Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26
Re: Gyvenimas iš dividendų arba pasirinkimas tarp ACC ir DIST ETF

Standartinė Darijonas » Pir Spa 19, 2020 4:19 am

Dar vienas hipotetinis pavyzdys. Pagal 6nulių skaičiavimus po 30 metų kaupiantys ACC turės 655 308,9€, o DIST 594 432,7€. Skirtumas 60 876,2€. Tarkim po 30 metų abu nusprendžia, kad jau gana kaupti. Skaičiavimo paprastumui primesim, kad abiems kas mėnesį užtenka 1628,8€, t.y. tiek, kiek gaunama DIST dividendų. Taip pat nevertinamas kapitalo didėjimas ar mažėjimas dėl rinkos svyravimų.
Turintis ACC, 1628,8€ kas mėnesį atsiiminės parduodamas ACC vienetus. Padalinus 60 876,2€ iš 1628,8€ gaunasi, kad po 38 mėnesių tiek ACC, tiek DIST turimas kapitalas susilygins, o po 31 metų iš ACC sukauptos sumos liks 0, o DIST išlaikys tą patį 594432,7€ kapitalą. Galbūt skaičiavimuose padariau klaidą, pataisykite prašome.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Spa 19, 2020 5:05 am

Darijonas rašė:
Pir Spa 19, 2020 4:19 am
Dar vienas hipotetinis pavyzdys. Pagal 6nulių skaičiavimus po 30 metų kaupiantys ACC turės 655 308,9€, o DIST 594 432,7€. Skirtumas 60 876,2€. Tarkim po 30 metų abu nusprendžia, kad jau gana kaupti. Skaičiavimo paprastumui primesim, kad abiems kas mėnesį užtenka 1628,8€, t.y. tiek, kiek gaunama DIST dividendų. Taip pat nevertinamas kapitalo didėjimas ar mažėjimas dėl rinkos svyravimų.
Turintis ACC, 1628,8€ kas mėnesį atsiiminės parduodamas ACC vienetus. Padalinus 60 876,2€ iš 1628,8€ gaunasi, kad po 38 mėnesių tiek ACC, tiek DIST turimas kapitalas susilygins, o po 31 metų iš ACC sukauptos sumos liks 0, o DIST išlaikys tą patį 594432,7€ kapitalą. Galbūt skaičiavimuose padariau klaidą, pataisykite prašome.
Viena menkutė klaida :)

Po 30 metų juk on Day 1 nepaimsi ir nepersivesi viso pusės lemo portfelio į einamąją Swedbanko sąskaitą kasmėnesiniam 1628 Eur naudojimui. Tas portfelis ir toliau dalyvaus akcijų rinkoje, kuri ir toliau augs, tu tiesiog išsiiminėsi po 1628 Eur, nors su tokio dydžio portfeliu, mėnesinis prieaugis bus net didesnis. Pagal 4% withdrawal rule - kuri sako, kad turint bet kokį portfelį, galėtum nusiimti 4% per metus ir principal net nemažėtų, su 655k portfeliu galėtum gyventi ant 2183 Eur/mėn gross. Tai nusiimant po tavo minėtus 1628 Eur šis portfelis ne tik, kad neišnyks per 31 metus, bet dar ir paaugs.

Tad pagal tavo pavyzdį (pratęsiant mano pavyzdį), po 30 metų pradėjus nusiiminėti po 1628 Eur/mėn ir nebeinvestuojant, dar po 30 metų (viso po 60 metų), šis portfelis bus vertas jau 880k. Aišku, ceteris paribus ir ignoruojant mokesčius. Čia ne tikslūs skaičiavimai, bet tiesiog iliustratyvūs tavo padarytai klaidai išryškinti.

Plačiau apie dividendus rašiau dar ir čia: https://sesinuliai.lt/kodel-as-nenoriu-dividendu/

Net ignoruojant matematiką (kuri yra accumulating pusėje), man pagrindinis faktorius laikyti didžiają dalį ACC fonde - iš kur aš žinau kiek man pinigų reikės? Ar 55-erių mano poreikiai bus tokie patys kaip 82-jų? Ka man daryti su neišleistais dividendais senatvėje, perdėtai juos taškyti?

Pats tikrai planuoju turėti dividendus mokančių vienetų, bet tik iki to lygio, kiek garantuotai išleisiu kiekvieną mėnesį. Viso portfelio ant to susistatyti neįmanoma, nes gyvenimas ne linijinis ir nėra ko svajoti, jog 30 metų dabar gyvensiu už tą pačią sumą. Pardavinėsime mes savo turtą nuolatos - ar turint dist, ar accumulating ir nei vienas tikrai negyvens vien iš dividendų 30 metų, tad teisingas atsakymas kokiame fonde kaupti garantuotai yra kažkur per vidurį.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Spa 19, 2020 7:02 am

Darijonas rašė:
Pir Spa 19, 2020 4:19 am
Turintis ACC, 1628,8€ kas mėnesį atsiiminės parduodamas ACC vienetus.
Nebūtinai kas mėnesį, galima kartą, 2, 3 kartus metuose.
Darijonas rašė:
Pir Spa 19, 2020 4:19 am
Padalinus 60 876,2€ iš 1628,8€ gaunasi, kad po 38 mėnesių tiek ACC, tiek DIST turimas kapitalas susilygins, o po 31 metų iš ACC sukauptos sumos liks 0, o DIST išlaikys tą patį 594432,7€ kapitalą.
Čia su sąlyga, kad ACC viską parduosi išėjęs į pensiją, o DIST neparduosi, kaupsi toliau 20-30 metų, bet toks lyginimas nekorektiškas.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Spa 19, 2020 12:04 pm

Svarstant, ką darysite su savo portfeliu, tikrai ne pirmoje vietoje reiktų galvoti ar ACC ar DIST. Tik kelios mintys (o jų turi būti gerokai daugiau)..

Mano asmenine nuomone, mano portfelis turi garantuoti pakankamas pajamas, kad gyvenčiau (pvz. inflation adjusted 2500 EUR šiuo metu), išlaikyti augimo potencialą, suteikti visapusišką lankstumą reaguoti į gyvenimo vingius.

Tam aš ruošiuosi suderinti kelias pajamų rūšis (portfelis, papildomas darbas nedideliu krūviu - nes smagu ir jaučiuosi reikalingas, pensija).

Kiekvienas sau turi atsakyti:

Koks portfelio tikslas? Ar planuojama, kad portfelis - vienintelis pragyvenimo šaltinis? Nuo kada? Kada nutrauksite įmokas į portfelį?
Skaičiuojam prognozuojama pensiją (o gal tuo metu dar negausime jokios, jeigu ankstyva FIRE) + portfelio generuojamą grąžą. Ar pakaks? Kokio dydžio portfelio reikia (pvz. pragyvenimui metams reikalingi pinigai * 25 (ar 40) = portfelis). Labai priklauso nuo portfelio turto klasių alokacijos.

Jeigu portfelio tikslas - gyventi iš jo "senatvėje", koks Jūsų laiko horizontas iki tos "senatvės". Kuo ilgesnis, tuo didesnę riziką gali "pakelti" jūsų portfelis. Kuo laikas trumpesnis, tuo mažiau portfelis atlaidus (sekos rizika). Pagal tai - diversifikuojame (skirtingos turto klasės), ruošiamės netikėtoms bėdoms (atsidedam pvz. dviejų metų išlaidas grynaisiais, turim obligacijų, kredito indėlių, skirtingų valiutų etc. etc.)

Kuo didesnis portfelis, kuo "labiau" jo užtenka jūsų tikslams, tuo labiau reiktų stengtis iš "augančio" portfelio pereiti į "turtą išsaugantį" (didėja fiksuotos pajamos - obligacijos, indėliai kredito unijoje/banke, saugios akcijos, konservatyvūs sektoriai, dist ETF ir t.t.) (ne visada)

Kokios bus Jūsų išlaidos kai jas "imsite" iš portfelio? Ar užteks tik portfelio generuojamų pinigų, ar reikės pensijos, papildomo darbo? Ar reikės pardavinėti akcijas, o gal pvz. galėsite pardavinėti call opcionus, taip generuodami dalį pajamų (pvz. +2-5%), o gal viską dengs dividendai? Jeigu pardavinėsite call opcionus, gal gali portfelį sudaryti ir agresyvesnės akcijos (didesnis premium)?

Ar planuojame palikti portfelį po savęs, ar yra noras jį "ištaškyti" iki gyvenimo galo..

Labai daug skirtingų tikslų, skirtingų strategijų. Tikrai neapsiribojam ACC vs DIST. Galim reziumuoti, kad turėdamas ACC - gauni minimaliai didesnį augimą (dėl šiuo metu mažesnių mokesčių (nukeli juos į ateitį) + mažesnių išlaidų brokeriui (papildomas vienetų pirkimas) - jeigu nori reinvestuoti dividendus. Jeigu lauksi "kito" mėnesio reinvestavimui, tai pinigai gauti iš dividendų "stovės", dar kažkiek labai minimaliai ribodami augimą. Turėdamas DIST - turi pastovesnį pinigų srautą, kuris psichologiškai malonus ir leidžia neparduodant vienetų kažką daryti (pvz. pirkti naujus batus) ar iš jų gyventi.

Manau ACC vs DIST yra beveik nesvarbu ilguoju laiku. Kur kas svarbesni, kas tas ACC ar DIST ir kiek laiko "išlaikytas".

Siūlau pasižiūrėti:
https://portfoliocharts.com/portfolio/r ... -spending/
https://portfoliocharts.com/portfolio/withdrawal-rates/
Mano blogas http://giem.lt

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Pir Spa 19, 2020 2:45 pm

Kažkas davė gerą sulyginimą ETF ACC arba DIST su investavimu į sklypus (potencialioms statyboms) arba butus nuomai. Sklypai (ACC) srauto negeneruoja, bet jų vertė kyla labiau nei butų nuomai (DIST). Tačiau butai generuoja srautą. Kas kam labiau priimtina.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Spa 19, 2020 3:49 pm

1/100 sklypo niekas nepirks, tuo tarpu iš Acc padaryti srautą jokių ypatingų pastangų nereikia.

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Pir Spa 19, 2020 4:41 pm

laurizas rašė:
Pir Spa 19, 2020 3:49 pm
1/100 sklypo niekas nepirks, tuo tarpu iš Acc padaryti srautą jokių ypatingų pastangų nereikia.
Kai kur gali ir 5, ir 10 sklypų nusipirkt už vieno buto kainą. Nieks ir nepardavinėja sklypų dalimis.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Spa 20, 2020 1:10 pm

Darijonas rašė:
Pir Spa 19, 2020 2:45 pm
Kažkas davė gerą sulyginimą ETF ACC arba DIST su investavimu į sklypus (potencialioms statyboms) arba butus nuomai. Sklypai (ACC) srauto negeneruoja, bet jų vertė kyla labiau nei butų nuomai (DIST). Tačiau butai generuoja srautą. Kas kam labiau priimtina.
Nemanau, kad čia adekvatus pavyzdys, nes skirasi tiek turto klasės, tiek jų grąžos tipas (vertės augimas vs. srautas). Tiksliau turbūt būtų lyginti investiciją į dividendų aristokratus vs. growth akcijas - vienų tikslas mokėti stabilius ir augančius dividendus, kitų grąžą akcininkams generuoti per kapitalo prieaugį, kurį visuomet gali realizuoti parduodamas kelias akcijas. Tuomet taip, galima sakyt - skonio reikalas.

Kai kalbame apie ETF dist vs. acc, nepamirškime, kad mes juk kalbame apie tas pačias turto klases ir visiškai identiškas įmones. Accumulating ETF'o atveju, tu investuoji į tas pačias įmones ir tu iš jų vistiek gauni dividendus. Tik, vietoj jų išdalinimo, juos fondas už tave reinvestuoja. O kapitalo auginimo fazėje tai tiesiog yra logiškesnis sprendimas.

Man dar patinka iš teorijos grįžti į praktiką. T.y., iš procentukų nusileiskime į absoliučius skaičius - šiame forume retas kuris turi bent jau penkiaženklį portfelį ir retas kuris planuoja nebegauti pajamų po mažiau nei 10 metų. Finansinę kelionę pradėjome neseniai ir visi esame kapitalo auginimo stadijoje. Tai kokio velnio man jau dabar pradėti gauti tą vadinamą srautą, kuris realiai bus 20-200 Eur/mėn? Net ir netekus pajamų, ar toks srautas mane kažkuo išgelbės? Vistiek turėsiu pardavinėti aktyvus. Tai kam kas mėnesį susimokėti nuo šio srauto mokesčius ir paskui vėl jį investuoti į ten pat. Geriau pasiimu šiek tiek didesnę grąžą, bet svarbiausia - niekuo nesirūpinu. Accumulating fondas mano lėšas įdarbina 24/7 ir aš turtą auginu automatu.

Prireikus srauto - turbūt visas 100% šio forumo narių didesnį mėnesinį srautą galėtų susikurti nustojus reguliariai investuoti nei laukiant dividendų. Na, turiu galvoje - kelis mėnesius neinvestuoji savo suplanuotų 300 Eur/mėn., va tau ir papildomas srautas.

Sakau, aš asmeniškai ateityje tikrai turėsiu dividendus mokančių vienetų, bet dabar tam nematau prasmės. Ir manau panašiai yra 90% šio forumo narių. Dividendai per maži, kad kažką keistų, o jei prireiks pinigų - abejais atvejais teks išsiparduoti turtą.

Sutinku su giem - tikrai per daug diskusijų apie mažos įtakos klausimą. Na, bet neslėpsiu - įdomu :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Sek Spa 25, 2020 7:44 am

Dar geras video ta tema: https://youtu.be/f5j9v9dfinQ
Mano blogas http://giem.lt

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Ant Gru 15, 2020 7:10 am

Ir dar vienas įdomus iš tos pačios temos https://youtu.be/a_5HBdSY10c

Skelbti atsakymą