Puslapis 177

Interactive Brokers (per TradeStation global)

Parašytas: Ant Bir 09, 2020 1:53 pm
šešinuliai
Manau TradeStation Global nusipelnė savos temos, nes daug naujokų gali pražiūrėti šį sprendimą kadangi iki šiol TSG buvo pakišta po Interactive Brokers tema. Aš pats užtrukau prieš pereinant, nors TSG mano atveju yra daug daug geriau nei Luminor Investor.

Taigi, jaučiuosi skolingas bendruomenei ir kadangi jau ir taip turėjau visus skaičiavimus savo užrašuose, sudėjau juos į šiek tiek gražesnį pavidalą ir paruošiau pilną apžvalgą su mokesčiais, saugumu, screenshot'ais iš sistemos ir registracijos procesu.

Esminę info apie mokesčius įmetu čia, bet visa kita su screenshot'ais ir procesu aprašiau savo blog'e: http://sesinuliai.lt/tradestation-global/

Papildomai, kadangi pats keičiau iš Luminor Investor į TSG, įkėliau palyginimą tarp šių brokerių. Tikiuosi kažkam pravers.

Labai tikiuosi BM atnaujins savo brokerių apžvalgą įtraukiant ir TSG, nes turbūt daug naujokų atsiduria tam puslapyje ir susidūrę su Degiro problema gali nuleisti rankas. Jeigu reikės screenshot'ų iš vidaus ar sutarčių - pm, permesiu :)

TradeStation Global mokesčiai
TSG egzistuoja vienas vienintelis man aktualus mokestis – už transakciją.
EU demoninuotiems ETF’ams (kuriuos vienintelius europiečiai ir tegali pirkti) galioja EU kainodara. 0.12% nuo trade value. Tad perkant iki 1460 Eur/per kartą, viso sumokėti tenka 1.75 Eur/transakciją.

Tad periodinis investavimas tampa labai prieinamas kiekvienam lietuviui už sąlyginai mažą kainą. Palyginimui, mano norimą Vanguard ETF’ą (VWCE) per SEB’ą įsigyti kainuoja 9.95 Eur, o per Swedbank’ą cielus 21 Eur už transakciją. Luminor Investor kaina yra 10 Eur/transakcija, bet visuose šiuose bankuose dar susidaro papildomų mokesčių (sąskaitos aptarnavimo mokestis, custody fee).

Tuo tarpu identišką ETF’ą perkant per TSG, tas pats 21 euras sudarys visą metinę mokesčiųsumą. Prisegu paskaičiavimus, kuriuos dariausi sau.

Paveikslėlis

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Ant Bir 09, 2020 2:20 pm
laurizas
Kas mėnesį investuot nebūtina, užtenka 2-4 kartus per metus, tai mokesčių % nuo investicijų dar gražiau atrodytų.

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Ant Bir 09, 2020 3:52 pm
Mr. BM.
Dėkui už tokią žinutę, smagu, kai pati bendruomenė pradeda kurti sistemingą turinį. Straipsnis apie visus 2020 prieinamus brokerius bus jau ne už ilgo :)

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Ant Bir 09, 2020 6:40 pm
šešinuliai
Taip, investuojant 100-200 Eur/mėn, aš tikrai rekomenduočiau pakaupti ir mesti kartą į ketvirtį.
Nuo 300 Eur/mėn jau galima gyventi su mėnesiniu dažnumu, nes mokesčiams būtų paliekama tik 0.58%

Beje, gana svarbus faktas naujokams, ką pamiršau įdėti į pirmą postą - pirmasis depozitas minimum 1,000 USD. Paskui galima pildyti ir po 100 Eur.

Paveikslėlis

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Pir Bir 15, 2020 9:51 am
gedasg
Sveiki,

mėtinis, darkart ačiū už išsamiai pateiktą info apie TSG!

Taigi, šiaip ne taip pavyko užsiregistruoti, bandau pirkti VWCE per Mobile app ir gaunu tokį įspėjimą iš IB:
"You are trying to submit an order without having market data for this instrument. IB strongly recommends against this kind of blind trading which may result in erroneous or unexpected trades. Are you sure you want to submit this order?"

Gal kas iš patirties galit pasakyti, ar čia koks įprastas IB disclaimeris ar iš tiesų kažką ne taip darau? Paties pirmo pirkimo už ne tokia ir mažą sumą nesinori sugadinti kažkokiom vaikiškom klaidom. :) Pasirinkau Order Type - Limit ir uždėkau Ask price.

Ačiū.

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Pir Bir 15, 2020 10:22 am
darbai
Labas. Sveikinimai su pirmu bandymu. Ši žinutė yra standartinė, nes neišsipirkęs biržos kainų rodymo realiu laiku, matai 15 min vėluojančias kainas, todėl jie perspėja. Pavojaus nėra :)
Tik mano manymu, jei darai Limit orderį, tuomet bandyk rašyti žemesnę kainą, nei Ask, o jei nenori spėlioti kainos, tai daryk Market orderį, nes Limit orderis, kaip mėtinis rašė IB temoje, 14 centų brangiau apmokestinamas. Tai arba bandai sutaupyti tuos 14 centų ir daugiau pateikdamas Limit orderį žemesnei kainai arba darai Market orderį ir iškart turi akcijas kišenėj.
Dar IB siūlo ir kitų Order tipų, kaip MidPrice, bet jų nebandžiau pats.
Galų gale - tie keli-keliolika centų ilgame laikotarpyje įtakos neturi, apart to, kad galbūt dabar kažką laimėjęs pasijusi. :))
Sėkmės!

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Pir Bir 15, 2020 10:56 am
šešinuliai
Haha, sveikinu ir aš! Tikrai viską gerai darai, pas IB defaultu prijungta pilna notification'ų ir alert'ų. Pirkti Market order, irgi gausi kitą žinutę, kad "We cannot guarantee that all trades will be executed at exact same price" blah blah.

To irgi nebijok, vieną kartą perskaityk, suprask ką darai arba paklausk čia ir tuomet galėsi išsijungti.

Aš iš pradžių žaidiau su Limit Orders, mesdamas mažesnę kainą, bet galiausiai per praktiką supratau, kad čia laiko gaišimas ir strategiškai pasideda į panašią lentynėlę kaip market timing. Kai matai kainą 68.27, užmeti Limit orderį už 68.00, o rinkos 2 savaites kyla ir galiausiai pasijungęs nusiperki Market orderį už 72, tai išmoksti pamoką, kad tie keli sutaupyti centai neverti skiriamo laiko ir rūpesčio, o finale dar net gali pasirodyti, jog nieko čia ir nesutaupei praradęs 2 savaičių prieaugį. Tai bent jau reguliarias mėnesines injekcijas dabar stengiuosi tiesiog pasijungti ir įkalti už market kainą.

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Pir Bir 15, 2020 11:33 am
gedasg
Ačiū abiem. :)

Prieš turbūt beveik valandą sudėjau pusę norimos lump sum (dar nežinau, kada lukusią pusę suinvestuosiu, bet kažkodėl COVID antra galima banga neduoda ramybės...), dariau visgi market orderį remdamasis būtent tokia logika, kurią parašė mėtinis, plius, kažkaip ir ramiau kai savo pirmo pirkimo rezultatus matai iškart, o ne kažko lauki. :) Kad ir vilioja bandyti time the market (jau jaučiuos ir šiandien nuo to nukentėjęs - iš ryto dar pigiau būčiau nupirkęs, bet galvojau, gal dar kris dienos eigoj... :) ), bet pagalvojau, kad lygiai prieš savaitę būčiau kokiais 6% brangiau nupirkęs (čia reikia padėkoti TSG turbūt, kad užtruko su aplikacija), nors ir šitas pirkimas ilguoju laikotarpiu neturės tokios didelės reikšmės.

Ir darkart džiaugiuosi šituo forumu ir bendruomene, nes prieš užduodant klausimą bandžiau googlinti, bet radau kardinaliai skirtingus atsakymus. :)

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Pir Bir 15, 2020 12:03 pm
poklius
Dėkui ir iš manęs mėtinis!

Persikėliau iš IB į TSG. Vengiau ten kapstytis anksčiau, nes nemaniau, kad taip simple bus. Sutaupei man ~100eur/metus. Reik čia kokio donation buttono :)

Re: TradeStation Global (per Interactive Brokers)

Parašytas: Pir Bir 15, 2020 2:23 pm
weepee
poklius rašė:
Pir Bir 15, 2020 12:03 pm
Dėkui ir iš manęs mėtinis!

Persikėliau iš IB į TSG. Vengiau ten kapstytis anksčiau, nes nemaniau, kad taip simple bus. Sutaupei man ~100eur/metus. Reik čia kokio donation buttono :)
Kiek užtruko perkelimas? Baigėsi 3 mėnesių inactivity fee nuolaida, jau 4 mėnuo eina link galo tai galvoju šį bei tą dar paimt ir peršokt, kad nemokėt mokesčio.