Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Visciukas
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Ant Spa 06, 2020 12:55 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Re: Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Standartinė Visciukas » Ket Sau 14, 2021 4:17 pm

Sveiki, esu dar finansinės edukacijos pradžioje, todėl norėjau paprašyti Jūsų nuomonės. Kaip suprantu padariau nemažą klaidą pasirašęs Compensos investicinį gyvybės draudimą. Tai įvyko 2018 metų vasaros pradžioje. Kaip pradinį įnašą pervedžiau - 3000eur. Mėnesinę įmoką pasirinkau - 70eur. Tikrai nežinau, kodėl mano "brokeris" nepatarė daryti minimalios sumos pradžioje, nes kaip žinia pirmuosius du metus nuo mėnesinės įmokos 40% tenka mokesčiams. Esmė, kad tie 2 metai praėjo ir kaip sako mano mielas "brokeris" dabar lieka 2% mokesčiams. Šiuo metu sukaupta suma yra: 4028eur., kai tuo tarpu sumokėta iš viso 5100eur. Taigi, nemalonią pamoką jau gavau, tai norėjau paklausti kaip Jūs mano vietoje elgtumėtes dabar:

A) Pasiimti visus pinigus (galėčiau tik 60%!) ir visus dėti į etf ir kitas investicijas?
B) Toliau mokėti 70eur mėnesines įmokas. Paraleliai skirti dalį lėšų kitoms investicijoms. Laukti bent 7-tųjų metų kai galėsiu 97% arba 10-ųjų - 100% gauti.
C) Susimažinti įmokas iki minimumo (35eur?). Skirti daugiau pinigų nei B variante kitoms investicijoms. Laukti bent 7-tųjų metų kai galėsiu 97% arba 10-ųjų - 100% gauti.
D) Kita.

*Dar vienas svarbus aspektas tas, jog aš negaunų žadėtos valstybės lengvatos dėl mano darbo sutarties. Šis dalykas labiausiai erzina, nes jį naudojo kaip labai stiprų argumentą ir neperspėjo, kad galiausiai tų pinigų negausiu.

Investavimo planas:
C-QUADRAT ARTS TR Balanced H 20%
C-QUADRAT ARTS TR Bond H 20%
C-QUADRAT ARTS TR Global - AMI H 60%

Ačiū už skirtą laiką!

darbai
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Šeš Geg 04, 2019 10:08 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 5

Standartinė darbai » Ket Sau 14, 2021 5:09 pm

Sveikas. Manau "take the loss and move on". Jei ištrauktum tuos 60 proc. (2400 eur) ir investuotum į indeksą bei kas mėnesį dar įdėtum po 70 eur, po 5 metų turėtum manau daugiau (skaičiuoklės pavyzdys su 7 proc. metine graža https://www.thecalculatorsite.com/compo ... p=&c=2&di= ). Taigi virš 8k būtų. Ir tikėtina, kad būsi sukaupęs daugiau, nei kad toliau pasilikęs compensoje (juolab su tokia portfelio kompozicija, kuri tikriausiai nei infliacijos neaplenkė per pastaruosius kelis metus bei compensos mokesčiais). Ir turėsi jau normalų savo portfelį, nebesivilks compensos šleifas, manau morališkai smagiau bus.
Jei būtinai reikia gyvybės draudimo, geriau pirk atskirą produktą.

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Sau 14, 2021 5:32 pm

Dažniausiai brokeris nuo pradinės įmokos gauna didžiausią honorarą, todėl ir nesiūlė mažesnės įmokos. Gerai uždirbo :)

Vartotojo avataras
GlobRock
Naujokas
Pranešimai:29
Užsiregistravo:Ant Geg 12, 2020 2:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė GlobRock » Ket Sau 14, 2021 9:00 pm

Mcapital tokius gyvybės draudimus su compensa labai mėgsta kišti, gal paprastam žmogui tai ir geras produktas, bet labiau nusimanančiam apie investicijas reikia vengti labai ir pasiųsti toli... Taip pat jie gali bandyti kišti ir kitus produktus kaip 3 pakopos pensija ir ligtais ~75% kompensacija nuo valstybės jeigu kažką per darbdavį pasidarai kaupimą. Jei mcapital turi kontaktą, tai tikrai kelis kartus per metus paskambins priminti kokią galimybę prarandi :)
NT namų darbai: Investicijos į Ispaniją: https://globrock.eu/blog/nt-namu-darbai ... gaivinimas

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Ket Sau 14, 2021 9:05 pm

GlobRock rašė:
Ket Sau 14, 2021 9:00 pm
ir kitus produktus kaip 3 pakopos pensija ir ligtais ~75% kompensacija nuo valstybės jeigu kažką per darbdavį pasidarai kaupimą.
Tai o kas čia negerai?

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pen Sau 15, 2021 10:34 am

darbai rašė:
Ket Sau 14, 2021 5:09 pm
Sveikas. Manau "take the loss and move on". Jei ištrauktum tuos 60 proc. (2400 eur) ir investuotum į indeksą bei kas mėnesį dar įdėtum po 70 eur, po 5 metų turėtum manau daugiau (skaičiuoklės pavyzdys su 7 proc. metine graža https://www.thecalculatorsite.com/compo ... p=&c=2&di= ). Taigi virš 8k būtų. Ir tikėtina, kad būsi sukaupęs daugiau, nei kad toliau pasilikęs compensoje (juolab su tokia portfelio kompozicija, kuri tikriausiai nei infliacijos neaplenkė per pastaruosius kelis metus bei compensos mokesčiais). Ir turėsi jau normalų savo portfelį, nebesivilks compensos šleifas, manau morališkai smagiau bus.
Jei būtinai reikia gyvybės draudimo, geriau pirk atskirą produktą.
Na nežinau. Jeigu būtų lengvata, tai sakyčiau pasilikti, susimažinti įmokas iki tiek, kad lengvata kompensuotų mokesčius, viską 100% mesti į BNP Paribas US Growth, kuris atrodo arčiausiai normalaus paprasto diversifikuoto world ETFo (nes JAV ir sudaro didžiąją tokių ETFų dalį).

O galima palikti tai kas yra tiesiog augti toliau ir nieko nebedėti ten? Iš principo juk turėtų būti galima. Taip ir padaryčiau, manau. Tegul kabo kas jau ten sudėta, kol galėsi be baudų išsiimti, tegul auga, ir augs, jei tik irgi viską 100 procentų permesi į BNP Paribas US Growth.

Pats esu panašaus durnumo sutartį pasirašęs, tik su 30 eurų įmoka. Susiprotėjau jau po to, kai tas didelių mokesčių periodas buvo pasibaigęs, tai dabar jau kaip ir visai normaliai ten einasi, 100 procentų dedant į tą US Growth fondą ir naudojantis lengvatomis. Prie didesnių sumų lengvatos nebeatsveria nieko, kaip čia kažkas jau buvo paskaičiavęs.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Sau 15, 2021 2:41 pm

Visciukas rašė:
Ket Sau 14, 2021 4:17 pm
norėjau paklausti kaip Jūs mano vietoje elgtumėtes dabar:
Bandyčiau gal skaičiuot, bet tie skaičiavimai labai sąlyginiai, nes didžioji dalis priklauso nuo ateities rezultatų, bet pvz. bandyčiau lyginti investavimą Compensoj iki kol sueis 10 metų su investavimu per kitą platformą įskaičiuojant kiek įmanoma tiksliai visus kaštus ir darant prielaidą, kad grąža per metus bus kokie 7 %.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Sau 15, 2021 3:00 pm

Visciukas rašė:
Ket Sau 14, 2021 4:17 pm
A) Pasiimti visus pinigus (galėčiau tik 60%!) ir visus dėti į etf ir kitas investicijas?
Pirmą kartą matau tokias kosmines baudas. Ar čia legalu? LB to nereglamentuoja su kažkokio lubom? Čia klausimas auditorijai.

Nesikrimsk, aš taip pat, kaip ir pusė šio forumo, buvau pakliuvęs į šias pinkles. Bet kiek pamenu man nuskaitė MAX 5% nuo vertės sutarties nutraukimui. Čia minimi 40% vertės kaip bauda skamba neproporcingai per daug.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Sau 15, 2021 3:52 pm

Į tą 40 % gal įskaičuotas GPM, kurį reikės sumokėti?

Vartotojo avataras
Visciukas
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Ant Spa 06, 2020 12:55 pm
Išsiųsta patiktukų: 3

Standartinė Visciukas » Pen Sau 15, 2021 4:29 pm

pliumbum rašė:
Pen Sau 15, 2021 10:34 am
O galima palikti tai kas yra tiesiog augti toliau ir nieko nebedėti ten? Iš principo juk turėtų būti galima. Taip ir padaryčiau, manau. Tegul kabo kas jau ten sudėta, kol galėsi be baudų išsiimti, tegul auga, ir augs, jei tik irgi viską 100 procentų permesi į BNP Paribas US Growth.
Jau užklausiau ir laukiu atsakymo į šį klausimą, bet ačiū už mintį, skamba visai patraukliai.
šešinuliai rašė:
Pen Sau 15, 2021 3:00 pm
Pirmą kartą matau tokias kosmines baudas. Ar čia legalu? LB to nereglamentuoja su kažkokio lubom? Čia klausimas auditorijai.
Su kiekvienais metais vis didesnę dalį būtų galima išsipirkti. Pirmus dvejus 0% ir tik nuo 11metų 100% sukauptos sumos. Tokie vat dalykai sutartyje pažymėti. Aišku man minėjo prieš pasirašant, kad reiks pralaukti bent 10 metų, kad apsimokėtų..
laurizas rašė:
Pen Sau 15, 2021 2:41 pm
Bandyčiau gal skaičiuot, bet tie skaičiavimai labai sąlyginiai, nes didžioji dalis priklauso nuo ateities rezultatų, bet pvz. bandyčiau lyginti investavimą Compensoj iki kol sueis 10 metų su investavimu per kitą platformą įskaičiuojant kiek įmanoma tiksliai visus kaštus ir darant prielaidą, kad grąža per metus bus kokie 7 %.
O investavimui Compensoj irgi lyginti su prognozuojamu 7% pajamingumu?
Dėl GPM dėja nežinau..

Skelbti atsakymą