Naujoko portfelis ir babysteps

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14
Re: Naujoko portfelis ir babysteps

Standartinė +++ » Ket Lie 08, 2021 10:29 am

+++ rašė:
Tre Sau 13, 2021 3:00 pm
Laikau save naujoku, tad ir tema pasirinkta atitinkamai. Pagaliau susidejau visa savo NW i exceli ir "pasigaminau" diagrama:
Paveikslėlis

Galvoju pasiklausiu forumo bendraminciu patarimu is to kas matosi virsuje, jei kas matosi.

Mano paties pastebejimai tokie, kad 1.5% P2P dalis uzima daugiausiai mano laiko. Beveik visas paskolas esu suinvestaves pats rankiniu budu (kazkaip automatinio investavimo kriteriju nesu atitaikes, gal tik pora paskolu pro juos praejo) ir beveik visada naudoju minimalia suma, t.y. 10 eur, kad maksimaliai diversifikuociau. Isvada butu didinti investuojama suma iki kokiu 30 eur, kad P2P pasiektu apie 5-10% portfelio.

Taipogi nemaza dalis grynuju (emergency fund siuo metu butu lygu kokiem 15% sito "pyrago"). Bandau su tuo dealinti investicijoms kas menesi skirdamas daugiau, nei sugebu susitaupyti, bet grynieji tirpsta per daug letai. Labai stipriai virsyti sutaupomos dalies kazkaip atrodo lyg ir nesinori, nes pasiekus norima grynuju procentine dali reiktu staiga mazinti investavimui skiriama suma kas menesi, kas atrodo isbalansuotu DCA. Taip pat noretusi kazkiek tureti ekstra grynuju jei kartais ETF'ai smarkiai kristu ir noretusi uzsipirkti dvigubai.

Vis dar nera nieko "Kita" kategorijoje. Jokiu metalu ar meno dirbiniu. Taip pat jokio nuosavo NT, nieko fizinio. Tas karts nuo karto siek tiek neramina.

Gal kas kokiu izvalgu? :)
Letai, bet judama i prieki ;)

Paveikslėlis

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pir Lie 12, 2021 7:19 pm

Pensija auga greiciau nei kitas turtas. III pakopa ?

+++
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:111
Užsiregistravo:Pir Gru 09, 2019 2:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 15
Gavo patiktukų: 14

Standartinė +++ » Ant Lie 13, 2021 12:54 pm

dalius rašė:
Pir Lie 12, 2021 7:19 pm
Pensija auga greiciau nei kitas turtas. III pakopa ?
Ne, dirbu ne Lietuvoje. Tai privatus pensiju fondas, i kuri darbdavys kas menesi perveda tam tikra fiksuota suma ir tiek.

Skelbti atsakymą