Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29
Re: Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Standartinė DariusA » Tre Gru 16, 2020 10:35 am

Aš į ACC investuoju dar ir dėl to, kad vis tik tikiuosi, kad galų gale bus Lietuvoje įvesta investicinės sąskaitos sąvoka ir (galbūt) bus galimybė persivesti į ją visus turimus VP. Ir (galbūt) nuo jų pardavimo mokesčių mokėti nereikės. O dividendininkams jų sumokėtų mokesčių atgaline tvarka niekas negrąžins... :)

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Tre Gru 16, 2020 11:16 am

DariusA rašė:
Tre Gru 16, 2020 10:35 am
Aš į ACC investuoju dar ir dėl to, kad vis tik tikiuosi, kad galų gale bus Lietuvoje įvesta investicinės sąskaitos sąvoka ir (galbūt) bus galimybė persivesti į ją visus turimus VP. Ir (galbūt) nuo jų pardavimo mokesčių mokėti nereikės. O dividendininkams jų sumokėtų mokesčių atgaline tvarka niekas negrąžins... :)
Puikus pastebėjimas. Niekad nebuvau apie tai pagalvojęs, ačiū už mintį.

Klausimas kokių šalių praktika tokiu atveju būtų perkelta į Lietuvos teisę ir kokie limitai ir būdai investicinių sąskaitų papildymo būtų.

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Tre Gru 16, 2020 11:39 am

Investicinė sąskaita greičiausiai būtų iki kokių 30 000€, o iš užsienių persikėlinėti aktyvų neapsimokėtų arba būtų techniškai sudėtinga (Degiro atvejis), tuo labiau, kad visi tikisi sąskaitose sukaupti šešiaženkles sumas. Gal reikia pagalvoti, ar neverta dabar pradėti investuoti kokiame lietuviškos jurisdikcijos Swedbank ir tikėtis, kad kažkada ta sąskaita pavirs investicine? O ir brokerių diversifikacija nepamaišys.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Gru 16, 2020 12:03 pm

Mane tai kol kas pykina nuo LT bankų.

1) Saugojimo mokestis, wtf. Yra minimumas, o po to jau - % dalis nuo portfelio. Kuo daugiau sukaupsi - tuo daugiau mokėsi. Ne tai, kad bankas gali pvz. skolinti tavo akcijas, uždirbti pinigus ir t.t. O dar ir moki už tai, kad jie "saugo" tavo VP.
2) Transakcijos mokesčiai - 5 kartus didesni (bent jau 5 kartus)
3) Pirkti gali, parduoti - reikia sutuoktinio leidimo (važiuoti į banką)
4) Pačių VP pasirinkimas - nesigilinau, bet ar yra galimybės pasirinkimo sandoriams, ateities sandoriams, uždariems užsienio fondams (CEF) - nėra.
5) UI ir UX - neturiu žodžių.
6) Paspaudi pirkti, pats atsiskaitymas trunka 2 dienas? (Nežinau ar tikrai, bet čia mano žmonos patirtis perkant telia akcijas). Kainą užfiksuoja, bet pats VP atsiranda už dviejų dienų.. O jeigu aš noriu parduoti, nes pvz. rado Grigeo fabriko šūdo vamzdį einantį į upę ir matau, kad akcijos po truputį krenta?

Ir kt. apie kuriuos dabar nepagalvojau.

Kol kas tikrai nežadu kaupti nieko Swed ar Seb (išskyrus galbūt Baltic akcijas) žmonos Swed sąskaitoje, jeigu ji pati norės.
Mano blogas http://giem.lt

Vilis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:135
Užsiregistravo:Tre Vas 05, 2020 10:21 pm
Išsiųsta patiktukų: 21
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Vilis » Tre Gru 16, 2020 12:22 pm

Giem rašė:
Tre Gru 16, 2020 12:03 pm

3) Pirkti gali, parduoti - reikia sutuoktinio leidimo (važiuoti į banką)
Tai dar ir eilėje stovėjom 20 min, ir dar formelę spausdino gal 15 min. tiksliau ieškojo jos nes nebuvo iki tol susidūrę, matyt niekas nesivargina :D

silverex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:74
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 1:39 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė silverex » Pen Rgp 06, 2021 10:04 am

Snake rašė:
Ant Rgp 18, 2020 1:44 pm
Ką manote apie Marčiulaičio straipsnį?
https://letaspelnas.lt/2020/08/18/aciu-pinigu-neimsiu/

Nepagalvodavau, kad nuo reinvestuotų dividendų antrą kartą mokesčiai nemokami, pardavus ETF. Tai realus skirtumas tarp ACC ir DIST ne toks ir didelis po mokesčių.
Man būtent šitas ir užkliuvo. Iš kur tokios žinios? GPM įstatyme tokių išlygų nėra. Man atrodo, kad autorius suklydo su šituo.

Dar vienas dalykas - kai mokami dividendai, tai pinigai apmokestinami keletą kartų, kas sumoj gaunasi maženis rezultatas. Įmonės sumoka mokesčius nuo savo pelno, tuomet sumoka mokesčius nuo išleidžiamų dividentų, na ir po to dividendų gavėjas dar dažnai sumoka mokesčius nuo jų. Pavydžiui, LT rezidentas sumoka 15% arba 30% JAV nuo gaunamų dividendų iš JAV akcijų, ir po to dar sumoka 15% Lietuvai. Dėl to šiais laikais įmonės vietoj dividendų mokėjimo supirkinėja savo akcijas - Warrenas Buffetas apie tai dažnai kalba savo laiškuose.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Rgp 06, 2021 12:16 pm

Neaišku, ką Snake turėjo omenyj teigdamas, kad nuo reinvestuotų dividendų antrą kartą mokesčiai nemokami, pardavus ETF ir kur apie tai straipsnyje rašo Marčiulaitis. Grubiai skirtumas tas, kad acc fondas suteikia galimybę atidėti Gpm nuo dividendų mokėjimą į ateitį, taigi gaunasi savotiška beprocentė paskola, bet ji galutiniam rezultate nėra esminė. Nenaudoju distributing fondų, nes neturiu milijonų, o tie keli šimtai dividendų nieko nepakeistų, tik sukeltų papildomą administracinę naštą:)

Skelbti atsakymą