Investavimo ne sava valiuta rizika

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9
Investavimo ne sava valiuta rizika

Standartinė Stoic » Sek Bir 02, 2019 5:05 pm

Sveiki,

Skaitau JL Collins ,,Stock investing series" (paprastas kurselis mėgėjams) ir šitam straipsny https://jlcollinsnh.com/2012/09/26/stoc ... l-funds-2/ autorius užsimena, kad investuoti ne į savo namų rinką (kas jam yra JAV) kelia kažkokią valiutos riziką.

Klausimas: kokia tos rizikos reikšmė man investuojant, pvz., į S&P500 eurais https://prnt.sc/nwns0f

Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12

Standartinė T. J. » Sek Bir 02, 2019 5:40 pm

Tu pirkdamas aktyvus, kurie yra JAV doleriais, prisiimi JAV dolerio vertės svyravimo riziką (valiutos riziką). Pvz. nusiperki SP500 ETFą, jis pakyla 10 proc. bet JAV doleris euro atžvilgiu nuvertėjo 10 proc., tad galutinis tavo rezultatas yra 0. Nesvarbu, kad tu paminėtą ETFą perki už eurus, po juo slepiasi JAV doleriais denominuotos akcijos, tad tu prisiimi valiutos riziką. Yra ETFų, kurie draudžiasi nuo valiutos rizikos, taviškis nesidraudžia, nuotraukoje matosi "currency unhedged".

Aš ir pats ilgokai laužiau galvą, gal visgi investuoti į ETFus, kurie draudžiasi, bet nusprendžiau investuoti į tuos, kurie nesidraudžia. Priežastis tokia, kad tie, kurie draudžiasi, jie patiria daugiau sąnaudų, o investuojant periodiškai, mano galva, valiutos rizika iš dalies eliminuojama, kadangi tu ETFo vienetus perki įvairiais laiko momentais, kuomet valiutos kursas taip pat būna vis kitoks. Be abejo, jei USD/EUR kursas nujudės į vieną kažkurią pusę stipriai, tai arba gerai išloši, arba praloši, bet ilguoju periodu aš manau kursas svyruoja apie tam tikrus vidurkius.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Sek Bir 02, 2019 8:04 pm

T. J. rašė:
Sek Bir 02, 2019 5:40 pm
Tu pirkdamas aktyvus, kurie yra JAV doleriais, prisiimi JAV dolerio vertės svyravimo riziką (valiutos riziką). Pvz. nusiperki SP500 ETFą, jis pakyla 10 proc. bet JAV doleris euro atžvilgiu nuvertėjo 10 proc., tad galutinis tavo rezultatas yra 0. Nesvarbu, kad tu paminėtą ETFą perki už eurus, po juo slepiasi JAV doleriais denominuotos akcijos, tad tu prisiimi valiutos riziką. Yra ETFų, kurie draudžiasi nuo valiutos rizikos, taviškis nesidraudžia, nuotraukoje matosi "currency unhedged".

Aš ir pats ilgokai laužiau galvą, gal visgi investuoti į ETFus, kurie draudžiasi, bet nusprendžiau investuoti į tuos, kurie nesidraudžia. Priežastis tokia, kad tie, kurie draudžiasi, jie patiria daugiau sąnaudų, o investuojant periodiškai, mano galva, valiutos rizika iš dalies eliminuojama, kadangi tu ETFo vienetus perki įvairiais laiko momentais, kuomet valiutos kursas taip pat būna vis kitoks. Be abejo, jei USD/EUR kursas nujudės į vieną kažkurią pusę stipriai, tai arba gerai išloši, arba praloši, bet ilguoju periodu aš manau kursas svyruoja apie tam tikrus vidurkius.
Ačiū už išsamų atsakymą!

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Pir Bir 03, 2019 6:58 am

Siūlau paskaityti "Global Investment Returns Yearbook 2012 - Credit Suisse" (lengvai Google ras pdf).
Antra šio leidinio dalis, pavadinta "Currency Matters", išsamiai nagrinėja valiutų kursų svyravimo įtaką akcijų ir obligacijų portfeliui.

Dažna rekomendacija - akcijų nedrausti, nes valiutų įtaka nėra tokia reikšminga aktyvams, kurie ir taip ženkliai svyruoja. Tuo tarpu obligacijų rizikingumą valiutų svyravimai smarkiai padidina. Galbūt idealiausia būtų turėt globalių akcijų portfelį ir vietine valiuta denominuotų obligacijų/indėlių. Aš pats turiu nedidelę dalį ir JAV obligacijų.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Bir 03, 2019 10:34 am

Valiutų rizika yra priežastis, kuri lemia, jog mano portfelyje yra daugiau nei 3 ETF fondai.

Pavyzdžiui IWDA ETF, kuris sudaro mano portfelį yra denominuotas USD valiuta, tačiau fonde dolerio yra tik apie 60% (įmonių akcijų doleriais). Toliau yra 10% akcijų eurais, Japonijos jenų ir kitos valiutos. Man tai pasirodė per daug rizikinga. Net ir Bogle kalba apie tai, kad didžiąją dalį savo akcijų reikia turėti „namuose“. T.y. geografija ir valiutos turėtų būti Europoje, eurais.

Tai kai balansavau savo portfelį, žiūrėjau ne tik į geografiją bet ir į valiutas. Dėl to, kad IWDA fonde yra per mažai Eurų (subjektyviai man), nusprendžiau pirkti kitą fondą, kuris yra sudarytas tik iš eurais denominuotų akcijų. Būtent tam ir susikūriau skaičiuoklę, kuri padėtų išsiaiškinti kiek ir kokios valiutos yra mano bendrame akcijų/obligacijų portfelyje. Galiausiai dabartiniam portfeliui skyriau apie 40% euro valiutos (geografiškai europos gavosi apie 50%). Manau, kad tai yra gerokai saugesnis variantas (su šia portfelio dalimi man to ir reikia).
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pir Bir 03, 2019 11:34 am

Aš asmeniškai manau kad tai labai protingas sprendimas.

Vartotojo avataras
Gytis Stankevičius
Naujokas
Pranešimai:17
Užsiregistravo:Ket Bir 13, 2019 7:21 pm

Standartinė Gytis Stankevičius » Pen Lie 26, 2019 4:57 pm

Mr. BM. rašė:
Pir Bir 03, 2019 10:34 am
Valiutų rizika yra priežastis, kuri lemia, jog mano portfelyje yra daugiau nei 3 ETF fondai.

Pavyzdžiui IWDA ETF, kuris sudaro mano portfelį yra denominuotas USD valiuta, tačiau fonde dolerio yra tik apie 60% (įmonių akcijų doleriais). Toliau yra 10% akcijų eurais, Japonijos jenų ir kitos valiutos. Man tai pasirodė per daug rizikinga. Net ir Bogle kalba apie tai, kad didžiąją dalį savo akcijų reikia turėti „namuose“. T.y. geografija ir valiutos turėtų būti Europoje, eurais.

Tai kai balansavau savo portfelį, žiūrėjau ne tik į geografiją bet ir į valiutas. Dėl to, kad IWDA fonde yra per mažai Eurų (subjektyviai man), nusprendžiau pirkti kitą fondą, kuris yra sudarytas tik iš eurais denominuotų akcijų. Būtent tam ir susikūriau skaičiuoklę, kuri padėtų išsiaiškinti kiek ir kokios valiutos yra mano bendrame akcijų/obligacijų portfelyje. Galiausiai dabartiniam portfeliui skyriau apie 40% euro valiutos (geografiškai europos gavosi apie 50%). Manau, kad tai yra gerokai saugesnis variantas (su šia portfelio dalimi man to ir reikia).
Spėju, kad savo portfeliui sudaryti naudojaisi Interactive Brokers paslaugomis? Šių ETF Admiral Markets sąraše nerandu

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Lie 26, 2019 9:14 pm

Kol kas naudoju Degiro. Ten pradėjau, tad kol yra galimybė, naudojuosi
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Kalnas
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Tre Lie 03, 2019 7:00 am

Standartinė Kalnas » Pir Lie 29, 2019 1:17 pm

Didele dalis ETF aktyvu yra didziulese tarptautinese korporacijose/konglameratuose, kurie patys yra 'exposinti' valiutos rizikai. Pvz brangstant USD is vienos puses kyla akcijos kaina eurais, is kitos puses mazeja imones pelnas gaunamas Europoje ir dideja sanaudos USA, taip stabdydami akcijos brangima, pingant USD gaunam atvirkscia situacija. T.y. mano manymu kalbant apie placius MSCI World ETF'us valiutos hedginimas neturi prasmes.

Skelbti atsakymą