Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Compensa investavimas su gyvybės draudimu

Standartinė laurizas » Pir Vas 08, 2021 12:53 pm

Justtinas P rašė:
Sek Vas 07, 2021 9:36 am
Bet nežinau, ar dabar jau palikti sutartį kaip yra (nes jau daug mokesčių sumokėjau pimrais metais), ar susimažinti ik kažkokios minimalios kaupimo sumos, ar pereiti į INVL III pakopą, ar sedbank III pakopą, nors jų produktas irgi vadinasi "Investicinis gyvybės draudimas „Saugus pensijos fondas“".
Pradėk nuo atsakymo į klausimą, ar reikia gyvybės draudimo. Jei reikia, tai ant kiek galima padaryti, kad investavimui skirtų pinigų dalis būtų kuo mažesnė arba gal įmanoma, kad jos visai neliktų, t. y., mokėtum tik už draudimą. Tada bandyk lyginti su kitų kompanijų siūlomo draudimo kainomis ir apsaugomis. Pasakysiu iš karto: darbas užknisantis ir varginantis, nes tokia šio produkto prigimtis: būtų tokiu sudėtingu, kad vartotojas negalėtų objektyviai pasilyginti.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Šeš Vas 20, 2021 7:48 pm

laurizas rašė:
Šeš Vas 06, 2021 7:33 pm
Bite, šis produktas yra kaip universalios padangos, kuriuos prastos tiek žiemą, tiek vasarą. Jei nori kokybės, žiemą važinėk su žieminėm, vasarą su vasarinėm Jei nori drausti gyvybę, drausk tik gyvybę. Jei nori investuoti, investuok, bet kai atsiranda produktas draudimas+investavimas, jis ne vartotojo naudai.
Epinė citata. Visiškai sutinku.

Bite, dar pabaigai siūlyčiau persvarstyti - ar jūs čia savo senatve rūpinatės, ar tais draudimo konsultantais. Jie yra pardavymščikai. Jų darbas yra priversti jus susimėtyti, kad pasijaustumėte blogai nutraukiant sutartį. Dieve, ne paramą gyvuniukų prieglaudai nutraukiate - tiesiog atsisakoti nebepatrauklaus produkto. Jūs turite "DVD filmų nuomos paslaugą" Netflix'o laikais. Tiesiog nutraukiate šitą hibridinę indėlio/draudimo/investavimo sutartį ir judate toliau - visi praeities sumokėti mokesčiai jau yra sunk cost ir jų vertinti nereikia. Šioje temoje jau primėte žmonės rekomendacijų ką geriau galite nuveikti, kad ir su tais minimaliais 30 Eur/mėn :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Faewraek
Naujokas
Pranešimai:12
Užsiregistravo:Ant Vas 09, 2021 3:03 pm
Išsiųsta patiktukų: 30
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Faewraek » Tre Vas 24, 2021 9:49 pm

Sveiki,

Nors tema išsemta, bet visgi noriu įkalti dar vieną vinį į "investicinio" draudimo karstą. Skaitydamas šitą temą, prisiminiau, kad sulaukus 18 gavau iš tėvų pinigus, kuriuos kaupė tokiame draudime ir užklausiau ar kaupia tokį sesei (didelis metų skirtumas tarp mūsų). Pasirodo, jog kaupia... Kaip ir kiti, pirmus du metus mokėjo kosminius procentus (35%) nuo įmokų į draudikų kišenę ir dar kas mėnesį 2.8€ + 0.025% nuo sukauptos sumos. Tikslios sumos nežinau, bet iš ~40 įmokų po 50€, ten turbūt "priinvestuoto" kapitalo apie ~1400€.

Kitas sunervinęs aspektas, kad 15 metų laikotarpiui įsiūlė portfelį su 50% obligacijų (prisegiau).

Visai pikta, kai tokius niekalus pardavinėja, o dar valstybė skatina su GPM lengvatomis, dėl kurių sugrąžinimo tokią sutartį sunku finansiškai ir emociškai nutraukti. Galbūt kas esate nutraukią sutartį ir tiksliai žino kiek to GPM grąžinti reikės? Nes randu kelis skaičius ataskaitoje: visą sutarties vertė, sukaupto kapitalo vertė, bei išperkamoji suma.

Ir galų gale, kokia prasmė vaikus išvis drausti? Nebent vaikas Youtube žvaigždė ir visas šeimos pajamas atneša. :D
Prikabinti failai
Screenshot 2021-02-24 232955.png
Screenshot 2021-02-24 232955.png (50.61KiB)Peržiūrėta 2946 karus(ų)

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ket Vas 25, 2021 6:41 am

Faewraek rašė:
Tre Vas 24, 2021 9:49 pm
Ir galų gale, kokia prasmė vaikus išvis drausti? Nebent vaikas Youtube žvaigždė ir visas šeimos pajamas atneša. :D
Na, juk buvo smagu gauti pinigėlių kai sulaukei 18?
O mūsų tėvai, būdami finansiškai neišprusę, nelabai turėjo galimybių taupyti ir investuoti, todėl investicinis gyvybės draudimas vaikui čia jau buvo aukštas lygis. Manau, net ir nedidelė dalis tuo užsiėmė. O ką įsiūlė tai aš manau ir "finansinis konsultantas" nelabai pats suprato. Nežinau kaip dabar, bet anksčiau "finansinis konsultantas" tai buvo paprasčiausia proga užsidirbti papildomai, nesigilinant į tai ką darai. Manęs visai nestebina, kad ir dabar koks 80% jų tokių yra. Gi manau tikrai turit kokią tetą, mamą ar močiųtę savo arba giminaičių kuri tuom užsiiminėjo, ir tikrai nieko neraukė apie finansus ir ypač investicinius produktus. Va tau ir atsakymas.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Vas 25, 2021 7:13 am

Faewraek rašė:
Tre Vas 24, 2021 9:49 pm
Galbūt kas esate nutraukią sutartį ir tiksliai žino kiek to GPM grąžinti reikės?
Tegu tėvai pasižiūri kiekvienų metų GPM deklaracijas, ten yra suma, kurią VMI grąžino, tai turbūt tą sumą, kurią VMI grąžino, ir reikės atgal grąžinti.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Vas 25, 2021 8:00 am

laurizas rašė:
Ket Vas 25, 2021 7:13 am
Faewraek rašė:
Tre Vas 24, 2021 9:49 pm
Galbūt kas esate nutraukią sutartį ir tiksliai žino kiek to GPM grąžinti reikės?
Tegu tėvai pasižiūri kiekvienų metų GPM deklaracijas, ten yra suma, kurią VMI grąžino, tai turbūt tą sumą, kurią VMI grąžino, ir reikės atgal grąžinti.
Taip, būtent šią ir reikės grąžinti. Tai max 300 Eur už metus, bet šiaip 15% nuo įneštos sumos. Gana lengva pasiskaičiuoti, nes IGD mėnesinis mokestis turbūt fiksuotas, pvz. kokie 50 Eur/mėn.? Tokiu atveju 50x12 = 600, kurių 15% tėvai atgavo kaip GPM lengvatą = 90 Eur už metus.

Geroji žinia, kad IGD nutraukiant jie patys praneša VMI ir tau grąžina jau NETTO sumą. Kiek supratau - turi tokį susitarimą su VMI, kurie tikrai pavienių atvejų patys nesugaudytų, o palikti "žmonių sąžinei" deklaruoti dar ne mūsų jaunai demokratijai :)

Tai geriausia - inicijuoti sutarties nutraukimą ir paklausti brokerio "Kiek aš lėšų atgausiu?". Tegu jie ir skaičiuoja viską - juk tu klientas, privalo tave aptarnauti. Aš būtent taip ir dariau, bet aš aišku naglas finansioras. Nusiuntus tėvus dar tikrai brokeriai naudos savąsias taktikas, kad išlaikytų ir sugėdintų dėl nutraukimo :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

LLL
Naujokas
Pranešimai:6
Užsiregistravo:Ket Vas 18, 2021 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 5

Standartinė LLL » Ket Vas 25, 2021 9:13 am

Sveiki,

mano situacija irgi panaši kaip daugelio su Compensos gyvybės investiciniu draudimu (nejučiomis beskaitant diskusiją veide atsirasdavo šypsena, kai suprasdavau, kad ne vienas aš taip "pasimovęs") :) Taigi, daug netuščiažodžiaudamas pristatau savo situaciją ir irgi prašau jūsų pagalbos atsakymuose ką patartumėte daryti. Iš anksto ačiū tiems, kurie pajėgs išlaikyti dėmesį prie šios mano rašliavos.

Pagrindinė informacija apie mano sutartį:
Sutarties terminas 2018 m. - 2062 m., Investicinis gyvybės draudimas 10 000 Eur, Traumos dėl nelaimingo atsitikimo 20 000 Eur.
Įmokos 50 Eur/mėn. (Iš jų ~10 Eur už draudimus, likę ~40 Eur investavimui todėl visur skaičiuosiu, kad investuoju 40 Eur), investuoja į vidutinės ir mažos rizikos investicines priemones.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad GPM galima nebegrąžinti valstybei nutraukus sutartį 5 m. iki pensijinio amžiaus pabaigos, taigi šiuo atveju būdamas 60-metis. Visgi žiūrėdamas į ateitį, spėju, kad pensijinis amžius dar augs ir nebūsiu toks optimistas, todėl įsivaizduosiu, kad būdamas 65 metų galiu nutraukti sutartį ir nebegrąžinti GPM valstybei. Tokiu atveju sutartis galios viso 39 metus, todėl tam laikotarpiui ir prognozuosiu.

Trys pasirinkimai 39 metų laikotarpiui:
1. Nutraukti sutartį dabar, investuoti tuos pinigus kitur. (Modelis: Įmoka 40 Eur/mėn. 3 m. Investicinis gyvybės draudimas + 36 m. investuoju kitur)
2. Nutraukti sutartį tik likus 5 metams iki pensijos, kad nereikėtų grąžinti GPM. (Modelis: Įmoka 40 Eur/mėn. 39 m. Investicinis gyvybės draudimas)
3. Nutraukti sutartį po 11 metų, kai išperkamoji suma bus 100 proc. ir tada investuoti pinigus kitur. (Modelis: Įmoka 40 Eur/mėn. 11 m. Investicinis gyvybės draudimas + 28 m. Investuoju kitur)

1 pasirinkimas (3 m. Investicinis gyvybės draudimas + 36 m. investuoju kitur):
Nutraukus sutartį po 3 metų mano minusas 1050 Eur + grąžinti GPM viso 380 Eur. Buvo atsižvelgta, kad už draudimus pačius neskaičiuojam kaip minuso - buvo suteikta paslauga t.y. buvau apdraustas :) Kadangi mano įmoka 50 Eur (apie 40 Eur nueina investicijoms su mokesčiais, o 10 Eur už draudimus), tai pabandžiau paskaičiuoti kiek uždirbčiau investuodamas po 40 Eur į mėnesį su 6 proc. metine grąžą likusius 36 metus, ta pelnas ~39898 Eur.

Bendras pasirinkimo pelnas mano balanse po 39 metų būtų 38848 Eur (jau atėmus tą 1050 Eur "minusą" nutraukus sutartį).


2 pasirinkimas (39 m. Investicinis gyvybės draudimas):
Būsiu optimistas ir bandysiu lyginti savo sutartyje viską prie pajamingumo 5,05 proc. kuris yra nurodytas kaip viena iš galimybių sutartyje ir apskaičiuotos apytikrės vertės.

Įnešta 23400 Eur, sukaupta 48664 Eur (pajamingumo 5,05%+pridėjau GPM). Visgi jei žvelgtumėm kaip į investiciją, tai iš įneštos sumos dar reikėtų atimti įmokas už gyvybės bei traumų draudimą ir matytumėm bendrą vaizdą:
Įnešta kaip investicija+įvairūs kiti mokesčiai, bet be draudimų 18798 Eur, viso sukaupta 48614 (su sutarties nutraukimo mokesčiu, GPM, bei metiniu 5,05 proc. pajamingumu). Taigi investicinė grąžą 158 proc. bendra per tuos 39 metus, jei per metus tai ~ 4 proc.

Bendras pasirinkimo pelnas mano balanse po 39 metų būtų 29816 Eur.


3 pasirinkimas
Po 11 metų, kai galiu nutrauktį sutartį su 100 proc. išperkamumu sukauptų pinigų, tai prie pajamingumo 5,05 proc. + atsižvelgus kad dalį pinigų sumoku už draudimus, mano balansas yra beveik 0 (nei pliuse, nei minuse), išskyrus tai, kad reikia grąžinti valstybei GPM lengvatą 1320 Eur. Visgi GPM grąžinimo neskaičiuosiu kaip minuso, nes tuos pinigus tiesiog kaip gavau, taip grąžinu.

Tada dedu likusius 28 m. po 40 Eur/mėn. kitur, kur grąžos metinės po mokesčių tikiuosi 6 proc. - 19453 Eur pelnas per visą laikotarpį.

Bendras pasirinkimo pelnas mano balanse po 39 metų būtų 19453 Eur.

------------------------------------------------------------

Atrodo, berašydamas komentarą ir pats jau radau atsakymą, kad pelningiausiai atrodo pats pirmasis variantas.
Visgi neatsižvelgiau:
1. Kokios kitur būtų įmokos mėnesinis už gyvybės ir traumų draudimą, jei norėčiau visgi draustis kur kitur nutraukus sutartį. Bet kuriuo atveju, turbūt to skirtumo kurį apskaičiavau nepadengtų ir atsakymo bendro nekeistų dėl pasirinkimo.
2. Jei įmokas investiciniame gyvybės draudime sumažinčiau iki 30 Eur (10 Eur draudimams, 20 Eur investicijoms)
3. Jei bandyčiau pakelti savo pajamingumą ir investuočiau į rizikingesnius fondus kaip jūsų siūlytas (konsultantė Compensos irgi užsiminė) US PARIBAS GROWTH.

Bet kuriuo atveju, galbūt kažkur matote loginių klaidų mano skaičiavimuose ar prielaidose? Esminis klausimas, kadangi investavimo patirties dar neturiu, kolkas esu informacijos kaupimo stadijoje, ar realu 6 proc. metinę grąžą pasiekti po mokesčių? Galbūt reikėjo tada skaičiuoti su mažesniu procentu ir lyginti rezultatus.

Taigi, ką manote jūs?

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Vas 25, 2021 9:59 am

LLL rašė:
Ket Vas 25, 2021 9:13 am

1. Kokios kitur būtų įmokos mėnesinis už gyvybės ir traumų draudimą, jei norėčiau visgi draustis kur kitur nutraukus sutartį. Bet kuriuo atveju, turbūt to skirtumo kurį apskaičiavau nepadengtų ir atsakymo bendro nekeistų dėl pasirinkimo.
2. Jei įmokas investiciniame gyvybės draudime sumažinčiau iki 30 Eur (10 Eur draudimams, 20 Eur investicijoms)
3. Jei bandyčiau pakelti savo pajamingumą ir investuočiau į rizikingesnius fondus kaip jūsų siūlytas (konsultantė Compensos irgi užsiminė) US PARIBAS GROWTH.

Bet kuriuo atveju, galbūt kažkur matote loginių klaidų mano skaičiavimuose ar prielaidose?
Sveikas,
1. Reiktų atsakyti į klausimą ar tau reikia tokio draudimo? T.y. ar atsitikus draudiminiam įvykiui tos sumos kažką pakeis? Nes tarkim 10K paprasčiau pasidėti kredito unijoj ir bus ir "draudimas" ir kažkoks prieaugis.
3. Tegu vadybininkė pasako kiek iš tiesų kainuoja jos produktas, nes kol nežinom šito faktoriaus tai nelabai ką galim lyginti. Aš kažkada bandžiau tai padaryti, nesigavo...

GPM'o lengvatos nebūtina nurašyti: aš pvz. nutraukęs IGD, iš kart viską (ne kažkas buvo) permečiau į III pakopą ir lengvata grįžo.

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ket Vas 25, 2021 10:25 am

Ką turi omenyje "pasako, kiek iš tikro kainuoja jos produktas"?
Draudimas ar investavimas?
Nes draudimas tai tiksliai apibrėžtas kokios įmokos ir kokios išmokos
+ turto laikymo mokestis + įmokos mokestis.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Vas 25, 2021 11:02 am

beard on fire rašė:
Ket Vas 25, 2021 10:25 am
Ką turi omenyje "pasako, kiek iš tikro kainuoja jos produktas"?
Draudimas ar investavimas?
Nes draudimas tai tiksliai apibrėžtas kokios įmokos ir kokios išmokos
+ turto laikymo mokestis + įmokos mokestis.
Produktas tai vienas, tai abi dalis reikia suprasti kiek kainuoja, o kad galėtum palyginti su kitais investavimo instrumentais, tai investicinės dalies kainą būtina suprasti.

Skelbti atsakymą