INVL

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2
INVL

Standartinė vdi » Pir Sau 24, 2022 2:50 pm

Darbdavio paskatintas, ir pradėjęs ten kaupti 3 pakopos penciją, tapau didelis šios kontoros gerbėjas.
Šiandien gavau laišką, kad jie atidaro "Investavimą į alternatyvias turto klases". labai nenoriu reklamuoti trečios šalies nuorodų, bet kitaip nesigauna invl.com/investavimas/investiciniai-fondai/invl-alternatyviu-investiciju-fondas

Gal kažkas galite trumpai pakomentuoti, ar verta čia su ta invl bristi į gilesnius vandenis?

Aš tik primenu apie save, jog į akcijas su 8-20% atsiperkamumu PATS niekada neinvestavęs, birža man yra neatrasti vandenys. Aš Šiandien linkęs gyventi šia diena, bet taip pat norėčiau, kad kažkas patikimas augintų mano 100-300€ per mėnesį sotesnei senatvei. Manau invl gali susitvarkyti su šia užduotimi?
O gal invl išvis yra ne tai, ko aš ieškau?
Jei mano pencijos pinigai bent padengtų infliacija, aš būsiu patenkintas, uždirbti nesitikiu, bet jei uždirbsiu, tada irgi gerai.

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Pir Sau 24, 2022 4:09 pm

Yra dvi problemos:
1) Manau (neturiu duomenų po ranka šiuo metu, ir greit nesugalvoju kur jų gauti), kad istoriškau, visi alternatyvūs investavimo fondai ir strategijos buvo puikus būdas investicijų valdytojams užsidirbti, bet prastos grąžos investavimo sprendimai investuotojams. Kažkada investuoti į alternatyvias turto klases išpopuliarino taip vadinami JAV universitetų valdomi "endowments", siekdami atkartoti Yale universiteto ir jo valdytojo David Swensen rezultatus. Bet tokia strategija nepasiteisino, ir ženkliai atsiliko nuo buy-and-hold akcijų rinką strategijos.

Žiūrėčiau į visas alternatyvas labai atsargiai.

2) Minėto fondo valdymo mokestis – 1,5 %. Tai baisiai daug. Žvėriškai daug.

Man pasidarė įdomu, ka jie pasakos apie savo fondą. Užsiregistravau renginiu vasario 1d, gal po jo turėsiu daugiau komentarų.

vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė vdi » Pir Sau 24, 2022 4:24 pm

Taip pat užsiregistravau, dalyvausim 👍

laukiamos ir kitos nuomonės ne tik apie alternatyvų investavimą, bet ir apskritai apie realias patirtis su invl

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pir Sau 24, 2022 5:40 pm

Neinvestuoju į "alternatyvias" turto klases per INVL, bet apskritai tai kol kas viskas labai gerai su jais. Geras aptarnavimas, puiki ir patogi platforma, fondas, kurį naudoju, gerai performina (Extremo).

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Sau 24, 2022 7:54 pm

Man nepatinka, kad fondas su 1,5% mokesčių. Gana nemažai. Įdomu ar čia visi visi mokesčiai jau. Nes įtariu įsigijimo mokestis, pardavimo mokestis, sėkmės mokestis, o sudėtyje - vėl gi INVL fondai, kurie turi savo analogiškus mokesčius. Reikia gerai pasiskaityti dokumentus.

Bet šiaip, fondo ipo smagu. Čia kaip CEF fondas.
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 25, 2022 8:09 am

Citi rašė:
Pir Sau 24, 2022 4:09 pm
2) Minėto fondo valdymo mokestis – 1,5 %. Tai baisiai daug. Žvėriškai daug.
1,5 % tik gėlytės
Fondo valdymo mokestis – 1,5 % nuo metinės svertinės fondo grynųjų aktyvų vertės vidurkio. Kiti iš fondo turto atskaitomi mokesčiai atskleidžiami fondo dokumentuose
Metiniai atskaitymai nuo fondo turto: Einamasis mokestis 5,5 %

https://www.invl.com/wp-content/uploads ... -01-20.pdf

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 25, 2022 8:11 am

vdi rašė:
Pir Sau 24, 2022 2:50 pm
ar verta čia su ta invl bristi į gilesnius vandenis?
Su kažkuria portfelio dalimi (iki 20 %) galima bandyti pažaisti ir pažiūrėti, kas čia bus.

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Ant Sau 25, 2022 8:20 am

laurizas rašė:
Ant Sau 25, 2022 8:09 am
Citi rašė:
Pir Sau 24, 2022 4:09 pm
2) Minėto fondo valdymo mokestis – 1,5 %. Tai baisiai daug. Žvėriškai daug.
1,5 % tik gėlytės
Fondo valdymo mokestis – 1,5 % nuo metinės svertinės fondo grynųjų aktyvų vertės vidurkio. Kiti iš fondo turto atskaitomi mokesčiai atskleidžiami fondo dokumentuose
Metiniai atskaitymai nuo fondo turto: Einamasis mokestis 5,5 %

https://www.invl.com/wp-content/uploads ... -01-20.pdf
laurizas pastaba yra puikus atsakymas į šį vdi klausimą:
vdi rašė:
Pir Sau 24, 2022 4:24 pm
Taip pat užsiregistravau, dalyvausim 👍

laukiamos ir kitos nuomonės ne tik apie alternatyvų investavimą, bet ir apskritai apie realias patirtis su invl
Neverta. Neverta niekada turėti investicinių reikalų su tais paslaugų teikėjais, kurių veiklos strategija yra išgręžti klientą. Net jeigu invalda turi gerą UI, patogią platformą ir malonų aptarnavimą.

vdi
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Tre Sau 12, 2022 5:31 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė vdi » Ant Sau 25, 2022 8:23 am

Citi rašė:
Ant Sau 25, 2022 8:20 am
laurizas rašė:
Ant Sau 25, 2022 8:09 am
Citi rašė:
Pir Sau 24, 2022 4:09 pm
2) Minėto fondo valdymo mokestis – 1,5 %. Tai baisiai daug. Žvėriškai daug.
1,5 % tik gėlytės
Fondo valdymo mokestis – 1,5 % nuo metinės svertinės fondo grynųjų aktyvų vertės vidurkio. Kiti iš fondo turto atskaitomi mokesčiai atskleidžiami fondo dokumentuose
Metiniai atskaitymai nuo fondo turto: Einamasis mokestis 5,5 %

https://www.invl.com/wp-content/uploads ... -01-20.pdf
laurizas pastaba yra puikus atsakymas į šį vdi klausimą:
vdi rašė:
Pir Sau 24, 2022 4:24 pm
Taip pat užsiregistravau, dalyvausim 👍

laukiamos ir kitos nuomonės ne tik apie alternatyvų investavimą, bet ir apskritai apie realias patirtis su invl
Neverta. Neverta niekada turėti investicinių reikalų su tais paslaugų teikėjais, kurių veiklos strategija yra išgręžti klientą. Net jeigu invalda turi gerą UI, patogią platformą ir malonų aptarnavimą.
O kaip aš galėčiau susikurti valstybės kompensuojamą 3 pakopos kaupimą be invl ir kitų kontorų?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 25, 2022 9:03 am

vdi rašė:
Pir Sau 24, 2022 4:24 pm
laukiamos ir kitos nuomonės ne tik apie alternatyvų investavimą, bet ir apskritai apie realias patirtis su invl
Realios patirties su INVL neturiu, bet iš viešai prieinamų duomenų galima bandyti spėti apie kitų žmonių patirtis, kurios gali būti ir labai skaudžios. Pvz., INVL turi tokį fondą Drąsus, investuojantį iki 100 % į akcijas ir veikiantį nuo 2004-12-20. Kaip ir kiekvienas saves gerbiantis aktyvus fondų valdytojas, INVL pabandė aplenkti rinką, bet nesigavo. Iš pateiktos palyginamojo indekso informacijos darau išvadą, kad fondo strategija laikui bėgant keitėsi:
Nuo 2021 m. kovo 1 d.
50% MSCI EM Eastern Europe ex Russia Net Return EUR Index (M7MEXRU Index)
45% MSCI ACWI IMI Net Total Return USD Index (perskaičiuotas į EUR) (MIMUAWON Index)
5% European Central Bank ESTR OIS Index (OISESTR Index)
Nuo 2018 m. liepos 31 d.
50% MSCI EM Eastern Europe Small Cap USD Index (MSLUEEE Index) (perskaičiuotas į EUR)
45% MSCI World EUR Index (MSERWI Index)
5% EONIA Total Return Index (DBDCONIA Index)
Nuo 2014 m. sausio 17 d.
50 % MSCI Eastern Europe Small Cap Index
45 % MSCI World EUR Index
5 % Euro Cash Indices Libor Total Return 3 Months Index
Nuo 2009 m. gegužės 11 d.
95 % MSCI Eastern Europe Small Cap Index
5 % Euro Cash Indices Libor Total Return 3 Months Index
Nuo 2008 m. balandžio 14 d.
50 % DJ EU ENLARGED 15
50 % MSCI Emerging Europe
https://www.invl.com/pensija/iii-pakopo ... 98-e456310

Nepaisant keičiamos strategijos, fondas per 17 metų nuo 2005-10-28 iki 2022-01-21 pakilo 29 %, kai tuo tarpu pasyvus MSCI World padidėjo 274 %, aha, perskaitėt teisingai, 9 kartus daugiau. Dedant į indėlius būtų buvę galima daugiau uždirbti su mažiau rizikos, nei su Drąsus. Na o jei kas suinvestavo 2007-2008 m. laikotarpiu, tai iki šiandien sėdi minuse.
Invalda.jpg
Invalda.jpg (138.78KiB)Peržiūrėta 2750 karus(ų)
MSCI World.jpg
MSCI World.jpg (87.32KiB)Peržiūrėta 2750 karus(ų)

Skelbti atsakymą