Geopolitinė brokerio rizika

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33
Re: Geopolitinė brokerio rizika

Standartinė Gerietis » Šeš Vas 26, 2022 8:32 am

Niekas iš taupymo pusės nepasikeitė. Tik pradėjau papildomai "investuoti" į Ukrainą ir jos ateitį. Paskatinčiau ir jus tai daryti ir paaukoti dalį savo pinigų organizacijoms padedančioms Ukrainai šiuo sunkiu metu. Vis tiek dauguma šio forumo narių nestokoja pinigų :)
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

orus
Naujokas
Pranešimai:25
Užsiregistravo:Ant Geg 19, 2020 11:47 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 5

Standartinė orus » Šeš Vas 26, 2022 11:50 am

Iki šiol laikiau 3 mėn išlaidų rezervą indėlyje juodai dienai. Po dabartinių įvykių papildysiu juodos dienos rezervą dar vieno mėnesio išlaidų suma, bet grynais pinigais.

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Sek Vas 27, 2022 11:49 am

Nieko nekeičiu investavime viską palieku kaip yra. Išskyrus atsikračiau kažkiek mintos kiek turėjau paskolų Rusijoje.

Ką padariau, tai paaukojau VšĮ Mėlyna Geltona, raginu ir jus.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Vas 28, 2022 7:42 pm

Piniginėje abu su žmona pradėjome nešiotis daugiau grynų pinigų. Iki Ukrainos įvykių praktiškai nenaudojau grynųjų.

Dabar turim piniginėse visą laiką po kelis šimtus. Ir padidinau, juodos dienos rezervą (neinvestavau šį mėnesį).
Mano blogas http://giem.lt

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Pir Vas 28, 2022 9:04 pm

O ka tie keli simtai euru pakeistu, jei atsitiktu kazkas baisaus? :) siaip idomu.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Kov 01, 2022 6:58 am

partrenktas rašė:
Pir Vas 28, 2022 9:04 pm
O ka tie keli simtai euru pakeistu, jei atsitiktu kazkas baisaus? :) siaip idomu.
Sutinku, manau, kad jei jau ruošiamasi kažkokiam scenarijui, reikėtų daugiau turėti.

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Ant Kov 01, 2022 8:30 am

Giem rašė:
Pir Vas 28, 2022 7:42 pm
Piniginėje abu su žmona pradėjome nešiotis daugiau grynų pinigų. Iki Ukrainos įvykių praktiškai nenaudojau grynųjų.

Dabar turim piniginėse visą laiką po kelis šimtus. Ir padidinau, juodos dienos rezervą (neinvestavau šį mėnesį).
Klaida. Tapote emotional.

Kaip tik šį mėnesį reikėjo investuoti daugiau, aš pvz tą ir padariau, įdėjau 2k, vietoje 1.2k.

Grynų irgi nėra prasmės nei turėti nei nešiotis, Lietuva naudoja eurus, jų kiek reikės tiek priveš iš Frankfurto, negresia banknotų trūkumas.
Bankai irgi veikia gerai, jokių trikdžių nėra.

Momentai kaip šis, apsręs mūsų ilgalaikio investavimo sėkmę, todėl ypatingai svarbu išlaikyti šaltą galvą ir nesiremti emocijomis.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Kov 01, 2022 2:46 pm

Dr.Robert rašė:
Ant Kov 01, 2022 8:30 am
Giem rašė:
Pir Vas 28, 2022 7:42 pm
Piniginėje abu su žmona pradėjome nešiotis daugiau grynų pinigų. Iki Ukrainos įvykių praktiškai nenaudojau grynųjų.

Dabar turim piniginėse visą laiką po kelis šimtus. Ir padidinau, juodos dienos rezervą (neinvestavau šį mėnesį).
Klaida. Tapote emotional.

Kaip tik šį mėnesį reikėjo investuoti daugiau, aš pvz tą ir padariau, įdėjau 2k, vietoje 1.2k.

Grynų irgi nėra prasmės nei turėti nei nešiotis, Lietuva naudoja eurus, jų kiek reikės tiek priveš iš Frankfurto, negresia banknotų trūkumas.
Bankai irgi veikia gerai, jokių trikdžių nėra.

Momentai kaip šis, apsręs mūsų ilgalaikio investavimo sėkmę, todėl ypatingai svarbu išlaikyti šaltą galvą ir nesiremti emocijomis.
Nežinau kodėl tai klaida.

Nežinau kaip jūs, bet pas mane trys maži vaikai. Man svarbiausia jų saugumas. Jeigu man pvz. reiktų užsipirkti daugiau atsargų, ar pirkti bilietus kažkokius, noriu turėti grynųjų. Man ramiau, juodos dienos pinigų maiše - daugiau.

Čia aišku market timing sprendimas neinvestuoti, bet man pakankamas greitai pasiekiamų pinigų rezervas svarbu. Aš atsakingas ne tik už save, bet ir už dar tris mažus žmogeliukus. Ar lėktuvo bilietams (penkiems), ar "kyšiui" kad praleistų.. Tiesiog nebe tokie ramūs laikai, kad man būtų svarbu max grąža ar apskritai grąža. Noriu galėti pasirūpinti šeima bet kokiu atveju.

Mano senelis pasakojo visokių istorijų iš antro pasaulinio karo laikų.. Brr.. Mano močiutės brolį partizaną "išpirko" iš stribų. Už grynus pinigus. Kelis kartus kaime davė pinigus ar daiktus, kad paliktų gyvulius, o ne atimtų. Ir tt.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Kov 01, 2022 3:19 pm

Giem rašė:
Ant Kov 01, 2022 2:46 pm
Nežinau kodėl tai klaida.

Nežinau kaip jūs, bet pas mane trys maži vaikai. Man svarbiausia jų saugumas. Jeigu man pvz. reiktų užsipirkti daugiau atsargų, ar pirkti bilietus kažkokius, noriu turėti grynųjų. Man ramiau, juodos dienos pinigų maiše - daugiau.

Čia aišku market timing sprendimas neinvestuoti, bet man pakankamas greitai pasiekiamų pinigų rezervas svarbu. Aš atsakingas ne tik už save, bet ir už dar tris mažus žmogeliukus. Ar lėktuvo bilietams (penkiems), ar "kyšiui" kad praleistų.. Tiesiog nebe tokie ramūs laikai, kad man būtų svarbu max grąža ar apskritai grąža. Noriu galėti pasirūpinti šeima bet kokiu atveju.

Mano senelis pasakojo visokių istorijų iš antro pasaulinio karo laikų.. Brr.. Mano močiutės brolį partizaną "išpirko" iš stribų. Už grynus pinigus. Kelis kartus kaime davė pinigus ar daiktus, kad paliktų gyvulius, o ne atimtų. Ir tt.
Jeigu šiomis dienomis investuotinus pinigus perkėlei į juodos dienos fondą, vadinasi fondas buvo per mažas ir neatitiko toleruotinos rizikos (misscalculation). Laikams pagerėjus, fondo nemažink. Nes atėjus krizinei situacijai, vėl panikuosi ir išsvaistysi investavimo galimybę :) šiai dienai džiaugiuosi, jog investicinis portfelis yra IB, o ne Lietuviškame banke.

O šiaip, minėtiems force majeure atvejams, aš nusimatęs nedidelius aukso luitelius, sidabrą, papuošalus. Cigarečių neturiu, bet manau, irgi sueitų. Karo metu valiuta gali būti stipriai devalvuota, o duotuoju momentu agresoriams užsienietiška valiuta nebūtinai bus įdomi. Kai esi alkanas ir pavargęs (šiandieninis rusų kareivėlis), geriau šokoladas ar cigarečių pakelis, nei 500€. Beje, neaišku kas nutiktų Eurui, jeigu prasidėtų karinis konfliktas. Žinoma, nesakau, kad reikia būti be cash, bet nereikėtų ir sureikšminti. Geriau važinėti su pilnu baku, turėti maisto ir gerą planą su artimaisiais.

O emergency pinigus. mano suvokimu, geriau laikyti užsienio banke, labiau Vakaruose, nes tikėtina, bankinė sistema ten veiks ilgiau. Aš pats ilgą laiką pagrindinėms piniginėms operacijoms Lietuvoje naudoju Vokišką banką. Žinoma, turiu ir Swedbank, bet atsiskaitymo kortelės, pagrindiniai emergency pinigai laikomi ten. Išsigryninti problemų nekyla, kortelės veikia įprastai, mokesčiai irgi nedideli.

Šiomis dienomis investuoju įprastai, tik cash sumą brokerio accounte padidinau 2x. Jeigu būtų rimtesnis kritimas, užsipirkčiau stipriau.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Kov 01, 2022 8:36 pm

Na įvairiai žmonės galvoja, todėl ir įdomu dalintis. Neturiu su viskuo sutikti, nes skirtingos patirtys, požiūriai. Kai kurie reiškia agresiją, kad negavo tinkamo laiko šuniuką nukirpti.

O jau užsitęsusio karo metu didžiausią vertę turi žiebtuvėliai, antibiotikai, šoviniai ir cigaretės :) Internete yra gyvenimo istorijų iš Kosovo karo, paskaitykit jeigu bus laiko.

Manau, aukso monetos gal irgi visai nieko reikalas. Tik jau tada grynai fizinis, kur gali paslėpęs laikyti.

O gal kas turit atsidarę kokią international JAV banko sąskaitą?
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą