Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Goldman
Mustachian
Pranešimai:173
Užsiregistravo:Ket Sau 07, 2021 11:46 am
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12
Re: Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Standartinė Goldman » Ket Vas 04, 2021 10:18 am

pliumbum rašė:
Ket Vas 04, 2021 8:22 am
Ką žinau, geriausias būdas išmokti plaukti, tai įkristi į vandenį. Paimi, nusiperki už kažkokią sumą VWCE arba IWDA kokį ir pagyveni, pasižiūri, kaip atrodo viskas. Eigoje išsiaiškinsi detales :) nematau didelio reikalo perdėtai gilintis, nes kol savo pinigų neįmerksi, tai vis tiek nesuprasi ir nepajausi esmės :)
Kol nepradėjau spekuliuoti Lietuvos akcijomis, tol tik svaigau apie tai net 13 metų! Ilgai neužsibuvau vietinėje biržoje, bet paskui sekė šuolis į priekį, o dabar tai tikrai nesigailiu padaręs pirmą žingsnį. Be to, Swedbanke gali išbandyti nemokamą prekybą ir su 10 eurų. Nasdaq Baltic gan lengvai naujokui padeda susigaudyti paklausos, pasiūlos atžvilgiu. Bent jau pagrindus turėtum įgyti, jei verslo žinių naujienas su ta bendrove susijusias paskaitinėtum. Ne ETF, bet iš esmės panašu.
BMW/MBG/XETRA

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ket Vas 04, 2021 1:49 pm

Gerietis rašė:
Ket Vas 04, 2021 8:33 am
pliumbum rašė:
Ket Vas 04, 2021 8:22 am
Ką žinau, geriausias būdas išmokti plaukti, tai įkristi į vandenį. Paimi, nusiperki už kažkokią sumą VWCE arba IWDA kokį ir pagyveni, pasižiūri, kaip atrodo viskas. Eigoje išsiaiškinsi detales :) nematau didelio reikalo perdėtai gilintis, nes kol savo pinigų neįmerksi, tai vis tiek nesuprasi ir nepajausi esmės :)
Sutinku, bet iš kur naujokas sužinos, kad norint išmokti plaukti jam reikia pirkt VWCE arba IWDA? Kas tai apskritai yra? Kalbu apie žmones, kurie nieko nežino apie investavimą. Reikia straipsnio ant kurio galėtų užsikabinti ir po truputį pradėti plaukti, pvz.: https://www.mrmoneymustache.com/2013/02 ... blog-post/
Na, atėjau į forumą, paskaičiau, ir viskas aišku:

a) pasirenki brokerį, kuris yra pigiausias ir patikimiausias. Išsirinkau.
b) pasirenki, kur investuosi - ir akivaizdu, kad tai yra mažų mokesčių, viso pasaulio akcijų indeksą sekantis ETF fondas.

Atsidarai sąskaitą, nusiperki, ir žiūri. Tada jeigu nori, giliniesi daugiau, ir jau gali galvoti, ar čia verta III pakopą imti, ar faktorių ETFus pirkti, ar crypto, ar NT, ar commodities.

Denis
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Pir Sau 04, 2021 8:46 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Denis » Ket Vas 04, 2021 3:51 pm

Bitė rašė:
Tre Vas 03, 2021 8:54 pm
Ps. off topic ar šiame forume yra kažkokai funkcija, kur galima pamėgti ir sekti aktualias temas? Dėkui :)
Man patogiausia sekti aktyvias temas per cia, prisegu foto :)
Prikabinti failai
Screenshot_20210204-174622.jpg
Screenshot_20210204-174622.jpg (180.35KiB)Peržiūrėta 2928 karus(ų)

Vartotojo avataras
Bitė
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Sek Sau 31, 2021 5:31 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Bitė » Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm

Grįžtant prie GD temos. Vienos iš pagrindinių priežasčių, kodėl sugalvojau nutraukti GD sutartį buvo tai, kad mokėti ir nejudinti (norint labai daug neprarasti) reikės iki kol man sueis 70 metų. + dideli GD mokesčiai. Vakar turėjau 1,5 val pokalbį su savo GD konsultante. Pokalbiu metu buvo akcentuojama, kad GD yra III pakopos įrankis, kuris palengvins gyvenimą išėjus į pensiją (nes kaip žinia tapus pensijinio amžiaus I pakopos pensija sudarys apie 25-30 proc. pajamų), todėl pasakok jos turi būti II pakopa ir III pakopa tai, - GD sveikatos saugumui. Pasak jos, kad išėjus į pensiją pajamos būtų kuo artimesnės iki tol, kol dirbai būtų reikalingas dar vienas įrankis (kaip supratau Compensa dar kažkoks investavimas su apie 8 proc grąža, kur nelieka sveikatos saugiklių), tačiau apie tai man nepasakojo, nes aš sudvejojau ar apskritai noriu pasilikti šią sutartį. Dėl 70 metų kaupimo pasakė, kad mano atveju nusiimti sukauptų pinigų ir neprarasti tų, ką man pridėjo valstybė bus galima nuo 60 ar 65 metų, iki 70 metų laukti nereiks (aišku, tada vis tiek nemažai nusiminusiuotu nuo sukauptos sumos). Ir žinoma pridėjo, kad realu, kad pensijinis amžius ilgės, o kadangi mano sutartis pasirašyta anksčiau, tai galėsiu nusiimti kaip sakant, kai dar būsiu jaunesnė, nei ateities kartos. Pasakius, kad sutarties mokesčiai pirmais 3 metais labai dideli, aš jau sumokėjau du ir kad, jei pasilieku sutartį, tai trečius metus norėčiau mokėti mažiau galvojo ką pasakyti ir pradėjo mykti, kad konsultantas eina su jumis tris metus ir jis irgi iš to uždirba duona, sudaro sutartį, dar dirba medikai peržiūri sveikatą (ar ką ten) ir pan. Minimali įmoka yra 30 eur, bet man reiktų ateity kaupti kuo daugiau, kad kuo daugiau senatvei sukaupčiau. Ir šiaip reiktų perdaryti sutartį, grafiką ir viskas čia pas mane yra gerai.. sveikatos ale apsaugos irgi geros. Bendrai paėmus ir turint mintyje tai, kad vis dar nenusimanau apie investavimą vėl likau dvejoti ką su tuo viskuo daryti. Jei kaupti pensijai ir bus galimybė nusiimti 60, ar 65 metų neprarandant valstybės pridėtų 20 proc. atrodo kiek geriau, nei 70ies. Išlieka tos sveikatos apsaugos, nors kaip ir niekuo nesiskundžiu ir gyvenime nelabai mėgstu rizikuoti, bet ką žinai, gal prireiks.. Ir žinai, kad kažką vis tiek sukaupsi tam laikotarpui, kuriuo jau dabar sunkiai išgyvena mūsų tėvai ar seneliai. Taip pat įspėjo ir atsiuntė oficialų raštą, kad nuo 02 12 dienos naujos GD sutartys garantuos ne 0,9 proc, o tik 0,5 proc palukanas. Taigi, beveik per pus mažesnes ir kažkas ateityje vis tiek rašysis ir kaups šiomis sąlygomis. Dėl papildomų palūkanų išsiaiškinau, kad jos nebūtinai turi būti 1,75 proc (šis sk. nurodytas mano sutarty), jos gali būti ir didesnės, kažkuriais metais buvo 4 proc, o paskutiniais 2019 m. duomenimis 2 proc. Taigi bendroj sumoj 2,9 proc. palukanos uz 2019 metus, + ką prideda valstybė, plius apsaugos, jei kažkas nutiko (galėjo nutikti) ir minus dideli mokesčiai. JEIGU tų pinigų tikrai nejudinsi iki sutarties pabaigos, turint minty valstybės įmokas ir neskaitant infliacijos turėtų išeiti pliusas, ypač, jei vis tiek kai praktiškai kas metus turėtų būti mokamos ir papildomos palūkanos. Pagal buvusių 20ies metų grafiką, jos nebuvo išmokėtos tik vienais, 2012ais metais. Bet išlieka žodis JEIGU. O nutraukus jau dabar prarasčiau apie 700-800 eur įmokų ir apie 300 to, ką per 2 metus pridėjo valstybė.

Vartotojo avataras
Bitė
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Sek Sau 31, 2021 5:31 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Bitė » Šeš Vas 06, 2021 5:35 pm

Dar įdomus dalykas, nežinau kiek tai svarbu, bet sakė, jei tarkim GD įmokas darai per banką X ir nutrauki GD sutartį, bankas mato, kad nutraukei ilgalaikį įsipareigojimą ir vėliau tam pačiam banke X norėsi imti paskolą, tas bankas jau nelabai teigiamai į tave žiūrės.
Klausimas. Kiek apskritai svarbu bankui, nebūtinai tam bankui X, kurio klientas esu, kad kaupiu GD? Kad mąstau apie savo ateitį ir tokiu būdu įsipareigojau ilgalaikiam kaupimui ir tuo pačiu ale šone paskolos turiu kažką papildomai sukaupta ir tebekaupiama?
Kaip suprantu tikriausiai kiti bankai (ne X) nežinos, kad aš kažkur kažką kaupiau ir nutraukiau?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Šeš Vas 06, 2021 7:33 pm

Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
Pokalbiu metu buvo akcentuojama, kad GD yra III pakopos įrankis, kuris palengvins gyvenimą išėjus į pensiją
Tik ne su garantuotomis 0,5 % palūkanomis.
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
todėl pasakok jos turi būti II pakopa ir III pakopa
Nebūtinai
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
dar dirba medikai peržiūri sveikatą (ar ką ten) ir pan.
:)))))))))
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
Ir šiaip reiktų perdaryti sutartį, grafiką ir viskas čia pas mane yra gerai..
Pas juos yra gerai, pas tave nieko gero nematau.
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
Bendrai paėmus ir turint mintyje tai, kad vis dar nenusimanau apie investavimą vėl likau dvejoti ką su tuo viskuo daryti.
Todėl, kad tai yra komplikuotas produktas, toks, kad vidutinis vartotojas nesuprastų ir negalėtų palyginti alternatyvų.
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
Išlieka tos sveikatos apsaugos, nors kaip ir niekuo nesiskundžiu ir gyvenime nelabai mėgstu rizikuoti, bet ką žinai, gal prireiks..
Ar tau jų reikia? Ar turi išlaikytinių, kuriems, jei staiga mirtum, reikėtų eiti į gatvę gyvent? Jei visgi draudimo reikia, paprašyk paskaičiuot, kiek gautųsi be jokio investavimo, tik gyvybė draudžiama ir palygink su šituo produktu https://www.swedbank.lt/private/insuran ... nguage=LIT
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
Taip pat įspėjo ir atsiuntė oficialų raštą, kad nuo 02 12 dienos naujos GD sutartys garantuos ne 0,9 proc, o tik 0,5 proc palukanas.
Nenuostabu, kadangi palūkanos žemos, įtariu, čia ne paskutinis mažinimas.
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
kažkas ateityje vis tiek rašysis ir kaups šiomis sąlygomis.
Esi atsakinga ne už kažką, o už save.
Bitė rašė:
Šeš Vas 06, 2021 5:31 pm
bendroj sumoj 2,9 proc. palukanos uz 2019 metus, + ką prideda valstybė, plius apsaugos, jei kažkas nutiko (galėjo nutikti) ir minus dideli mokesčiai. JEIGU tų pinigų tikrai nejudinsi iki sutarties pabaigos, turint minty valstybės įmokas ir neskaitant infliacijos turėtų išeiti pliusas,
Bite, šis produktas yra kaip universalios padangos, kuriuos prastos tiek žiemą, tiek vasarą. Jei nori kokybės, žiemą važinėk su žieminėm, vasarą su vasarinėm Jei nori drausti gyvybę, drausk tik gyvybę. Jei nori investuoti, investuok, bet kai atsiranda produktas draudimas+investavimas, jis ne vartotojo naudai.

Justtinas P
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Šeš Lap 21, 2020 11:05 pm

Standartinė Justtinas P » Sek Vas 07, 2021 9:36 am

Sveiki. Jau kelis metus turiu sutartį su compensa investiciniam gyvybės draudimui, prisegu sutartį. Esu sukaupęs, pagal juos 2,400eur. Dabar jau suprantu, kad nepats geriausias sprendimas buvo. Bet nežinau, ar dabar jau palikti sutartį kaip yra (nes jau daug mokesčių sumokėjau pimrais metais), ar susimažinti ik kažkokios minimalios kaupimo sumos, ar pereiti į INVL III pakopą, ar sedbank III pakopą, nors jų produktas irgi vadinasi "Investicinis gyvybės draudimas „Saugus pensijos fondas“". Taip pat, kai išsiaiškinsių dėl III pakopos galimybių, tvarkysiuos per darbdavį mokėjimus.
Šiuo metu papildomai investuoju mažmis sumomis į P2P (dar susipažinimo su viu reikalu stadijoje esu) ir į VWCE ETF 4/5 portfelio dedu.
Prikabinti failai
Slide2.JPG
Slide2.JPG (159.65KiB)Peržiūrėta 2817 karus(ų)
Slide1.JPG
Slide1.JPG (234.04KiB)Peržiūrėta 2817 karus(ų)

Vartotojo avataras
Bitė
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Sek Sau 31, 2021 5:31 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Bitė » Sek Vas 07, 2021 11:35 am

Justtinas P., jūsų sutartis kitokia nei mano, pas mane garantuotų palūkanų, o pas jus investicinis plius. Jūs po 15 metų "jau" nenueitumėt į minusą, o mano net ir po 40 metų paskutiniais metais gautųsi apie 4000 minusas :D Dieve, ką aš tada pasirašiau ir ką čia man įsiūlė..
O tai galima tą esamą gyvybės draudimo sutartį nenutraukti, o pakeisti ar persivesti kitur? Kitokiom sąlygom? Kur sužinoti daugiau?

Vartotojo avataras
DainiusT
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:70
Užsiregistravo:Šeš Kov 09, 2019 8:19 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė DainiusT » Sek Vas 07, 2021 1:44 pm

Bitė rašė:
Sek Vas 07, 2021 11:35 am
Justtinas P., jūsų sutartis kitokia nei mano, pas mane garantuotų palūkanų, o pas jus investicinis plius. Jūs po 15 metų "jau" nenueitumėt į minusą, o mano net ir po 40 metų paskutiniais metais gautųsi apie 4000 minusas :D Dieve, ką aš tada pasirašiau ir ką čia man įsiūlė..
O tai galima tą esamą gyvybės draudimo sutartį nenutraukti, o pakeisti ar persivesti kitur? Kitokiom sąlygom? Kur sužinoti daugiau?
Pigiausia ir naudingiausia kuo greičiau nutraukti.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Vas 07, 2021 6:45 pm

Bitė rašė:
Sek Vas 07, 2021 11:35 am
O tai galima tą esamą gyvybės draudimo sutartį nenutraukti, o pakeisti ar persivesti kitur? Kitokiom sąlygom? Kur sužinoti daugiau?
Klausti reiktų konsultantės, bet pirmiausia atsakyčiau į klausimą, ar reikia gyvybės draudimo.

Skelbti atsakymą