Akcijos portfelyje

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32
Re: Akcijos portfelyje

Standartinė Artur » Sek Sau 12, 2020 11:39 am

poklius rašė:
Sek Sau 12, 2020 11:23 am
Puola čia tave visi nes dividend yield skaičiuojama nuo dabartinės akcijos kainos :)
https://www.investopedia.com/terms/d/dividendyield.asp
Aš suprantu, kad šiai dienai parodyti dividend yield tai ir negali skačiuoti iš nebūtų kainų.
Esmė ta, kad aš skaičiuoju nuo kainos kurią aš mokėjau ir tas yield man gaunas mano atžvilgiu nuo mano sumokėtos kainos ir jis galioja tik man asmeniškai ir niekam kitam. Kaip skaičiuojamas yield ir kaip skaičiuojasi kiti "sudėtingi" aritmetiniai skaičiavimai dar pamenu kažkiek =D Pulkit pulkit, jei nebeatrašysiu žinokit, kad supykau :DDD
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Sek Sau 12, 2020 12:01 pm

Daiktus reiktų vadinti jų tikraisiais vardais. Kaip susikalbėt kai visi savo išgalvotais metodais skaičiuoja. Buto nuomos yield irgi skaičiuojama nuo dabartinės kainos. Investicijų pasiūlymuose niekad nepamatysi "buto nuomos grąža 30%, nuo kainos prieš 15metų" :) betvarkė gaunas..

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Sau 12, 2020 12:24 pm

poklius rašė:
Sek Sau 12, 2020 12:01 pm
Daiktus reiktų vadinti jų tikraisiais vardais. Kaip susikalbėt kai visi savo išgalvotais metodais skaičiuoja. Buto nuomos yield irgi skaičiuojama nuo dabartinės kainos. Investicijų pasiūlymuose niekad nepamatysi "buto nuomos grąža 30%, nuo kainos prieš 15metų" :) betvarkė gaunas..
O jei tu jau turi tą butą 15m ? Ir tau kasdien/kas savaitę/kasmet/ siūlo skirtingas kainas, kad tu parduotum butą ? (Parduot vistiek neketini, o kaina vienu momentu didesnė, ateis krizė mažesnė ir pastoviai svyruoja) Nuomą gauni visad vienodą kasmet nepriklausomai nuo buto kainos svyravimjo ir kiek tau siūlo.
Pvz mokėjai 100k ir gauni 10k nuo nuomos kasmet. Vieni metai tau siūlo už butą 50k tik, tai tavo grąža jau bus 20% tais metais ? Kitais metai tau siūlo 200k už butą - tai grąža jau bus tik 5% ? Trečiais metais tau siūlo tik 10k ( už nuomą gauni vistiek 10k stabiliai) tai grąžą jau skaičuot reik 100% ?
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Sek Sau 12, 2020 12:40 pm

Artur rašė:
Sek Sau 12, 2020 12:24 pm
O jei tu jau turi tą butą 15m ? Ir tau kasdien/kas savaitę/kasmet/ siūlo skirtingas kainas, kad tu parduotum butą ? (Parduot vistiek neketini, o kaina vienu momentu didesnė, ateis krizė mažesnė ir pastoviai svyruoja) Nuomą gauni visad vienodą kasmet nepriklausomai nuo buto kainos svyravimjo ir kiek tau siūlo.
Pvz mokėjai 100k ir gauni 10k nuo nuomos kasmet. Vieni metai tau siūlo už butą 50k tik, tai tavo grąža jau bus 20% tais metais ? Kitais metai tau siūlo 200k už butą - tai grąža jau bus tik 5% ? Trečiais metais tau siūlo tik 10k ( už nuomą gauni vistiek 10k stabiliai) tai grąžą jau skaičuot reik 100% ?
Taip. Nes taip skaičiuojama grąža. Buto vertės svyravimai yra kapitalo prieaugis/nuostolis.

Vartotojo avataras
FI-Tech
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Sau 09, 2020 11:38 am
Gavo patiktukų: 7

Standartinė FI-Tech » Sek Sau 12, 2020 12:42 pm

Artur rašė:
Sek Sau 12, 2020 10:12 am


Rašai jau, kad tik rašyt, sviestas sviestuotas, skaičiuoti visi moka tokia aritmetika tavo. Kažkokius scenarijus įsivaizduojamus. Tu net nežinai kokiais kriterijais aš ką perku ir kada ką parduodu.
Tavo ekstremalaus pavyzdžiu atveju trūksta labai daug duomenų... Koks tuo momentu yra bent jau PE ? Jei jis kosminis pervertintas akcija senai jau bus parduota, pasiemi pelną ir kai toks šuolis per metus man tie dividendai mažiausiai rūpės.
Kaip minėjau, dividendam perku tik dividendų aristokratus, arba hold arba šiek tiek paspekuliuot. Ir dividendai yra tik vienas iš daugelio kriterijų.

Prieš miega reik žiūrėti į žmoną, o ne į lenteles. Ir iš kur tu ištraukei, kad sprendimam priimti aš vadovaujuos excel lentute ?

Ir kas čia per toks noras įtikinti, kaip man ką reik skaičiuoti ? Aš visad pasidalinu kaip ką aš darau ir niekam to nebruku.
No offence :) kiekvienas skaičiuokime taip kaip jam atrodo naudingiausia, teisingiausia ir padeda daryti gerus sprendimus. Tiesiog mano nuomone yeld nuo einamosios kainos atspindi dabartinę situaciją, o nuo pirkimo kainos tai tiesiog istorinis skaičius kuris apie dabartinę situaciją jokios informacijos neturi.
FI-TECH Kol kas tik dar vienas FIRE blogas

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Sau 12, 2020 12:55 pm

FI-Tech rašė:
Sek Sau 12, 2020 12:42 pm
No offence :) kiekvienas skaičiuokime taip kaip jam atrodo naudingiausia, teisingiausia ir padeda daryti gerus sprendimus. Tiesiog mano nuomone yeld nuo einamosios kainos atspindi dabartinę situaciją, o nuo pirkimo kainos tai tiesiog istorinis skaičius kuris apie dabartinę situaciją jokios informacijos neturi.
Taip, visi turim savo nuomuonę ir visi darom kažką savaip. Kažkokie skačiavimai liečiantys mano investicijas yra mano atžvilgiu ir nieko daugiau. Nesiūlau niekam daryt taip ar anaip. Pabaigsiu šią diskusiją nes realiai jau kartotis pradėsiu, naudingo nieko vistiek neparašysiu šia tema jau. Gražaus sekmadienio visiem.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Sau 12, 2020 12:59 pm

poklius rašė:
Sek Sau 12, 2020 12:40 pm
Taip. Nes taip skaičiuojama grąža. Buto vertės svyravimai yra kapitalo prieaugis/nuostolis.
Supratau, dėkui. Dabar žinosiu kaip pinigus skaičiuot. Gražaus sekmadienio.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Sau 12, 2020 3:29 pm

Nu va, išsiaiškinome.

Ateities skaitytojai žinos, kad gali rinktis kaip skaičiuoti grąžą:

1. Kapitalo prieaugis + šios dienios yield (įprastas būdas)
2. Yield pagal pirkimo kainą (tinkamas tik sau, bet ne lyginimuisi su kitais).
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Babatukas
Naujokas
Pranešimai:22
Užsiregistravo:Pir Lie 22, 2019 9:21 am
Išsiųsta patiktukų: 5

Standartinė Babatukas » Ant Kov 17, 2020 4:51 pm

Sveiki, nežinau ar čia šioje temoje tinkamas klausimas, bet bandom :) Esu vis dar žalias investavime, bet vis bandauntai šen tai ten painvestuoti( p2p, seku Biliio investavima, tai swedbanke REIT fondas, pasibandymui turiu viena akciją Revolut), tai va norejau paklausti, gal turit patarimu kokiu kompaniju akcijas sekti, pvz per Revolut, tikintis per dabartini kritima pirgiau ju nusipirkti ir laikyti? Ar tainyra bloga ideja? Investuojama suma nera didele 100-200e. Ar geriau tiesiog kokionsidabro mometu nusipirkti? Dekui už nuomones.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Kov 17, 2020 5:05 pm

Siūlau investuoti į tai, kas visada atsiperka - save. T. y. Žinias. Tikrai daug informacijos ir šiame tinklapyje, ir jo forume. Jeigu trūksta žinių, siūlau Bogle heads forumą. O pinigus kol kas taupyk, tikrai žinosi kur padėti.

Ta prasme tik nesuprask klaidingai, labai sveikinu norą investuoti. Bet klausimai tamstos tokie plačiai aprašyti ir iš diskutuoti, bet ir platūs, kad tikrai paprastai neatsakysi.
Mano blogas http://giem.lt

Skelbti atsakymą