Kredito unija

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12
Re: Kredito unija

Standartinė Miško Brolis » Tre Gru 30, 2020 4:27 pm

Manau geriau nei nieko, palūkanos berods 2,5%. Vaiko pinigai nuo kitų metų bus 70€ už vaiką, tai juos ir atidėkite. Aišku, yra ir kitokių investavimo galimybių, bet mano kompetencija neleidžia nieko patarinėti.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Gru 30, 2020 4:59 pm

Sesė_Ilgakasė rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:28 pm
Sveiki, noriu pradėti kaupti vaikų ateičiai. Kas mėnesį vienam vaikui kaupsiu 50€, kitam 60€. Sumos skirtingos dėl amžiaus, kad sulaukus pilnametystės, būtų po vienodą sumą. Kaip manote, ar kaupimas kredito unijoje yra geras pasirinkimas? Geras ta prasme, kad investavimu dar tik pradedu domėtis, todėl noriu saugaus varianto. Atidariusi savo vardu sąskaitą kredito unijoje, kiekvieną mėnesį pervesčiau 110€. Dar mačiau berods Šeimos KU yra vaiko taupomasis indėlis.
Ne, unija nebūtų geras pasirinkimas. Unija tinka kaip balastas rizikingoms investicijoms portfelyje arba kaip saugi vieta priparkuoti netolimoje ateityje reikalingoms lėšoms.

Turint tokį ilgą investavimo horizontą (spėju apie 15 metų?), būtų nuodėmė nepasinaudoti ilguoju periodu visada augančiomis akcijų rinkomis.

Jeigu pinigai tikrai vaikams ir jūs jų nenaudosite, tai net nėra ką mąstyti apie portfelio balansą - 100% akcijos ir tiek. Tačiau akcijų rinktis ir išmanyti nebūtina, nes jūsų atveju geriausia būtų pirkti ETF ar kokį platų fondą. Kodinis žodis pasigooglinimui šiaip yra ETF, bet iš bėdos tiktų ir koks Lietuvoje veikiančio banko siūlomas fondas. Svarbu nesirinkti pavienių akcijų, nes pataikius ant blogos, gali viskas sudegti. Investuojant į fondą ar ETF tas nėra įmanoma. Įmonės bankrutuoja, pasaulis ne.

Tokia čia žinoma, tik mano nuomonė.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Gru 31, 2020 6:34 am

šešinuliai rašė:
Tre Gru 30, 2020 4:59 pm
Sesė_Ilgakasė rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:28 pm
Sveiki, noriu pradėti kaupti vaikų ateičiai. Kas mėnesį vienam vaikui kaupsiu 50€, kitam 60€. Sumos skirtingos dėl amžiaus, kad sulaukus pilnametystės, būtų po vienodą sumą. Kaip manote, ar kaupimas kredito unijoje yra geras pasirinkimas? Geras ta prasme, kad investavimu dar tik pradedu domėtis, todėl noriu saugaus varianto. Atidariusi savo vardu sąskaitą kredito unijoje, kiekvieną mėnesį pervesčiau 110€. Dar mačiau berods Šeimos KU yra vaiko taupomasis indėlis.
Ne, unija nebūtų geras pasirinkimas. Unija tinka kaip balastas rizikingoms investicijoms portfelyje arba kaip saugi vieta priparkuoti netolimoje ateityje reikalingoms lėšoms.

Turint tokį ilgą investavimo horizontą (spėju apie 15 metų?), būtų nuodėmė nepasinaudoti ilguoju periodu visada augančiomis akcijų rinkomis.

Jeigu pinigai tikrai vaikams ir jūs jų nenaudosite, tai net nėra ką mąstyti apie portfelio balansą - 100% akcijos ir tiek. Tačiau akcijų rinktis ir išmanyti nebūtina, nes jūsų atveju geriausia būtų pirkti ETF ar kokį platų fondą. Kodinis žodis pasigooglinimui šiaip yra ETF, bet iš bėdos tiktų ir koks Lietuvoje veikiančio banko siūlomas fondas. Svarbu nesirinkti pavienių akcijų, nes pataikius ant blogos, gali viskas sudegti. Investuojant į fondą ar ETF tas nėra įmanoma. Įmonės bankrutuoja, pasaulis ne.

Tokia čia žinoma, tik mano nuomonė.
O aš kaip tik manau, kad neturint patirties, skubėti ir kažkur investuoti juos nereikia. Unijos indėlis yra gera pradžia ir geriau nei nieko, jei domimasi ir planuojama ateityje žengti į investavimą. Kad ir tą patį kaupiamąjį indėlį pasidėjus, kurį kasmėn papildant pinigai išlaikys vertę, kol bus išsirinkta, kur investuoti tą sumą skirtą vaikams.
Neturint supratimo apie investavimą, dažniausiai būna baisu iškart pradėti ten, kur dar niekada nebuvai įlindes. Tad indėlis kredito unijoje nėra blogas variantas - susikaupus didesnę sumą kaupiamąjame indėlyje, galima juos bus perkelti su prieaugiu į kitą instrumentą ir pradėti kaupti vaikams ten, tai ir tie patys swedbank fondai, ar ETF.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Gru 31, 2020 8:11 am

Aš dėl vaikų pinigų irgi pritariu idėjai apie unijos kaupimą. Bent jau kol skaito ir domisi.

Mano žmona vaikams kaupia SEB vaikų indėlius (ten realiai ~100% obligacijų), tai prieauglis minimalus, bet atrodo, kad grąžina GPM.
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Gru 31, 2020 10:44 am

Sesė_Ilgakasė rašė:
Tre Gru 30, 2020 1:28 pm
Geras ta prasme, kad investavimu dar tik pradedu domėtis, todėl noriu saugaus varianto.
Tavo situcijoj geras.

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Ket Gru 31, 2020 11:02 am

As asmeniskai kaupiu 70% akcijos, 30% “obligacijos”. Vietoj obligaciju naudoju indelius kredito unijose del paprastos priezasties - nuspejamumas. Obligaciju ETF (plati savoka, cia turiu omeny ne corporate ar junk bond etfus) savu niuansu, o labiausiai nepatinka ju kintamumas. Galit paziureti, kas vyko su obligaciju ETF vertemis siais metais ir pasimuliuoti tiesiog 2% indeli kredito unijoje. Mano manymu, rizika ir kintamumas tiesiog nepateisina grazos.

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Ket Gru 31, 2020 11:41 am

aidynskas rašė:
Ket Gru 31, 2020 11:02 am
As asmeniskai kaupiu 70% akcijos, 30% “obligacijos”. Vietoj obligaciju naudoju indelius kredito unijose del paprastos priezasties - nuspejamumas. Obligaciju ETF (plati savoka, cia turiu omeny ne corporate ar junk bond etfus) savu niuansu, o labiausiai nepatinka ju kintamumas. Galit paziureti, kas vyko su obligaciju ETF vertemis siais metais ir pasimuliuoti tiesiog 2% indeli kredito unijoje. Mano manymu, rizika ir kintamumas tiesiog nepateisina grazos.
Patinka man tavo įdėja dėl KU indėlio kaip alternatyvos obligacijoms :) manau nedidelę dalį tam irgi ateityje atrieksiu (soformuosiu su naujais cash papildymais, o ne iš esamo portfelio)

Vartotojo avataras
avelė
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Sek Geg 03, 2020 4:15 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 7

Standartinė avelė » Sek Sau 03, 2021 2:50 pm

šešinuliai rašė:
Tre Gru 30, 2020 4:59 pm
Ne, unija nebūtų geras pasirinkimas. Unija tinka kaip balastas rizikingoms investicijoms portfelyje arba kaip saugi vieta priparkuoti netolimoje ateityje reikalingoms lėšoms.

Turint tokį ilgą investavimo horizontą (spėju apie 15 metų?), būtų nuodėmė nepasinaudoti ilguoju periodu visada augančiomis akcijų rinkomis.

Jeigu pinigai tikrai vaikams ir jūs jų nenaudosite, tai net nėra ką mąstyti apie portfelio balansą - 100% akcijos ir tiek. Tačiau akcijų rinktis ir išmanyti nebūtina, nes jūsų atveju geriausia būtų pirkti ETF ar kokį platų fondą. Kodinis žodis pasigooglinimui šiaip yra ETF, bet iš bėdos tiktų ir koks Lietuvoje veikiančio banko siūlomas fondas. Svarbu nesirinkti pavienių akcijų, nes pataikius ant blogos, gali viskas sudegti. Investuojant į fondą ar ETF tas nėra įmanoma. Įmonės bankrutuoja, pasaulis ne.

Tokia čia žinoma, tik mano nuomonė.
Keista matyti tokį užtikrintą patarimą.
Kaip tik žiūrėjau, kad ilgiausias bear marketas užsitęsė 61 mėnesį.

Įdomu kaip toks ilgas periodas įtakotų žmogaus investavimo tiesas.
8-)

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Sek Sau 03, 2021 5:16 pm

šešinuliai rašė:
Tre Gru 30, 2020 4:59 pm


Turint tokį ilgą investavimo horizontą (spėju apie 15 metų?), būtų nuodėmė nepasinaudoti ilguoju periodu visada augančiomis akcijų rinkomis.
Papasakok tai Japoskai, investavusiam i Nikkei225 1991 metu pavasari. Po 15 metu indeksas vis dar buvo -40%. O po 18 -60%.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Sek Sau 03, 2021 7:19 pm

Ar mes tikrai šiame forume diskutuosime, kad akcijų rinka yra geresnis pasirinkimas vaiko taupymui nei fiksuoto pajamingumo indėlis arti-nulinių palūkanų eroje?

- Investavimo horizontas yra minimum 15 metų, bet maximum gal ir 60 metų. Ne kiekvienas 18-metis gavęs dovaną bėgs ją išsicashinti ir pirktis naujo auto.
- Kalba eina apie kasmėnesinius papildymus ištisus metus, o ne vieną lump sum, tai visokie Japonijos ar dot.com pavyzdžiai neaktualu, nes vistiek vyktų DCA ir pirktų kylant, pirktų krentant.
- Esame 2021-uosiuose, kai net ir Lietuvoje akcijų rinka lengva ranka pasiekiama.
- Turime fondus ir ETF'us, tad nieko daug išmanyti nereikia - vienas ETF'as ir gauni viso pasaulio diversifikaciją.
- Kaupia ne vaiko mokslams, pradiniam įnašui ar dar kažkam. Tiesiog kaupia vaikui kaip dovaną.

Taip, lengva pasakyti, kad indėlis geriau nei nieko. Ir jis iš tiesų geriau nei nieko, bet ar optimalu, turint omenyje viršuje pateiktus faktus? Man atrodo, kad jeigu žmogus jau atsikasė iki šio nišinio forumo interneto platybėse, tai gali ir skirti pavyzdžiui sausio mėnesį visų Balticmustache straipsnių perskaitymui ir tiek tų žinių tereikia ETFmatic ar IB sąskaitos atsidarymui.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Skelbti atsakymą