INVL

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
Sidiav
Naujokas
Pranešimai:24
Užsiregistravo:Pir Kov 01, 2021 8:28 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 1
Re: INVL

Standartinė Sidiav » Pen Bal 21, 2023 5:35 am

Sveiki,

ar kas nors INVL esate apdraudę ir kaupiatę pinigus savo vaikui? Sulaukiau skambučio iš INVL atstovės, atsiuntė pažiūrėti sutartį, nu mokesčiai kosminiai ypač pirmus tris metus, bet su žmona galvojame, gal visdėlto verta pabandyti? Pervedinėti vaiko gautus pinigus ten, o atskirai, dar iš savęs šone po panašią sumą atidėti investuojant į ETF? Ką manot, kaip jūs darote?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bal 21, 2023 7:32 am

Vaiko nedraudžiu, nes vaikui susirgus/gavus traumą šeimos pajamoms pavojaus nėra (Sodra moka nedarbingumą slaugančiam tėvui).

Kas dėl investavimo pusės, tai laukiu, kas bus su tom lengvatom, kur žada panaikinti. Jei visgi lengvatos išliks, tai svarstysiu dėl investavimo per ERGO su pasaulio akcijų kryptimi, nes pigiau nei INVL.
https://www.ergo.lt/ergo-universalaus-g ... -indeksas/

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Ant Bal 25, 2023 7:50 am

Mano taktika anksčiau buvo investuoti vaiko ateičiai į pvz. Swed kažkokį ten įrankį. Buvo vienintelė nauda ten draudiminė ta, kad jei aš pvz. numirštu, tai bankas toliau tęsia minimalų įmokų kaupimą ir kaip ir garantuoja kad periodo pabaigoje bus kažkokia minimali suma sukaupta. Bet dėl:
1. Didelių mokesčių
2. Ribotos investicijų taktikos kontrolės
3. Išsiskaidymo per eilę įrankių (mano ETF, pensijų fondai, vaikų kaupimas ir pan.)
nusprendžiau tiesiog didesnę sumą nukreipti į savo pagrindines investicijas ir neskaidyti ar aš čia kaupiu sau, ar vaiko mokslam ar kažkam kitam. Mane šiek tiek blaško kai viskas išmėtyta per daug skirtingų įrankių dėl ko aš nesusikoncentruoju ir prasčiau suprantu kada ką reikia daryti konkrečioje srityje / situacijoje. Aš geriau atidžiau kontroliuosi savo vieną pagrindinį portfelį / įrankį / platformą, nei išsiblaškysiu per skirtingus kelis.
Kai reikės vaiko mokslam, jei reikės, bus išimami pinigai iš bendro fondo / portfelio ir viskas.

Pakeisčiau nuomonę jei tie įrankiai būtų tikrai naudingi ir efektyvūs. Bet kol kas tokio neradau (nelabai ieškojau po to tiesa sakant tai gal kažkas paprotins ir pasakys kad šiandien jau yra variantų :) )

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Bal 25, 2023 9:56 am

Sitis rašė:
Ant Bal 25, 2023 7:50 am
(nelabai ieškojau po to tiesa sakant tai gal kažkas paprotins ir pasakys kad šiandien jau yra variantų :) )
Mano minėtas ERGO investicinis su pasaulio akcijų kryptimi turbūt pigiausias, bet tas pigumas priklauso nuo lengvatų, investuojamos sumos ir vaiko amžiaus: kuo vaikas didesnis, tuo mažiau apsimoka ir atvirkščiai. Pažaisk su finansai paprastai skačiuokle
https://www.finansaipaprastai.lt/skaici ... opa-vs-igd

Tiesa, kai bandžiau skaičiuot pas save excelyje, kažkas neišėjo ir jau buvau nutaręs paklaust Martyno Kairio iš FB Investavimas, nes ji tą projektą sukūręs, bet prasidėjo šnekos apie reformas ir lengvatų naikinimus, tai atidėjau. Investuojant didesnes sumas visas "biznis" yra net ne iš GPM 300 Eur lengvatos, o iš to, kad pardavus nereikia mokėti GPM nuo pelno.

Skelbti atsakymą