Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Standartinė laurizas » Pen Rgp 21, 2020 12:16 pm

aidynskas rašė:
Pen Rgp 21, 2020 7:44 am
Vertybiniu popieriu pardavimas, ypac ankstyvoje sito laikotarpio stadijoje (nu mano atveju tai gali buti ir 20 ar 30 metai), smarkiai kirstu per graza ilguoju laikotarpiu.
O dividendų pasiėmimas nekerta per grąžą?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Rgp 21, 2020 12:19 pm

aidynskas rašė:
Pen Rgp 21, 2020 8:11 am
Pirkdamas tik ACC as turiu rizika, kad man teks parduoti ir tai smarkiai kirs per graza viso investavimo laikotarpio metu.
Pirkdamas Dist turi tokią pačią riziką, nes irgi gali tekti parduoti.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pen Rgp 21, 2020 2:13 pm

Visos išvardintos rizikos esančios acc, galioja ir dist. Nėra reikalo kažką bandyti aplink aiškinti, kad čia esminis skirtumas tarp abiejų priemonių. Jeigu portfelyje viena pozicija, tai turi daugiau prasmės turėti dist, bet jeigu diversifikuoti, maža tikimybė, kad visos turto klasės krizės metu taip bus nukritę, kad neturėtum ką parduoti esant force majeure.

Investuojant, renkiesi kas tau atrodo geriau. Juk vieni perka indeksus, kiti DGI, treti forex, ketvirti NT ir t.t. Nėra geriausio metodo.

Mano kolega paklausė manęs ar aš investuoju, pasakiau kad bandau. Tada paklausiau jo istorijos, kaip jis TSLA akcijų kiekį per du metus "pakėlė". Nepirko nieko daugiau, tik TSLA, ir jo rezultatai daug kartų geresni už mano ir didžiosios dalies kitų investuojančių. Apie jokias rizikas jis nenori girdėti, nes "stonks go up". Ir iki dabar, jis išlieka teisus. Negali jam nieko sakyti, nes nugalėtojų niekas neteisia. Gali būti, kad jis bus dar ilgai teisus. Ir ką?

O jeigu rimčiau, mano asmenine nuomone:
- jeigu nori dist etf (o ne pavienes akcijas pirkti), tai dist yra brangesni (didžioji dalis, ypač Europoje)
- vistiek visada prarandi daugiau, kai apmoki dividendus 15%, net tada, kai dividendai Pvz. 3 eur per mėnesį.
- jeigu reikės kažkokios sumos ateityje, parduosi dalį portfelio, gpm mokėsi nuo tos parduotos dalies, likęs portfelis toliau dirba, acc toliau lieka pranašesnis prieš dist, nes jis bus tiesiog tais keliais procentais didesnis (skirtumas gerokai didesnis negu 7-8%)
- kad nereiktų parduoti krizės metu akcijų, reikalinga diversifikacija (pvz. Kuo vėliau gyvenime - tuo didesnė cash pozicija, plius portfelio obligacijos, metalai, NT, P2P, otm long put opcionai turint didelė akcijų poziciją, arba opcionai generuojantys "srautą" (short calls ir puts) ir visos kitos alternatyvos)
- jeigu kalbam apie dividendus mokančius akcijas, o ne etf - irgi yra rizika, juk kiek akcijų procentaliai moka ilgą laiką dividendus, kiek įmonių išlieka ilgiau negu 10 metų (yra statistika internete), skaičiai įdomus.
- jeigu įmonė, tai gali mažinti dividendus, liksi be dalies srauto, kaip pvz. Turi daug įmonių, kur stumdo naftos produktus, geras yield, geri divai, aristokratai, chalkengeriai.. Ateina covid ir bum, - 50% portfelio vertės ir nukerpa beveik visus divus. Ir ką? Rizika yra rizika.
- esant norui ir gebėjimams, galima "sutaupyti" 500 eurų pelno mokesčių. Žiūrėkit per 30 metų ir susidaro suma nebloga. Dar labiau gali aplenkti dist portfelį, nes div apmokami nuo pirmo euro.

Dar toks reikalas, investuoju atliekamus pinigus, tų kurių man dabar nereikia ir nereikės ilgą laiką. Turiu pinigų po pagalvė, sąskaitoje. Turiu darbą, sveikatos draudimą, tėvus, žmoną, draugų. Būna aišku visokių situacijų, bet jeigu pvz. rimtas karas, nesvarbu acc ar dist mūsų portfelis..

Svarbiausia yra Total return per visą mūsų investavimo terminą. Jeigu žinau, kad kiek pats suprantu, turiu pakankamai gerą Total Return/risk ratio, nesuku per daug savo jautrių smegenų.

Šiaip čia labai individualu. Nėra vienos tiesos. Tiesiog kiekvienas nuspręs ko jis nori. Visiškai sutinku, kad čia "BMW vs Audi" lygio klausimas.

Aš šią situaciją parašyčiau taip:

Portfelis: - Seneliuk, imk biškį šaibų, imk "srauto" , turėk lytų.
Investuotojas: - Ačiū, ačiū. Šiaip turiu pakankamai, na bet jeigu duodi, paimsiu - paima lytys, atiduoda 15% draugei (sudeginimui).
Investuotojas: - Nusipirk sau ką gražaus, brangioji.
Investuotojas: - Portfeli, ė, turėk gal tu tuos mano likusius lytus, nereik man jų, tik va jų biškį mažiau liko negu davei (15%), mažutė norėjo šuniuką nukirpti ir nusipirkt blizgesio lupytėm. - Mintyse galvoja "ožka mano šaibas taško"
Mano blogas http://giem.lt

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pen Rgp 21, 2020 6:24 pm

Stoic rašė:
Ket Rgp 20, 2020 1:45 pm
https://letaspelnas.lt/2020/08/20/aciu- ... imsiu-ctd/

Skaitom :) čia tęsinys
Narcizas grafomanas.
Subjektyvi "logika" ir pagrindinis argumentas "sam durak". Puse sito forumo blogeriu raso risliau.

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Rgs 02, 2020 11:47 am

Na va, mėnesio pradžia, ir šįkart mano užsipirkimas pirmą kartą dist. Nusprendžiau, kad dalį noriu turėti dist - o dabar vien acc, tad turbūt gana ilgai ir pirksiu tik dist.

Išsirinkau HSBC MSCI World UCITS ETF USD (tickeris WRD arba HMWD). Jo TER yra 0.15%, mažesnis negu IWDA (0.20%) ar VWCE (0.22%). Tai turėtų iš dalies kompensuoti nuo dividendų mokamus mokesčius. Kad tiksliai pažiūrėti, kiek kompensuos, reikia daryti prielaidas apie dividendų dydį ir gilintis į skaičius, tingiu prasidėti ir bet kuriuo atveju tai bus netikslu :)

harispoteris
Naujokas
Pranešimai:18
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 7:31 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 1

Standartinė harispoteris » Ket Rgs 03, 2020 9:37 am

sveiki,

aciu uz diskusija, padeda susiorientuoti gan naujame etape. nors jau spejau prikaupti visai teigiama 25K akciju portfeli Swed'e, ju naujoji politika del uzsienio akciju isigijimo (atpigo mazdaug dvigubai) neitikino testi kaupimo tik ten, tad laikas susidet ilgalaikius pamatus IB platformoje. Uzsiregistravau kaip pro, pervedziau pirmus 1k. Vaziuojam :) Buciau dekingas uz nuomones bei patarimus sekanciam combined modeliui per IB platforma, kas pasiekiama EU pilieciui:
1-as ETF'as, kas menesi po 500eur+, buy & hold, 20m+ , accumulating, alokacija: USA growth akcijos, pvz Vanguard'o VUG (bet jis - distributing). Tikiu technologijom ir noriu kad ju butu portfelyje. Gal net svarstyciau analoga distributinanciam Vanguard'o VGT. Ar yra perkanciu tokio tipo ETF'us, bet accum.?
2-as ETF'as, identiska suma, bet distributing. siuo momentu idealus atrodo VYM (Vanguard High Dividend Yield ETF). kokios Jusu jau pasirinktos, panasaus akciju exposure alternatyvos per IB?

Kodel 2 skirtingi ETF'ai? nes yra siekis tureti bent kazkoki pastovu srauta / mini pagalve, neparduodant aktyvu. tuo tarpu 1-uoju ETF'u noriu investuoti siek tiek agresyviau, nebijodamas didesniu bump'u nei turedamas ramu iShares MSCI World. Jei yra aiskios, konstruktyvios kritikos tokiai 1+1 ETF'u strategy, butu idomu isgirst.

p.s. techninis klausimas, vakar bandydamas IB TSG platformoje operacijas ir fiunkcionaluma, pastebejau, kad neleidzia isigyti to pacio Vanguard fondo. Ar tai reiskia, kad mes, europieciai, negalime isigyti tam tikru ETF'u? Konkreciai kalba eina apie VYM (Vanguard High Dividend Yield ETF). Siame forume perskaiciau, kad galimos priezastys: 1) valiutos keitimas 2) settings limitai (uzdeti paukstukai ant stocks, bonds, incl europe)

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ket Rgs 03, 2020 9:57 am

Neprofesionalus investuotojas iš EU negali pirkti JAV ETF, kurie neatitinka EU reikalavimų.

Prieinamus ETF rasite justetf.com
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ket Rgs 03, 2020 11:48 am

harispoteris rašė:
Ket Rgs 03, 2020 9:37 am
sveiki,

aciu uz diskusija, padeda susiorientuoti gan naujame etape. nors jau spejau prikaupti visai teigiama 25K akciju portfeli Swed'e, ju naujoji politika del uzsienio akciju isigijimo (atpigo mazdaug dvigubai) neitikino testi kaupimo tik ten, tad laikas susidet ilgalaikius pamatus IB platformoje. Uzsiregistravau kaip pro, pervedziau pirmus 1k. Vaziuojam :) Buciau dekingas uz nuomones bei patarimus sekanciam combined modeliui per IB platforma, kas pasiekiama EU pilieciui:
1-as ETF'as, kas menesi po 500eur+, buy & hold, 20m+ , accumulating, alokacija: USA growth akcijos, pvz Vanguard'o VUG (bet jis - distributing). Tikiu technologijom ir noriu kad ju butu portfelyje. Gal net svarstyciau analoga distributinanciam Vanguard'o VGT. Ar yra perkanciu tokio tipo ETF'us, bet accum.?
2-as ETF'as, identiska suma, bet distributing. siuo momentu idealus atrodo VYM (Vanguard High Dividend Yield ETF). kokios Jusu jau pasirinktos, panasaus akciju exposure alternatyvos per IB?

Kodel 2 skirtingi ETF'ai? nes yra siekis tureti bent kazkoki pastovu srauta / mini pagalve, neparduodant aktyvu. tuo tarpu 1-uoju ETF'u noriu investuoti siek tiek agresyviau, nebijodamas didesniu bump'u nei turedamas ramu iShares MSCI World. Jei yra aiskios, konstruktyvios kritikos tokiai 1+1 ETF'u strategy, butu idomu isgirst.

p.s. techninis klausimas, vakar bandydamas IB TSG platformoje operacijas ir fiunkcionaluma, pastebejau, kad neleidzia isigyti to pacio Vanguard fondo. Ar tai reiskia, kad mes, europieciai, negalime isigyti tam tikru ETF'u? Konkreciai kalba eina apie VYM (Vanguard High Dividend Yield ETF). Siame forume perskaiciau, kad galimos priezastys: 1) valiutos keitimas 2) settings limitai (uzdeti paukstukai ant stocks, bonds, incl europe)
tai kažką iš šio sąrašo reikėtų rinktis: https://www.justetf.com/en/find-etf.htm ... Technology
(čia bendrai Acc ir Dist), galima pagal Use of profit atsifiltruoti tiek vienus, tiek kitus. Siūlyčiau atkreipti dėmesį į Eur hedged fondus, nes USD čiuožia žemyn ir galo nematyti, o mes vis tik eurozonoje gyvenam. Aš pats investavau į bendrą S&P indekso fond1 Eur hedged, tai dabar ramiau miegasi :-)

MR20
Naujokas
Pranešimai:11
Užsiregistravo:Ant Rgs 01, 2020 6:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė MR20 » Ket Rgs 03, 2020 7:12 pm

O kas nors bande surasti Vanguard FTSE All-World High Dividend Yield UCITS ETF Acc per IB?
si ETf'a susirasdau per just ETF.com tai suprantu turetu buti prieinamas mums.
tickeris turetu buti - VGWE.
... bet kazkas ten netaip?:) ka praleidau?
acius.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Rgs 04, 2020 3:30 am

MR20 rašė:
Ket Rgs 03, 2020 7:12 pm
O kas nors bande surasti Vanguard FTSE All-World High Dividend Yield UCITS ETF Acc per IB?
si ETf'a susirasdau per just ETF.com tai suprantu turetu buti prieinamas mums.
tickeris turetu buti - VGWE.
... bet kazkas ten netaip?:) ka praleidau?
acius.
Bandyk ieškoti pagal pavadinimą ar isin kodą

Skelbti atsakymą