Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Standartinė laurizas » Ket Vas 25, 2021 11:33 am

biogas rašė:
Ket Vas 25, 2021 11:02 am
beard on fire rašė:
Ket Vas 25, 2021 10:25 am
Ką turi omenyje "pasako, kiek iš tikro kainuoja jos produktas"?
Draudimas ar investavimas?
Nes draudimas tai tiksliai apibrėžtas kokios įmokos ir kokios išmokos
+ turto laikymo mokestis + įmokos mokestis.
Produktas tai vienas, tai abi dalis reikia suprasti kiek kainuoja, o kad galėtum palyginti su kitais investavimo instrumentais, tai investicinės dalies kainą būtina suprasti.
Tik jokia vadybininkė tau to nepasakys, nes nežino ir nesupranta, o jei supranta, tai liepta tylėti. Sakys, kad kainuoja tiek, kiek sumokama mokesčių.

emcs
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Šeš Vas 20, 2021 9:06 pm

Standartinė emcs » Ket Vas 25, 2021 4:26 pm

Sveiki,

turiu ir aš investicinio draudimo sutartį Compensa jau ne vienus metus - iš esmės viskas priklauso nuo to, kaip konsultantas sudėlios sutartį ir ką patars, jeigu pats nesupranti, ko nori ir ką galima padaryti.

Buvau pasidaręs dvi skaičiuokles - vieną INVL (extremo iii 16+) kitą - Compensa investicinio draudimo, kurios tiksliai atsižvelgia į kiekvienos įmonės kainodarą, tiek pirmuosius metus, tiek fondo valdymo mokesčius. Skaičiuoklių duomenys tuo metu sutapo su konsultantų atsiųstomis prognozėmis, taigi galėjau lyginti "apples to apples" - nustatyti tą pačią įmoką ir pelningumą abejose skaičiuoklėse ir pasižiūrėti, kiek tiksliai skiriasi.
Maži mokesčiai pradžioje pas INVL sudaro tokį vaizdą, kad pigiau, bet jeigu esi ilgalaikis investuotojas 10+ metų, reikėtų žiūrėti į bendrus rezultatus, kurie prie tokio pačio dydžio įmokos, kaupimo periodo ir metinių palūkanų, gaunasi geresni pas Compensa.
Standartiniu atveju reikėtų rinktis tarp to, ar nori sumokėti mažiau pinigų pradžioje ar daugiau sumokėti vėliau. Tačiau, galima susidėlioti tokią strategiją, su kuria bus geriau negu standartiniu atveju, tik konsultantai tau to nepasakos.
Pasidalinsiu savo strategija, kuri nebūtinai veiks ir kitiems. Minimali įmoka - 30 EUR. Kad sumokėtume kuo mažiau mokesčių sudarome sutartį su minimalia įmoka ir jos nekeičiame, iki kol praeis 3 metai, apsaugos nulinės, nebent jų iš tikro reikia, čia vertinau be apsaugų. Įsipareigojame iš viso padaryti įmokų už 1080 EUR ir sumokėti 432 EUR (40%) mokesčių nuo mėnesinių įmokų, t.y. 12 EUR /mėn. Tačiau galima atlikti papildomas įmokas, ir kai sumokėsime 432 EUR mokesčių nuo įmokų, bus taikomas 2 % tarifas net ir mėnesinėms įmokoms, nesuėjus 3 metų terminui. Tokiu būdu galima turėti realiai didesnę mėnesinę įmoką ir nelaukti, kol sutarčiai sueis 3 metai. GPM susigrąžinimas gali sumažinti šiuos pradinius mokesčius 0.2 * 1080 = 216 EURais, taigi sumoje nuo mėn. įmokos sumokėtum 216 EUR, arba 6 EUR / mėn. Šalia to gali pervedinėti po 100 EUR kiekvieną mėn., bus taikomas 2 proc. mokestis (kai padengsi 432 EUR), t. y. 2 EUR, analogiškai nuo to susigrąžinti GPM iki 300 EUR. O viso to privalumas yra toks, kad pradedi anksčiau kaupti didesnėmis sumomis - sudėtinės palūkanos pradeda dirbti anksčiau. Mano atveju, įvertinus papildomas įmokas, Compensa ženkliai lenkė INVL prie tų pačių sąlygų.

Na, o jeigu pasidarai papildomas įmokas per darbdavį, tai iš viso gaunasi investicija geresnė nei bet kokie ETF (kuriuos aš taip pat perku), jeigu negali skirti > 500-1000 EUR/mėn ir atsižvelgi, kad IB ar Swedbank sumoki 10 USD/mėn inactivity fee arba 11 EUR pirkimo mokestį + turint draudimą/III pakopos fondą nereikia sukti galvos, nes viskas automatizuota.

Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą fondą. Aš esu pasirinkęs fondą, kuris seka Amerikos rinką. Fondų grąžas galima pasižiūrėti online. Aš tik galiu pasidalinti, kad jau ne pirmi metai prieaugis buvo įspūdingas. Dalinuosi, kad patvirtinčiau, jog čia nėra scam'as, ypač tiems, kurie jau yra sumokėję daug mokesčių ir galvoja išeiti kitur. Manau, kad išeiti kitur neverta, nes ten sumokėsi tuos pačius mokesčius dar kartą ir laikui bėgant - dar daugiau. O naujai svarstančius tiesiog paskatinčiau įsigilinti ir pasiskaičiuoti. Tikrai ilgai užtrukau, kol viska supratau ir pavyko susikurti tikslias skaičiuokles, atsižvelgti į lengvatas ir papildomas įmokas, bet rezultate džiaugiuosi investicija ir toliau planuoju ten investuoti.

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Vas 25, 2021 6:23 pm

emcs rašė:
Ket Vas 25, 2021 4:26 pm
Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą fondą. Aš esu pasirinkęs fondą, kuris seka Amerikos rinką. Fondų grąžas galima pasižiūrėti online. Aš tik galiu pasidalinti, kad jau ne pirmi metai prieaugis buvo įspūdingas. Dalinuosi, kad patvirtinčiau, jog čia nėra scam'as, ypač tiems, kurie jau yra sumokėję daug mokesčių ir galvoja išeiti kitur. Manau, kad išeiti kitur neverta, nes ten sumokėsi tuos pačius mokesčius dar kartą ir laikui bėgant - dar daugiau. O naujai svarstančius tiesiog paskatinčiau įsigilinti ir pasiskaičiuoti. Tikrai ilgai užtrukau, kol viska supratau ir pavyko susikurti tikslias skaičiuokles, atsižvelgti į lengvatas ir papildomas įmokas, bet rezultate džiaugiuosi investicija ir toliau planuoju ten investuoti.
O kodėl lyginai būtent tokius draudimus?
Mano skaičiavimu inv. gyvybės draudimas Lietuvoje Nr. 1 yra Swedbank "Privatus portfelis" - įmokos mokesčio nėra, TER - 1,5% per metus (fondų valdymo mokestis įskaitytas), agresyvaus augimo krypties 10 metų metinė grąža +10.72%. Privalumas, kad kryptys sudarytos iš ETF, minusas, kad negali rinktis fondų, tik kryptį.
Antroje vietoje Mandatumlife "Mano kapitalas" - įmoka 1%, TER - 1,1% per metus. Privalumas, kad gali pats pasirinkti fondus (ETF. Pvz. Mandatum Life USA Index (iShares Core S&P 500 ETF) 10 metų vidutinė metinė grąža 13.83%. Minusas, kad mažas ETF pasirinkimas ir kiek didoki mokesčiai.
Ir abiejuose nėra jokių žiaurių 40% mokesčių pirmus metus, gali susigrąžinti GPM. Tiesa, nėra ir draudimo. Reiktų draustis gyvybę atskirai už kokius 50-60€ per metus, kad būtų analogiškos sąlygos kaip Compensa.

LLL
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Ket Vas 18, 2021 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 5

Standartinė LLL » Ket Vas 25, 2021 7:22 pm

emcs rašė:
Ket Vas 25, 2021 4:26 pm
Sveiki,

turiu ir aš investicinio draudimo sutartį Compensa jau ne vienus metus - iš esmės viskas priklauso nuo to, kaip konsultantas sudėlios sutartį ir ką patars, jeigu pats nesupranti, ko nori ir ką galima padaryti.

Buvau pasidaręs dvi skaičiuokles - vieną INVL (extremo iii 16+) kitą - Compensa investicinio draudimo, kurios tiksliai atsižvelgia į kiekvienos įmonės kainodarą, tiek pirmuosius metus, tiek fondo valdymo mokesčius. Skaičiuoklių duomenys tuo metu sutapo su konsultantų atsiųstomis prognozėmis, taigi galėjau lyginti "apples to apples" - nustatyti tą pačią įmoką ir pelningumą abejose skaičiuoklėse ir pasižiūrėti, kiek tiksliai skiriasi.
Maži mokesčiai pradžioje pas INVL sudaro tokį vaizdą, kad pigiau, bet jeigu esi ilgalaikis investuotojas 10+ metų, reikėtų žiūrėti į bendrus rezultatus, kurie prie tokio pačio dydžio įmokos, kaupimo periodo ir metinių palūkanų, gaunasi geresni pas Compensa.
Standartiniu atveju reikėtų rinktis tarp to, ar nori sumokėti mažiau pinigų pradžioje ar daugiau sumokėti vėliau. Tačiau, galima susidėlioti tokią strategiją, su kuria bus geriau negu standartiniu atveju, tik konsultantai tau to nepasakos.
Pasidalinsiu savo strategija, kuri nebūtinai veiks ir kitiems. Minimali įmoka - 30 EUR. Kad sumokėtume kuo mažiau mokesčių sudarome sutartį su minimalia įmoka ir jos nekeičiame, iki kol praeis 3 metai, apsaugos nulinės, nebent jų iš tikro reikia, čia vertinau be apsaugų. Įsipareigojame iš viso padaryti įmokų už 1080 EUR ir sumokėti 432 EUR (40%) mokesčių nuo mėnesinių įmokų, t.y. 12 EUR /mėn. Tačiau galima atlikti papildomas įmokas, ir kai sumokėsime 432 EUR mokesčių nuo įmokų, bus taikomas 2 % tarifas net ir mėnesinėms įmokoms, nesuėjus 3 metų terminui. Tokiu būdu galima turėti realiai didesnę mėnesinę įmoką ir nelaukti, kol sutarčiai sueis 3 metai. GPM susigrąžinimas gali sumažinti šiuos pradinius mokesčius 0.2 * 1080 = 216 EURais, taigi sumoje nuo mėn. įmokos sumokėtum 216 EUR, arba 6 EUR / mėn. Šalia to gali pervedinėti po 100 EUR kiekvieną mėn., bus taikomas 2 proc. mokestis (kai padengsi 432 EUR), t. y. 2 EUR, analogiškai nuo to susigrąžinti GPM iki 300 EUR. O viso to privalumas yra toks, kad pradedi anksčiau kaupti didesnėmis sumomis - sudėtinės palūkanos pradeda dirbti anksčiau. Mano atveju, įvertinus papildomas įmokas, Compensa ženkliai lenkė INVL prie tų pačių sąlygų.

Na, o jeigu pasidarai papildomas įmokas per darbdavį, tai iš viso gaunasi investicija geresnė nei bet kokie ETF (kuriuos aš taip pat perku), jeigu negali skirti > 500-1000 EUR/mėn ir atsižvelgi, kad IB ar Swedbank sumoki 10 USD/mėn inactivity fee arba 11 EUR pirkimo mokestį + turint draudimą/III pakopos fondą nereikia sukti galvos, nes viskas automatizuota.

Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą fondą. Aš esu pasirinkęs fondą, kuris seka Amerikos rinką. Fondų grąžas galima pasižiūrėti online. Aš tik galiu pasidalinti, kad jau ne pirmi metai prieaugis buvo įspūdingas. Dalinuosi, kad patvirtinčiau, jog čia nėra scam'as, ypač tiems, kurie jau yra sumokėję daug mokesčių ir galvoja išeiti kitur. Manau, kad išeiti kitur neverta, nes ten sumokėsi tuos pačius mokesčius dar kartą ir laikui bėgant - dar daugiau. O naujai svarstančius tiesiog paskatinčiau įsigilinti ir pasiskaičiuoti. Tikrai ilgai užtrukau, kol viska supratau ir pavyko susikurti tikslias skaičiuokles, atsižvelgti į lengvatas ir papildomas įmokas, bet rezultate džiaugiuosi investicija ir toliau planuoju ten investuoti.

Na tada kyla klausimas man kaip vertinti mokesčius Compensos (jei neskaičiuotumėm tų trijų metų, nes didžioji dalis mūsų jau tuos mokesčius sumokėjome). Ką tik dar kartą praverčiau Compensos sutartį, tai iš esmės nuo įmokos yra 2 proc. mokestis + 0,04 proc. nuo sukauptos sumos. Tai jei atimtumėm GPM lengvatą 0,2 proc., gautųsi, kad mokestis lieka 1,8 proc. nuo įmokos ir 0,04 proc. nuo bendros sukauptos sumos. Tai čia dideli procentai ar ne, kaip investavimui? Jei atsižvelgtumėm į tai, kad pats draudimas reikalingas (nors pats ilgalaikis įsipareigojimas bei nelankstumas nežavi).

Pabandžiau atsiversti straipsnį:
https://balticmustache.lt/geriausias-br ... voje-2019/

Pagal straipsnyje teikiama info (nors kiek jau ir pasenusi info) iš karto bandau lygintis su minėta įsivaizduojama Compensos situacija, jei investuojame po 100 Eur/mėn. o portfelis jau 20 000 Eur (pirmus tris metus praleidžiu, nes jau nebėra galimybės nieko pakeisti)

Compensa 1,8 proc. nuo įmokos + mėnesinis 0,04 proc. nuo sukauptos sumos - mūsų atveju 1,8 + 8 Eur, viso 9,8 Eur/mėn. mokesčiai
Admiral invest 0,12 proc. pirkimo sandoris (mažiausiai 5 Eur/mėn.) - mūsų atveju apie 5 Eur/mėn. mokesčiai
IB 0,1 proc. (mažiausiai 10 Eur/mėn.) - mūsų atveju apie 10 Eur/mėn. mokesčiai
Degiro Nemokamas arba 2 Eur.
ETFmatic 0,48 proc. portfelio valdymo mokestis - mūsų atveju viso 96 Eur, tai per 8 Eur/mėn.,jei teisingai suprantu, kad portfelio valdymo mokestis mokamas ne kas mėnesį,o kas metus?
Luminor trade įsigijimo mokestis 10 Eur ir metinis valdymo mokestis 0,12 proc. - mūsų atveju 10 Eur + 24/12 Eur = 12 Eur/mėn.
SEB bankas Čia pasiremsiu ne straipsniu, o naujausa info iš SEB banko. Tai jei ne į Baltijos šalis investuoji min. sandorio kaina 15 Eur ir 0,16 proc. metinis valdymo mokestis - mūsų atveju 15 + 32/12 = ~17,67 Eur/mėn.
Swedbank žiūrėdamas į dabartinį banko oficialų puslapį iki galo nesuprantu, koks priklausytų mokestis, nes bent prie periodinio investavimo iš viso tuščias laukas. Galbūt nemokamai? :) Visgi, jei galvotumėm, kad pagal balticmustache straipsnį, tai būtų 21 Eur + 31,2/12 = 23,6 Eur/mėn.

Tai gal ne taip jau blogai Compensa, jei pasirenki "normalias" investavimo kryptis? Degiro turbūt atmesčiau, dėl saugumo ir apskritai nėra galimybės registruotis ne iš Lietuvos, o "apeidinėti" sistemą manęs asmeniškai nežavi registruojantis. Na reikės galvoti..

P.S. gal galima būtų plačiau sužinoti apie įmokas, jei mokėtų darbdavys? Kaip kas keičiasi?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Vas 25, 2021 7:34 pm

Darijonas rašė:
Ket Vas 25, 2021 6:23 pm
O kodėl lyginai būtent tokius draudimus?
Mano skaičiavimu inv. gyvybės draudimas Lietuvoje Nr. 1 yra Swedbank "Privatus portfelis" - įmokos mokesčio nėra, TER - 1,5% per metus (fondų valdymo mokestis įskaitytas),
o administravimo mokestis?
https://www.swedbank.lt/static/pdf/pp_pricelist.pdf

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Vas 25, 2021 7:49 pm

laurizas rašė:
Ket Vas 25, 2021 7:34 pm
Darijonas rašė:
Ket Vas 25, 2021 6:23 pm
O kodėl lyginai būtent tokius draudimus?
Mano skaičiavimu inv. gyvybės draudimas Lietuvoje Nr. 1 yra Swedbank "Privatus portfelis" - įmokos mokesčio nėra, TER - 1,5% per metus (fondų valdymo mokestis įskaitytas),
o administravimo mokestis?
https://www.swedbank.lt/static/pdf/pp_pricelist.pdf
Gali būti dešimtoji procentinio punkto dalis į vieną ar į kitą pusę, na bet ne 40% nuo įmokos.
Prikabinti failai
SW.JPG
SW.JPG (82.39KiB)Peržiūrėta 3128 karus(ų)

Vartotojo avataras
Bitė
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Sek Sau 31, 2021 5:31 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Bitė » Ket Vas 25, 2021 7:52 pm

Yra rizikos ir administravimo mokesčių lentelė. Jau kuris laikas privaloma parašyti kiek GD klientui kainuos. Tik jie tai gan gudriai pateikę, t.y. eilutėmis už suteikiamas draudimo ir admin mokesčių paslaugas, kurių yra 5 kategorijos ir žemyn stulpeliais pagal sutarties laikotarpį metais. Tai jei nori susiskaičiuoti kiek tau draudimas nuskaito kiekvienais metais (čia beje praktiškai kas metus sumos skiriasi), tai turi sumuoti visas tas 5 kategorijas, kad gautum metų išlaidas ir tada jau skaičiuoti kiekvienus sutarties metus. Tai užtrunka. Pvz. pas mane vien pirmais trim sutarties metais nusiskaito apie 770 eurų. Paskata likti ir tiek neprarasti ar ne? :) O į sutarties pabaigą didėja nuskaitymai už draudimą už galimas kritines ligas. Tai susumavus vsas mano eilutes ir stulpelius gavos -7660 eur. Beje pas mane garantuotų palūkanų GD, kas reiškia, kad jis yra konservatyvesnis, ale saugesnis ir duoda garantuotas palūkanas, bet tuo pačiu mano įnašų ir tai ką rodys sukaupta suma GERIAUSIU pateiktu atveju iuždirbtų apie 150 eur. pelno 22-aisiais sutarties metais :))) O koks ten scenarijus bus neaišku. Bet dar jie duoda papildomas palūkanas, kurios priklauso nuo bendrų bendrovės praeitų metų rezultatų, tačiau čia pas mane, po 22 metų ir įskaičiuota ta garantuotų palūkanų + jų pateikta ale vidutinė (ar kaip suprast) 1,75% papildomų palūkanų suma. Va, kaip pasiroviau aš :))
Dėl valstybės paskatos irgi nėra garantijų. Kad ir vakar šnekėjo, kad svarsto dėl jos ateities peržiūrint visas lengvatas, ar ne panaikinti.
O palyginimui šiaip labai patiko vienam iš BM straipsnių pateikta lentelė: https://balticmustache.lt/wp-content/up ... C5%BEa.jpg

Ps. sutarties dar nenutraukiu ir galvoju kur reikėtų permesti investicijas. Galvoju ar verta į Robur, ar dar kažkur, bet žinias kol kas semiuosi tik iš jūsų ir net ir tam prisėsti skaityti reikia laiko.
Kelis kartus buvo klausta ir dabartinio darbdavo, kodėl jis neprisideda padedant darbuotojui kaupti pensijai. Tai pasakė, kad apsikrautų, o naudos iš to pats neturėtų :)) Puikus požiūris. Dar šią savaitę atsiųstoje INVL ataskaitoje paminėta, kad jau virš 900 darbdavių šalyje padeda kaupti III pakopoje.
Beje koks procentas grįžta iš valstybės 15 ar 20?
Ir ar būtų galima ir verta GD sutartį kažkaip permesti į 3 pakopą? Ar čia galioja tik nutraukimas?
Paskutinį kartą redagavo Bitė Ket Vas 25, 2021 8:02 pm, redaguota 1 kartą(us).

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Vas 25, 2021 8:00 pm

LLL rašė:
Ket Vas 25, 2021 7:22 pm
Tai gal ne taip jau blogai Compensa, jei pasirenki "normalias" investavimo kryptis? Degiro turbūt atmesčiau, dėl saugumo ir apskritai nėra galimybės registruotis ne iš Lietuvos, o "apeidinėti" sistemą manęs asmeniškai nežavi registruojantis. Na reikės galvoti..
Jei planuoji investuoti iki 1500€ per metus ir iki 60 metų neturėsi pagundos atsiimt pinigų bei gali pasinaudoti GPM lengvata, naudokis investuodamas per IGD ar III pakopą. Jei planuoji investuoti daugiau ir gali pinigų prireikti anksčiau - investuok per brokerį ar banką.
P.S. Ar GPM susigrąžinimo galimybė išliks, jei atsiras visuotinė investicinė sąskaita - neaišku. Kaip ir neaišku, kada tokia investicinė sąskaita atsiras. Taip pat neaišku, ar 1500€ lengvata nepavirs 500€ (jau mažėjo ne kartą). Jei nuspręsi rinktis investuoti per draudimą, rinktis tokį, kuris nesugrauš pinigų net ir nustojus mokėti įmokas.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Vas 25, 2021 8:10 pm

Darijonas rašė:
Ket Vas 25, 2021 7:49 pm
laurizas rašė:
Ket Vas 25, 2021 7:34 pm
Darijonas rašė:
Ket Vas 25, 2021 6:23 pm
O kodėl lyginai būtent tokius draudimus?
Mano skaičiavimu inv. gyvybės draudimas Lietuvoje Nr. 1 yra Swedbank "Privatus portfelis" - įmokos mokesčio nėra, TER - 1,5% per metus (fondų valdymo mokestis įskaitytas),
o administravimo mokestis?
https://www.swedbank.lt/static/pdf/pp_pricelist.pdf
Gali būti dešimtoji procentinio punkto dalis į vieną ar į kitą pusę, na bet ne 40% nuo įmokos.
Paklausiu kitaip, ar į 1,5 % Ter įeina 1,25 % administravimo mokestis (portfeliui iki 10K agresyvaus augimo strategija)?

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Vas 25, 2021 8:25 pm

laurizas rašė:
Ket Vas 25, 2021 8:10 pm
Paklausiu kitaip, ar į 1,5 % Ter įeina 1,25 % administravimo mokestis (portfeliui iki 10K agresyvaus augimo strategija)?
Taip, įeina. Likusi mokesčio dalis yra ETF valdymo mokestis. Turiu šį draudimą, galiu patvirtinti.

Skelbti atsakymą