SwedBank Robur kokie jūsų portfelio paskirstymo %? (automatinis/nemokamas investavimas)

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55
Re: SwedBank Robur kokie jūsų portfelio paskirstymo %? (automatinis/nemokamas investavimas)

Standartinė Giem » Tre Vas 24, 2021 1:22 pm

beard on fire rašė:
Tre Vas 24, 2021 1:13 pm
pliumbum rašė:
Tre Vas 24, 2021 1:07 pm
Ar tikrai jie aktyviai valdomi? Skaitau Access Edge Global fondo aprašymą:

Sustainability is a crucial part of the investment process. The fund is administered passively through the application of a quantitative management strategy. The aim of this strategy is to create a portfolio with a high sustainability profile, while, as far as possible, its composition mimics the nature of the index. The fact that the fund is administered passively means that its management is rules-based and that no positions are taken for the purpose of creating excess returns against the index.

Tai kaip čia skaitosi visgi?
Na tai paskaityk ir apie kitus, šitas valdomas neaktyviai, mokesčiai 0,30%, yra ir valdomų aktyviai, mokesčiai jau 1,6%
Įdomu būtų tą jų quantitative strategy pamatyt. Nes akcijų sąrašas neatitinka jokio aiškaus indekso. Indeksas paimtas tik kaip benchmark.

Aš pasilieku prie IB. Tuos 8 eur gaunu už akcijų skolinimą, papildomai uždirbu su opcionais. Be to tikiuosi gana greit pasiekti ribą, nuo kurios bus nemokamai.

Žmonai pildysiu swed global (pigiausią fondą).
Mano blogas http://giem.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Vas 24, 2021 1:24 pm

Man žodis strategy dera su active,o ne su passive. Tikėtina, kad ta strategija laikui bėgant bus vis tikslinama, o tai jau active.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1323
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Vas 24, 2021 1:27 pm

mariakas rašė:
Tre Vas 24, 2021 12:04 pm
Aš tiesiog global 80% ir EM 20% periodinis kiekvieną dieną
Užtenka kartą per mėnesį, pirkimas kasdien nebūtinas.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Tre Vas 24, 2021 1:54 pm

laurizas rašė:
Tre Vas 24, 2021 1:24 pm
Man žodis strategy dera su active,o ne su passive. Tikėtina, kad ta strategija laikui bėgant bus vis tikslinama, o tai jau active.
Na etf irgi vykdo pirkimus pagal quantitative strategy, pvz rebalansuodami kas ketvirtį įtraukia/išmeta akcijas pagal indeksą. Bet visa strategy būna viešai prieinama, nuo žmogaus beveik nepriklausoma, tiesiog seka indeksą.

Indeksas irgi gali būti pakankamai aktyviai keičiamas (pagal is anksto apibrėžtus kriterijus). Ar tai faktorius, ar pvz 100 nasdaq didžiausių akcijų..

Aktyviai fondai kažką daro, nes galvoja, kad taip bus geriau, įtraukia obligacijas pagal procentą, rašo opcionus etc.

Esmė, kad kuo mažesnė būtų žmogaus sprendimo įtaka. Yra sistema, pagal kurią investuojama - pasyvus fondas. Jeigu gali pvz penktadienį nusipirkti daugiau teslos, ne gi parkrito, jau aktyvus ir nebepatrauklus man.

Man swedbank aktyvūs fondai, kol strategija nėra vieša. Top 10 holdings irgi populiarių indeksų ne atradau, kad būtų identiška, dar vienas rodiklis kad aktyvu. Nuomonę pakeisiu, pasikeitus duomenims, iki tol - aktyvus fondas.

Plius fondai per nauji, mažai AUM. Lietuvoje esančių bankų fondai iki šiol buvo prastas reikalas. Tikrai nekeliu visų pinigų ten. Nedidelė dalis - taip, nes kainos/rizikos/kokybės santykis kol kas atrodo neblogas.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Tre Vas 24, 2021 2:21 pm

1) Gal dar kažkas radote atsakymą, ką konkrečiai reiškia "Access" + "Edge" žodžiai prie "SwedBank Robur" fondų? Turėtų kažkokios strategijos kryptį parodyti, nes žiūrint į visus Robur fondus, atrodo perteklinis vienodų pavadinimų kiekis, vien paieškant pagal "Global" ir į žiūrint giliau, nelabai aišku, kuo skiriasi vienas nuo kito:
https://spara.swedbank.se/app/fondlista ... nkId=08999
(mokesčio procentai, morningstar reitingai, top holdingai, kategorijos skiriasi - tą matau, bet kokia esmė/strategija kabo po "Access Edge" pavadinimu - kol kas neaišku)

UPDATE:
2) Kaip šitą tekstą suprantat prie "Global" varianto?
"Under a six-month period from starting date the fund may invest, up to, 50 % of its total value in fund units if necessary."
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Vas 24, 2021 3:19 pm

Šiaip visgi gaunasi, kad aktyviai valdomas. Visa "bėda" čia dėl to, kad labai vengiama investuoti į viską, kas "bloga" - kadangi fondas švediškas, tai kitaip turbūt neįmanoma :) Paskaičiau detaliai, yra aiškūs kriterijai, į kokias įmones neinvestuojama, taip pat 10 procentų gali būti specifiškai investuojama į "geras" įmones. Tai gal ta pagrindinė strategija ir pasyvi, bet ant viršaus prisideda šitie reikalavimai ir tampa aktyvu. Na, tikslai kilnūs, tai čia kiekvienam spręsti, ar OK - man OK.

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Tre Vas 24, 2021 3:32 pm

Dovydas rašė:
Tre Vas 24, 2021 10:19 am

Kažkiek baisu vien į Robur viską sumesti, kai turiu nemalonios patirties su fondo nusivažiavimu. Tiesioginis ETF atrodo patikimesnis (gal kažkas čia įžvelgsit dar kažkokių pliusų/minusų), tačiau iš senų laikų, kai dar nelabai daug supratau, per Swedą dėjau periodiškai į Templeton fondą, kuris stipriai nusivažiavo, lyginant su Benchmarku. Dar jo nepardaviau, kabo nemaža suma minuse ir ateitis miglota. Nesinorėtų tokio vaizdelio pamatyti su "Robur vs ETF" grafiku :) kaip su Templetonu
Kokie kitų pamąstymai, ką svarstėt, kaip pasirinkot?
Su obligacijų fondais situacija yra kiek kita nei su akcijų fondais. Šį fondą aš taip pat turėjau ir kentėjau iki kol atėjo Korona ir jį laiku pasikeičiau į Technology fondą.
O istorija su juo tokia, kad Argentina iš fondo neišpirko obligacijų https://www.internationalinvestment.net ... ond-losses
Dažniausiai besivystančios šalys, kurios nori pasiskolinti milžiniškas sumas, kreipiasi į didelius pinigingus fondus, kad nupirktų jų obligacijų, nes daugiau nelabai kas nori skolinti arba tik Tarptautinis valiutos fondas. Taip su Templeton buvo sutarę pvz Ukraina, Vengrija, gal net Lietuva 2008 m. ir kt. Iš Vengrijos labai gerai pavyko uždirbti šiam fondui, todėl ir ilgą laiką rodė puikius rezultatus. Taip kad čia daugiau yra politinės rizikos pasekmė, kad fondas nusivažiavo, o ne dėl to, kad jis aktyviai valdomas. Esant nesėkmingai investicijai gali belikti skolą tik nurašyti.
Ir akcijų ETF, ir analogiškas aktyviai valdomas fondas investuoja beveik tas pačias, o gal net tas pačias įmones ir, jei X įmonė, į kurią buvo investuota, bakrutuos, tai atsilieps tiek ETF, tiek aktyviai valdomo fondo rezultatui.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Vas 24, 2021 6:26 pm

pliumbum rašė:
Tre Vas 24, 2021 12:23 pm
O šiaip, nepalaikau "paprastumo" apologetų a la šešinuliai :) Tiksliau, palaikau dėl automatinio periodinio investavimo, nežiūrėjimo nuolat į performance, koncentravimosi daugiausiai į diversifikuotą viso pasaulio akcijų fondą. Bet manau, kad turėti dalį portfelio pas skirtingus brokerius ir skirtinguose fonduose (ne vien viskas Swedbanko Robur ar VWCE per IB) yra visiškai normalus diversifikacijos tęsinys ir papildomas peace of mind, už kurį net ir verta kelis eurus per mėnesį ir susimokėti. Privalumus skirtingi fondai ir skirtingi brokeriai turi irgi skirtingus, jie gali keistis, sąlygos nuolat blogėja ar gerėja, bet kurio iš tų privalumų gali kažkada prireikti. Svarbu pačiam nepamiršti visų vietų, kur pinigus pasidėjai :)
Turėtum suprasti, kad mano tekstai yra masėms, o ne tiems penkiems nuolatos aktyviai forume besireiškiantiems žmonėms. Tu esi ekstremumas ir, turbūt kaip aš, net patiri malonumą įsigydamas VP vienetus, tad kaip ir man, akys dega viską išbandyti, į viską investuoti, nes turint skin in the game daug įdomiau sekti naujienas ir gilintis labiau. Jūs mane ir čia nervinat su tais Robur fondais, nes man jų visiškai nereikia - bet smalsumas auga.

Bet, startuojant su nuliu ar, kad ir turint tuos 10k ir būnant statistiniu lietuviu - nėra nieko geriau nei set up & forget. Aš šitą matau ant savo žmonos ir ant mamos, kurios jeigu po algos gavimo reikai dar kažkur jungtis ir atlikti kažkokį veiksmą, tai padarys turbūt kas antrą mėnesį. Unnecessary burden ir nuėjimo nuo plano rizika. O pinigėliams užsibuvus einamojoje sąskaitoje jau gali ir netikėtų pirkinių atsitikti.

Todėl ir advokatuoju paprastumą skaitytojams. Juolab, kad nematau jokios praktinės naudos išbandyti skirtingas platformas pradžioje, pradedant nuo 0 ar, kad ir turint tuos 10k. Čia jau overdiversification. Bet, žinoma, jei esi early-adopteris, tai viską pabandyti norėsis ir prašau, bandykis :) Aš ir pats portfeliui augant tikrai išmėtysiu kiaušinius į skirtingas puses. Tik kol kas misija Nr.1 yra pasiekti "nemokamą zoną" IB, todėl VWCE & chill. :))
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

pliumbum
Mustachian
Pranešimai:248
Užsiregistravo:Ant Kov 10, 2020 1:43 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 49

Standartinė pliumbum » Tre Vas 24, 2021 7:30 pm

šešinuliai rašė:
Tre Vas 24, 2021 6:26 pm
pliumbum rašė:
Tre Vas 24, 2021 12:23 pm
O šiaip, nepalaikau "paprastumo" apologetų a la šešinuliai :) Tiksliau, palaikau dėl automatinio periodinio investavimo, nežiūrėjimo nuolat į performance, koncentravimosi daugiausiai į diversifikuotą viso pasaulio akcijų fondą. Bet manau, kad turėti dalį portfelio pas skirtingus brokerius ir skirtinguose fonduose (ne vien viskas Swedbanko Robur ar VWCE per IB) yra visiškai normalus diversifikacijos tęsinys ir papildomas peace of mind, už kurį net ir verta kelis eurus per mėnesį ir susimokėti. Privalumus skirtingi fondai ir skirtingi brokeriai turi irgi skirtingus, jie gali keistis, sąlygos nuolat blogėja ar gerėja, bet kurio iš tų privalumų gali kažkada prireikti. Svarbu pačiam nepamiršti visų vietų, kur pinigus pasidėjai :)
Turėtum suprasti, kad mano tekstai yra masėms, o ne tiems penkiems nuolatos aktyviai forume besireiškiantiems žmonėms. Tu esi ekstremumas ir, turbūt kaip aš, net patiri malonumą įsigydamas VP vienetus, tad kaip ir man, akys dega viską išbandyti, į viską investuoti, nes turint skin in the game daug įdomiau sekti naujienas ir gilintis labiau. Jūs mane ir čia nervinat su tais Robur fondais, nes man jų visiškai nereikia - bet smalsumas auga.

Bet, startuojant su nuliu ar, kad ir turint tuos 10k ir būnant statistiniu lietuviu - nėra nieko geriau nei set up & forget. Aš šitą matau ant savo žmonos ir ant mamos, kurios jeigu po algos gavimo reikai dar kažkur jungtis ir atlikti kažkokį veiksmą, tai padarys turbūt kas antrą mėnesį. Unnecessary burden ir nuėjimo nuo plano rizika. O pinigėliams užsibuvus einamojoje sąskaitoje jau gali ir netikėtų pirkinių atsitikti.

Todėl ir advokatuoju paprastumą skaitytojams. Juolab, kad nematau jokios praktinės naudos išbandyti skirtingas platformas pradžioje, pradedant nuo 0 ar, kad ir turint tuos 10k. Čia jau overdiversification. Bet, žinoma, jei esi early-adopteris, tai viską pabandyti norėsis ir prašau, bandykis :) Aš ir pats portfeliui augant tikrai išmėtysiu kiaušinius į skirtingas puses. Tik kol kas misija Nr.1 yra pasiekti "nemokamą zoną" IB, todėl VWCE & chill. :))
Pritariu, kad pradedančiam tikrai geriau vienoje vietoje laikyti ir plačiąsias mases taip šviesti. Bet jeigu va dabar kažkas nori į Swedbank painvestuoti, tai nematau jokios priežasties užsidaryti IB sąskaitą dėl tų 8€ per mėnesį :) nes praeis metai ir vėl brokerių privalumai gali būti visai kitokie, matome, kiek keičiasi viskas. Bus tik vargo ir mokesčių perkelti viską, o po to gali tekti ir grįžti.

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Tre Vas 24, 2021 8:14 pm

Na taip, Revolute pradėjau žaisti su labai mažomis sumomis tiesiai į akcijas nuo 2019. Bet dabar, kai apribojo pirkimus ir valdymo mokestį įdėjo (neaišku ar dar labiau neapribos netolimoje ateityje), tai IB geriau mokėti mėnesinį, nei Revolutui imti premiumi. Ir į IB perkelti tolimesnius akcijų pažaidimus bei toliau tęsti VWCE, kurio dalį padiversifikuot per Robur.
Jei tik IB platforma bent kiek prilygtu Revoluto patogumui, tai net nebūtų minties, jog gaila tų 8€/mėn.. 😃
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Skelbti atsakymą