Kredito unija

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22
Re: Kredito unija

Standartinė GKA » Tre Lie 15, 2020 12:20 pm

šešinuliai rašė:
Ant Lie 14, 2020 9:17 am
GKA rašė:
Ant Lie 14, 2020 8:53 am
Aš pats manau, kad nutikus kažkokiam nenumatytam įvykiui, kai skubiai prireiktų didesnės sumos pinigų, galėčiau bent nuo 2 iki 6 mėnesių ištempti, nepaliesdamas indėlių kopėčių. To laiko tarpo, man pilnai užtektų sprendimo suradimui, ką daryti tuo metu.
Tuomet tai ir yra tavo juodos dienos fondas, ar ne?
O kas guli unijoje kaip kopėčios - čia jau kitas klausimas :) Gal saugi investicinio portfelio dalis, gal neliečiamas šeimos iždas, bet na tuomet tai ne juodos dienos fondas, jeigu įvykus juodai dienai, nesiruoši jo liesti.

Aš banke visą laiką turiu max iki tūkstančio eur, tad unijoje padėto indėlio man labai greitai prireiktų įvykus nenumatytiems dalykams. Jau ir yra prireikę. Todėl renkuosi mažesnių palūkanų taupomąjį indėlį.

Kur link suku - kad gal įtikini save, jog gauni didesnes palūkanas, kopėčiomis susidėliodamas terminuotą indėlį, bet tuomet papildomai laikai 6mėn. išlaidas banke (neuždirbančias jokių palūkanų), kad jaustumeisi iš tiesų saugus. Viskas su tuo gerai, šiaip pastebėjimas.
Matau, kad kalbam apie skirtingus dalykus - aš apie pasinaudojimą socialinėmis garantijomis ir draudimais dar prieš paliečiant juodos dienos fondą(mano paminėti 2-6mėn), o tu apie papildomas 6 mėn išlaidas laikomas sąskaitoje nieko neuždirbant.

Nesiveliant į detales, pasikartosiu, kad man priimtinesnis yra mano pasirinktas variantas - turėti terminuotų indėlių kopėčias IR apie 20-30% bendros juodos dienos fondo sumos turėti po ranka. Kodėl? Nes tikslas išsaugoti dalį vertės, kol tų pinigų neprireikė, o kai prireiks, prarasta palūkanų dalis nesudarys reikšmingo skirtumo, kuris kažką išgelbėtų juodos dienos situacijoje.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Lie 15, 2020 1:55 pm

Na socialinės garantijos ir draudimai galioja nepaisant to, kokį unijos indėlį pasirinksi. Aš čia garsiai mąstau ir kvestionuoju ar tikrai yra vertės kopėčiose, kai terminuotas indėlis 2.3% vs taupomasis indėlis 1.8% - tai yra, skirtumas toks mažas.

Ką būtent tu darai su savais finansais, tai man tikrai dalampački, jeigu toks variantas tiesiog arčiau dūšios, tai prašau. Aš tik savanaudiškai ir forumo naudai bandau suprasti, ar čia yra kažkuo pranašesnis būdas.

Kad negalvotum, jog aš durnas ir nesuprantu apie ką tu - sumečiau exceliuką. Ką noriu pasakyti - jeigu renkiesi terminuotą indėlį, neva dėl didesnių palūkanų, bet tuomet tą indėlį sumažini ant 20-30%, nes nori pasilikti cash'o banke, kad jaustumeis saugus, tai nivelnia tu negauni tų didesnių palūkanų nei, kad tiesiog pasirinkęs taupomąjį indėlį, iš kurio, bet kada prireikus, vistiek gali išsiimti 99% sumos.

Ar kažkur klystu? :)

Paveikslėlis
Prikabinti failai
Screenshot 2020-07-15 at 16.51.07.png
Screenshot 2020-07-15 at 16.51.07.png (39.87KiB)Peržiūrėta 3929 karus(ų)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Tre Lie 15, 2020 2:03 pm

O per kiek laiko reikia grąžinti nusiimtą sumą? nes dar atminkit tikimybė jog tą galėsi padaryti per gana trumpą laikotarpį naivi, jei jau prireikė pinigų tai kažkam rimtam, ir greitai jų vėl neatsiras daugumoje atvejų, tad kaip ir sakiau bent man tos palūkanos aktualios tik Sėkmės atveju (kai tų pinigų iš viso neprireiks) į visą kitą tiesiog stengsiuosi nekreipti dėmesio.

Bet asmeniškai šiaip esu toje pačioje bėdoje kol kas, dėl NT renovacijos darbų negaliu numatyti tikslių išlaidų artimuoju metu tad tenka laikyti didesnę pinigų dalį sąskaitoje. Guli dalis ir unijose dvejuose.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Lie 15, 2020 2:25 pm

Vilis rašė:
Tre Lie 15, 2020 2:03 pm
O per kiek laiko reikia grąžinti nusiimtą sumą? nes dar atminkit tikimybė jog tą galėsi padaryti per gana trumpą laikotarpį naivi, jei jau prireikė pinigų tai kažkam rimtam, ir greitai jų vėl neatsiras daugumoje atvejų
Nieko nereikia grąžinti.
Įdėjai 5,000. Prireikė 2,000 - išsiėmei. Toliau, iki sutarties pabaigos, sukasi 3,000 ir tiek.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Lie 16, 2020 6:19 am

šešinuliai rašė:
Tre Lie 15, 2020 1:55 pm
Aš čia garsiai mąstau ir kvestionuoju ar tikrai yra vertės kopėčiose, kai terminuotas indėlis 2.3% vs taupomasis indėlis 1.8% - tai yra, skirtumas toks mažas.
Būtent - ar tas skirtumas vertas šios diskusijos? Manau, ne.
šešinuliai rašė:
Tre Lie 15, 2020 1:55 pm
Ką būtent tu darai su savais finansais, tai man tikrai dalampački
Iš komentarų šioje mūsų diskusijoje neatrodo, kad " dalampački". Skaitant šį ir ankstesnius komentarus matau tik bandyma prikišti savo nuomonę ir daryti taip, kaip tau atrodo geriau - aš galvoju savo galva ir tiesiog, kažkada parašiau, kaip padariau aš ir man visai nesvarbu, ar kažkas kitas padarys taip pat, ar po šios diskusijos pasirinks tavo variantą.
šešinuliai rašė:
Tre Lie 15, 2020 1:55 pm
Kad negalvotum, jog aš durnas ir nesuprantu apie ką tu - sumečiau exceliuką. Ką noriu pasakyti - jeigu renkiesi terminuotą indėlį, neva dėl didesnių palūkanų, bet tuomet tą indėlį sumažini ant 20-30%, nes nori pasilikti cash'o banke, kad jaustumeis saugus, tai nivelnia tu negauni tų didesnių palūkanų nei, kad tiesiog pasirinkęs taupomąjį indėlį, iš kurio, bet kada prireikus, vistiek gali išsiimti 99% sumos.
Aš savo sprendimą padariau prieš ~1,5 metų, tad taip pat vertinausi viską. Per tą laikotarpį spėjau pastebėti, kad tiek terminuotų, tiek kaupiamųjų indėlių palūkanos kažkiek kinta, kaip ir kinta Centrinių bankų normos. Pasižiūrėjus į situaciją Vilniaus kredito unijų rinkoje matau, kad tik vienintelė šeimos unija taiko tokias aukštas palūkanas kaupiamiesiems indėliams, kas reiškia, kad tokia palūkanų norma yra labiau išimtis, nei taisyklė ir turbūt tam yra priežastis.
Ką dar pastebiu, kad šeimos unija bent savo internetiniame puslapyje siūlo kaupiamąjį indėlį iki 36 mėn laikotarpiui, tai kokios garantijos, kad po 36 mėn vis dar galėsi sudaryti naują sutartį su tokiomis pačiomis palūkanomis kaip dabar?
Žinoma, aš su terminuotų indėlių kopėčiomis taip pat negaliu būti garantuotas, kad kažkuriame laikotarpyje palūkanos nukris, bet apsidraudžiu šiek tiek ilgesniam laikotarpiui išsaugoti šiuo metu esamą palūkanų normą.

Bendrai kalbant, aš manau, kad čia diskutuojam lygioj vietoj dėl smulkmenų, kurios ilgoj perspektyvoj sudarys nereikšmingą skirtumą, o mūsų juodos dienos fondo supratimas skiriasi. Pas mane jis yra skirtas visiškai kritiniam atvejui, kada iš gaunamų pajamų nebesugebėčiau padengti turimų įsipareigojimų ir nusipirkti maisto, todėl neturiu poreikio bet kada pasiimti 90% sumos iš indėlio. Esminė sąlyga yra pats juodos dienos fondo turėjimas.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Lie 16, 2020 6:44 am

Na, forumas tam ir skirtas - diskutuoti, tą ir bandau daryti konstruktyviai.
Kuo daugiau skirtingų nuomonių, tuo naudingiau forumui ir ateities kartoms.

Atsiprašau, jei pasirodžiau lyg bandydamas prikišti savo nuomonę. Tiesiog nuoširdžiai, savanaudiškų paskatų vedamas, norėjau suprasti tavąją poziciją.

Taip, dabar gaunamas skirtumas mažas, bet aš čia ne dėl centų kapstausi, o pirmiausia konceptualiai bandau suprasti pasirinkimus, kad kai grąžos skirtumas jau bus ženklus - pilnai suprasčiau abi galimybes.

Ačiū už atsakymus ir prašau nepriimk asmeniškai bei nepyk :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Lie 16, 2020 10:31 am

Dar truputį offtopic'as gausis, bet aš juodos dienos fondą suprantu, kaip 6-12mėn išlaidų sumą, kurios 50-60% būtų laikoma indėliuose, o likusi dalis padalinta per pusę ir viena dalis laikoma banko sąskaitoje, kita tiesiog grynais. Tai tarkim idealus santykis gautųsi 60:20:20. Bet tokį juodos dienos fondą įsivaizduoju sukaupus didesnį investicinį portfelį - bent 30-50k€. Kadangi mano investicinis portfelis dar mažas, bandau išlaikyti kiek kitokį santykį ir vietoj 2 grynųjų dalių, laikau vieną ir gerokai mažesnę, taip ir atsiranda tas santykis apie kurį kalbėjau.
Šiam rezervui tikslas ne uždirbti pinigus, o išsaugoti vertę per laiką. Tuo tarpu investicinis portfelis tikiuosi uždirbs didesnę dalį ilguoju laikotarpiu.

Nepykstu ir abu pasirinkimai turbūt vienodai geri, o kaip pasielgti vis vien kiekvienas turi pasirinkti galvodamas savo galva.

Kraske
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:101
Užsiregistravo:Sek Gru 22, 2019 1:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 5

Standartinė Kraske » Ant Lie 21, 2020 1:38 pm

Per kiek laiko unija perveda pinigus į banko sąskaita, jei noriu išsiimti dalį taupomojo indelio sumos?

Skaitinėjausi ir mačiau rekomenduojat skaidyti pinigų sumą tarp dviejų indeliu, kodel? Abu indeliai turi draudimą iki 100k.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lie 21, 2020 2:56 pm

Kraske rašė:
Ant Lie 21, 2020 1:38 pm
Per kiek laiko unija perveda pinigus į banko sąskaita, jei noriu išsiimti dalį taupomojo indelio sumos?

Skaitinėjausi ir mačiau rekomenduojat skaidyti pinigų sumą tarp dviejų indeliu, kodel? Abu indeliai turi draudimą iki 100k.
Iš indėlio į tavo unijos einamąją sąskaita lėšos išsiima iš karto, ten kažkokio užlaikymo nėra. O toliau pavedimas iš unijos į savą banką, tai kaip standartinis pavedimas tarp bankų. Nežinau tikslių SLA, bet per 1 darbo dieną visą laiką prasisuka.
Kai prireikė, tai suvaikščiojo man per mažiau nei 24h. Bet turbūt prireikus penktadienį, lėšas gautum jau tik pirmadienį.

Taupomojo skaidyti nėra prasmės, žmonės skaido terminuotus, taip sukuriant skirtingus terminus. Su taupomuoju visiškai jokios naudos turėti du indėlius vietoj vieno.
Indėlių draudimas iki 100k galioja visiems aktyvams unijos sąskaitoje, tad net jei ir būtų 2 indėliai po 60k, apdrausti vistiek tik 100k.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Kraske
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:101
Užsiregistravo:Sek Gru 22, 2019 1:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 5

Standartinė Kraske » Ant Lie 21, 2020 3:05 pm

šešinuliai rašė:
Ant Lie 21, 2020 2:56 pm
Kraske rašė:
Ant Lie 21, 2020 1:38 pm
Per kiek laiko unija perveda pinigus į banko sąskaita, jei noriu išsiimti dalį taupomojo indelio sumos?

Skaitinėjausi ir mačiau rekomenduojat skaidyti pinigų sumą tarp dviejų indeliu, kodel? Abu indeliai turi draudimą iki 100k.
Iš indėlio į tavo unijos einamąją sąskaita lėšos išsiima iš karto, ten kažkokio užlaikymo nėra. O toliau pavedimas iš unijos į savą banką, tai kaip standartinis pavedimas tarp bankų. Nežinau tikslių SLA, bet per 1 darbo dieną visą laiką prasisuka.
Kai prireikė, tai suvaikščiojo man per mažiau nei 24h. Bet turbūt prireikus penktadienį, lėšas gautum jau tik pirmadienį.

Taupomojo skaidyti nėra prasmės, žmonės skaido terminuotus, taip sukuriant skirtingus terminus. Su taupomuoju visiškai jokios naudos turėti du indėlius vietoj vieno.
Indėlių draudimas iki 100k galioja visiems aktyvams unijos sąskaitoje, tad net jei ir būtų 2 indėliai po 60k, apdrausti vistiek tik 100k.
Ačiū už išsamų paaiškinimą, blemba paskutinį sakinį ne taip išdėsčiau :D turėjau omenyje naudoti dvi skirtingas kredito unijas jei jos abi apdraustos 100k tai nematau tikslo dalinti suma per skirtingas kredito unijas, nebent kažko svarbaus neįžvelgiu.

Skelbti atsakymą