Interactive Brokers (per TradeStation global)

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27
Re: Interactive Brokers (per TradeStation global)

Standartinė Fumitto » Pir Gru 28, 2020 11:43 am

Taip pat negavau jokio laiško. Esu susikūręs per TSG.
PS. ar kasnors prekiaujat su margin per TSG?

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Gru 30, 2020 7:05 am

Visi geri dalykai kažkada baigiasi. Tikėkimės, čia tik laikinai dėl bendro Brexit balagano, bet vienas skaitytojas pasidalino gautu atsakymu iš TSG. Labai tikiuosi nebus Degiro istorija, bet nu jei ką, tiesiog visi eisime tiesiai pas IB su $10/mėn inactivity fee.
Thank you for your interest in the TSG account.

Unfortunately, due to the Brexit situation we will not be opening new accounts for EEA residents from 1 January 2021 – we can inform you if/when this changes.

Thank you for your patience.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Gru 30, 2020 1:49 pm

šešinuliai rašė:
Tre Gru 30, 2020 7:05 am
Visi geri dalykai kažkada baigiasi. Tikėkimės, čia tik laikinai dėl bendro Brexit balagano, bet vienas skaitytojas pasidalino gautu atsakymu iš TSG. Labai tikiuosi nebus Degiro istorija, bet nu jei ką, tiesiog visi eisime tiesiai pas IB su $10/mėn inactivity fee.
Su tuo inactivity fee tai ar ne labiau apsimoka Swedbank? Bent jau iki 30k tai tikrai - pirkti vieną ETFą kainuoja 11 eurų, tai tas ant to, o jei perkant rečiau tai ir sutaupai. Virš 30k atsiranda saugojimo mokestis, bet pagal mane jis yra 0,008%, t.y. nuo 100k būtų 8€ mėnesiui. Man atrodo patrauklesnis variantas, ir nebereikia apie Vengriją galvoti.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Gru 30, 2020 1:52 pm

O šiaip kaip matau TSG klientai negauna lyg? Liekam UK? Aš pasirašau visai, UK apsaugos man pakanka, nebūtina EU :)

Kraske
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:101
Užsiregistravo:Sek Gru 22, 2019 1:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 5

Standartinė Kraske » Tre Gru 30, 2020 3:08 pm

pliumbum rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:52 pm
O šiaip kaip matau TSG klientai negauna lyg? Liekam UK? Aš pasirašau visai, UK apsaugos man pakanka, nebūtina EU :)
Suprantu, kad liekam. Bet dabar neaišku ar po kiek laiko tiesiog neprašys išsiparduoti visko.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Gru 30, 2020 3:19 pm

Kraske rašė:
Tre Gru 30, 2020 3:08 pm
pliumbum rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:52 pm
O šiaip kaip matau TSG klientai negauna lyg? Liekam UK? Aš pasirašau visai, UK apsaugos man pakanka, nebūtina EU :)
Suprantu, kad liekam. Bet dabar neaišku ar po kiek laiko tiesiog neprašys išsiparduoti visko.
Keistoka būtų, manau blogiausiu atveju permes į IB tiesiogiai. Kokia logika būtų, ypač kai aš pusę dabartinės sumos esu investavęs tiesiogiai per IB, o tik po to perėjau į TSG? Kažkada seniau kalbėjom, kad galimybė grįžti iš TSG į IB egzistuoja ir normaliomis sąlygomis.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Ket Gru 31, 2020 6:51 am

pliumbum rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:52 pm
O šiaip kaip matau TSG klientai negauna lyg? Liekam UK? Aš pasirašau visai, UK apsaugos man pakanka, nebūtina EU :)
Apsaugos good, bet liktume tik su FCA, ir man rodos EU turi daug griežtesnę finansų rinkos priežiūrą nei UK. Plius kad pačios UK ateitis neaiški, kaip ten bus po 10,20,30m

Klausimas mane labai dominantis kodėl IB pasirinko tokiom milžiniškom permainom, jei galima tiesiog likti UK?

Vartotojo avataras
Antanas Smetona
Naujokas
Pranešimai:2
Užsiregistravo:Ket Kov 05, 2020 7:51 am
Išsiųsta patiktukų: 1

Standartinė Antanas Smetona » Ket Gru 31, 2020 8:10 am

poklius rašė:
Ket Gru 31, 2020 6:51 am
pliumbum rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:52 pm
O šiaip kaip matau TSG klientai negauna lyg? Liekam UK? Aš pasirašau visai, UK apsaugos man pakanka, nebūtina EU :)
Apsaugos good, bet liktume tik su FCA, ir man rodos EU turi daug griežtesnę finansų rinkos priežiūrą nei UK. Plius kad pačios UK ateitis neaiški, kaip ten bus po 10,20,30m

Klausimas mane labai dominantis kodėl IB pasirinko tokiom milžiniškom permainom, jei galima tiesiog likti UK?
Negalima likti UK ir aktyviai teikti paslaugas EU rezidentams.

Europos atžvilgiu, UK taps trečiąja šalimi (nebent bus koks special susitarimas), tad norint teikti paslaugas EU rezidentams, turi turėti licenciją EU. Kitu atveju EU gali traktuoti kaip nelicencijuota veiklą ir tuomet visokių bairių gali būti (baudos, sankcijos, draudimai - bet čia kraštutinumai).

Kaip pavyzdį paimkit US, Hong Kongą, Singapūrą, ar kokią kitą jurisdikciją. EU rezidentas būdamas šiais brokeriais naudotis negali, nes jie neturi licencijos Europoje ir teikdami paslaugas pažeis reguliaciją. Manau dėl to TSG sustabdė naujų EU klientų onboardinimą. Senų niekas nevaro, bet atidarydami sąskaitas naujiems klientams jie rizikuoja pažeidinėti reguliavimą.

Prie brokerio licencijos pridėkime dar MIFID II. Post Brexit MIFID II nebebus taikomas UK, o jis yra sukurtas apsaugoti EU investuotojus. Jeigu UK reguliavimo EU nepripažins kaip MIFID II compliant, UK produktai negali būti prieinami EU rezidentams. Bet vėlgi, čia Brexit susitarimo klausimas.

O dėl vartotojų apsaugos.

EU reguliavimas visada yra geriau, kadangi tave saugo vietinės institucijos. Jeigu kas įvyktu ir brokeris būtų EU, tu kaip vartotojas galėtum kreiptis į Lietuvos Banką ir tavo skundas būtų perduodamas vietiniai jurisdikcijai (pvz. Vengrija). Jeigu vietinė jurisdikcija nesiims veiksmų, skundas gali būti keliamas į aukštesnį EU lygį (ESMA, ECB).

Jeigu tai UK brokeris ir tau lietuviui FCA pamoja ranka, dėja nei Lietuvos Bankas nei kiti EU reguliatoriai tau niekuo nepadės. You are on your own ir good luck. UK FCA visada pirma saugos savo rezidentus ir kitų šalių piliečiai jiem gali būti devintoje vietoje.

Kaip pvz. visi FX scameriai iš Curacao ar sibiro gilumos. Jie gal būt ir turi kažkokias vietinias FX licencijas, bet LB mums nepadės, o patiems tvarkytis su jų vietinia reguliacija praktiškai be šansų.

Overall šita situacija vienaip ar kitaip išsispręs. Brexitas unikali situacija, tad normalu, kad yra daug neaiškumo. Pradžioje niekas nieko nebaus, o ir brokeriai rimti kurie tikrai ras išeičių.

Pats sėdžiu su apvaliu portfeliu TSG. Asmeniškai labiau norėčiau būti perkeltas į Vengriją (aišku būtų geriau kažkur kitur EU), nei likti UK. Mūsų UK niekas nesaugo, o jeigu po kokių 5 ar 10 metų EU įves naują reguliavimą ir UK sakys susirinkit portfeliu, nieko gero iš to nebus. Vengrijoje bent būsime apsaugoti ir kuo mūsų daugiau ten, tuo geriau.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Gru 31, 2020 10:35 am

Antanas Smetona rašė:
Ket Gru 31, 2020 8:10 am
Negalima likti UK ir aktyviai teikti paslaugas EU rezidentams. Europos atžvilgiu, UK taps trečiąja šalimi (nebent bus koks special susitarimas), tad norint teikti paslaugas EU rezidentams, turi turėti licenciją EU.
Kategoriškai taip neteigčiau. Direktyvos 42 str. numatyta, kad leidimo nereikia, jei nesiūlomi nauji investiciniai produktai ar paslaugos :
rašė:Valstybės narės užtikrina, kad tuo atveju, kai Sąjungoje įsisteigęs ar esantis mažmeninis klientas ar profesionalus klientas, kaip apibrėžta II priedo II skirsnyje, savo išimtine iniciatyva inicijuoja, kad trečiosios valstybės įmonė teiktų investicines paslaugas ar vykdytų investicinę veiklą, 39 straipsnyje nustatytas reikalavimas turėti veiklos leidimą netaikomas toms trečiosios valstybės įmonės šiam asmeniui teikiamoms paslaugoms ar vykdomai veiklai, įskaitant santykius, konkrečiai susijusius su tų paslaugų teikimu ar veiklos vykdymu. Tokių klientų iniciatyva nesuteikia trečiosios valstybės įmonei teisės kitaip nei per filialą, jei to reikalaujama pagal nacionalinės teisės aktus, siūlyti naujų investicinių produktų ar paslaugų kategorijų tam klientui
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 26&from=EN
Antanas Smetona rašė:
Ket Gru 31, 2020 8:10 am
Jeigu tai UK brokeris ir tau lietuviui FCA pamoja ranka, dėja nei Lietuvos Bankas nei kiti EU reguliatoriai tau niekuo nepadės. You are on your own ir good luck. UK FCA visada pirma saugos savo rezidentus ir kitų šalių piliečiai jiem gali būti devintoje vietoje.
Nesutinku su tavo nuomone. Diskriminacija dėl pilietybės draudžiama. Taip, galbūt ginti savo teises per LB ir ES institucijas būtų pigiau, lengviau, greičiau, bet tai nereiškia, jos visada tave apgins, ir kad UK brokeriui sufeilinus tave FCA pasiųst vien dėl to, kad neturi UK paso.

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Ket Gru 31, 2020 10:43 am

pliumbum rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:49 pm
Su tuo inactivity fee tai ar ne labiau apsimoka Swedbank? Bent jau iki 30k tai tikrai - pirkti vieną ETFą kainuoja 11 eurų, tai tas ant to, o jei perkant rečiau tai ir sutaupai. Virš 30k atsiranda saugojimo mokestis, bet pagal mane jis yra 0,008%, t.y. nuo 100k būtų 8€ mėnesiui. Man atrodo patrauklesnis variantas, ir nebereikia apie Vengriją galvoti.
Nepamirškime, kad Lietuvoje investicijų draudimas yra iki 22k eur, kai tuo tarpu Vengrijoje 90 proc. iki 100k eur. Tai gal visgi Vengrija ne taip jau ir blogai? Na nebent esame 100 proc. tikri Swedbanku ir kitais dideliais žaidėjais, tad Lietuvoje draudimas jau nebesvarbus (taip turbūt neturėtų būti) :D

Skelbti atsakymą