Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26
Re: Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Standartinė Darijonas » Tre Rgp 19, 2020 5:59 am

Mr. BM. rašė:
Tre Rgp 19, 2020 5:38 am
Išėjus į pensiją galima parduoti ACC vienetus ir nusipirkti DIST.
Tuomet mokesčiai bus mokami dvigubai: parduodant ACC ir po to nuo gautų dividendų nusipirkus DIST.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Rgp 19, 2020 7:40 am

Darijonas rašė:
Tre Rgp 19, 2020 5:16 am
Aš matau dar svarbų psichologinį niuansą. Investavus į DIST gali nesukti galvos dėl indeksų svyravimų ir ekonominių krizių, net nereikia sekti rinkų, nes bet kokiu atveju gauni pastovų srautą. Tuo tarpu investavus į ACC, bus sunku ryžtis parduoti vienetus. Tarkim tuo metu bus krizė kaip kovo mėn., indeksai nukrito tarkim 40%, o tau reikia pinigų. Galvosi, tokiu metu visąlaik pirkdavau vienetus, o dabar reik parduot. Gal geriau kitą savaitę, kai atšoks 10%, ,bet kitą savaitę nukrenta dar 10%... Išėjus į pensiją norėtųsi ramybės, o ne tokio galvos skausmo....
Čia ir yra bėda, kad krizės metu, aš kaip tik pardavinėsiu savo smarkiai pabrangusias obligacijas, auksą ar kt. Kodėl turiu parduoti nupigusias akcijas? Tam ir reikalinga diversifikacija.
Mano blogas http://giem.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Rgp 19, 2020 8:26 am

Giem rašė:
Tre Rgp 19, 2020 7:40 am
Čia ir yra bėda, kad krizės metu, aš kaip tik pardavinėsiu savo smarkiai pabrangusias obligacijas, auksą ar kt. Kodėl turiu parduoti nupigusias akcijas? Tam ir reikalinga diversifikacija.
Tik kad obligacijos tarkim per šią krizę nepabrango, tik mažiau krito. Pažiūrėjau greitai AGGH ir VAGF - apie 3 procentus pakrito per krizės įkarštį. Bet kuriuo atveju, žinoma, kad per krizę reiktų pardavinėti pirmiau jas, nes mažiau pakris negu akcijos, bet kad jos išbrangtų - vargu.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Rgp 19, 2020 9:24 am

Nzn, aš perku ilgalaikes obligacijas, kurios neigiamai koreliuoja su akcijomis. Pažiūrėkite jų grafiką, Google įveskite

Kodas: Pasirinkti visus

 IS04 share price
. Čia TLT ETF europinis variantas. Parduoti irgi nereikia tuo metu, kai Viskas krenta. Tokių dienų buvo vos kelios. Po to koreliacija sužaidžia ir kainos koreguojasi.

Lygiai taip pat pasižiūrėkit ir 2000 ir 2008 grafikus.

P. S.
IS04 moka dividendus, (1,7%), tai gal pavyzdys nėra toks geras, bet taip elgiausi todėl, kad pats etf dist. Yra acc analogas DTLA (USD). Bet čia apie pardavimą, kai krizė.
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Rgp 19, 2020 3:19 pm

Mr. BM. rašė:
Tre Rgp 19, 2020 5:38 am
Išėjus į pensiją galima parduoti ACC vienetus ir nusipirkti DIST.
Neapsimokės dėl GPM.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Rgp 19, 2020 4:09 pm

Darijonas rašė:
Tre Rgp 19, 2020 5:16 am
Aš matau dar svarbų psichologinį niuansą. Investavus į DIST gali nesukti galvos dėl indeksų svyravimų ir ekonominių krizių, net nereikia sekti rinkų, nes bet kokiu atveju gauni pastovų srautą. Tuo tarpu investavus į ACC, bus sunku ryžtis parduoti vienetus. Tarkim tuo metu bus krizė kaip kovo mėn., indeksai nukrito tarkim 40%, o tau reikia pinigų. Galvosi, tokiu metu visąlaik pirkdavau vienetus, o dabar reik parduot. Gal geriau kitą savaitę, kai atšoks 10%, ,bet kitą savaitę nukrenta dar 10%... Išėjus į pensiją norėtųsi ramybės, o ne tokio galvos skausmo....
Smukus akcijų kainoms dažniausiai mažinami ir dividendai, tai srautas bus, tik sumažėjęs, visgi kiek domėjausi, tai dividendų sumažėjimas beveik visada būna mažesnis nei kainos.
Dividendų išmokėjimas dar vadinamas forced sale of stocks, nes išmokėjus dividendus atitinkamai mažėja akcijos kaina, taigi galima sakyti, kad įvyksta akcijos dalies pardavimas gavus dividendus.
Ramybė šiuo atveju pasiekiama, bet tik dėl nesuvokimo, iš kur atsiranda dividendai, ir total return koncepcijos nesupratimo.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Rgp 19, 2020 5:55 pm

Referuojant į BM pasiūlymą parduot Acc ir pirkt Distr išėjus į pensiją, skaičiavimas: kaupiant po 200 per mėnesį 40 metų su 7 procentų grąža gaunasi, kad įdėta 96000, prieaugis 398 000, tai gpm nuo prieaugio 59700 eur, įvertinus infliaciją grubiai 20000 šiandienos eurų, kas turbūt galėtų dengti pusantrų metų išlaidas. Kas nors norėtų išėjęs į pensiją dėl srauto išleist pusantrų metų pragyvenimo išlaidas? Baikit, nemanau.

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Rgp 20, 2020 4:35 am

laurizas rašė:
Tre Rgp 19, 2020 4:09 pm
Dividendų išmokėjimas dar vadinamas forced sale of stocks, nes išmokėjus dividendus atitinkamai mažėja akcijos kaina, taigi galima sakyti, kad įvyksta akcijos dalies pardavimas gavus dividendus.
Ramybė šiuo atveju pasiekiama, bet tik dėl nesuvokimo, iš kur atsiranda dividendai, ir total return koncepcijos nesupratimo.
Tikiuosi tu ne taip supratai, o ne nori mane apkaltinti nesuvokimu. Jei turi DIST visiškai nesvarbu, ar akcijų kaina kyla ar krenta, nes tau jų nereikia parduoti. Nebent visą gyvenimą planuoji stebėti akcijų kursą ir tave jaudina bet koks kurso judesys. DIST atveju svarbu jaudintis, kad turėtum galiojančią banko kortelę, iš kurios išsitrauksi įkritusius dividendus.
Pavyzdys. Gyveni nuosavam bute, kurio neketini parduoti, o į NT sektorių ateina krizė, butai atpinga per pusę. Irgi jaudinsiesi? Jei reikia parduoti taip. O jei ne?
Aš turiu dividendinių akcijų ir net nestebiu jų kursų. Jas prisimenu tik kai perveda dividendus.

dalius
Mustachian
Pranešimai:282
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 16

Standartinė dalius » Ket Rgp 20, 2020 5:33 am

Darijonas rašė:
Ket Rgp 20, 2020 4:35 am

Tikiuosi tu ne taip supratai, o ne nori mane apkaltinti nesuvokimu. Jei turi DIST visiškai nesvarbu, ar akcijų kaina kyla ar krenta, nes tau jų nereikia parduoti. Nebent visą gyvenimą planuoji stebėti akcijų kursą ir tave jaudina bet koks kurso judesys. DIST atveju svarbu jaudintis, kad turėtum galiojančią banko kortelę, iš kurios išsitrauksi įkritusius dividendus.
Pavyzdys. Gyveni nuosavam bute, kurio neketini parduoti, o į NT sektorių ateina krizė, butai atpinga per pusę. Irgi jaudinsiesi? Jei reikia parduoti taip. O jei ne?
Aš turiu dividendinių akcijų ir net nestebiu jų kursų. Jas prisimenu tik kai perveda dividendus.
Ne, bet tu realiai nesuvoki... kad dividentines kompanijos gali bankrutuoti. Per sia krize dividentus sumazino ar visai atsauke ne 1 ir ne 10 kontoru.
Ir jei tu remiesi nuolatiniu ir stabiliu dividentu gavimu.... per krize rigi gali pritrukti pinigu. Net jei tavo portfeli sudaro tik "divident aristocrats"

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ket Rgp 20, 2020 5:35 am

Taigi niekas nedraudžia parduodi ir DIST ETF vienetų, jeigu jau tikrai trūksta lėšų.

Skelbti atsakymą