Akcijos portfelyje

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32
Re: Akcijos portfelyje

Standartinė Artur » Pen Sau 10, 2020 10:41 pm

Mr. BM. rašė:
Pen Sau 10, 2020 10:35 pm
Artur rašė:
Pen Sau 10, 2020 9:25 pm

O koks man tikslas skaičiuoti nuo einamosios kainos ?
Aš skaičiuoju pelną (nuostolį) nuo savo investuotų pinigų.
Pvz perku už 100 ir praėjus X metų Yield nuo einamosios kainos gali likt nepakitęs (atitinkamai pakeltiem dividendam kyla akcijos kaina), bet man % tai eina nuo mano 100 ir po daugybės X metų einamosios kainos yield bus vienaženklis skaičius, o aš jau skaičiuosiu dviženklį.

P.S. Kur akcijas dovanom dalina ? Paimsiu kelias.
Aš pritarčiau Fi-tech. Skaičiuodamas nuo pirkimo kainos sumali capital gains ir dividends į vieną. Panašiai yra ir su NT bei jo nuoma
Nesumalu, pas mane excel viskas padaryta, dividendai turi savo skiltį, o pelną skaičiuoju tik pardavus. Pokol neparduota tai nėra tikslo ir skaičiuot įsivaizduojamo pelno.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
FI-Tech
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Sau 09, 2020 11:38 am
Gavo patiktukų: 7

Standartinė FI-Tech » Šeš Sau 11, 2020 10:01 pm

Artur rašė:
Pen Sau 10, 2020 9:25 pm

O koks man tikslas skaičiuoti nuo einamosios kainos ?
Aš skaičiuoju pelną (nuostolį) nuo savo investuotų pinigų.
Pvz perku už 100 ir praėjus X metų Yield nuo einamosios kainos gali likt nepakitęs (atitinkamai pakeltiem dividendam kyla akcijos kaina), bet man % tai eina nuo mano 100 ir po daugybės X metų einamosios kainos yield bus vienaženklis skaičius, o aš jau skaičiuosiu dviženklį.
Na įsivaizduok, kad tu kas metai parduodi ir nuperki akcijas už tą pačią kainą. Portfeliui tai jokios įtakos neturi, o yeld keičiasi.
Kitas pvz: perki akciją už 1€ su 0,05€ div. t.y. 5%, po keletos metų jos kaina tampa 2€, o div. 0,1€ tai yra tie patys 5%, bet tu skaičiuoji nuo 1€ kainos ir yeld gauni 10% ir vietoj jos neperki akcijos po 1€ su 0,07€ div. nes pagal tavo skaičiavimą jos pelningumas mažesnis - tik 7%.
FI-TECH Kol kas tik dar vienas FIRE blogas

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Šeš Sau 11, 2020 10:25 pm

FI-Tech rašė:
Šeš Sau 11, 2020 10:01 pm
Artur rašė:
Pen Sau 10, 2020 9:25 pm

O koks man tikslas skaičiuoti nuo einamosios kainos ?
Aš skaičiuoju pelną (nuostolį) nuo savo investuotų pinigų.
Pvz perku už 100 ir praėjus X metų Yield nuo einamosios kainos gali likt nepakitęs (atitinkamai pakeltiem dividendam kyla akcijos kaina), bet man % tai eina nuo mano 100 ir po daugybės X metų einamosios kainos yield bus vienaženklis skaičius, o aš jau skaičiuosiu dviženklį.
Na įsivaizduok, kad tu kas metai parduodi ir nuperki akcijas už tą pačią kainą. Portfeliui tai jokios įtakos neturi, o yeld keičiasi.
Kitas pvz: perki akciją už 1€ su 0,05€ div. t.y. 5%, po keletos metų jos kaina tampa 2€, o div. 0,1€ tai yra tie patys 5%, bet tu skaičiuoji nuo 1€ kainos ir yeld gauni 10% ir vietoj jos neperki akcijos po 1€ su 0,07€ div. nes pagal tavo skaičiavimą jos pelningumas mažesnis - tik 7%.
Nelabai aš įsivaizduot noriu to, kas man nelogiška. Aš matau savo pirktą poziciją ir procentaliai kiek ji man uždirba. Taip aš taip skaičiuoju ir nematau prasmės skaičiuoti kitaip.
O paskutinio sakinio, kad ir kiek kart skaičiau, nesupratau esmės prie ko tie 7% ir kas ten ką perka.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Sau 12, 2020 5:59 am

Artur rašė:
Šeš Sau 11, 2020 10:25 pm

Nelabai aš įsivaizduot noriu to, kas man nelogiška. Aš matau savo pirktą poziciją ir procentaliai kiek ji man uždirba. Taip aš taip skaičiuoju ir nematau prasmės skaičiuoti kitaip.
O paskutinio sakinio, kad ir kiek kart skaičiau, nesupratau esmės prie ko tie 7% ir kas ten ką perka.
Jeigu taip inirtingai priešiniesi, tai skaičiuok kaip sakai, bet nevadink galutinės grąžos (total returns) pajamingumu (yield).

Galutinė grąža (total returns) = pajamingumas (yield) + kapitalo priaugis (capital gains).
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
FI-Tech
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Sau 09, 2020 11:38 am
Gavo patiktukų: 7

Standartinė FI-Tech » Sek Sau 12, 2020 9:47 am

Artur rašė:
Šeš Sau 11, 2020 10:25 pm

Nelabai aš įsivaizduot noriu to, kas man nelogiška. Aš matau savo pirktą poziciją ir procentaliai kiek ji man uždirba. Taip aš taip skaičiuoju ir nematau prasmės skaičiuoti kitaip.
O paskutinio sakinio, kad ir kiek kart skaičiau, nesupratau esmės prie ko tie 7% ir kas ten ką perka.
Na imame ekstremalesnį pavyzdį, gal geriau matysis:
Mes abu nusipirkome startup'o akcijų po 1€, po metų startup'as "iššovė" ir dabar jo akcijos kainuoja 400€. Bet jis godus ir nenori dalintis pelnu su investuotojais todėl moka tik 1€ dividendus.
Aš skaičiuoju kad akcijos yeld yra tik 0,25%, todėl jeigu netikiu kad ateityje jie ženkliai kels dividendus tada akcijas parduodu ir ieškau pelningesnės investicijos.
Tu skaičiuoji kad tavo yeld yra 100%! Kur tu geriau rasi HOLD.

Apibendriname, jeigu savo lentelę naudoji kad pasižiūrėt prieš miegą į gražius skaičius tada ji be abejo tam tinkama, bet priimti teisingiem sprendimam ji nėra tinkama
FI-TECH Kol kas tik dar vienas FIRE blogas

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Sau 12, 2020 10:12 am

FI-Tech rašė:
Sek Sau 12, 2020 9:47 am
Artur rašė:
Šeš Sau 11, 2020 10:25 pm

Nelabai aš įsivaizduot noriu to, kas man nelogiška. Aš matau savo pirktą poziciją ir procentaliai kiek ji man uždirba. Taip aš taip skaičiuoju ir nematau prasmės skaičiuoti kitaip.
O paskutinio sakinio, kad ir kiek kart skaičiau, nesupratau esmės prie ko tie 7% ir kas ten ką perka.
Na imame ekstremalesnį pavyzdį, gal geriau matysis:
Mes abu nusipirkome startup'o akcijų po 1€, po metų startup'as "iššovė" ir dabar jo akcijos kainuoja 400€. Bet jis godus ir nenori dalintis pelnu su investuotojais todėl moka tik 1€ dividendus.
Aš skaičiuoju kad akcijos yeld yra tik 0,25%, todėl jeigu netikiu kad ateityje jie ženkliai kels dividendus tada akcijas parduodu ir ieškau pelningesnės investicijos.
Tu skaičiuoji kad tavo yeld yra 100%! Kur tu geriau rasi HOLD.

Apibendriname, jeigu savo lentelę naudoji kad pasižiūrėt prieš miegą į gražius skaičius tada ji be abejo tam tinkama, bet priimti teisingiem sprendimam ji nėra tinkama
Rašai jau, kad tik rašyt, sviestas sviestuotas, skaičiuoti visi moka tokia aritmetika tavo. Kažkokius scenarijus įsivaizduojamus. Tu net nežinai kokiais kriterijais aš ką perku ir kada ką parduodu.
Tavo ekstremalaus pavyzdžiu atveju trūksta labai daug duomenų... Koks tuo momentu yra bent jau PE ? Jei jis kosminis pervertintas akcija senai jau bus parduota, pasiemi pelną ir kai toks šuolis per metus man tie dividendai mažiausiai rūpės.
Kaip minėjau, dividendam perku tik dividendų aristokratus, arba hold arba šiek tiek paspekuliuot. Ir dividendai yra tik vienas iš daugelio kriterijų.

Prieš miega reik žiūrėti į žmoną, o ne į lenteles. Ir iš kur tu ištraukei, kad sprendimam priimti aš vadovaujuos excel lentute ?

Ir kas čia per toks noras įtikinti, kaip man ką reik skaičiuoti ? Aš visad pasidalinu kaip ką aš darau ir niekam to nebruku.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Sau 12, 2020 10:23 am

Mr. BM. rašė:
Sek Sau 12, 2020 5:59 am
Artur rašė:
Šeš Sau 11, 2020 10:25 pm

Nelabai aš įsivaizduot noriu to, kas man nelogiška. Aš matau savo pirktą poziciją ir procentaliai kiek ji man uždirba. Taip aš taip skaičiuoju ir nematau prasmės skaičiuoti kitaip.
O paskutinio sakinio, kad ir kiek kart skaičiau, nesupratau esmės prie ko tie 7% ir kas ten ką perka.
Jeigu taip inirtingai priešiniesi, tai skaičiuok kaip sakai, bet nevadink galutinės grąžos (total returns) pajamingumu (yield).

Galutinė grąža (total returns) = pajamingumas (yield) + kapitalo priaugis (capital gains).
Kurioj vietoj aš galutinę grąža vadinu yield ? Dividendai yra dividendai, prieaugis yra prieaugis.

Dar kartą pakartosiu.
Dividendų yield aš skaičiuoju nuo savo pirktos kainos, o ne nuo jau pakilusios.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Sau 12, 2020 11:09 am

Artur rašė:
Ket Gru 26, 2019 10:21 am

Šiaip mano planas paprastas buy and hold. Dividendų aristokratus laikysiu, nes po kelių metų toliau didinant dividendus jau yield% nuo mano pirktos sumos bus didesnis.
Paryškinau vietą, kurioje yield sumaišei su total returns.
Ne yield bus didesnis, o tiesiog prisidės Capital gains. Yield bus toks kokį gausi įvertinęs išmokėtus dividendus ir tuometinę akcijos kainą.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Sek Sau 12, 2020 11:23 am

Artur rašė:
Sek Sau 12, 2020 10:23 am

Dar kartą pakartosiu.
Dividendų yield aš skaičiuoju nuo savo pirktos kainos, o ne nuo jau pakilusios.
Puola čia tave visi nes dividend yield skaičiuojama nuo dabartinės akcijos kainos :)
https://www.investopedia.com/terms/d/dividendyield.asp

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Sau 12, 2020 11:34 am

Mr. BM. rašė:
Sek Sau 12, 2020 11:09 am
Artur rašė:
Ket Gru 26, 2019 10:21 am

Šiaip mano planas paprastas buy and hold. Dividendų aristokratus laikysiu, nes po kelių metų toliau didinant dividendus jau yield% nuo mano pirktos sumos bus didesnis.
Paryškinau vietą, kurioje yield sumaišei su total returns.
Ne yield bus didesnis, o tiesiog prisidės Capital gains. Yield bus toks kokį gausi įvertinęs išmokėtus dividendus ir tuometinę akcijos kainą.
Gerai, vadinas reik man savo lietuvių kalba patobulinti. Yield bus didesnis mano atžvilgiu. Žiūrim pvz žemiau, ką noriu pasakyti. Apie total returns išvis nieko nenorėjau pasakyti, nes parduoti neketinu.

Pvz.
Nusiperki butą už 100k. Iš nuomos gauni per metus 10k. Grąža 10%.
Po metų pakeli nuomą iki 15k per metus (Buto kaina tai dienai irgi pakilo iki 150k, bet parduoti vistiek neketini). Skaičiuosi vistiek, kad antrais metais gauni 10% grąžą ?
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Skelbti atsakymą