Admiral Invest - ETF investavimas

Viskas, kas susiję su brokeriais ir investavimo platformomis
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29
Re: Admiral Invest - ETF investavimas

Standartinė DariusA » Ket Vas 11, 2021 9:13 am

LazzyCat rašė:
Ket Vas 11, 2021 8:25 am
SpiriT rašė:
Ket Vas 11, 2021 6:50 am
Admiral Invest dar tur problema, kad ima mokesti uz kiekviena uzdaroma pozicija. Ty. jei 12 menesiu investuojat po 100e, tada parduodat visa 1200e vertes pozicija, mokesit pardavimo mokesti 12 kartu vietoj vieno kaip kituose brokeriuose.
Neturiu realios praktikos, bet Admiral Markets support'as šiuo klausimu pasisako kitaip:
Paklausimas:
Tarkime, 1 metus kas mėnesį perku ETF už 100eur (tarkim. 1 vnt. x 100€) ir susimoku po 1€ mokestį už sandorį pagal šį kaininką (gaunasi 12€) - visus metus perku tą pačią poziciją (tą ETF):
Metams pasibaigus visą kiekį (1200€, 12vnt.) parduodu.
Ar pardavimo sandorio mokestis bus 0,1% (1,2€) ar 12€ (tai yra, kiekvienas pirkimas bus parduodamas atskirai)?
Atsakymas:
Jeigu Jūs nusiperkate kas mėnesį po vieną ETF, kurio kaina yra 100 EUR ir taikomas komisinis mokestis yra 0.1 % prekybos apimities (min. 1 EUR), Jūs visiškai teisus, t.y. Jūs turėsite sumokėti po 1 EUR (jeigu atsižvelgti į Jūsų pavyzdį) už kiekvieno ETF pirkimą. Parduodant, Jūs turėsite sumokėti komisinį mokestį, kuris yra lygus 0,1 % prekybos apimties, t.y. 12 (Apimtis) * 1 (Loto dydis) * 100 EUR (kaina) * 0.1 % = 1.2 EUR (jeigu Jūs parduodate ne dalimis, o iš karto 12 vnt.).
Dėl IB būtų toks pastebėjimas, kad perkant vienintelį VWCE kas mėnesį, nebūtina jį pirkti Xetroj po 4 Eur, galima ir Gettex po 1.25 Eur (nors nenurodyta, bet jie prekiauja dauguma ETF). Kita vertus, kadangi yra min 10 Eur mokestis, kaip ir nėra nėra skirtumo, kur pirkti, lentelės skaičiavimų tai neįtakoja, bent jau perkant mažesnėmis sumomis. Investuojant po daug, pradėti groti skirtumas, kad Xetroj mokestis nuo sandorio 0,1%, o Gettexe 0,05%.

Vartotojo avataras
LazzyCat
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:51
Užsiregistravo:Šeš Vas 06, 2021 4:48 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 11

Standartinė LazzyCat » Ket Vas 11, 2021 10:47 am

DariusA rašė:
Ket Vas 11, 2021 9:13 am
...
Dėl IB būtų toks pastebėjimas, kad perkant vienintelį VWCE kas mėnesį, nebūtina jį pirkti Xetroj po 4 Eur, galima ir Gettex po 1.25 Eur (nors nenurodyta, bet jie prekiauja dauguma ETF). Kita vertus, kadangi yra min 10 Eur mokestis, kaip ir nėra nėra skirtumo, kur pirkti, lentelės skaičiavimų tai neįtakoja, bent jau perkant mažesnėmis sumomis. Investuojant po daug, pradėti groti skirtumas, kad Xetroj mokestis nuo sandorio 0,1%, o Gettexe 0,05%.
Ačiū už pastebėjimą, Gettex naudingiau su didesnėmis sumomis. Excelis dabar papildytas galimybe nusirodyti IBRK komisinius (%, min, max).
O didesnių sumų klausimas tikėtina, kad iškils kažkada: ar tai norint sukauptą sumą išimti, ar tai perbalansuoti.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Vas 11, 2021 11:34 am

LazzyCat rašė:
Ket Vas 11, 2021 6:41 am
GKA rašė:
Ket Vas 11, 2021 5:11 am
LazzyCat rašė:
Tre Vas 10, 2021 8:02 pm

Ačiū, pataisėm.
http://tiny.cc/ETF_FEES
Bent jau man, neveikia nuoroda - pasikrauna truputį ir nei nieko parsiunčia, nei atidaro.
Mh... Gal naršyklė blokuoja? Pabandžiau su Firefox, su Edge, parsiunčia:
Paveikslėlis
Panašu, kad naršyklė(pas mane Chrome) - pabandžiau pelės dešinį ant linko ir Save link as, išmetė siųstis, bet po to gavau pranešimą, kad dėl saugumo negali parsiųst. Bet leidžia pačiam nuspręst ar parsisiųsti vis vien. Pavyko. ;)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Šeš Vas 20, 2021 7:33 pm

LazzyCat rašė:
Ant Vas 09, 2021 8:48 am

@šešinuliai. Gal turite galimybę prisegti failą, nes nuoroda nebeveikia?
We're sorry, the page you requested could not be found.
Kokios būtų mintys, jei šiuo metu reikėtų investuoti +30k? Visą sumą iškart ar išdalinti per pusmetį / metus?
Nors ir pavėluotai, bet atsakau. Radau kitą linką - Vanguard tyrimas dėl DCA vs lump sum čia.

Aš pats panašioj situacijoj buvau - tik mano tas "lump sum" buvo išmėtytas per visus galus, tai kol išsitraukiau iš užkampių, kol išsipardaviau, kol nutraukiau sutartis, tai gavosi šioks toks kokių 12 mėnesių DCA. Suprantama, kad naujam baisu viską sumerkti, tai psichologiškai geriau po truputį prisipratinti. :)

Dabar, jau po kokių 2 metų aktyvaus domėjimosi investavimu, jeigu taip tiesiog įkristų 30k į banko sąskaitą, tą pačią dieną viską suinvestuočiau ir pamirščiau. Rimtai sakau. Bet pradžioje ir pats cackinausi su tais įmerkimais po tūkstantėlį, tai nesmerkiu. Realiai long-termu nei vienu, nei kitu atveju nebus jokio skirtumo, tai elgtis reikia pagal asmeninę nusivylimo toleranciją. Bet faktas, kad pradžioje visi skaidys dalimis dėl regret avoidance (ooo kąąą jeigu sekančia dieną visa rinka sugriūna).
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
LazzyCat
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:51
Užsiregistravo:Šeš Vas 06, 2021 4:48 pm
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 11

Standartinė LazzyCat » Šeš Vas 20, 2021 7:37 pm

Ačiū!

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pir Kov 08, 2021 1:44 pm

Admiral Markets labai nuvylė tuo, kad nesuteikia informacijos apie nuo dividendų atskaičiuotą mokestį užsienyje. Taigi nėra galimybės išvengti dvigubo apmokestinimo. JAV atskaičiuoja 15%, o Lietuvoje reikia vėl 15% mokėti.
Tai nebent akumuliuojančius ETF per juos apsimoka pirkti..

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Kov 08, 2021 2:00 pm

Kaip suprasti nesuteikia informacijos?

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Pir Kov 08, 2021 2:19 pm

DariusA rašė:
Pir Kov 08, 2021 1:44 pm
Admiral Markets labai nuvylė tuo, kad nesuteikia informacijos apie nuo dividendų atskaičiuotą mokestį užsienyje. Taigi nėra galimybės išvengti dvigubo apmokestinimo. JAV atskaičiuoja 15%, o Lietuvoje reikia vėl 15% mokėti.
Tai nebent akumuliuojančius ETF per juos apsimoka pirkti..
O apie kuriuos ETF kalbam, jei būtent apie ETF išmokančius dividendus kalbama čia?
Nes bent jau aš admirale turėjau VEUR, kuris išmoka dividendus, bet čia airiškas ETF. Kiek aš buvau išsiaiškinęs, Airijoj jie dažniausiai kuriami dėl to, kad ten dividendamas taikomas 0% pelno mokestis. Lietuviam belieka Lt deklaruoti gautus dividendus ir susimokėti mokesčius.

Nebent kalbi apie dividendus už US akcijas.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Pir Kov 08, 2021 3:05 pm

DariusA rašė:
Pir Kov 08, 2021 1:44 pm
Admiral Markets labai nuvylė tuo, kad nesuteikia informacijos apie nuo dividendų atskaičiuotą mokestį užsienyje. Taigi nėra galimybės išvengti dvigubo apmokestinimo. JAV atskaičiuoja 15%, o Lietuvoje reikia vėl 15% mokėti.
Tai nebent akumuliuojančius ETF per juos apsimoka pirkti..
Menkai tiketina, kad taip yra. Reikia ieskoti, kur galimetu pas juos uzpildyti W-8BEN forma.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pir Kov 08, 2021 4:18 pm

GKA rašė:
Pir Kov 08, 2021 2:19 pm
DariusA rašė:
Pir Kov 08, 2021 1:44 pm
Admiral Markets labai nuvylė tuo, kad nesuteikia informacijos apie nuo dividendų atskaičiuotą mokestį užsienyje. Taigi nėra galimybės išvengti dvigubo apmokestinimo. JAV atskaičiuoja 15%, o Lietuvoje reikia vėl 15% mokėti.
Tai nebent akumuliuojančius ETF per juos apsimoka pirkti..
O apie kuriuos ETF kalbam, jei būtent apie ETF išmokančius dividendus kalbama čia?
Nes bent jau aš admirale turėjau VEUR, kuris išmoka dividendus, bet čia airiškas ETF. Kiek aš buvau išsiaiškinęs, Airijoj jie dažniausiai kuriami dėl to, kad ten dividendamas taikomas 0% pelno mokestis. Lietuviam belieka Lt deklaruoti gautus dividendus ir susimokėti mokesčius.

Nebent kalbi apie dividendus už US akcijas.
Taip, kalbu apie JAV akcijas.

Skelbti atsakymą