Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Standartinė laurizas » Pen Rgp 21, 2020 7:05 am

aidynskas rašė:
Ket Rgp 20, 2020 11:03 pm
Manau, kad ACC = 7, DIST = 5
Kaip gauni tokius skaičius? O tiksliau, iš kur 2 papildomi balai prie Acc, preziumuojant, kad kitos 5 rizikos tokios pat.

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pen Rgp 21, 2020 7:44 am

pliumbum rašė:
Pen Rgp 21, 2020 6:05 am
Taip, kad distributing reikia turėti tai įtikino, neįtikino, kad viskas turi būti distributing. Kadangi neturiu šiuo metu nieko generuojančio pajamas (P2P nepatinka iš principo, dėl REIT nesu tikras, nes ir šiuo metu turimas būsto equity vis dar kelis kartus viršija kitą turtą), tai manau, kad iš tiesų reiktų kurį laiką dabar investuoti į distributing, kol ta distributing dalis pasieks jei ne 50 procentų, tai bent šiek tiek ženklesnę dalį. Kadangi didelę dalį investicijų metu į III pakopą dėl mokestinės naudos, o ten by default viskas accumulating, tai panašu, kad IWDA nebepirksiu ilgai :)
Mano tikslas ir taip buvo kuo greiciau tureti srauta generuojanti krepseli, kuris, esant poreikiui, galetu padengti bazines/butinasias mano seimos islaidas. Prarandama graza yra labai kukli, o tokia strategija galimai apsaugotu nuo vertybiniu popieriu pardavimo didesnio/ilgesnio sukretimo metu. Mano investavimo horizontas net ne 30 metu, o (duok Dieve sveikatos :) ), galimai ir 50+, tai tikimybe, kad siame laikotarpyje gali buti ilgas bear marketas yra labai didele. Vertybiniu popieriu pardavimas, ypac ankstyvoje sito laikotarpio stadijoje (nu mano atveju tai gali buti ir 20 ar 30 metai), smarkiai kirstu per graza ilguoju laikotarpiu. Tai srautas man butu apsauga nuo bear marketo, ypac ankstyvose kaupimo fazese.

Labai geras sraitpsnis apie sequence-of-return risks:
https://earlyretirementnow.com/2017/05/ ... turn-risk/
pliumbum rašė:
Pen Rgp 21, 2020 6:05 am
Gal kas žinot, kuris čia tiksliai skaitosi distributing atitikmuo IWDA? Turbūt IWLE, kiek žiūriu? VWCE ir jo atitikmenų nenoriu, nes man nebereikia emerging markets, turėdamas INVL Extremo šiuo metu turiu 8% portfelio EMIM, mano skoniui visiškai pakankamai.
IWRD man atrodo. IWLE yra hedged to EUR. Bet siaip galima rasti pigesniu MSCI world distributing etfu pvz. HSBC MSCI World UCITS ETF

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Pen Rgp 21, 2020 7:56 am

aidynskas rašė:
Pen Rgp 21, 2020 7:44 am
IWRD man atrodo. IWLE yra hedged to EUR. Bet siaip galima rasti pigesniu MSCI world distributing etfu pvz. HSBC MSCI World UCITS ETF
Šiaip kadangi vis susiduriu ir kol kas nekvestionavau, kiek svarbus yra tas hedging? Suprantu, kad jis tipo turėtų apsaugoti nuo valiutų kursų svyravimų. Tai ar EUR hedged nėra dar ir geresnis variantas mums?

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pen Rgp 21, 2020 8:11 am

laurizas rašė:
Pen Rgp 21, 2020 7:05 am
aidynskas rašė:
Ket Rgp 20, 2020 11:03 pm
Manau, kad ACC = 7, DIST = 5
Kaip gauni tokius skaičius? O tiksliau, iš kur 2 papildomi balai prie Acc, preziumuojant, kad kitos 5 rizikos tokios pat.
Cia tiestiog subjektyvus vertinimas skaiciais, kad butu aiskiau. Kaip ir rasiau, pries savaite galvojau, kad ir ACC, ir DIST rizika yra tarkim 7. Rizika vertinu grynai is savo asmenines situacijos ir klausimai man yra tokie:
1. Kokia tikimybe, kad per 50 metu investavimo laikotarpi man prireiks bent dalies portfelio pinigu?
2. Kokia tikimybe, kad tai nutiks po 10 ar 20 metu?
3. Kiek galetu trukti toks laikotarpis, kai man reikes vienokiu ar kitokiu budu issiimti lesas is savo portfelio?
4. Kokia itaka dalies vertybiniu popieriu pardavimas ankstyvoje investavimo fazeje (per pirmus 10-20 metu), tures ilguoju mano investavimo laikotarpiu (50+ metu)? Nerandu greito irankio, kuris galetu tai pasimuliuoti, bet visa mano strategija yra paremta tuo, kad tik investavus ilguoju laikotarpiu galima tiketis apciuopiamos naudos. Trumpuoju laikotarpiu, as tada tiesiog prisiimciau stock marketo rizika uz, mano manymu, maza graza.

Pirkdamas tik ACC as turiu rizika, kad man teks parduoti ir tai smarkiai kirs per graza viso investavimo laikotarpio metu.

Jeigu buciau 100% tikras, kad man tu pinigu neprireiks, tuomet nesivarginciau del DIST ir tiesiog viska kaupciau ACC.

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pen Rgp 21, 2020 8:14 am

pliumbum rašė:
Pen Rgp 21, 2020 7:56 am
Šiaip kadangi vis susiduriu ir kol kas nekvestionavau, kiek svarbus yra tas hedging? Suprantu, kad jis tipo turėtų apsaugoti nuo valiutų kursų svyravimų. Tai ar EUR hedged nėra dar ir geresnis variantas mums?
Teoriskai skamba visai gerai, kad saugo nuo valiutos rizikos. Mano megejiskomis ziniomis, ilgesniu laikotarpiu neapsaugo, uz ta "apsauga" susimoki papildomai. Viso to pasekoje tiesiog neapsimoka.

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pen Rgp 21, 2020 8:43 am

https://letaspelnas.lt/2020/08/20/aciu- ... /#more-350
Is straipsnio, ACC vs DIST rizikas:

Pinigų srautų poreikis Asmeniskai man, si yra didziausia. Jau apie tai rasiau auksciau.
Mokestinės aplinkos rizika Nematyciau, kaip vien tik DIST rizikos. I mokestinius pasikeitimus dazniausiai (ziuriu i jus, 2008 naktine mokesciu reforma) buna pakankamai laiko reaguoti ir optimizuoti. Si rizika galioja ir ACC ir DIST atveju. Pirklauso kokie pakeitimai ir t.t. Gali buti atveju, kad del pakeitimu apsimokes labiau tureti ACC nei DIST.
Augimo greičio pokyčių rizika - na cia panasu i market timing. Su DIST yra rizika, kad praziopsosi kilimo laikotarpi, kas vel kirs per graza ilguoju laikotarpiu. Kaip matom, tai staigus kritimai/kilimai buna dienu/valandu reikalas.
Alternatyvių sąnaudų rizika Nedariau skaiciavimu, bet neatrodo, kad butu zenklus skirtumas. Pirma, kas sauna i galva tai ETF'u TER. Nuolat iseina pigesniu, tai pagal mustachian logika reiktu rinktis pigesni. Perejimo kastai (parduoti brangesni ir pirkti pigesni), nera dideli, bet galutinei grazai turi itakos.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Rgp 21, 2020 9:37 am

Stipriausias argumentas yra pinigų srautų poreikis, tai jį ir užakcentuokime. Ant popieriaus argumentas skamba stipriai - juk nežinia kokių poreikių turėsiu po 10 ar 20 metų. Pats principas makes sense. Bet lendant į kiekvieno individualią situaciją, reikėtų įsivertinti ir tą realų pinigų srautą apie kurį čia kalbame.

Susidaro įspūdis, jog už dividendus ir vaikus leisime į mokslus, ir butus pirksime bei namus statysimės, bet realybėje, net ir po 30 metų, kaži ar pavyks net virtuvę atsiremontuoti vien iš dividendų. Vistiek reikės parduoti finansinio turto, arba, kaip ir dabar, tiesiog šiek tiek pataupyti.

Prisegu savo skaičiavimus ant 7% grąžos, kas mėnesį įmetant po 500 Eur. Palikau Marčiulaičio 4% dividendų prielaidą, kuri yra į optimistinę pusę. Esminiai momentai turbūt yra po 10, 20 ir 30 metų, kad padėtų susivokti apie kokį mėnesinį/ketvirtinį srautą mes čia kalbame.

Paveikslėlis

Tai dedant po 500 Eur/men jau nuo šiandien, po 10 metų tai bus 269 Eur/mėn dividendais, po 20 metų srautas jau 741 Eur/mėn dividendų. Not adjusted for inflation, tai reali perkamoji galia daug mažesnė. Sumos jau apčiuopiamos, bet ne keičiančios gyvenimą.

Jeigu po 20 metų norėsis padėti savo vaikui įsigyti būstą ir reikės duoti pradiniam įnašui - tiek accumulating, tiek distributing atveju vistiek reikės išsiparduoti, juk 3 metus dividendų vaiko būstui nerinksi. Tiesiog accumulating atveju nuėmęs, kad ir 20k dar tik susilyginsi su distributing fondo grąža iki to laiko. Tai tie Tautvydo minimi 0.2-0.3% per metus visai susicompoundina.

Va po 30 metų tai jau galima plius minus ir gyventi iš dividendų. Ko dar sau neatsakiau ir reikia iki galo išsinagrinėti - kaip gyvensiu perėjęs iš kaupimo į naudojimo fazę. Kad turtą reikės pardavinėti, tai faktas, bet kokiu dažnumu, kur laikyti? Pastovūs dividendų srautai tikrai daug galvos skausmų išspręstų jau grynai pensijoje.

Diskusija įdomi, respects Marčiulaičiui už šitą. Davai išsitaškom iki galo :)
Prikabinti failai
Accumulating vs distributing.png
Accumulating vs distributing.png (176.05KiB)Peržiūrėta 3517 karus(ų)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pen Rgp 21, 2020 9:44 am

Stoic rašė:
Ket Rgp 20, 2020 1:45 pm
https://letaspelnas.lt/2020/08/20/aciu- ... imsiu-ctd/

Skaitom :) čia tęsinys
Panašu į diskusiją tarp Audi ir BMW fanų. :)

Jei pagrindinė vertybė - kurti vien pinigų srautą ir jausti daugiau saugumo dažniau pačiupinėjant pinigus vertėtų rinktis DIST.

Jei pagrindinė vertybė - kuo pasyviau investuoti ir atidėti mokesčius į tolimesnį laikotarpį vertėtų rinktis ACC.

Taip pat įdomu, apie kokio dydžio hipotetinį portfelį eina kalba? Pradedančiojo 2.000 Eur portfelis kas ketvirtį generuos 20 Eur dividendų. Ar jų reinvestavimui verta leisti komisinius vidutiniam pradedančiajam? Ar daug retail investorių Lietuvoje gali sau leisti investuoti 1k+/mėn. (investuojant mažesnėmis sumomis komisiniai tampa neproporcingai dideli) TSG, kad gautus dividendus apsimokėtų reinvestuoti su kas mėnesiniais mokėjimais? Jeigu pirkimai vykdomi kas ketvirtį - dividendai stovės vietoje ir nieko neuždirbs.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pen Rgp 21, 2020 10:07 am

šešinuliai rašė:
Pen Rgp 21, 2020 9:37 am
Stipriausias argumentas yra pinigų srautų poreikis, tai jį ir užakcentuokime. Ant popieriaus argumentas skamba stipriai - juk nežinia kokių poreikių turėsiu po 10 ar 20 metų. Pats principas makes sense. Bet lendant į kiekvieno individualią situaciją, reikėtų įsivertinti ir tą realų pinigų srautą apie kurį čia kalbame.

Susidaro įspūdis, jog už dividendus ir vaikus leisime į mokslus, ir butus pirksime bei namus statysimės, bet realybėje, net ir po 30 metų, kaži ar pavyks net virtuvę atsiremontuoti vien iš dividendų. Vistiek reikės parduoti finansinio turto, arba, kaip ir dabar, tiesiog šiek tiek pataupyti.

Prisegu savo skaičiavimus ant 7% grąžos, kas mėnesį įmetant po 500 Eur. Palikau Marčiulaičio 4% dividendų prielaidą, kuri yra į optimistinę pusę. Esminiai momentai turbūt yra po 10, 20 ir 30 metų, kad padėtų susivokti apie kokį mėnesinį/ketvirtinį srautą mes čia kalbame.

Tai dedant po 500 Eur/men jau nuo šiandien, po 10 metų tai bus 269 Eur/mėn dividendais, po 20 metų srautas jau 741 Eur/mėn dividendų. Not adjusted for inflation, tai reali perkamoji galia daug mažesnė. Sumos jau apčiuopiamos, bet ne keičiančios gyvenimą.
Kiek pamenu, Marciulaicio viena is pagrindiniu kritiku FIRE ir buvo, kad daug kalbama apie procentine graza, jos optimizavima. Tuo tarpu apie absoliutine verte pamirstama, ir tada gaunasi, kad zmones vaikosi aukstos grazos, ja optimizuoja, kai absoliutine krepselio verte yra juokinga. Uz piena parduotuveje mokam 1€, o ne 0.00001% nuo savo pinigu. Naivu tiketikis, kad investuoti 10,000€ per stebukla taps 1,000,000€ ir bus galima ramiai gyventi.

As asmeniskai kasmet kaupiu zenklia suma, kuri netolimoje ateityje (~10 metu) gali padengti bent bazines mano islaidas ir vien tik srautas generuoti vidutini lietuviska atlyginima.

FIRE veikia, kai investuojama/kaupiama zenkli suma ir tai daroma ilga laiko tarpa.

aidynskas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:42
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:56 pm
Gavo patiktukų: 5

Standartinė aidynskas » Pen Rgp 21, 2020 10:16 am

honestFIRE rašė:
Pen Rgp 21, 2020 9:44 am
Panašu į diskusiją tarp Audi ir BMW fanų. :)
Audi. :)
honestFIRE rašė:
Pen Rgp 21, 2020 9:44 am
Jei pagrindinė vertybė - kurti vien pinigų srautą ir jausti daugiau saugumo dažniau pačiupinėjant pinigus vertėtų rinktis DIST.

Jei pagrindinė vertybė - kuo pasyviau investuoti ir atidėti mokesčius į tolimesnį laikotarpį vertėtų rinktis ACC.

Taip pat įdomu, apie kokio dydžio hipotetinį portfelį eina kalba? Pradedančiojo 2.000 Eur portfelis kas ketvirtį generuos 20 Eur dividendų. Ar jų reinvestavimui verta leisti komisinius vidutiniam pradedančiajam? Ar daug retail investorių Lietuvoje gali sau leisti investuoti 1k+/mėn. (investuojant mažesnėmis sumomis komisiniai tampa neproporcingai dideli) TSG, kad gautus dividendus apsimokėtų reinvestuoti su kas mėnesiniais mokėjimais? Jeigu pirkimai vykdomi kas ketvirtį - dividendai stovės vietoje ir nieko neuždirbs.
As esu uz tai, kad zmones, kurie turi laiko, noro ir gebejimu labai gerai isigilintu i savo asmenine situacija ir jiems prieinamus investavimo budus. Per Lietuvos trumpa investavimo istorija turim visokiu neaiskiu produktu, kuriais susigunde zmones (ziuriu i jus, investiciniai gyvybes draudimai). Visokie marketinginiai kalkuliatoriai (III pakopos, net tos pacios SODROS pensijos), turi pasleptu niuansu ir i juos reikia isigilinti. Atrodo, su Revolut atejimu, zmones jau ir akcijom prekiaut pradejo.

Skelbti atsakymą