Geopolitinė brokerio rizika

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
dalius
Mustachian
Pranešimai:282
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 16
Re: Geopolitinė brokerio rizika

Standartinė dalius » Pen Kov 04, 2022 1:30 pm

laurizas rašė:
Pen Kov 04, 2022 9:44 am

Turbūt ne online, o fiziškai atvykus į banką bet kur ES atidarytų sąskaitą? Ar klystu?
Atidarys.. jei esi registruotas toje šalyje. Kai kur dar reikalauja kad ir darbo sutartį parodytum.

Jei atvažiavai autobusu kad atsisaryti sąskaitą... tai tikriausiai nepavyks. Plius nerezidentams dažnai padidina mokesčius. ir vietoj 2 eur/mėn moki 5. arba 10.
Bent jau mano tokia patirtis.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Kov 04, 2022 2:36 pm

laurizas rašė:
Pen Kov 04, 2022 9:58 am
pliumbum rašė:
Ket Kov 03, 2022 3:24 pm
Grįžtant truputį prie temos apie būtent brokerio geopolitinę riziką, įdomu, ar tikrai daugeliui tebeatrodo tas pats, ar IBKR sąskaita HU, ar IE? :) Nes aš tai labai smarkiai džiaugiuosi, kad IE.
Nemažai rizikos priklauso dar nuo to, kas realiai yra custodian. Pvz., Interactive Brokers Ireland Limited Customer Agreement punktuose Nr. 3(c)(i)-(ii) numatyta, kad: "Where we hold Client financial instruments as custodian in accordance with the Client Assets Rules, we may use IBIE affiliates or an unaffiliated third party to act as sub-custodian in respect of Client financial instruments. These sub-custodians may hold Client financial instruments in accounts at central securities depositaries or with other sub-custodians. You authorise us to arrange for Client financial instruments to be held with a sub-custodian or other third party in one or more jurisdictions outside of Ireland or the European Economic Area (“EEA”)."
https://gdcdyn.interactivebrokers.com/U ... ormdb=4750

Interactive Brokers Central Europe Zrt. MAIN AGREEMENT mažiau apie tai rašoma: "3.3 By signing this Main Agreement, the Client agrees that the Company may use sub-custodians without separate notice to the Client."
https://gdcdyn.interactivebrokers.com/U ... ormdb=4501

Jei IB HU klientų akcijos laikomos IBIE, ar IBUK ar IBLLC, ir Vengrija sugalvojų kažkokį fokusą, tai yra galimybė, kad akcijas laikantys subjektai nevykdys IBHU nurodymo.
dar galima būtų pažymėti, kad IBCE nors ir registruota Vengrijoje, bet lėšos laikomos amerikietiškame - vokiškame banke (J.P.MORGAN AG BIC / J.P.MORGAN AG, TAUNUSTURM, TAUNUSTOR 1, FRANKFURT AM MAIN, Germany), kas leidžia jaustis ramiau net ir galimų rizikų, susijusių su HU, atveju.

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Sek Kov 06, 2022 11:16 am

Tai, kad vertybiniai poperiai laikomi tų šalių VP depozitoriume.

Nei JP MORGAN, nei IBCE rizikos nėra. Belieka XETRA ir DE.

https://youtu.be/WB9XN_CE1No ~24:00 N. Mačiulis
BMW/MBG/XETRA

Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Goldman » Sek Kov 06, 2022 11:42 am

laurizas rašė:
Ant Kov 01, 2022 6:58 am
partrenktas rašė:
Pir Vas 28, 2022 9:04 pm
O ka tie keli simtai euru pakeistu, jei atsitiktu kazkas baisaus? :) siaip idomu.
Sutinku, manau, kad jei jau ruošiamasi kažkokiam scenarijui, reikėtų daugiau turėti.
Pildosi ir mažiausiai tikėtini scenarijai, kortelės nebeveiks. Kas galimai sukels pinigų trūkumą ir chaosą Rusijoje. Kas stovėjo eilėse prie bankomatų dabar neatrodo tokie kvailiai ir ne tik dėl galimos hiperinfliacijos ar rublio nuvertėjimo. Taip, kad grynų visuomet kažkiek reikia turėti prie savęs.

„Visa“ ir „Mastercard“ stabdo operacijas Rusijoje: nebeveiks visi atsiskaitymai kortele

https://m.delfi.lt/verslas/verslas/arti ... 9233&amp=1
BMW/MBG/XETRA

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Kov 07, 2022 9:31 am

Goldman rašė:
Sek Kov 06, 2022 11:42 am
„Visa“ ir „Mastercard“ stabdo operacijas Rusijoje: nebeveiks visi atsiskaitymai kortele

https://m.delfi.lt/verslas/verslas/arti ... 9233&amp=1
Nekleiskite dezinformacijos. Rusijos viduje tiek Visa, tiek Mastercard veiks, iki kol baigsis kortelės galiojimo laikas. O pasibaigus kortelės galiojimo laikui, Rusija pereis prie Kinijos sistemos, taip palaipsniui sumažindama priklausomybę nuo vakarų. Deja, bet tokia tiesa.

Džiugi žinia ta, kad nebeveiks tarptautiniai mokėjimai į ir iš Rusijos. Bet žinant kokiai daliai rusų tai yra aktualu, efekto nebus.

Grįžtant prie temos, tai panašu, jog taisyklė nelaikyti visų kiaušinių viename krepšyje galioja viskam, net ir brokerio pasirinkimui. Šiandien Rusija, rytoj kažkas kitas. Įdomu kaip dabar rusams bus su investicijomis pas užsienio brokerius. Ir apskritai, įdomu ar vietiniai jų pačių brokeriai turės priėjimą prie tarptautinių biržų?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Kov 07, 2022 11:20 am

Mr. BM. rašė:
Pir Kov 07, 2022 9:31 am
Įdomu kaip dabar rusams bus su investicijomis pas užsienio brokerius.
Iškyla pinigų įdėjimo/išėmimo į brokerio sąskaitą klausimas, patys VP ir prekyba jais neturėtų būti varžoma. Kaip pasiųs rusai pinigus, pv.z, į IBIE sąskaitą, esančią JAV banko sąskaitoje Vokietijoje? Atsidarys sąskaitą EU banke ir veš grynus į banko skyrių, tada darys pavedimą?

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Pir Kov 07, 2022 3:48 pm

Kadangi SWIFT bus atjungtas (bent kolkas) ne visiems bankams, tai išeičių jie dar turi.

Investonas
Naujokas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:Šeš Kov 02, 2019 11:33 am
Išsiųsta patiktukų: 6

Standartinė Investonas » Ant Kov 08, 2022 1:56 pm

Mr. BM. rašė:
Ant Kov 01, 2022 3:19 pm
Giem rašė:
Ant Kov 01, 2022 2:46 pm
Nežinau kodėl tai klaida.

Nežinau kaip jūs, bet pas mane trys maži vaikai. Man svarbiausia jų saugumas. Jeigu man pvz. reiktų užsipirkti daugiau atsargų, ar pirkti bilietus kažkokius, noriu turėti grynųjų. Man ramiau, juodos dienos pinigų maiše - daugiau.

Čia aišku market timing sprendimas neinvestuoti, bet man pakankamas greitai pasiekiamų pinigų rezervas svarbu. Aš atsakingas ne tik už save, bet ir už dar tris mažus žmogeliukus. Ar lėktuvo bilietams (penkiems), ar "kyšiui" kad praleistų.. Tiesiog nebe tokie ramūs laikai, kad man būtų svarbu max grąža ar apskritai grąža. Noriu galėti pasirūpinti šeima bet kokiu atveju.

Mano senelis pasakojo visokių istorijų iš antro pasaulinio karo laikų.. Brr.. Mano močiutės brolį partizaną "išpirko" iš stribų. Už grynus pinigus. Kelis kartus kaime davė pinigus ar daiktus, kad paliktų gyvulius, o ne atimtų. Ir tt.
Jeigu šiomis dienomis investuotinus pinigus perkėlei į juodos dienos fondą, vadinasi fondas buvo per mažas ir neatitiko toleruotinos rizikos (misscalculation). Laikams pagerėjus, fondo nemažink. Nes atėjus krizinei situacijai, vėl panikuosi ir išsvaistysi investavimo galimybę :) šiai dienai džiaugiuosi, jog investicinis portfelis yra IB, o ne Lietuviškame banke.

O šiaip, minėtiems force majeure atvejams, aš nusimatęs nedidelius aukso luitelius, sidabrą, papuošalus. Cigarečių neturiu, bet manau, irgi sueitų. Karo metu valiuta gali būti stipriai devalvuota, o duotuoju momentu agresoriams užsienietiška valiuta nebūtinai bus įdomi. Kai esi alkanas ir pavargęs (šiandieninis rusų kareivėlis), geriau šokoladas ar cigarečių pakelis, nei 500€. Beje, neaišku kas nutiktų Eurui, jeigu prasidėtų karinis konfliktas. Žinoma, nesakau, kad reikia būti be cash, bet nereikėtų ir sureikšminti. Geriau važinėti su pilnu baku, turėti maisto ir gerą planą su artimaisiais.

O emergency pinigus. mano suvokimu, geriau laikyti užsienio banke, labiau Vakaruose, nes tikėtina, bankinė sistema ten veiks ilgiau. Aš pats ilgą laiką pagrindinėms piniginėms operacijoms Lietuvoje naudoju Vokišką banką. Žinoma, turiu ir Swedbank, bet atsiskaitymo kortelės, pagrindiniai emergency pinigai laikomi ten. Išsigryninti problemų nekyla, kortelės veikia įprastai, mokesčiai irgi nedideli.

Šiomis dienomis investuoju įprastai, tik cash sumą brokerio accounte padidinau 2x. Jeigu būtų rimtesnis kritimas, užsipirkčiau stipriau.
Sveiki,

Nesitikėjau išjudinti diskusiją, bet panašu, kad ne man vienam pakilo susirūpinimas.

Panašu jau visiems aišku, kad jeigu nėra planų emigruoti dabar, tai reikia turėti cash, alko, cigarečių, žiebtuvėlių, prožektorių, maisto atsargų ir t.t. Skamba neįtikėtinai, bet visų seneliai/tėvai susidūrė su karu. Atrodė, kad mums nereiks, bet deja deja visko gali būti.

Aš taip pat pinigus noriu laikyti ne LT banke. Tiesiog nesudėti visko į vieną pintinę. Praleidau gerą pusdienį internete ieškodamas banko DE, FR, DK, UK ir pan., kuris atidarytų sąskaitą nerezidentui ir neturičiam tos šalies darbo sutarties. Deja neradau nei vieno banko. Net nepadeda, kad esi EU pilietis. Visur prašo tos šalies adreso arba/ir darbo sutarties. Žinoma N26 (iš LT naujų klientų neregistruoja), Monese ir pan. kaip Revolut veikia, bet man ranka nekyla laikyti didesnių sumų e.bankuose nors ir registruotuose pvz., Vokietijoje.
Nuvykti į bet kurią EU šalį fiziškai atsidaryti banko sąskaitą neproblema, bet gal galite pasidalinti, kuris EU bankas atidaro sąskaitą nerezidentui?

Beje, bent jau verslui Nordea (dabar Luminor) atidarydavo sąskaitą Vokietijos filiale. Taip pat Swedbank verslui siūlo tokią pačią paslaugą https://www.swedbank.lt/business/intern ... nguage=LIT . Įdomu ar fiziniam asmeniui gali atidaryti? Iš pateikto šalių sąrašo Danija būtų variantas. Pabandysiu susiekti ir jeigu gausiu ats., įmesiu čia. Mačiau kažkas dar klausė dėl bank sąsk. užsienyje.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Kov 08, 2022 4:31 pm

Investonas rašė:
Ant Kov 08, 2022 1:56 pm
reikia turėti cash, alko, cigarečių, žiebtuvėlių, prožektorių, maisto atsargų ir t.t. Skamba neįtikėtinai, bet visų seneliai/tėvai susidūrė su karu. Atrodė, kad mums nereiks, bet deja deja visko gali būti
Senelių laikais nebuvo interneto ir palydovų. Pranešimų, kad kaupiamos pajėgos prie Ukrainos sienų, buvo dar pernai. Kai pradės eiti pranešimai, jog vyksta judėjimas ties LT siena, tada būtų laikas pradėti pergyventi. Karas 2 frontais Rusijai būtų pražūtingas.

Investonas
Naujokas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:Šeš Kov 02, 2019 11:33 am
Išsiųsta patiktukų: 6

Standartinė Investonas » Tre Kov 09, 2022 11:20 am

laurizas rašė:
Ant Kov 08, 2022 4:31 pm
Investonas rašė:
Ant Kov 08, 2022 1:56 pm
reikia turėti cash, alko, cigarečių, žiebtuvėlių, prožektorių, maisto atsargų ir t.t. Skamba neįtikėtinai, bet visų seneliai/tėvai susidūrė su karu. Atrodė, kad mums nereiks, bet deja deja visko gali būti
Senelių laikais nebuvo interneto ir palydovų. Pranešimų, kad kaupiamos pajėgos prie Ukrainos sienų, buvo dar pernai. Kai pradės eiti pranešimai, jog vyksta judėjimas ties LT siena, tada būtų laikas pradėti pergyventi. Karas 2 frontais Rusijai būtų pražūtingas.
Sutinku. Esu visiškai ramus dėl dabartinės situacijos, nes nėra šalia LT jokių karinių pajėgumų, kurie galėtų pulti. Tačiau bus ne laikas kažką daryti, kai liks 24 val. iki veiksmo.

Skelbti atsakymą