Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
emcs
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Šeš Vas 20, 2021 9:06 pm
Re: Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Standartinė emcs » Ket Vas 25, 2021 9:08 pm

Darijonas rašė:
Ket Vas 25, 2021 6:23 pm
emcs rašė:
Ket Vas 25, 2021 4:26 pm
Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą fondą. Aš esu pasirinkęs fondą, kuris seka Amerikos rinką. Fondų grąžas galima pasižiūrėti online. Aš tik galiu pasidalinti, kad jau ne pirmi metai prieaugis buvo įspūdingas. Dalinuosi, kad patvirtinčiau, jog čia nėra scam'as, ypač tiems, kurie jau yra sumokėję daug mokesčių ir galvoja išeiti kitur. Manau, kad išeiti kitur neverta, nes ten sumokėsi tuos pačius mokesčius dar kartą ir laikui bėgant - dar daugiau. O naujai svarstančius tiesiog paskatinčiau įsigilinti ir pasiskaičiuoti. Tikrai ilgai užtrukau, kol viska supratau ir pavyko susikurti tikslias skaičiuokles, atsižvelgti į lengvatas ir papildomas įmokas, bet rezultate džiaugiuosi investicija ir toliau planuoju ten investuoti.
O kodėl lyginai būtent tokius draudimus?
Mano skaičiavimu inv. gyvybės draudimas Lietuvoje Nr. 1 yra Swedbank "Privatus portfelis" - įmokos mokesčio nėra, TER - 1,5% per metus (fondų valdymo mokestis įskaitytas), agresyvaus augimo krypties 10 metų metinė grąža +10.72%. Privalumas, kad kryptys sudarytos iš ETF, minusas, kad negali rinktis fondų, tik kryptį.
Antroje vietoje Mandatumlife "Mano kapitalas" - įmoka 1%, TER - 1,1% per metus. Privalumas, kad gali pats pasirinkti fondus (ETF. Pvz. Mandatum Life USA Index (iShares Core S&P 500 ETF) 10 metų vidutinė metinė grąža 13.83%. Minusas, kad mažas ETF pasirinkimas ir kiek didoki mokesčiai.
Ir abiejuose nėra jokių žiaurių 40% mokesčių pirmus metus, gali susigrąžinti GPM. Tiesa, nėra ir draudimo. Reiktų draustis gyvybę atskirai už kokius 50-60€ per metus, kad būtų analogiškos sąlygos kaip Compensa.
Prieš darant palyginimą susirinkau pasiūlymus ir pasilikau tik tuos, kurie buvo patraukliausi. Kai kurie su panašiomis palūkanomis prognozuodavo žymiai prastesnius rezultatus, tai tiesiog atmečiau ir detaliai nenagrinėjau. Dėl konkretaus Swedbank varianto nežinau, galbūt Compensa dabar prastesnes sąlygas siūlo, bet esmė tokia, kad tie mokesčiai nuo įmokos ne tokie reikšmingi lyginant su turto valdymo mokesčiais, jei kaupti long term. Tarkim aš ETF nežadu parduot po 10 metų, taip pat ir draudime sėdinčių fondų.

Compensos fondas man šiemet apie 36% sugeneravo :). Aišku, tai nieko negarantuoja, bet gerų fondų visur yra.

Man dar patiko, kad Compensa įkurta 1824 m., tai lyginant su tuometiniais konkurentais kėlė daugiau pasitikėjimo.

Reziumė, jeigu dabar apsimoka kitur, tarkim po 15-20 metų su tomis pačiomis įmokomis ir palūkanomis galima sukaupti daugiau ant kelių tūkst., tai no brainer pradedant nuo 0.

emcs
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Šeš Vas 20, 2021 9:06 pm

Standartinė emcs » Ket Vas 25, 2021 9:34 pm

LLL rašė:
Ket Vas 25, 2021 7:22 pm
emcs rašė:
Ket Vas 25, 2021 4:26 pm
Sveiki,

turiu ir aš investicinio draudimo sutartį Compensa jau ne vienus metus - iš esmės viskas priklauso nuo to, kaip konsultantas sudėlios sutartį ir ką patars, jeigu pats nesupranti, ko nori ir ką galima padaryti.

Buvau pasidaręs dvi skaičiuokles - vieną INVL (extremo iii 16+) kitą - Compensa investicinio draudimo, kurios tiksliai atsižvelgia į kiekvienos įmonės kainodarą, tiek pirmuosius metus, tiek fondo valdymo mokesčius. Skaičiuoklių duomenys tuo metu sutapo su konsultantų atsiųstomis prognozėmis, taigi galėjau lyginti "apples to apples" - nustatyti tą pačią įmoką ir pelningumą abejose skaičiuoklėse ir pasižiūrėti, kiek tiksliai skiriasi.
Maži mokesčiai pradžioje pas INVL sudaro tokį vaizdą, kad pigiau, bet jeigu esi ilgalaikis investuotojas 10+ metų, reikėtų žiūrėti į bendrus rezultatus, kurie prie tokio pačio dydžio įmokos, kaupimo periodo ir metinių palūkanų, gaunasi geresni pas Compensa.
Standartiniu atveju reikėtų rinktis tarp to, ar nori sumokėti mažiau pinigų pradžioje ar daugiau sumokėti vėliau. Tačiau, galima susidėlioti tokią strategiją, su kuria bus geriau negu standartiniu atveju, tik konsultantai tau to nepasakos.
Pasidalinsiu savo strategija, kuri nebūtinai veiks ir kitiems. Minimali įmoka - 30 EUR. Kad sumokėtume kuo mažiau mokesčių sudarome sutartį su minimalia įmoka ir jos nekeičiame, iki kol praeis 3 metai, apsaugos nulinės, nebent jų iš tikro reikia, čia vertinau be apsaugų. Įsipareigojame iš viso padaryti įmokų už 1080 EUR ir sumokėti 432 EUR (40%) mokesčių nuo mėnesinių įmokų, t.y. 12 EUR /mėn. Tačiau galima atlikti papildomas įmokas, ir kai sumokėsime 432 EUR mokesčių nuo įmokų, bus taikomas 2 % tarifas net ir mėnesinėms įmokoms, nesuėjus 3 metų terminui. Tokiu būdu galima turėti realiai didesnę mėnesinę įmoką ir nelaukti, kol sutarčiai sueis 3 metai. GPM susigrąžinimas gali sumažinti šiuos pradinius mokesčius 0.2 * 1080 = 216 EURais, taigi sumoje nuo mėn. įmokos sumokėtum 216 EUR, arba 6 EUR / mėn. Šalia to gali pervedinėti po 100 EUR kiekvieną mėn., bus taikomas 2 proc. mokestis (kai padengsi 432 EUR), t. y. 2 EUR, analogiškai nuo to susigrąžinti GPM iki 300 EUR. O viso to privalumas yra toks, kad pradedi anksčiau kaupti didesnėmis sumomis - sudėtinės palūkanos pradeda dirbti anksčiau. Mano atveju, įvertinus papildomas įmokas, Compensa ženkliai lenkė INVL prie tų pačių sąlygų.

Na, o jeigu pasidarai papildomas įmokas per darbdavį, tai iš viso gaunasi investicija geresnė nei bet kokie ETF (kuriuos aš taip pat perku), jeigu negali skirti > 500-1000 EUR/mėn ir atsižvelgi, kad IB ar Swedbank sumoki 10 USD/mėn inactivity fee arba 11 EUR pirkimo mokestį + turint draudimą/III pakopos fondą nereikia sukti galvos, nes viskas automatizuota.

Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą fondą. Aš esu pasirinkęs fondą, kuris seka Amerikos rinką. Fondų grąžas galima pasižiūrėti online. Aš tik galiu pasidalinti, kad jau ne pirmi metai prieaugis buvo įspūdingas. Dalinuosi, kad patvirtinčiau, jog čia nėra scam'as, ypač tiems, kurie jau yra sumokėję daug mokesčių ir galvoja išeiti kitur. Manau, kad išeiti kitur neverta, nes ten sumokėsi tuos pačius mokesčius dar kartą ir laikui bėgant - dar daugiau. O naujai svarstančius tiesiog paskatinčiau įsigilinti ir pasiskaičiuoti. Tikrai ilgai užtrukau, kol viska supratau ir pavyko susikurti tikslias skaičiuokles, atsižvelgti į lengvatas ir papildomas įmokas, bet rezultate džiaugiuosi investicija ir toliau planuoju ten investuoti.

Na tada kyla klausimas man kaip vertinti mokesčius Compensos (jei neskaičiuotumėm tų trijų metų, nes didžioji dalis mūsų jau tuos mokesčius sumokėjome). Ką tik dar kartą praverčiau Compensos sutartį, tai iš esmės nuo įmokos yra 2 proc. mokestis + 0,04 proc. nuo sukauptos sumos. Tai jei atimtumėm GPM lengvatą 0,2 proc., gautųsi, kad mokestis lieka 1,8 proc. nuo įmokos ir 0,04 proc. nuo bendros sukauptos sumos. Tai čia dideli procentai ar ne, kaip investavimui? Jei atsižvelgtumėm į tai, kad pats draudimas reikalingas (nors pats ilgalaikis įsipareigojimas bei nelankstumas nežavi).

Pabandžiau atsiversti straipsnį:
https://balticmustache.lt/geriausias-br ... voje-2019/

Pagal straipsnyje teikiama info (nors kiek jau ir pasenusi info) iš karto bandau lygintis su minėta įsivaizduojama Compensos situacija, jei investuojame po 100 Eur/mėn. o portfelis jau 20 000 Eur (pirmus tris metus praleidžiu, nes jau nebėra galimybės nieko pakeisti)

Compensa 1,8 proc. nuo įmokos + mėnesinis 0,04 proc. nuo sukauptos sumos - mūsų atveju 1,8 + 8 Eur, viso 9,8 Eur/mėn. mokesčiai
Admiral invest 0,12 proc. pirkimo sandoris (mažiausiai 5 Eur/mėn.) - mūsų atveju apie 5 Eur/mėn. mokesčiai
IB 0,1 proc. (mažiausiai 10 Eur/mėn.) - mūsų atveju apie 10 Eur/mėn. mokesčiai
Degiro Nemokamas arba 2 Eur.
ETFmatic 0,48 proc. portfelio valdymo mokestis - mūsų atveju viso 96 Eur, tai per 8 Eur/mėn.,jei teisingai suprantu, kad portfelio valdymo mokestis mokamas ne kas mėnesį,o kas metus?
Luminor trade įsigijimo mokestis 10 Eur ir metinis valdymo mokestis 0,12 proc. - mūsų atveju 10 Eur + 24/12 Eur = 12 Eur/mėn.
SEB bankas Čia pasiremsiu ne straipsniu, o naujausa info iš SEB banko. Tai jei ne į Baltijos šalis investuoji min. sandorio kaina 15 Eur ir 0,16 proc. metinis valdymo mokestis - mūsų atveju 15 + 32/12 = ~17,67 Eur/mėn.
Swedbank žiūrėdamas į dabartinį banko oficialų puslapį iki galo nesuprantu, koks priklausytų mokestis, nes bent prie periodinio investavimo iš viso tuščias laukas. Galbūt nemokamai? :) Visgi, jei galvotumėm, kad pagal balticmustache straipsnį, tai būtų 21 Eur + 31,2/12 = 23,6 Eur/mėn.

Tai gal ne taip jau blogai Compensa, jei pasirenki "normalias" investavimo kryptis? Degiro turbūt atmesčiau, dėl saugumo ir apskritai nėra galimybės registruotis ne iš Lietuvos, o "apeidinėti" sistemą manęs asmeniškai nežavi registruojantis. Na reikės galvoti..

P.S. gal galima būtų plačiau sužinoti apie įmokas, jei mokėtų darbdavys? Kaip kas keičiasi?

Lyginant draudimą ar III pakopą su brokeriais matau du vertinimo būdus:
1) GPM lengvata padengia mokesčius, t. y. gaunasi, jog susigrąžinate metų gale, kiek sumokėjot, nes naudojantis brokeriais 20 proc. akcijos nėra.
2) Lyginant ne mokesčius, o sukauptą sumą, kai investuojama ta pati suma su identiškomis palūkanomis. Jeigu brokeriui per metus pervedate 100 * 12 = 1200 EUR, tai į draudimą galite padėti 100 * 12 * 1.2 = 1440 EUR, reinvestuodami GPM. Finale iš kišenės išeina tas pats kiekis pinigų, o draudime yra daugiau materialo sudėtinėms palūkanoms.

Geriausia investuoti į draudimą per darbdavį. Jeigu galite skirti 100 EUR, tai "ant popieriaus" tai būtų 168 EUR, t.y. 68% daugiau, aš asmeniškai taip ir darau tik suma ženkliai didesnė. Pasiskaičiavus su 6 % grąža ir palyginus su ETF, kuriuos perku per brokerį, ženkliai geresnės prognozės gyvybės draudime, norėčiau daugiau įnešti, bet yra ribos. :)

Beje, situacija jau pasikeitė dėl brokerių, šiuo metu apskritai nėra aišku, kurį rinktis pradedant nuo 0. Swedbank viena transakcija kainuoja 11 EUR, Admiral tau nepriklauso akcijos, o Derigo jau nebeaptarnauja LT. IB geriausias variantas, bet neaišku kaip keisis situacija dėl migracijos į Vengriją, reikėtų palaukti. Neturint didelių galimybių draudimas atrodo, kaip gera investicija. Yra mokesčiai, bet tau nereikia rūpintis, domėtis ir pirkti. Mokesčius gali pasidengti lengvatomis, o po 10 m už pelną nemokėti GPM.

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Vas 25, 2021 9:52 pm

emcs rašė:
Ket Vas 25, 2021 9:34 pm
Beje, situacija jau pasikeitė dėl brokerių, šiuo metu apskritai nėra aišku, kurį rinktis pradedant nuo 0. Swedbank viena transakcija kainuoja 11 EUR, Admiral tau nepriklauso akcijos, o Derigo jau nebeaptarnauja LT. IB geriausias variantas, bet neaišku kaip keisis situacija dėl migracijos į Vengriją, reikėtų palaukti. Neturint didelių galimybių draudimas atrodo, kaip gera investicija. Yra mokesčiai, bet tau nereikia rūpintis, domėtis ir pirkti. Mokesčius gali pasidengti lengvatomis, o po 10 m už pelną nemokėti GPM.
Kaip jau buvo diskutuota Swedbank temoje, rinkis Swedbank Robur fondus su 0,3% valdymo mokesčiu, investuok kad ir po 1€ kasdien ir nesuk per daug galvos. Svarbu pradėk investuoti.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Vas 26, 2021 10:28 am

LLL rašė:
Ket Vas 25, 2021 7:22 pm

P.S. gal galima būtų plačiau sužinoti apie įmokas, jei mokėtų darbdavys? Kaip kas keičiasi?
Plačiau esu aprašęs atskirai bloge: http://sesinuliai.lt/pensija-3pakopa/ bei esame iššnekėję su forumiečiai čia: http://balticmustache.lt/forumas/viewto ... 2c4c4f7eb6
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Vas 26, 2021 10:46 am

emcs rašė:
Ket Vas 25, 2021 9:34 pm
Lyginant draudimą ar III pakopą su brokeriais matau du vertinimo būdus:
1) GPM lengvata padengia mokesčius, t. y. gaunasi, jog susigrąžinate metų gale, kiek sumokėjot, nes naudojantis brokeriais 20 proc. akcijos nėra.
2) Lyginant ne mokesčius, o sukauptą sumą, kai investuojama ta pati suma su identiškomis palūkanomis. Jeigu brokeriui per metus pervedate 100 * 12 = 1200 EUR, tai į draudimą galite padėti 100 * 12 * 1.2 = 1440 EUR, reinvestuodami GPM. Finale iš kišenės išeina tas pats kiekis pinigų, o draudime yra daugiau materialo sudėtinėms palūkanoms.

Geriausia investuoti į draudimą per darbdavį. Jeigu galite skirti 100 EUR, tai "ant popieriaus" tai būtų 168 EUR, t.y. 68% daugiau, aš asmeniškai taip ir darau tik suma ženkliai didesnė. Pasiskaičiavus su 6 % grąža ir palyginus su ETF, kuriuos perku per brokerį, ženkliai geresnės prognozės gyvybės draudime, norėčiau daugiau įnešti, bet yra ribos. :)

Beje, situacija jau pasikeitė dėl brokerių, šiuo metu apskritai nėra aišku, kurį rinktis pradedant nuo 0. Swedbank viena transakcija kainuoja 11 EUR, Admiral tau nepriklauso akcijos, o Derigo jau nebeaptarnauja LT. IB geriausias variantas, bet neaišku kaip keisis situacija dėl migracijos į Vengriją, reikėtų palaukti. Neturint didelių galimybių draudimas atrodo, kaip gera investicija. Yra mokesčiai, bet tau nereikia rūpintis, domėtis ir pirkti. Mokesčius gali pasidengti lengvatomis, o po 10 m už pelną nemokėti GPM.
Statau 5 Eurus, kad dirbi/dirbai ar kažkaip esi susijęs su M Capital :) Savaitė forume, 3 komentarai ir tik šioje temoje, mistinės skaičiuoklės ir daug analizės viską skaičiuojant, bet pastarosiomis nepasidalinta, savarankiško investavimo mistifikavimas ir piešimas kaip tą daryti sunku.

Labai jau atidainuota dainelė ir one-sided argumentai. Net nenoriu kartotis ir veltis į gilesnę diskusiją, kol nebūsiu tikras, kad nesi tiesiog dar vienas trolis finansų konsultantas. Bet tik pasakysiu, kad jeigu produkto vienintelis argumentas yra lengvata - tai šūdinas tas tavo produktas. Lengvata nuolat mažėja, yra neamžina ir jau dabar yra finansų ministerijos pasitarimų klausimas, norint pastarąją šalinti.

Sakai, kad su draudimu
Yra mokesčiai, bet tau nereikia rūpintis, domėtis ir pirkti.
, bet taip pat daliniesi istorija, kaip pats kūreisi excelius, lyginai, analizavai, tareisi su konsultantu ir šiaip ne taip pavyko išsimušti tinkamą sutartį. Tai ar tikrai naujoko siuntimas pas liūtus į narvą yra geriausia rekomendacija pradedančiam nuo nulio? :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Vas 26, 2021 11:39 am

šešinuliai rašė:
Pen Vas 26, 2021 10:46 am
Statau 5 Eurus, kad dirbi/dirbai ar kažkaip esi susijęs su M Capital :) Savaitė forume, 3 komentarai ir tik šioje temoje, mistinės skaičiuoklės ir daug analizės viską skaičiuojant, bet pastarosiomis nepasidalinta, savarankiško investavimo mistifikavimas ir piešimas kaip tą daryti sunku.
Man irgi toks įspūdis susidarė, bet tai, be abejo, nebūtinai tiesa.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Vas 26, 2021 12:09 pm

Po pirmo jo pranešimo ignoravau šitą temą :)

Nepaisant visų duomenų, užtenka pakalbėti su konsultantu gyvai, kad atšoktų noras.
Yra tikrai protingų, kurie supranta, pakonsultuoja, duoda info, minčių. Jeigu taip elgtųsi su kiekvienu klientu (pvz. mano motina, kuri nieko nesupranta apie šias temas), stengtųsi gauti geriausias sąlygas žmogui, tikiu, kad produktas būtu be proto populiarus.

Kiek gyvai kalbėjausi, stengiasi maksimaliai api***ti ir gauti kuo didesnę trumpalaikę gražą. Arba kuo greičiau pasirašyti kontraktą, kad gautų savo %.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pen Vas 26, 2021 12:28 pm

Aš matyt per didelis varguolis net nežinau kas tie m capital yra :)
Taip pat per didelis varguolis, kad duočiam dar kažkam uždirbt iš mano sunkiai uždirbtų pinigų, todėl niekada net nekiltų minties pasirašyti "investicinio" draudimo sutarties.

Įdomu ar Lietuvoje neturime kažko panašaus kaip Vanguard financial advisor: https://investor.vanguard.com/advice/financial-advisor/ kurie sąžiningai valdo investicijas už padorų procentą?
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Vas 26, 2021 12:51 pm

Gerietis rašė:
Pen Vas 26, 2021 12:28 pm
Įdomu ar Lietuvoje neturime kažko panašaus kaip Vanguard financial advisor: https://investor.vanguard.com/advice/financial-advisor/ kurie sąžiningai valdo investicijas už padorų procentą?
Turime privačius šeimos biurus bei gerovės valdymą skirtinguose bankuose/įmonėse, bet ten tave kavos puodeliui priims nebent nuo 500k portfelio.

Per biedni esame kaip tauta, kad būtų kvalifikuotas, profesionalus bei nepriklausomas servisas, kuris išgyventų iš procentų. Todėl ir turime visą šūsnį "nepriklausomų" finansų konsultantų, kurie gauna komisinius atkatus iš Compensos/INVL siūlant jų produktus. Nes paimdami 0.5% nuo lietuvio 300 mėnesinių eurų nelabai ir išgyventų.

Visiškai nepriklausomo advisor-as-a-service dar neteko sutikti. Ad hoc pakonsultuojančių yra, bet ne standartizuota procentine kainodara ale "wealth manager".
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Pen Vas 26, 2021 12:59 pm

šešinuliai rašė:
Pen Vas 26, 2021 12:51 pm
Gerietis rašė:
Pen Vas 26, 2021 12:28 pm
Įdomu ar Lietuvoje neturime kažko panašaus kaip Vanguard financial advisor: https://investor.vanguard.com/advice/financial-advisor/ kurie sąžiningai valdo investicijas už padorų procentą?
Turime privačius šeimos biurus bei gerovės valdymą skirtinguose bankuose/įmonėse, bet ten tave kavos puodeliui priims nebent nuo 500k portfelio.

Per biedni esame kaip tauta, kad būtų kvalifikuotas, profesionalus bei nepriklausomas servisas, kuris išgyventų iš procentų. Todėl ir turime visą šūsnį "nepriklausomų" finansų konsultantų, kurie gauna komisinius atkatus iš Compensos/INVL siūlant jų produktus. Nes paimdami 0.5% nuo lietuvio 300 mėnesinių eurų nelabai ir išgyventų.

Visiškai nepriklausomo advisor-as-a-service dar neteko sutikti. Ad hoc pakonsultuojančių yra, bet ne standartizuota procentine kainodara ale "wealth manager".
Aha, teisingai sakai. Tik parašęs komentarą paskaičiavau, kad čia ne kažką ir uždirbsi ant lietuvių su tokiais procentais.
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

Skelbti atsakymą