Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Dominykas
Naujokas
Pranešimai:16
Užsiregistravo:Ant Vas 18, 2020 7:19 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3
Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Standartinė Dominykas » Ket Kov 05, 2020 5:40 am

Sveiki, buvau pasikalbėti su Compensa atstovu ir gavau sąlygas investavimo, kurias siūlo.

Investavimas į šitą fondą:
Paveikslėlis


Sąlygos (30 eur minimum per mėnesį plius 7-8 eurai už pasirinkta draudimą):
Paveikslėlis

Mokeščiai:
Paveikslėlis


Sutaupomos sumos:
Paveikslėlis


Dabar beliko pasilyginti, ar geriau tiesiog būtų į indeksus ar stocks tiesiog investuoti. Minėjo, kad vidutiniškai gauną apie 7-8 procentus per metus.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ket Kov 05, 2020 6:06 am

Administravimo mokestis nuo įmokų 40% pirmais, antrais, trečiais metais... Siulyčiau pačiam investuot, o gyvybę tiesiog apsidrausti paprastu draudimu.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Arūncė
Naujokas
Pranešimai:13
Užsiregistravo:Tre Kov 27, 2019 7:43 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Arūncė » Ket Kov 05, 2020 6:39 am

yra toks senas Lietuviškas posakis "nebūk dur***". Jei reikia draudimo, eik į normalią kontorą ir drauskis metams. Nori investuot? Investuok ne į draudimą.
kalbu iš patirties su Compensa

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Kov 05, 2020 6:52 am

Nežinau ar verta mums išsiplėsti, nes jau tema apie draudimą yra. Tereikia paskaityti, ten daug kas pasisakė.

Mano nuomone, visiškai nesąmonė. Turėjau draudimą, nutraukiau.
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Kov 05, 2020 7:16 am

Jeigu draudimas visiškai neaktualu, tai šitas produktas ne tau.

Dominykas
Naujokas
Pranešimai:16
Užsiregistravo:Ant Vas 18, 2020 7:19 am
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Dominykas » Ket Kov 05, 2020 8:23 am

Na taip, suprantu, kad tai nėra geriausias būdas investuoti, norėjau pasidalinti su kitais sąlygomis ir skaičiais.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Ant Kov 10, 2020 11:44 pm

Prisikabino ir prie manęs Compensa su savo pasiūlymais. Pataikė iš esmės gerą laiką, nes kaip tik pasikeitėme ir baigėme įsirengti būstą ir normalizavome su tuo susijusias išlaidas, tai sekantis žingsnis - pradėti labiau kaupti ateičiai. Tai kaip tik dabar tas metas, kai sprendžiu, ką daryti. Iš esmės tai kol kas turime du polisus, kaupimas vaiko ateičiai su draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, vieną SEB ir kitą Compensoje, prieš porą metų sudarėme labiau tokius simbolinius polisus pabandymui, nieko neišmanydami apie investavimą, kaip ir dauguma tokius polisus imančių. Susigrąžiname per GPM nemažai. Abiejuose polisuose mokėjome po 30 eurų per mėnesį. SEB sukaupta suma yra beveik lygi įmokų sumai, įmokėta 990, sukaupta 970. Tuo tarpu Compensoje tie liūdnai pagarsėję mokesčiai pirmus dvejus metus - tai iš sumokėtų 800 sukaupta vos 240. Tačiau dabar tie dveji metai jau praėjo ir dideli mokesčiai jau baigėsi. Čia kontekstui :)

Na ir iš kažkur per pažįstamus mus susirado Compensos agentė ir pradėjo siūlyti savo produktą. Gyvybės draudimo nenoriu, blogiausiu atveju pardavus dabartinį būstą galima vien iš skirtumo tarp rinkos vertės ir paskolos įsigyti normalų, nors ir senesnės statybos butą, tai kaip ir nėra kažkokio super poreikio. Taip jai ir pasakiau - na, tai ji pradėjo siūlyti savo "investicinį produktą" :)

Prieš eidamas į pokalbį mintyse buvau jau susidėliojęs, kaip norėčiau galbūt pradėti investuoti - skiriant pradžioje apie 200 eurų per mėnesį (realiai galiu kur kas daugiau, bet noriu pirma išsibandyti) dalį paleisti per Swedbank į jų pačių fondus (dėl visų tų naujų nemokamų dalykų, iki 30k kol sukaupsiu tai visai užtruks), galbūt nedidelę dalį vėlgi per Swedbank į Baltic Horizon (nesu tikras, nes NT vertės jau savo turiu apie 70-80k), kitą gabalą tiesiogiai į skirtingus ETF per Luminor (kad būtų įdomiau ir daugiau kontrolės), na ir kokius 20 eurų per mėnesį į visokius rizikingus dalykus for fun.

Tai pirmas mano klausimas ir buvo - tai kuo tai, ką jūs čia siūlote, yra geriau už mano planą investuoti tiesiai per Swedbank arba Luminor platformas? Na, ir atsakymas buvo toks - tuo, kad nėra pirkimo/pardavimo mokesčių, labai mažas valdymo mokestis. Galimybė susigrąžinti įmokas per GPM (na, bet ja mes jau naudojamės). Bet svarbiausia, kadangi tai vis tiek skaitosi draudimas (nors draudimo ir nėra), išsiiminėjant sukauptus pinigus po vėliau negu 10 metų nereikės susimokėti mokesčių.

Tai va, gal galite kas nors apšviesti:

1. Įstatymas iš tiesų sako: gauta gyvybės draudimo išmokų dalis, viršijanti gyvybės draudimo įmokas, sumokėtas pagal gyvybės draudimo sutartis, kuriose numatyta, kad draudimo išmoka išmokama ne tik įvykus draudiminiam įvykiui, bet ir pasibaigus draudimo sutarties galiojimo terminui, jei gyvybės draudimo sutarties terminas yra ne trumpesnis kaip 10 metų arba išmokos gavimo momentu išmokos gavėjas yra sulaukęs pensinio amžiaus pagal Pensijų fondų įstatymo nuostatas. Ar čia yra kažkoks kabliukas, ar iš tiesų taip forminant kaupimą nebereikia susimokėti GPM? Teoriškai atrodo labai neblogai, bet visgi visuose forumuose tie investiciniai gyvybės draudimai labai nemylimi. Negi jų mokesčiai atsveria galimybę nemokėti GPM išsiimant? Suprantu visus kitus trūkumus, ypač laisvės nebuvimą, bet jų fondai atrodo turintys visai normalią grąžą. Ar aš kažko nesuprantu?

2. O ką daryti su tais dabartiniais vaikui skirtais polisais? Na taip, buvom durni, jau susimokėjom tuos didelius mokesčius. Turbūt verta kaupti toliau? Ar nustoti ir geriau investuoti tuos 30+30 eurų kitur? O gal, kadangi jau sumokėti tie mokesčiai, netgi daugiau ten dėti?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Kov 11, 2020 9:51 am

pliumbum rašė:
Ant Kov 10, 2020 11:44 pm
Bet svarbiausia, kadangi tai vis tiek skaitosi draudimas (nors draudimo ir nėra), išsiiminėjant sukauptus pinigus po vėliau negu 10 metų nereikės susimokėti mokesčių.
Nematai čia logikos trūkumo? Draudimas, nors ne draudimas....Aš įžvelgčiau pavojų, kad VMI ateityje gali pritaikyti turinio prieš formą principą ir pasakyti, kad lengvata negali būti taikoma, nes nebuvo sutartyje draudimo elemento. Kokia tikimybė? Turbūt nedidelė.
pliumbum rašė:
Ant Kov 10, 2020 11:44 pm
Ar čia yra kažkoks kabliukas, ar iš tiesų taip forminant kaupimą nebereikia susimokėti GPM?
Kaip minėjau, turbūt šiuo metu tokia praktika VMI dėmesio neatkreipė ir šiuo metu to kabliuko nėra.
pliumbum rašė:
Ant Kov 10, 2020 11:44 pm
Negi jų mokesčiai atsveria galimybę nemokėti GPM išsiimant? Suprantu visus kitus trūkumus, ypač laisvės nebuvimą, bet jų fondai atrodo turintys visai normalią grąžą. Ar aš kažko nesuprantu?
Iš principo reikia sėsti prie excelio ir skaičiuoti. Daug kas priklauso nuo mokesčių dydžio ir fondų, bet kiek žiūrėjau, Compensos partnerių fondai aktyviai valdomi su mokesčiais apie 1 procentą siekiančiais, plius pačios Compensos mokesčiai. Ar GPM lengvata ir prieaugio neapmokestinimas GPM tai atsveria, galbūt, reikia skaičuot įvertinant, ar pinigai bus pasiimami periodiškai per sakykim 30 metų ar vienu kartu.
pliumbum rašė:
Ant Kov 10, 2020 11:44 pm
2. O ką daryti su tais dabartiniais vaikui skirtais polisais? Turbūt verta kaupti toliau?
Atsakymas, kaip ir aukščiau - palyginti su galimomis alternatyvomis.

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Tre Geg 13, 2020 2:19 pm

Kalbėjausi nesenai su Mcapital atstovu, kuris siūlo investicinį gyvybės draudimą, kuris yra taip pat iš Compensos.
Pirmus tris metus būtų 40% administracinis mokestis, po trejų metų 2,04%.
Mano įmoka būtų 50€/mėn ir taip 40+ metų.
Gyvybės draudimas 5000€ Neįgalumas 15 000€, Kritinės ligos 7000€, Nelaimingos traumos 10 000€.
Pasiūlė 100% investuoti į BNP Paribas US Growth. Kiek žiūrėjau fondas kaip ir duoda normalią grąžą, susideda iš didžiausių technologijų kompanijų, fondas dar pakankamai jaunas ~9 metai.
Atstovas žavėjo tuom, kad bus GPM lengvata ir dar nereikės mokėti pelno mokesčio, nors man atrodo kad jis kalbėjo apie tą patį GPM'ą.

Aš galvoju, kad vis dėl to atsisakysiu šio varianto, nes būsiu įsipareigojęs mokėti įmoką 40+ metų, kas ilgiau negu ta pati būsto paskolos sutartis ir tuo būsiu praradęs savo lankstumą.
Aš ir taip pats investuoju, liečiant ir pasiūlytą variantą ir su didesne diversifikacija. Naudoju Degiro, pas kurį sumokėsiu mažiau negu Compensai.
O patį draudimą galima užsisakyti atskirai. Ligtais draudimas nuo nelaimingų atsitikimų kainuotų ~70€ metams.
Taigi panašus variantas su daugiau lankstumo ir galimybėmis.
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Geg 13, 2020 3:09 pm

Kadangi esu vienas dirbantis šeimoje ir yra įsipareigojimai, kurių nenoriu palikti vaikams, tai turiu iš SEB draudimą. Moku 36 eurus kas mėnesį. Bet be jokių investavimo galimybių. Man reikia draudimo - gaunu draudimą. Ir beje, gyvai su konsultantu kalbant, labai protingas vyrukas papuolė, pats irgi nerekomendavo jokio investavimo per gyvybės draudimą..

Investuoti - investuok. Reikia draudimo - pirk draudimą.
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą