijos kainas IBKR, bet as kazkodel gaunu susimoketi 3 eurus atlikes operacijas. Ar 1.25eur cia kazkokia pasenusi info, ar kazka ne taip darau?

amd
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:62
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 12:56 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė amd » Ant Vas 07, 2023 3:48 pm

Krebalas rašė:
Ant Vas 07, 2023 1:02 pm
Sveiki, zmones sneka apie 1.25eur operacijos kainas IBKR, bet as kazkodel gaunu susimoketi 3 eurus atlikes operacijas. Ar 1.25eur cia kazkokia pasenusi info, ar kazka ne taip darau?
irgi moku 3eur :(

Underit
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:60
Užsiregistravo:Ant Rgs 21, 2021 5:30 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 7

Standartinė Underit » Ant Vas 07, 2023 10:32 pm

Jei kalba eina apie ETF pirkimus, tai operacijos kaina priklauso nuo pricing plan: su tiered planu min 1.25 EUR už operaciją, su fixed planu - min 3 EUR.

https://www.interactivebrokers.co.uk/en ... ?re=europe

Planą galima pasikeisti paskyros nustatymuose.

Krebalas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:49
Užsiregistravo:Sek Kov 15, 2020 12:50 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Krebalas » Tre Vas 08, 2023 6:09 am

Underit rašė:
Ant Vas 07, 2023 10:32 pm
Jei kalba eina apie ETF pirkimus, tai operacijos kaina priklauso nuo pricing plan: su tiered planu min 1.25 EUR už operaciją, su fixed planu - min 3 EUR.

https://www.interactivebrokers.co.uk/en ... ?re=europe

Planą galima pasikeisti paskyros nustatymuose.
Radau kaip pasikeisti, aciu labai!

MokausiInvestuoti
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Pir Geg 15, 2023 6:19 am
Išsiųsta patiktukų: 3

Standartinė MokausiInvestuoti » Pir Geg 15, 2023 6:20 am

Sveiki,
Esu šviežiai iškeptas IB naudotojas. Susikūriau acc, valiuta EUR, pasikeičiau mokėjimo planą į "Tiered", persivedžiau pinigų. Ir atrodo iki pilnos laimės liko tik pradėti pirkti VWCE ETF, tačiau pirkimo metu man rodo kainą kosminę (komisinis 40,71eur) lyginant su 1.25eur kur teoriškai turėtų būti.
Va ką man rodo:
Paveikslėlis

Aš siekiu nusipirkti VWCE už eurus iš Vokietijos rinkos, tačiau gal šitas VWCE amerikietiškas doleriais ir todėl taip kaina išsipučia? Bet įvedus į paiešką VWCE man tik šitą vieną variantą siūlo tai daugiau nelabai iš ko dar turiu rinktis.

Gal kas suprantate ką ne taip darau ir galite paprotinti? :)

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pir Geg 15, 2023 7:36 am

MokausiInvestuoti rašė:
Pir Geg 15, 2023 6:20 am
Sveiki,
Esu šviežiai iškeptas IB naudotojas. Susikūriau acc, valiuta EUR, pasikeičiau mokėjimo planą į "Tiered", persivedžiau pinigų. Ir atrodo iki pilnos laimės liko tik pradėti pirkti VWCE ETF, tačiau pirkimo metu man rodo kainą kosminę (komisinis 40,71eur) lyginant su 1.25eur kur teoriškai turėtų būti.
Va ką man rodo:

Aš siekiu nusipirkti VWCE už eurus iš Vokietijos rinkos, tačiau gal šitas VWCE amerikietiškas doleriais ir todėl taip kaina išsipučia? Bet įvedus į paiešką VWCE man tik šitą vieną variantą siūlo tai daugiau nelabai iš ko dar turiu rinktis.

Gal kas suprantate ką ne taip darau ir galite paprotinti? :)
Pabandyk padaryti "Limit order", o ne "Market". Jeigu nori nusipirkti market kaina, tai tiesiog užsidėk limitą kiek didesnį negu market kaina ir tiek.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

MokausiInvestuoti
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Pir Geg 15, 2023 6:19 am
Išsiųsta patiktukų: 3

Standartinė MokausiInvestuoti » Pir Geg 15, 2023 7:50 am

Gerietis rašė:
Pir Geg 15, 2023 7:36 am
MokausiInvestuoti rašė:
Pir Geg 15, 2023 6:20 am
Sveiki,
Esu šviežiai iškeptas IB naudotojas. Susikūriau acc, valiuta EUR, pasikeičiau mokėjimo planą į "Tiered", persivedžiau pinigų. Ir atrodo iki pilnos laimės liko tik pradėti pirkti VWCE ETF, tačiau pirkimo metu man rodo kainą kosminę (komisinis 40,71eur) lyginant su 1.25eur kur teoriškai turėtų būti.
Va ką man rodo:

Aš siekiu nusipirkti VWCE už eurus iš Vokietijos rinkos, tačiau gal šitas VWCE amerikietiškas doleriais ir todėl taip kaina išsipučia? Bet įvedus į paiešką VWCE man tik šitą vieną variantą siūlo tai daugiau nelabai iš ko dar turiu rinktis.

Gal kas suprantate ką ne taip darau ir galite paprotinti? :)
Pabandyk padaryti "Limit order", o ne "Market". Jeigu nori nusipirkti market kaina, tai tiesiog užsidėk limitą kiek didesnį negu market kaina ir tiek.
Ačiū už greitą atsakymą, bet kiek visur skaičiau, žiūrėjau youtube kaip pirkti IB platformoje ETF tai visi kaip ir "Market" naudoja ir rodo kaip dažniausiai naudojamą pasirinkimą. Todėl ir kyla man mintis, kad arba čia ne Vokietijos rinkoje prekiaujamas ETF arba kažko dar savo accounte nepasidaręs esu.
Jeigu nesunku gal gali savo IB paskyroje parinkti tą patį ETF su 8 vienetais ir paspausti "Preview" bei pasidalinti ką tau rodo? Tai atlikus truputį aiškiau pasidarytų ar čia mano accounto bėda ar visiems su šiuo ETF tokį didelį komisinį rodo.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pir Geg 15, 2023 8:14 am

MokausiInvestuoti rašė:
Pir Geg 15, 2023 7:50 am
Gerietis rašė:
Pir Geg 15, 2023 7:36 am
MokausiInvestuoti rašė:
Pir Geg 15, 2023 6:20 am
Sveiki,
Esu šviežiai iškeptas IB naudotojas. Susikūriau acc, valiuta EUR, pasikeičiau mokėjimo planą į "Tiered", persivedžiau pinigų. Ir atrodo iki pilnos laimės liko tik pradėti pirkti VWCE ETF, tačiau pirkimo metu man rodo kainą kosminę (komisinis 40,71eur) lyginant su 1.25eur kur teoriškai turėtų būti.
Va ką man rodo:

Aš siekiu nusipirkti VWCE už eurus iš Vokietijos rinkos, tačiau gal šitas VWCE amerikietiškas doleriais ir todėl taip kaina išsipučia? Bet įvedus į paiešką VWCE man tik šitą vieną variantą siūlo tai daugiau nelabai iš ko dar turiu rinktis.

Gal kas suprantate ką ne taip darau ir galite paprotinti? :)
Pabandyk padaryti "Limit order", o ne "Market". Jeigu nori nusipirkti market kaina, tai tiesiog užsidėk limitą kiek didesnį negu market kaina ir tiek.
Ačiū už greitą atsakymą, bet kiek visur skaičiau, žiūrėjau youtube kaip pirkti IB platformoje ETF tai visi kaip ir "Market" naudoja ir rodo kaip dažniausiai naudojamą pasirinkimą. Todėl ir kyla man mintis, kad arba čia ne Vokietijos rinkoje prekiaujamas ETF arba kažko dar savo accounte nepasidaręs esu.
Jeigu nesunku gal gali savo IB paskyroje parinkti tą patį ETF su 8 vienetais ir paspausti "Preview" bei pasidalinti ką tau rodo? Tai atlikus truputį aiškiau pasidarytų ar čia mano accounto bėda ar visiems su šiuo ETF tokį didelį komisinį rodo.
Tas pats ir man su market order:
Paveikslėlis

Pabandyk kaip aš sakiau su "Limit" order. Visada taip perku ir visada nuskaitomas 1.25eur mokestis.
"Market" order ir pats IBKR nerekomenduoja naudoti, dėl to turbūt ir prašo, kad sąskaitoje turėtum daugiau pinigų, nes galbūt nusipirksi 4 vienetus už 96eur, o kitus 4 jau už 100eur ir IBKR negalės išpildyti tavo order tinkamai.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

MokausiInvestuoti
Naujokas
Pranešimai:5
Užsiregistravo:Pir Geg 15, 2023 6:19 am
Išsiųsta patiktukų: 3

Standartinė MokausiInvestuoti » Pir Geg 15, 2023 8:54 am

Gerietis rašė:
Pir Geg 15, 2023 8:14 am
MokausiInvestuoti rašė:
Pir Geg 15, 2023 7:50 am
Gerietis rašė:
Pir Geg 15, 2023 7:36 am

Pabandyk padaryti "Limit order", o ne "Market". Jeigu nori nusipirkti market kaina, tai tiesiog užsidėk limitą kiek didesnį negu market kaina ir tiek.
Ačiū už greitą atsakymą, bet kiek visur skaičiau, žiūrėjau youtube kaip pirkti IB platformoje ETF tai visi kaip ir "Market" naudoja ir rodo kaip dažniausiai naudojamą pasirinkimą. Todėl ir kyla man mintis, kad arba čia ne Vokietijos rinkoje prekiaujamas ETF arba kažko dar savo accounte nepasidaręs esu.
Jeigu nesunku gal gali savo IB paskyroje parinkti tą patį ETF su 8 vienetais ir paspausti "Preview" bei pasidalinti ką tau rodo? Tai atlikus truputį aiškiau pasidarytų ar čia mano accounto bėda ar visiems su šiuo ETF tokį didelį komisinį rodo.
Tas pats ir man su market order:
Paveikslėlis

Pabandyk kaip aš sakiau su "Limit" order. Visada taip perku ir visada nuskaitomas 1.25eur mokestis.
"Market" order ir pats IBKR nerekomenduoja naudoti, dėl to turbūt ir prašo, kad sąskaitoje turėtum daugiau pinigų, nes galbūt nusipirksi 4 vienetus už 96eur, o kitus 4 jau už 100eur ir IBKR negalės išpildyti tavo order tinkamai.
Pirmas IB pirkimas tai drebančiom rankomis pabandžiau pasinaudoti tavo duotu patarimu. Market price rodė 96.67 tai pasirinkimau "Limit" ir nustačiau 96.70 kainą (kaip rekomendavai šiek tiek aukštesnę). Ir paspaudžiau pirkti... Tada išmetė vieną gąsdinantį pranešimą:
Paveikslėlis
Nepasidaviau ir paspaudžiau "Accept". Gavau dar vieną gąsdinantį pranešimą:
Paveikslėlis
Dar kartą "Accept" ir po minutės:
Paveikslėlis

Keli iš to išplaukę klausimai:
1. Kodėl komisinį 1.31eur paskaičiavo, o ne 1.25eur?
2. Nupirko už mano nustatytą limit aukščiausią kainą 96.70eur. Protingiau būtų buvę nustatyti tiksliai tą kurią man rodė 96.67?

Suprantu, kad čia skirtumai centai, bet mano noras išmokti teisingai naudotis, nes planuoju lump sum nemažą padaryti ir norisi tai teisingai/tvarkingai atlikti.

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pir Geg 15, 2023 10:37 am

MokausiInvestuoti rašė:
Pir Geg 15, 2023 8:54 am
Keli iš to išplaukę klausimai:
1. Kodėl komisinį 1.31eur paskaičiavo, o ne 1.25eur?
2. Nupirko už mano nustatytą limit aukščiausią kainą 96.70eur. Protingiau būtų buvę nustatyti tiksliai tą kurią man rodė 96.67?

Suprantu, kad čia skirtumai centai, bet mano noras išmokti teisingai naudotis, nes planuoju lump sum nemažą padaryti ir norisi tai teisingai/tvarkingai atlikti.
Tuos įspėjančius pranešimus reiktų gerai perskaityti, dalį klausimų atsakys. Pirmasis sako, kad inicijuoji pirkimą be naujausių kainų. Tai taip rašo, nes nepateikia dabartinių kainų, o rodomos kažkiek senos kainos, kokios buvo prieš n minučių. Tiksliai nežinau kokio senumo ir kaip tiksliai čia veikia, nes nelabai man aktualu, kai investuoju ilguoju laikotarpiu.
Antrasis pranešimas sako, kad IBKR dėl to uždės lubas/grindis pirkimo kainai. Greičiausiai todėl "Market" order darant IBKR norėjo, kad turėtum daugiau pinigų, nes lubas užstatė didesnes. "Limit" order lubos būna tokios kokias nustatai tu.

1. Kodėl 1.31, o ne 1.25 tiesą pasakius nežinau, nebuvo man taip pasitaikę. Gal pačiam IBKR būtų galima kažkaip susirasti šitą info ar kiti kolegos pasidalins savo patirtimi. Galimai gal kokios biržos mokesčiai ar kas, nors IBIS2 (XETRA) tokių mokesčių neturi.
2. Nupirko už 96.70, nes tu tokį limitą nustatei, o kadangi IBKR rodo pasenusias kainas, tai galimai tuo metu kai darei pirkimą kaina ir buvo pakilusi iki ar virš 96.7.
Duosiu paprastą pavyzdį (realiai gali būti kiek sudėtingiau dėl order book - pasidomėk kas tai yra, jeigu nežinai):
Tarkim VWCE vienetas dabar kainuoja 100eur. Tu nustatai "Limit" order, kurio limit yra 101eur, o perkamų vienetų skaičius 8. Tai IBKR tau nupirks 8 VWCE už kiek įmanoma mažesnę kainą, šiuo atveju 100eur, bet nepirks brangiau negu 101eur. Tai ši transakcija tau kainuos 800eur + komisiniai.
Kitas pavyzdys:
VWCE vienetas kainuoja 102eur. Tu nustatai "Limit" order, kurio limit yra 100eur, o perkami vienetai - 8. Tai IBKR tau dabar nieko nenupirks, nes rinkoje už tokią kainą niekas neparduoda. Order kabės tol kol jis bus atšauktas, baigs galioti (jeigu nustatytas galiojimo laikas) arba atsiras kažkas rinkoje ir tau parduos 8 (ar mažiau) VWCE po 100eur.

Jeigu dar kas neaišku klausk čia, atsakysime ir padėsime :)
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Skelbti atsakymą