Naujoko portfelis ir babysteps

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
sloth
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Ket Kov 07, 2019 7:23 am
Naujoko portfelis ir babysteps

Standartinė sloth » Ket Kov 07, 2019 7:55 am

Sveiki,

Norėčiau sulaukti patarimų trumpalaikiui ir ilgalaikiui investavimui, esu šviežias, tik šį tą pabandęs ir paskaitęs.

Trumpalaikiui investavimui 5k eur:
  • Kur geriausia investuoti 5k eur 3-4 metams, kad būtų likvidu, nes planuoju šias lėšas pridėti prie NT įnašo būtent po tokio laikotarpio. Suprantu, kad per tuos 4 metus, po 2% infiacijos patirsiu tik nuostolius, jei nieko nesiimsiu.
Ilgalaikiui skiriant po 200 eur/mėn:
  • Prieš kelis metus esu pasirašęs pensijos kaupimą 2 pakopoje maksimaliai prisidedant.
  • Panašiu metu pasirašiau ir investicinį gyvybės draudimą. Kol kas naudos jokios (tik tiek, kad draustas), nes mokesčiai suėda įmokas.
  • Prieš mėnesį pasibandžiau Mintos platformą P2P. Kaip naujokui man platforma patraukli ir lengvai suprantama.
Toliau planuoju skyriamus 200 eur padalinti 100 eur į P2P ir dar 100 eur - kažkur. Norėtusi išbandyti akcijas ar ETF fondus. Pabandžiau Degiro, tai kaip LTU piliečiui registracija apribota. Esu gavęs pakvietimą į https://freetrade.io/, bet ten irgi apribota tik UK. Kokias platformas pasiūlytumėte mažoms, 100eur įmokoms? Arba lauksiu bendrų patarimų, dėkui.

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Kov 07, 2019 12:14 pm

Trumpalaikis: kredito unijos, 1.5-2%.
Ilgalaikis, bet kas tik ne investicinis gyvybės :). P2P ilgalaikiam kažkaip per daug rizikinga, dalį portfelio ok. Kadangi ETF'ų pigiai nėra, tai arba brangiau (ETFmatic iki 15K, tada Interactive brokers) arba dividendinės akcijos baltijos biržoj arba REIT fondai (net baltic nasdaq'e yra vienas). Bet kiek čia to ilgalaikiškumo tai irgi klausimas.

Individualistas
Naujokas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 3:11 pm

Standartinė Individualistas » Ket Kov 07, 2019 2:32 pm

biogas rašė:
Ket Kov 07, 2019 12:14 pm
Trumpalaikis: kredito unijos, 1.5-2%.
Ilgalaikis, bet kas tik ne investicinis gyvybės :). P2P ilgalaikiam kažkaip per daug rizikinga, dalį portfelio ok. Kadangi ETF'ų pigiai nėra, tai arba brangiau (ETFmatic iki 15K, tada Interactive brokers) arba dividendinės akcijos baltijos biržoj arba REIT fondai (net baltic nasdaq'e yra vienas). Bet kiek čia to ilgalaikiškumo tai irgi klausimas.
ETFmatic'e labiau apsimoka (mažesnis Total Expense Ratio) jei portfelis sudaro iki 20 000 arba nuo 25000 iki 29300. Kitais atvejais Interactive Brokers mažesnis TER.

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Pen Kov 08, 2019 7:13 pm

Sloth,

Paskaityk šiame forume temą apie indėlius. Dabar valstybės drausti indėliai duoda 2% palūkanas. Arba dar didesnes, jeigu įdedi ilgesniam laikui. Bus tau trumpalaikis ir garantuotas pinigų išsaugojimo būdas nuo infliacijos :)
REAL MADRID CF FAN

silverex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:74
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 1:39 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė silverex » Tre Kov 20, 2019 10:12 am

Investicinis gyvybės draudimas produktai yra vieni brangiausių produktų rinkoje, ir GPM lengvata per ilgą laiką jų nepadengia. Gerai, kad nuo šiemet juos galima nutraukti be didelių baudų.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Kov 21, 2019 7:55 am

sloth rašė:
Ket Kov 07, 2019 7:55 am
Sveiki,

Norėčiau sulaukti patarimų trumpalaikiui ir ilgalaikiui investavimui, esu šviežias, tik šį tą pabandęs ir paskaitęs.

Trumpalaikiui investavimui 5k eur:
  • Kur geriausia investuoti 5k eur 3-4 metams, kad būtų likvidu, nes planuoju šias lėšas pridėti prie NT įnašo būtent po tokio laikotarpio. Suprantu, kad per tuos 4 metus, po 2% infiacijos patirsiu tik nuostolius, jei nieko nesiimsiu.
Ilgalaikiui skiriant po 200 eur/mėn:
  • Prieš kelis metus esu pasirašęs pensijos kaupimą 2 pakopoje maksimaliai prisidedant.
  • Panašiu metu pasirašiau ir investicinį gyvybės draudimą. Kol kas naudos jokios (tik tiek, kad draustas), nes mokesčiai suėda įmokas.
  • Prieš mėnesį pasibandžiau Mintos platformą P2P. Kaip naujokui man platforma patraukli ir lengvai suprantama.
Toliau planuoju skyriamus 200 eur padalinti 100 eur į P2P ir dar 100 eur - kažkur. Norėtusi išbandyti akcijas ar ETF fondus. Pabandžiau Degiro, tai kaip LTU piliečiui registracija apribota. Esu gavęs pakvietimą į https://freetrade.io/, bet ten irgi apribota tik UK. Kokias platformas pasiūlytumėte mažoms, 100eur įmokoms? Arba lauksiu bendrų patarimų, dėkui.

Trumpalaikiam investavimui, kaip kažkas jau minėjo, rinkčiausi kredito unijos indėlį. Su 5k € galima jau pasidaryti kopėčias, kaip pvz.: visą sumą padalinti į 4 lygias sumas - po 1250€ ir padėti 4 skirtingus indėlius: 1 metams, 2 metams, 3 metams ir 4 metams. Po pirmų metų, jei dar neprireiks pinigų, galima juos padėti į naują 4 metų indėlį.


Ilgalaikiam investavimui
  • Bent jau aš pasilikau pensijos kaupimui II pakopoje, su mintimi, kad reikia turėti kuo daugiau atskirų kaupimo būdų. Atlyginimo skirtumas man problemų nesukuria, o nuo galimo padidėjimo taip pat nepraturtėsiu.
  • Gyvybės draudimo neturim nei aš, nei žmona, nors keletą kartų domėjomės, bet manau, kad naudinga būtų nebent apsidrausti man nuo nelaimingų atsitikimų, kad turėti apsaugą būsto paskolai, nes žmonos pajamos gerokai mažesnės. Tačiau nesiryžtu skirti šiam produktui pinigų, kai žinau, kad juos galiu kažkur investuoti. Jei turėčiau pasiėmęs investicinį gyvybės draudimą iš anksčiau, dėl neišprusimo, galvočiau apie jo atsisakymą.
Tai kalbant apie periodinį investavimą ilgaliakiams tikslams, prie 200€ skiriamų kas mėn pridėčiau sumą, kuri yra skiriama investiciniam gyvybės draudimui jį nutraukus, o tada dalinčiau pagal situaciją: jei nerandi kur juos skirti, pradėti nuo tų pačių P2P platformų, pasidomėti kitomis ir išsirinkti kelias. Aš pats skiriu 100€/mėn į P2P ir dalinu tą sumą per 3 platformas. Dalinu atitinkamai pagal tai, kaip pavyksta suinvestuoti pinigus - tad 1 platforma gauna bent 40€/mėn, kitos 2 pagal situaciją - jei vienoje platformoje per mėnesį nesusiinvestuoja visa turima suma, skiriu jai mažiau(10/15/20/30€), o likusią dalį skiriu trečiai platformai. Kol kas suma kiekvieną mėn išsidalina daugmaž taip: 40-20-40 arba 40-30-30.
Likusią atidėtą sumą:
  • Jei jau išsirinkai, kur investuoti (kaip pvz, atradai sau tinkamą platformą investavimui į ETF) kaupčiau kiekvieną mėnesį atskirai ir investuočiau į ETF fondus kas ketvirtį ar pusmetį, kad sutaupyti įsigijimo mokesčių, jei tokie yra išsirinktoje platformoje.
  • Jei dar neatradai, kur investuoti tai gali pasirinkti arba rizikingesnį variantą ir pridėti prie investavimo į P2P sumos, su mintimi sukaupti pradinį 4-ženklės ar 5-ženklės sumos kapitalą investavimui kitose srityse, arba tiesiog kaupti ir rinktis kur juos investuoti, kad surasti tikslą pirmam punktui(jei jau išsirinkai, kur investuoti)

biogas
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Tre Kov 06, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 11

Standartinė biogas » Ket Kov 21, 2019 7:58 am

Beje dar vienas "investavimo" grąžinti skolas, jei tokių yra :).

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Kov 21, 2019 8:00 am

Pritariu biogas

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Kov 21, 2019 9:12 am

GKA rašė:
Ket Kov 21, 2019 7:55 am
Gyvybės draudimo neturim nei aš, nei žmona, nors keletą kartų domėjomės, bet manau, kad naudinga būtų nebent apsidrausti man nuo nelaimingų atsitikimų, kad turėti apsaugą būsto paskolai, nes žmonos pajamos gerokai mažesnės. Tačiau nesiryžtu skirti šiam produktui pinigų, kai žinau, kad juos galiu kažkur investuoti. Jei turėčiau pasiėmęs investicinį gyvybės draudimą iš anksčiau, dėl neišprusimo, galvočiau apie jo atsisakymą.
Ar esi tikras, kad draudimo paskolai dar neturi? Imant paskolą bankai dažnai prašo tokio draudimo ir automatiškai draudžia pas save.

Mes turėjome tokį draudimą ir tik po kiek laiko atsisakėme, nes jis buvo neracionalus :)

Bet šiaip labai pritariu, kad vienas iš geresnių ir mažai rizikingų investavimo būdų yra skolų grąžinimas.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

GKA
Mustachian
Pranešimai:284
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 7:41 am
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 22

Standartinė GKA » Ket Kov 21, 2019 9:58 am

Mr. BM,

Taip, esu tikras. Paskolą ėmėm prieš 1,5 metų, o paskolomis domėjomės jau keletą metų, tad sutartis po kelis kartus skaitėm.
Tiesa, buvo keista, kad pats bankas tik paklausė ar nenorim apsidrausti ir gyvybės investiciniu draudimu, bet pasakius, kad ne viskas tuo ir pasibaigė. Turim tik paskolą be "papildomų apsaugų" ir būsto draudimą. :)

Skelbti atsakymą