SRI ETF

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15
SRI ETF

Standartinė dalius » Pir Lap 23, 2020 8:13 pm

Nuo kitu metu planuoju po truputi ETF portfelio dali "skiesti" SRI ETF su mintimi, kad ateityje tai SRI aplenks platesni indeksą.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Lap 23, 2020 8:31 pm

Kodėl turėtų aplenkti?

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ant Lap 24, 2020 7:39 am

ir kodėl ne, pvz. ESG?

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ant Lap 24, 2020 9:43 am

laurizas rašė:
Pir Lap 23, 2020 8:31 pm
Kodėl turėtų aplenkti?
Tai mano subjektyvi nuomone. Pagrindine prielaida: Pasaulis yra labai agresyviai stumiamas link "sustainability" (placiaja prasme). Kad ir kaip man tai nepatiktu, bet manau kad "baltos ir pukuotos" kompanijos turi geresnes prespektyvas. Labai tiketina, kad ateinanti desimtmeti bus ir toliau persekiojamos iskastinio kuro ir tabako kompanijos. Jau dabar didieji WallStreat'o instituciniai issidirbineja reikalaudami visokiu sustainability & diversification kriteriiju tenkinimo. Ateityje sita tendencija turetu stipreti.

Pirmas kitu metu mano uzsipirkimas bus Europa. Perziurejau Ishares MSCI Europe ir MSCI SRI Europe sudarancias kompanijas ir rezultatus. SRI paliko geresni ispudi. Velgi, tai mano subjektyvi nuomone.


DariusA rašė:
Ant Lap 24, 2020 7:39 am
ir kodėl ne, pvz. ESG?
Savo ETF'ineje portfelio dalyje esu linkes tureti indeksus. Siuo atveju MSCI SRI. Maziau galvos skausmo.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Lap 24, 2020 10:21 am

Lenda ir man į galvą ESG, bet labiau dėl moralinių priežasčių - norisi investuoti į teigiamą įtaką pasauliui darančias įmones. Bet, kažkada prisėdau ir peržiūrėjau tų ESG ir SRI ETF'ų sudėtį ir labai daug klausimų kilo dėl kai kurių įmonių. Kriterijai kaip atrenkamos įmonės šiek tiek pilkoji zona ir galima tą sumanipuliuoti, tampant "gražu ir pūkuotu" kaip sakai, tai kol kas nusprendžiau nesivelti.

Poreikį viduje patenkinsiu gal kažkada stock'pickinant tas jau labai atsakingas įmones mano asmeniniu supratimu.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Lap 24, 2020 10:42 am

dali.us rašė:
Ant Lap 24, 2020 9:43 am
laurizas rašė:
Pir Lap 23, 2020 8:31 pm
Kodėl turėtų aplenkti?
Tai mano subjektyvi nuomone. Pagrindine prielaida: Pasaulis yra labai agresyviai stumiamas link "sustainability" (placiaja prasme). Kad ir kaip man tai nepatiktu, bet manau kad "baltos ir pukuotos" kompanijos turi geresnes prespektyvas. Labai tiketina, kad ateinanti desimtmeti bus ir toliau persekiojamos iskastinio kuro ir tabako kompanijos. Jau dabar didieji WallStreat'o instituciniai issidirbineja reikalaudami visokiu sustainability & diversification kriteriiju tenkinimo. Ateityje sita tendencija turetu stipreti.
Taip, visai logiška, sutinku dėl argumentacijos, bet kas intuityviai atrodo teisinga, nebūtinai išsipildys. Iškastinis kuras, tabakas ir kitos "blogos kompanijos" neužima didelės akcijų rinkos dalies, todėl jų atsisakius reikšmingos įtakos rezultatams neturėtų būti.

Don’t think that you know more than the market; no one does. And don’t act on insights that you think are your own but are usually shared by millions of others.”
— John C. Bogle

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ant Lap 24, 2020 3:51 pm

laurizas rašė:
Ant Lap 24, 2020 10:42 am

Taip, visai logiška, sutinku dėl argumentacijos, bet kas intuityviai atrodo teisinga, nebūtinai išsipildys. Iškastinis kuras, tabakas ir kitos "blogos kompanijos" neužima didelės akcijų rinkos dalies, todėl jų atsisakius reikšmingos įtakos rezultatams neturėtų būti.

Don’t think that you know more than the market; no one does. And don’t act on insights that you think are your own but are usually shared by millions of others.”
— John C. Bogle
Gali issipildyti. Gali neisipildyti. Jei sugeneruos kokiu 1-2 procentukais daugiau nei pilnas indeksas - as busiu visai laimingas. Nepasiteisins.... pakeisiu i pilna indeksa.

Viskas priklauso nuo poziurio, strategijos ir turimo laiko. Shiuo metu tikiu, kad SRI indeksas, bent jau issivysciusiose rinkose gali duoti geresne graza nei pilnas.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Lap 26, 2020 6:30 am


dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ket Lap 26, 2020 10:50 am

laurizas rašė:
Ket Lap 26, 2020 6:30 am
Šviežias straipsnis apie ESG
https://advisor.visualcapitalist.com/wh ... portfolio/
Aciu, tai tik sustiprino mano isitikinima, kad verta kiek kryptelti link "sustainability". Jei trendas isliks... tai akcijos su aukstu ESG turetu lenkti bendra indeksa :)
Global sustainability issues are creating a more challenging environment for businesses in all types of industries. To hedge these risks, investors are turning to ESG in massive numbers—the value of sustainably managed assets now sits at $40.5 trillion, nearly double the amount from four years ago.
P.S. tai zinoma negalioja atskiriems sektoriniams hype'ms, tokiems kai dabartinis TSLA, KNDI, NIO, FSR...

darbai
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Šeš Geg 04, 2019 10:08 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 5

Standartinė darbai » Sek Lap 29, 2020 7:22 pm

https://www.pwlcapital.com/sustainable- ... r-returns/
Pagal šią analizę, visgi ESG/SRI ETF pasirinkus, reikia nusiteikti mažesniam pelnui ir didesniam TER už tą ekologija. Čia manau labiau filosofija ir trendas, nei racionalus pasirinkimas, tačiau aišku kiekvienam spręsti, su kokia portfelio sudėtimi ramiau miegasi :)

Skelbti atsakymą