Portfelio sudarymo klausimai

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
T. J.
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:112
Užsiregistravo:Pir Geg 20, 2019 7:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 14
Gavo patiktukų: 12
Re: Portfelio sudarymo klausimai

Standartinė T. J. » Sek Bal 12, 2020 12:41 pm

DariusA rašė:
Šeš Bal 11, 2020 5:26 pm
tai aš tą (underlying assets) ir turėjau omenyje, minėdamas Japonijos pavyzdį, gal tik nevisai aiškiai išsireiškiau.
Bet be abejo, svarbi ir fondo valiuta, ypač trumpesniu laikotarpiu ir ypač, jei investuojama vienkartiškai (lump sum). Pvz, prieš nepilną mėnesį (03.16) pirkau fondą (XDER), kuris investuoja Europoje ir kurio fondo valiuta yra EUR. Lyg ir neturėčiau jaudintis dėl valiutos svyravimo, nesvarbu kokia valiuta jį įsigyčiau? Tačiau aš jį pirkau Londono biržoje už svarus, ir šiam momentui jo pokytis svarais yra 13.13%, bet konvertavus į eurais - 18.78%, dėl GBP pakilimo gaunasi net 5.65% papildomas prieauglis tokiu trumpu laikotarpiu. Tai šiuo atveju kol kas aš išlošiu, bet kursas galėjo važiuoti ir į kitą pusę. Taigi iš tikrųjų, svarbi ir fondo vienetų įsigijimo valiuta.
Bet ar tikrai?

Tavo minimo fondo pokytis laikotarpiu 03-17 - 04-09 Londono biržoje svarais +14,16 proc.
Milano biržoje eurais +18,67 proc.
EUR/GBP pokytis -3,89 proc.

1 variantas:
nusiperki fondą eurais, parduodi ir turi 18,67 proc. grąžą

2 variantas:
konvertuojiesi eurus į svarus, sumoki komisinius, perki fondą svarais, parduodi fondą, gauni svarus ir 14,16 proc. grąžą (tiek daugiau gauni svarų), iškeiti į eurus, vėl sumoki komisinius, grąža padidėja dar 3,89 proc., nes euras atpigo, tai daugiau eurų gali dabar paimti, finale turi +- tą pačią grąžą tik išleidai pinigų valiutų konvertavimui

Tai kur tas prieaugis? :)

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Sek Bal 12, 2020 4:17 pm

T. J. rašė:
Sek Bal 12, 2020 12:41 pm
DariusA rašė:
Šeš Bal 11, 2020 5:26 pm
tai aš tą (underlying assets) ir turėjau omenyje, minėdamas Japonijos pavyzdį, gal tik nevisai aiškiai išsireiškiau.
Bet be abejo, svarbi ir fondo valiuta, ypač trumpesniu laikotarpiu ir ypač, jei investuojama vienkartiškai (lump sum). Pvz, prieš nepilną mėnesį (03.16) pirkau fondą (XDER), kuris investuoja Europoje ir kurio fondo valiuta yra EUR. Lyg ir neturėčiau jaudintis dėl valiutos svyravimo, nesvarbu kokia valiuta jį įsigyčiau? Tačiau aš jį pirkau Londono biržoje už svarus, ir šiam momentui jo pokytis svarais yra 13.13%, bet konvertavus į eurais - 18.78%, dėl GBP pakilimo gaunasi net 5.65% papildomas prieauglis tokiu trumpu laikotarpiu. Tai šiuo atveju kol kas aš išlošiu, bet kursas galėjo važiuoti ir į kitą pusę. Taigi iš tikrųjų, svarbi ir fondo vienetų įsigijimo valiuta.
Bet ar tikrai?

Tavo minimo fondo pokytis laikotarpiu 03-17 - 04-09 Londono biržoje svarais +14,16 proc.
Milano biržoje eurais +18,67 proc.
EUR/GBP pokytis -3,89 proc.

1 variantas:
nusiperki fondą eurais, parduodi ir turi 18,67 proc. grąžą

2 variantas:
konvertuojiesi eurus į svarus, sumoki komisinius, perki fondą svarais, parduodi fondą, gauni svarus ir 14,16 proc. grąžą (tiek daugiau gauni svarų), iškeiti į eurus, vėl sumoki komisinius, grąža padidėja dar 3,89 proc., nes euras atpigo, tai daugiau eurų gali dabar paimti, finale turi +- tą pačią grąžą tik išleidai pinigų valiutų konvertavimui

Tai kur tas prieaugis? :)
Geras pastebėjimas! Nepagalvojau paieškoti eurinio varianto ir palyginti. Reiškia, svarbi tik fondo, ne įsigijimo valiuta.

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Ket Bal 23, 2020 10:27 am

Sveiki kolegos,

Turiu klausimą dėl mokesčių. Sakykime prie all-world etf su 0.22% tax (VWRA) norėčiau pridėti all world etf, kuris seka mid cap stocks, kuris kainuoja 0.30% tax (IWSZ).

Kaip tuomet atrodo "sudėtiniai" mokesčiai: Ar 0.52% ar 0.26%? Gal ir kvailas klausimas, bet man analysis paralysis, tai dovanokit 😅
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Ket Bal 23, 2020 11:07 am

0,26% aišku :)
Na ir aišku, toks bendras TER bus, jei fondai perkami po lygiai. Jei vieno bus 90%, o kito tik 10%, tai bendras TER bus 0.228 (0.22*0.90+0.30*0.10)

darbai
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:34
Užsiregistravo:Šeš Geg 04, 2019 10:08 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 5

Standartinė darbai » Ket Bal 23, 2020 6:44 pm

Dr. Robert, kokiu tikslu portfelį norit papildyti dar mid-cap ETF? VWRA yra large ir mid-cap'ų. Ar nesidubliuos?

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Šeš Bal 25, 2020 9:41 am

darbai rašė:
Ket Bal 23, 2020 6:44 pm
Dr. Robert, kokiu tikslu portfelį norit papildyti dar mid-cap ETF? VWRA yra large ir mid-cap'ų. Ar nesidubliuos?
Jūs teisus, patikrinau sudėtį, tikrai nemažai mid-capų turi. Tokiu atveju manau pildysiu small cap'ais. Tik dilema ar world, ar tik USA 🤔
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pir Bal 27, 2020 7:35 am

Dr.Robert rašė:
Šeš Bal 25, 2020 9:41 am

Jūs teisus, patikrinau sudėtį, tikrai nemažai mid-capų turi. Tokiu atveju manau pildysiu small cap'ais. Tik dilema ar world, ar tik USA 🤔
Shiaip, smalsu, kam tau tie small cap'ai ? ir kokia porfelio dali zadi jais uzpildyti ?

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Ant Lap 03, 2020 12:51 pm

Sveiki broliai,
esu visiškai šviežias kolega, bandantis įmerkti kojas į šį finansų pasaulį. Skaitau čia forumus, blogus ir jau baigiu pasiklysti.. Lukas investuoja į pavienes akcijas, 6nuliai į etf'us, Tautvydas rekomenduoja Swedbanko fondus ir krūva kitokių galimybių. Mano investicijos dar neperžengė nė trijų nulių zonos, tai noriu pasitarti pačioje pradžioje: kas mėnesį galiu skirti ~120-130Eur, tai šiuo metu mano krepšelis procentaliai atrodo maždaug taip:
25% swedbank fondas100
12% pavienės akcijos Revolute
8% kriptovaliutos Revolute
19% Savy
19% PK
17% EstateGuru
taip pat turiu II pakopą (nes pagal atlyginimą dar neverta atsisakyti) ir grynų pinigų Kredito unijos indėlį. Mano tikslas: ilgalaikis investavimas. Na, draugai kurmiai, laukiu Jūsų vertinimų

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Lap 03, 2020 1:43 pm

Sakai skaitai dar forumus, tai pradžiai perskaityk viską ir nuomonė turėtų susidaryti:) Šiaip jau turėtum matyti, kad vieno standarto nėra ir labai daug ką lemia žmogaus charakteris. Kam labai patinka sekti naujienas, ieškoti kompanijų ir kažko naujo, tas daro vienaip, kas neturi laiko ir nenori apsikrauti galvos, daro kitaip. Visgi, su tam tikrom išimtim, labiau svarbu kiek sugebi susitaupyti ir investuoti, o ne į ką investuoji.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Lap 04, 2020 5:44 am

Miško Brolis rašė:
Ant Lap 03, 2020 12:51 pm
kas mėnesį galiu skirti ~120-130Eur, tai šiuo metu mano krepšelis procentaliai atrodo maždaug taip:
25% swedbank fondas100
12% pavienės akcijos Revolute
8% kriptovaliutos Revolute
19% Savy
19% PK
17% EstateGuru
taip pat turiu II pakopą (nes pagal atlyginimą dar neverta atsisakyti) ir grynų pinigų Kredito unijos indėlį. Mano tikslas: ilgalaikis investavimas. Na, draugai kurmiai, laukiu Jūsų vertinimų
Šaunu, kad investuoji!

Šiuo metu tai faktas, kad per daug išskaidymo, bet tą turbūt pats žinai. Kiekviena nauja platforma ar naujas įrankis reikalauja ir šiek tiek žinių, ir administracinių resursų. Idealiame pasaulyje turėtum skirti vos ne fiksuotus 100 Eur/mėn jau automatiškai iš savęs diversifikuotam įrankiui (Swed fondas pvz.), o likusias lėšas gali palikti įvairių priemonių išbandymui. Ypač pradžioje - juk nelabai ką pasieki turėdamas ir Savy, ir PK. Kiti žmonės turi, nes skiriant dideles sumas per vieną platformą neišeina įdarbinti visų pinigų, bet tavo atveju tai dar neaktualu.

Bet iš kitos pusės ir suprantu - norisi viską išbandyti, prie visko pačiam prisiliesti, tai ir įmeti vis į po truputį visur. Nieko tame labai blogo, tiesiog dalis edukacinio proceso. Pinigų neturėtum prarasti, o išsimokslinęs per keletą metų galiausiai pats viską išsivalysi ir pasiliksi kas pačiam prie dūšios.

Didelių klaidų čia nėra, nes visos priemonės beveik bekomisinės, o tai yra svarbiausia pradžioje, investuojant mažas sumas. Mažiausiai ko nori, tai, kad fiksuoti transakcijų komisiniai suėstų dešimtį procentų nuo tavo įneštų 20-50 Eur, tad stenkis tokių priemonių vengti ir ateityje, o kol kas tai viskas gerai, gali tęsti :)
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Skelbti atsakymą