Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Standartinė laurizas » Pen Sau 15, 2021 6:17 pm

Visciukas rašė:
Pen Sau 15, 2021 4:29 pm
O investavimui Compensoj irgi lyginti su prognozuojamu 7% pajamingumu?
Taip.

darbai
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Šeš Geg 04, 2019 10:08 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 5

Standartinė darbai » Pen Sau 15, 2021 9:11 pm

Tavo Compensa Life paskyroje yra tavo sutarties pdf, kuriame yra lentelė su pinigų sumomis, kurias galimai būsi sukaupęs po 1-40 metų, pamečiui, prie tam tikros tikėtinos grąžos (berods trys variantai pateikti: 0, 4, 7 proc.). Tai ten gali konkrečiai pasižiūrėti, kiek bus po 5-10 metų ir palyginti.
Dėl fondo keitimo, tikėtina, kad keičiant investavimo strategiją į 100 proc. BNP Paribas US Growth, turimų CQUADRAT fondų compensa neparduos, jie liks gulėti, tiesiog nuo šiol pradėsi pirkti vien tą US fondą. Čia aišku dar atsakydami tavo laišką patikslins jie. Tą investavimo strategiją gali pats irgi pasikeisti Compensa Life paskyroje.
Pats irgi buvau pakibęs ant jų nuo 2016 metų, bet tik su minimaliom 30 eur mėnesio įmokomis, 2019 metų vasarą atradęs BM, nutraukiau įmokas, o sutartį nutraukiau 2020 gruodį, dar pasiguosdamas, kad irgi turėjau dalį BNP Paribas US Growth fonde ir ne pačiu blogiausiu metu parduodu. Bet visgi, po 4 metų, įdėjus virš 1170 eur, atgavau beveik 400 eur (70 proc. sukauptos sumos). Tai žinoma, galima guostis, kad gi ir už draudimą dar ir turėjau mokėti :))

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Šeš Sau 16, 2021 5:03 pm

darbai rašė:
Pen Sau 15, 2021 9:11 pm
Dėl fondo keitimo, tikėtina, kad keičiant investavimo strategiją į 100 proc. BNP Paribas US Growth, turimų CQUADRAT fondų compensa neparduos, jie liks gulėti, tiesiog nuo šiol pradėsi pirkti vien tą US fondą.
Gal ne visos sutartys vienodos, bet pas mane kai keiti strategiją gali laisvai pasirinkti atskirai, ką daryti su iki šiol sukauptais pinigais ir ką su naujais. Susidėlioji procentais senus pinigus ir naujus, į kurį fondą kiek. 4 kartus per metus nemokamai, po to 5€ berods.

Vartotojo avataras
Bitė
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Sek Sau 31, 2021 5:31 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Bitė » Pir Vas 01, 2021 9:03 pm

Sveiki, esu žalia šiame forume, žalia investavime ir buvau dar žalesnė, kai 2019ais pasirašiau garantuotų palūkanų gyvybės draudimą.
Kaip ir visi, man gražiai pasakojo apie garantijas nuo traumų +, kad valstybė kasmet prideda iki 300 eur. Tada tai mane sugundė, nes ši priemoka iš valstybės, kad ir nedidelės, bet papildomos palūkanos ir išmokos nuo sunkių sveikatos įvykių atrodė tikrai patraukliai. Žinoma buvau informuota, kad tai ilgalaikis produktas ir pasirašius, jo nutraukti neapsimoka dėl didelių pirmųjų metų mokesčių. Na ir štai pradėjo du metai ir kiek viešoje erdvėje teko skaityti komentarų, ar klausytis Mariaus Jansono (kas tokį žinot), kad GD neatperka įneštų įnašų ir infliacijos (nebent tikrai reali grėsmė, kad jums kažkas rimto gali nutikti su sveikata). Jansonas minėjęs, kad iš dešimčių jo klientų, kurių GD sutartis jis peržiūrėjo, klientai visad likdavo minuse.
Mano draudimas su garantuotom 0,9 proc palūkanom per metus. Kas mėn. moku po 60 eur., kas šiuo metu man yra nei daug nei mažai, tad per metus susidaro 720 eur. Dabar įmokų yra dar apie dvigubai tiek, bet sukaupta suma aišku likusi apie per pus mažesnė. Sutartyje rašoma, kad 1-3 metais admin mokestis – 40 proc. ir kaip suprantu dar prie to pliusuojasi kiti, nes viso yra 5 stulpeliai mokesčių, t. y. gyvybės rizikos draudimo, kritinių ligų draudimo, draudimo nuo neįgalumo, draudimo nuo traumos mokesčiai.
Su sutartimi gavau įmokų grafiką su keliais scenarijais (nepalankus, nuosaikus, palankus scenarijus- kai dar duotų 1,75 proc). Pastarojo (geriausio) scenarijaus atveju mano įmokos su šio draudimo mokesčiais išsilygintų po 22 metų įmokų, taigi geriausiu atveju dar 20 metų (jei mokėčiau po 60 eur, tai turėčiau įmokėti dar 14 400 eur), kad ši mano įmokų suma tik susilygintų. Visa sutarties trukmė ~40 metų.
Pagal sutarties grafiką matyti, kad esant blogiausiam (nepalankiam) scenarijui sutarties pabaigoje turėčiau -4000 eur. Vidutiniu atveju (palankiu) – kažkodėl taip pat -4000 eur. Ir tik esant palankiam scenarijui prie sutartyje garantuotų 0,9 pridėjus kažkokias prognozuojamas 1,75 proc palūkanas sutarties pabaigoje (viso po ~40 metų) iš šio garantuotų palūkanų GD gaučiau ~6000 eur. pliuso. Kiek pamenu šio įmokų ir galutinių išmokų grafiko nerodė iki sutarties pasirašymo, gavau tik po.
Suprantu, kad po beveik 40 metų 4000 eurų (jei dar bus tokia valiuta) minuso jau nebus tokios vertės kokia yra dabar, kaip ir kaip dabar nebus tokie vertingi tie 6000 eur, o į minusinę sumą įsiskaičiuoja tos dar 35 metams likusios draudimo garantijos nutikus nelaimei.
Nesuprantu kaip su ta valstybės pridedama suma IKI 300 eur? Kaip galiu sužinoti kiek tiksliai per metus man prideda valstybė? Gal tada pagaliau visiškai neliktų abejonių pasilikti ar nutraukti šią sutartį.
Ps. Suprantu, kad praktiškai visiems čia esantiems tikriausiai ir taip nebūtų klausimo nutrauki ar palikti, nes dauguma jūsų savo pinigus investuojat tikrai sėkmingiau, nei kad siūlo šis produktas. Savo ruožtu aš dar žalia investavimo srityje, todėl tiek daug čia prirašiau 😊 Po truputį domiuosi. Užpernai pradėjau su EG, kuris lyginant su GD generuoja nepalyginamą grąžą bei atrodo saugiai ir nutraukus sutartį galvočiau tas 60 ar + įmokas verčiau skirti į EG, nes per pusantrų metų ten (nors su gana kukliomis investicijomis) jau matau aiškų rezultatą. Pradžiai GD sutarties nutraukimo nuostoliui susigrąžinti ir dėčiau į EG. Likučiui pasidėti šiuo metu renkuosi uniją, o vėliau tikiuosi prieiti prie gilinimosi į ETF. Suprantu, kad GD ir EG skirtingi produktai.
Ps. Palyginau savo sutartį su šios temos pradžioje įmestais screenshot‘ais, kadangi mano įmokos dvigubai didesnės, o palūkanos daug mažesnės mano sutartis su šią (kaip pavardinau aukščiau) atrodo itin liūdnokai. Bet čia suprantu skiriasi pati sutartis, mano garantuotų palūkanų, o nuorodoje investicinis. Kai manęs klausė kokio tipo sutartis man priimtinesnė, garantuotų palūkanų (nuosaikesnė), ar rizikingesnė, pasirinkau, ką pasirinkau, bet pateikto pavyzdžio grafikas visom prasmėm atrodo geriau nei mano... Nesuprantu.
Ilgos mano rašliavos esmė - tai kaip man sužinoti, kiek tiksliai už šį mano GPGD prideda valstybė?
Ir ką patartumėt? Nes papildomos įmokos diena artėja 😊 Ačiū už kantrybę!

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Vas 01, 2021 9:31 pm

Valstybės parama turi matytis GPM deklaracijoje. Kas yra EG?

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Ant Vas 02, 2021 4:32 am

Valstybė grąžina maksimaliai 300€ nuo sumokėtų 1500€(GD, III pakopa), tad jei tu moki 720€ per metus tai tau grąžins apie 140~150€ po pajamų deklaravimo.
EG tai EstateGuru spėju?

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ant Vas 02, 2021 6:29 am

Valstybė sugrąžins nuo tavo sumokėtos sumos 20%. Miško brolis paskaičiavo, kiek tai gautųsi.
Man susidarė įspūdis, kad dažniausiai kaupiamąsias GD sutartis pasirašo tie, kurie nesugeba drausmingai kaupti savarankiškai. Jiems tinka, kad pagal sutartį kažkur pervedi pinigus ir jų negali lengvai pasiimti, O jei kauptų atskiroje sąskaitoje ar kitu būdu su galimybe lengvai juos pasiekti, tuomet atsiradus didesniam pinigų poreikiui atsisakytų savo taupymo tikslų ir juos panaudotų. Todėl manęs nestebina, kad yra žmonių, linkusių už tokią discipliną sumokėti brangiai.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Vas 02, 2021 7:15 am

Bite, net nežiūrėjęs į tavo sutartį esu beveik tikras, kad labiau apsimokės nutraukti tuč tuojau. Garantuotų palūkanų GD yra turbūt prasčiausias jų produktas investicine prasme, o 60 Eur/mėn suma yra tikrai nemaža, kad ją be klausimų ir toliau mokėtum 40 metų.

Nereikia būti dideliu investavimo guru, kad sugebtėtum "apdėti" 0.9% garantuotas palūkanas. Unijos siūlo indėlius virš 2%, tas pats GF bankas siūlo 2.5% indėlių palūkanas 5+ metams. Tikrai gali pradėti su indėliu ir pastarąjį (bent jau unijoje) papildomai pildyti kas mėnesį, kaip ir darai su GD. O eigoje, skaitydama ir domėdamasi papildomai, gal įsidrąsinsi ir su investicijomis akcijų rinkoje. Per tą laiką pasibaigs ir unijos terminas, o atgautus pinigus galėsi nukreipti į kitą finansinę priemonę.

Beje, GPM susigrąžinti gali ir su III pensijos pakopa, kuri siūloma bet kuriame skandinaviškame banke bei INVL. Pastarųjų mokesčiai daug mažiau kandžiojasi, kai kurių fondų sudėtis tikrai gera ir pastarieji investuoja į tą patį (ETF'us), į ką investuojame ir mes šiame forume. III pakopa tikrai nėra blogas produktas, jeigu tikslas - ilgalaikis kaupimas senatvei. Vienintelis padorus lietuviškas "set up and forget" variantas, kai už tave ir pinigus nuskaito, ir investuoja, ir produktas prieinamas standartinėse pinigų įstaigose.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Bitė
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Sek Sau 31, 2021 5:31 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Bitė » Ant Vas 02, 2021 4:58 pm

laurizas rašė:
Pir Vas 01, 2021 9:31 pm
Valstybės parama turi matytis GPM deklaracijoje. Kas yra EG?
Miško Brolis rašė:
Ant Vas 02, 2021 4:32 am
Valstybė grąžina maksimaliai 300€ nuo sumokėtų 1500€(GD, III pakopa), tad jei tu moki 720€ per metus tai tau grąžins apie 140~150€ po pajamų deklaravimo.
EG tai EstateGuru spėju?
Taip ir dėkui už paskaičiavimus. Eisiu patikrint deklaraciją.
Darijonas rašė:
Ant Vas 02, 2021 6:29 am
Valstybė sugrąžins nuo tavo sumokėtos sumos 20%. Miško brolis paskaičiavo, kiek tai gautųsi.
Man susidarė įspūdis, kad dažniausiai kaupiamąsias GD sutartis pasirašo tie, kurie nesugeba drausmingai kaupti savarankiškai. Jiems tinka, kad pagal sutartį kažkur pervedi pinigus ir jų negali lengvai pasiimti, O jei kauptų atskiroje sąskaitoje ar kitu būdu su galimybe lengvai juos pasiekti, tuomet atsiradus didesniam pinigų poreikiui atsisakytų savo taupymo tikslų ir juos panaudotų. Todėl manęs nestebina, kad yra žmonių, linkusių už tokią discipliną sumokėti brangiai.
Taip, tų santaupų tikrai prireiks būstui įsigyti, o GD pasirašymas buvo šito gyvenimo įvykio prašokimas tiesiai į ateitį atėjus pensijiniam amžiui.
šešinuliai rašė:
Ant Vas 02, 2021 7:15 am
Bite, net nežiūrėjęs į tavo sutartį esu beveik tikras, kad labiau apsimokės nutraukti tuč tuojau. Garantuotų palūkanų GD yra turbūt prasčiausias jų produktas investicine prasme, o 60 Eur/mėn suma yra tikrai nemaža, kad ją be klausimų ir toliau mokėtum 40 metų.

Nereikia būti dideliu investavimo guru, kad sugebtėtum "apdėti" 0.9% garantuotas palūkanas. Unijos siūlo indėlius virš 2%, tas pats GF bankas siūlo 2.5% indėlių palūkanas 5+ metams. Tikrai gali pradėti su indėliu ir pastarąjį (bent jau unijoje) papildomai pildyti kas mėnesį, kaip ir darai su GD. O eigoje, skaitydama ir domėdamasi papildomai, gal įsidrąsinsi ir su investicijomis akcijų rinkoje. Per tą laiką pasibaigs ir unijos terminas, o atgautus pinigus galėsi nukreipti į kitą finansinę priemonę.

Beje, GPM susigrąžinti gali ir su III pensijos pakopa, kuri siūloma bet kuriame skandinaviškame banke bei INVL. Pastarųjų mokesčiai daug mažiau kandžiojasi, kai kurių fondų sudėtis tikrai gera ir pastarieji investuoja į tą patį (ETF'us), į ką investuojame ir mes šiame forume. III pakopa tikrai nėra blogas produktas, jeigu tikslas - ilgalaikis kaupimas senatvei. Vienintelis padorus lietuviškas "set up and forget" variantas, kai už tave ir pinigus nuskaito, ir investuoja, ir produktas prieinamas standartinėse pinigų įstaigose.
Ačiū šešinuliai, manau jei nutrauksiu dabar, išvengsiu vėlesnių abejonių, o tokių tikrai būtų ir nutraukus vėliau dar labiau įklimpčiau į minusą. Manau ilgainiui atsipirksiu, ką praradau per šiuos 2 m. ir tą valstybės paramą.
Kaip suprantu nusimanot ir III pakopoj, ar verta pradėti kaupti ten? Nuo kokios sumos ir kiek proc palukanu gaunasi per metus, jei matote? Gal turite nuorodą į kokį straipsnį, ar diskusiją apie III pakopą? Ar tiesiog mano atveju, kai nėra savo būsto ir yra II pakopos kaupimas nelabai verta kišti pinigus į III pakopą?

Ps. kaip tik buvau dėl GPM parašius Compensai ir jie perdavė mano klausimą MCapital konsultantei, kuri jau pasikeitus ir sako matau, kad jau būtų laikas peržiūrėti viską ir pakonsultuoti jus, tai susitariau pokalbiui prieš būsimą įmoką ir užsiminiau, kad galvoju nutraukti. Kažin ką pasakys...

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ant Vas 02, 2021 5:11 pm

Pažiūrėti apie III pakopą galite šešinuliai bloge. Taip pat ir aš dariau panašius skaičiavimus čia.

Bet pradžioje paskaitykite šį straipsnį, kuriame išmoksite atskirti pelus nuo grudų.

P.S. dar įkišiu savo trigraštį. Kaupti III pakopoje finansiniu aspektu apsimoka tik tuo atveju, jeigu įmokas daro jūsų darbdavys. Visais kitais atvejais, labiau apsimoka tiesiog investuoti savarankiškai į ETF.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą