Kredito unija

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
rimvydukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:61
Užsiregistravo:Pir Geg 06, 2019 5:03 pm
Re: Kredito unija

Standartinė rimvydukas » Pir Lie 13, 2020 6:17 pm

GKA rašė:
Pir Lie 13, 2020 6:30 am
Taupoj vis dar taiko +0,2% dedant internetu. Nežinau kaip kitose unijose, bet dedant 4 metams galima 2,4% palūkanas užsitikrint. Žinoma terminuotas indėlis čia, su kaupiamuoju taupoj prastai, bet kiek pamenu ir kredito unijų pasirinkimas mažas su kaupiaumuoju indėliu.
Šeimos unijoje dedant keturiems metams internetu gaunasi 2.3 procento. Šiandien su jais kaip tik susirašinėjau dėl palūkanų, tai sakė yra tikimybė, kad greitu metu kažkurios didės. Bet kaip bepasuksi, taupomojo indėlio tik pas juos vienus palūkanos yra 1.8, niekur kitur nelbai kažko panašaus net yra.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Lie 13, 2020 7:01 pm

Kol Šeimos KU taupomasis indėlis duoda 1.8%, tol net kopėčių dėliot nereikia. Kai reikės - išssimsiu ir rami galva.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

rimvydukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:61
Užsiregistravo:Pir Geg 06, 2019 5:03 pm

Standartinė rimvydukas » Ant Lie 14, 2020 5:47 am

šešinuliai rašė:
Pir Lie 13, 2020 7:01 pm
Kol Šeimos KU taupomasis indėlis duoda 1.8%, tol net kopėčių dėliot nereikia. Kai reikės - išssimsiu ir rami galva.
Na kopėčios vistiek geriau, jei pinigai juodai dienai ir žinai, kad jų tikrai greitu metu nereikės.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Lie 14, 2020 6:51 am

šešinuliai rašė:
Pir Lie 13, 2020 7:01 pm
Kol Šeimos KU taupomasis indėlis duoda 1.8%, tol net kopėčių dėliot nereikia. Kai reikės - išssimsiu ir rami galva.
Na, čia kiekvienam sprendimus priimt reiktų savo galva. Man pačiam geriau kopėčios su aukštesnėm palūkanom + poros mėn santaupos laisvu cash, nei viskas kaupiamajame indėlyje. Dar nebent kaupiamąjį indėlį dėčiau turint susidarius kopėčias, bet tik kaupiamojo indėlio nesirinkčiau.
Esminę pinigų juodai dienai paskirtį aš suprantu, kaip rezervą praradus didžiąją dalį pajamų, kai jų nebeužtektų pragyvenimui ir įsipareigojimų vykdymui susimažinus visas įmanomas išlaidas. Tai stengiuosi pamiršt apie tą sumą rezerve, planuodamas didesnius pirkinius.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 14, 2020 7:38 am

GKA rašė:
Ant Lie 14, 2020 6:51 am
Na, čia kiekvienam sprendimus priimt reiktų savo galva. Man pačiam geriau kopėčios su aukštesnėm palūkanom + poros mėn santaupos laisvu cash, nei viskas kaupiamajame indėlyje. Dar nebent kaupiamąjį indėlį dėčiau turint susidarius kopėčias, bet tik kaupiamojo indėlio nesirinkčiau.
Esminę pinigų juodai dienai paskirtį aš suprantu, kaip rezervą praradus didžiąją dalį pajamų, kai jų nebeužtektų pragyvenimui ir įsipareigojimų vykdymui susimažinus visas įmanomas išlaidas. Tai stengiuosi pamiršt apie tą sumą rezerve, planuodamas didesnius pirkinius.
Bet ar tai tikrai atitinka "juodos dienos" fondo paskirtį?

Juodą dieną aš įsivaizduoju kaip darbo praradimą, avariją, medicines išlaidas, įgriuvusį namo stogą ar kažką, kam pinigų prireikia čia ir dabar.
Kas iš tų kopėčių per juodą dieną, jeigu juodoji diena pasitaikys būtent tada, kai sekantis indėlis išsigrynins už 11 mėnesių?
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Ant Lie 14, 2020 7:45 am

Bet ar tai tikrai atitinka "juodos dienos" fondo paskirtį?

Juodą dieną aš įsivaizduoju kaip darbo praradimą, avariją, medicines išlaidas, įgriuvusį namo stogą ar kažką, kam pinigų prireikia čia ir dabar.
Kas iš tų kopėčių per juodą dieną, jeigu juodoji diena pasitaikys būtent tada, kai sekantis indėlis išsigrynins už 11 mėnesių?
Mano nuomone atėjus tai "juodai dienai" tuo metu tas mažiausiai rūpės apie nutrauktą indėlį nesuėjus terminui. Aš asmeniškai labiau orientuojuosi į tą laikotarpį kai indėlis išguli laikotarpį nepanaudotas, čia tuo geruoju scenarijum.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ant Lie 14, 2020 8:53 am

Vilis rašė:
Ant Lie 14, 2020 7:45 am
Bet ar tai tikrai atitinka "juodos dienos" fondo paskirtį?

Juodą dieną aš įsivaizduoju kaip darbo praradimą, avariją, medicines išlaidas, įgriuvusį namo stogą ar kažką, kam pinigų prireikia čia ir dabar.
Kas iš tų kopėčių per juodą dieną, jeigu juodoji diena pasitaikys būtent tada, kai sekantis indėlis išsigrynins už 11 mėnesių?
Mano nuomone atėjus tai "juodai dienai" tuo metu tas mažiausiai rūpės apie nutrauktą indėlį nesuėjus terminui. Aš asmeniškai labiau orientuojuosi į tą laikotarpį kai indėlis išguli laikotarpį nepanaudotas, čia tuo geruoju scenarijum.
Aš pritariu Vilio nuomonei - kai bus tikrai juoda diena, bus nebesvarbu koks terminas likęs, o pirmom būtinosiom išlaidom tam skirta cash dalis, kuria tikrai galėsi greičiau pasinaudoti, nei tais pinigais, kurie yra padėti kaupiamąjame indėlyje.

Taip pat reik nepamiršt apie turimas socialines garantijas ir kitas apsaugas, kurios gal kai kuriais atvejais menkos ar ne taip greitai suteikiamos, bet jei gyveni apgalvotai, tikrai neprivers priimt skubotų sprendimų ir nuo pat pirmos dienos kreiptis į uniją išsigryninti indėlio.
Bet čia nuo kiekvieno rizikos vertinimo priklauso viskas. Aš pats manau, kad nutikus kažkokiam nenumatytam įvykiui, kai skubiai prireiktų didesnės sumos pinigų, galėčiau bent nuo 2 iki 6 mėnesių ištempti, nepaliesdamas indėlių kopėčių. To laiko tarpo, man pilnai užtektų sprendimo suradimui, ką daryti tuo metu.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 14, 2020 9:17 am

GKA rašė:
Ant Lie 14, 2020 8:53 am
Aš pats manau, kad nutikus kažkokiam nenumatytam įvykiui, kai skubiai prireiktų didesnės sumos pinigų, galėčiau bent nuo 2 iki 6 mėnesių ištempti, nepaliesdamas indėlių kopėčių. To laiko tarpo, man pilnai užtektų sprendimo suradimui, ką daryti tuo metu.
Tuomet tai ir yra tavo juodos dienos fondas, ar ne?
O kas guli unijoje kaip kopėčios - čia jau kitas klausimas :) Gal saugi investicinio portfelio dalis, gal neliečiamas šeimos iždas, bet na tuomet tai ne juodos dienos fondas, jeigu įvykus juodai dienai, nesiruoši jo liesti.

Aš banke visą laiką turiu max iki tūkstančio eur, tad unijoje padėto indėlio man labai greitai prireiktų įvykus nenumatytiems dalykams. Jau ir yra prireikę. Todėl renkuosi mažesnių palūkanų taupomąjį indėlį.

Kur link suku - kad gal įtikini save, jog gauni didesnes palūkanas, kopėčiomis susidėliodamas terminuotą indėlį, bet tuomet papildomai laikai 6mėn. išlaidas banke (neuždirbančias jokių palūkanų), kad jaustumeisi iš tiesų saugus. Viskas su tuo gerai, šiaip pastebėjimas.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

rimvydukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:61
Užsiregistravo:Pir Geg 06, 2019 5:03 pm

Standartinė rimvydukas » Ant Lie 14, 2020 4:06 pm

šešinuliai rašė:
Ant Lie 14, 2020 9:17 am
Tuomet tai ir yra tavo juodos dienos fondas, ar ne?
O kas guli unijoje kaip kopėčios - čia jau kitas klausimas :) Gal saugi investicinio portfelio dalis, gal neliečiamas šeimos iždas, bet na tuomet tai ne juodos dienos fondas, jeigu įvykus juodai dienai, nesiruoši jo liesti.

Aš banke visą laiką turiu max iki tūkstančio eur, tad unijoje padėto indėlio man labai greitai prireiktų įvykus nenumatytiems dalykams. Jau ir yra prireikę. Todėl renkuosi mažesnių palūkanų taupomąjį indėlį.

Kur link suku - kad gal įtikini save, jog gauni didesnes palūkanas, kopėčiomis susidėliodamas terminuotą indėlį, bet tuomet papildomai laikai 6mėn. išlaidas banke (neuždirbančias jokių palūkanų), kad jaustumeisi iš tiesų saugus. Viskas su tuo gerai, šiaip pastebėjimas.
Šešių mėnesių išlaidas ir taupomajame indėlyje unijoje laikyt galima, kam banke? :)

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Lie 15, 2020 11:21 am

rimvydukas rašė:
Ant Lie 14, 2020 4:06 pm
Šešių mėnesių išlaidas ir taupomajame indėlyje unijoje laikyt galima, kam banke? :)
Aš tą suprantu ir būtent taip darau. Čia GKA situaciją komentuoju.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Skelbti atsakymą