Portfelio sudarymo klausimai

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33
Re: Portfelio sudarymo klausimai

Standartinė Dr.Robert » Sek Kov 28, 2021 4:48 pm

https://www.youtube.com/watch?v=jKWbW7Wgm0w

Naujas Ben Felix video, apie investavimą į 5 factor portfolio.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

partrenktas
Naujokas
Pranešimai:20
Užsiregistravo:Ket Kov 18, 2021 2:14 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė partrenktas » Pir Kov 29, 2021 8:44 am

Mano iškilo klausimas, kaip bendrai investuoti kartu su partnere(susituokę dar nesam). Dabar pradžioje investuoju į kelis Swedbank Robur Fondus, bet noriu pajungti ir partnerę ir didinti sumą ir galvoju ar geriau investuoti į fondus kartu vienoje sąskaitoje(tarkim mano), ar geriau tiek ji investuotu swedbanke pas save atskirai tiek ir aš? Kai atsidariau VP sąskaita, buvo laukelis pažymėti ar aš susituokęs, tai čia kažkokie niuansai turbut dėl to yra, bet nelabai suprantu to dar.

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Pir Kov 29, 2021 10:21 am

partrenktas rašė:
Pir Kov 29, 2021 8:44 am
Mano iškilo klausimas, kaip bendrai investuoti kartu su partnere(susituokę dar nesam). Dabar pradžioje investuoju į kelis Swedbank Robur Fondus, bet noriu pajungti ir partnerę ir didinti sumą ir galvoju ar geriau investuoti į fondus kartu vienoje sąskaitoje(tarkim mano), ar geriau tiek ji investuotu swedbanke pas save atskirai tiek ir aš? Kai atsidariau VP sąskaita, buvo laukelis pažymėti ar aš susituokęs, tai čia kažkokie niuansai turbut dėl to yra, bet nelabai suprantu to dar.
Jeigu būtum susituokęs, tai reikėtų antros pusės raštiško sutikimo, kai norėtum parduoti akcijas, pirkti nereikia.

aivsim
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Šeš Geg 30, 2020 2:42 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 1

Standartinė aivsim » Pir Kov 29, 2021 1:29 pm

partrenktas rašė:
Pir Kov 29, 2021 8:44 am
Mano iškilo klausimas, kaip bendrai investuoti kartu su partnere(susituokę dar nesam). Dabar pradžioje investuoju į kelis Swedbank Robur Fondus, bet noriu pajungti ir partnerę ir didinti sumą ir galvoju ar geriau investuoti į fondus kartu vienoje sąskaitoje(tarkim mano), ar geriau tiek ji investuotu swedbanke pas save atskirai tiek ir aš? Kai atsidariau VP sąskaita, buvo laukelis pažymėti ar aš susituokęs, tai čia kažkokie niuansai turbut dėl to yra, bet nelabai suprantu to dar.
Aš kol kas tenkinuosi tokiu variantu, kad prie savo banko paskyrų esam prisidėję vienas kito naudotojus. Tokiu būdu matom vienas kito sąskaitas, tuo pačiu ir portfelius.

"Kasdienės paslaugos" -> "Mokėjimo limitai ir naudotojo nustatymai" -> "Keisti sutartį" -> "Pridėti naują naudotoją" -> Užpildai asmens kodą, pavardę, naudotojo ID (prisijungimo) -> Sudėlioji norimas teises -> Tokiu būdu suteiki prieigą įvestam naudotojui (šiuo atveju savo partnerei).

Tą patį procesą atlikau ir iš partnerės pusės, kad abu matytumėm tą patį.

Tuomet "Taupymas ir investavimas" -> "Mano portfelis" matysit abiejų portfelius vienoje vietoje.
Tai kaip ir gausis atskiri portfeliai su atskirom sąskaitom, tačiau viskas bendroje vietoje matoma (ir valdoma, jei teisės pasirinktos).

Nežinau ar apie šįtą funkciją žinojai, tačiau vis vien pasidalinu, gal bus naudinga.

TomyK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:48
Užsiregistravo:Pen Sau 08, 2021 1:05 pm
Gavo patiktukų: 3

Standartinė TomyK » Pir Kov 29, 2021 2:23 pm

aivsim, o tai kam taip daryti? Stebėti kiek išleidžiama lūpų dažams?

partrenktas, jeigu yra tikimybė, jog nesusituoksite arba išsiskirsite iki portfelio realizavimo, ta geriau viską laikyk pas save. Ir šiaip geriau viską laikyk pas save.

aivsim
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Šeš Geg 30, 2020 2:42 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 1

Standartinė aivsim » Pir Kov 29, 2021 3:08 pm

TomyK rašė:
Pir Kov 29, 2021 2:23 pm
aivsim, o tai kam taip daryti? Stebėti kiek išleidžiama lūpų dažams?
Tikrai ne tokiu tikslu naudojam, kad vienas kitą sekti iki tokių kraštutinumų. Tam tikslui turim susibiudžetavę tam tikrą sumą išleisti sau.
  • Beveik visas operacijas vykdom per Swedbank (šalutinės Revolut). Viskas patogiai sugula į "Mano biudžetas" skiltį su atskirom operacijų grupėm. Dėl to nustojom ir apps'us naudoti, kur bandėm sekti išlaidas. Išbandėm ne vieną, daug papildomo manualaus darbo. Šiuo atveju susitaupo kažkiek laiko.
  • Nieko nuo vienas kito neturim ko slėpti, aukštu lygiu suprantam vienas kitą ir viskuo dalinamės. Tai lūpdažių ar koks nors kitas klausimas nekelia problemų visai.
  • Vienas iš kito pasimokom, padedam, padisktuojam, glaudžiau siekiam bendro tikslo.
Manyčiau ši funkcija labai atsiremia į kiekvienos individualios poros santykius, naudojamus įrankius ir požiūrį į bendro biudžeto klausimą. Aš tik pasidalinau galimybe, kad galima ir taip :) Kiekvienas pažiūrėkite savaip. Visišikai suprantu ir tave, jei nesvarbu ar nesinori matyti tų "lupų dažų".

Tai reziumė, biudžetavimui paliekam viską automatu Swedui, o investavimo portfelį vedam rankytėmis per Portfolio Performance (nes reikia surinkti kažkaip viską iš visų vietų). Ir mūsų atveju to užtenka. Smalsu, kaip šią "problemą" sprendi pats.

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Pir Kov 29, 2021 3:38 pm

aivsim rašė: Nežinau ar apie šįtą funkciją žinojai, tačiau vis vien pasidalinu, gal bus naudinga.
Geras, nežinojau, dėkui. O ką galima daryti? Tik stebėti ar ir tarkim pirkti fondus?

TomyK
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:48
Užsiregistravo:Pen Sau 08, 2021 1:05 pm
Gavo patiktukų: 3

Standartinė TomyK » Pir Kov 29, 2021 4:02 pm

Nelabai supratau konkretaus stebėjimo tikslo. Gal gali jį įvardinti? Mane nuoširdžiai sudominai.
Biudžeto analizė - ok, bet juk ir be stebėjimo tą galima daryti.
Slėpimas - tai čia bandote vienas kitam įrodyti, jog neturite ką slėpti?
Analizė - tai iš esmės jūsų tikslas analizuoti kiek kitas išleidžia?

Aš tai labai primityvus. Mėnesio pradžioje apmoku visas sąskaitas, investuotoju reikiamą sumą, t. y. atlieku visus būtinus mokėjimus. O po to - kaip dievas duos, t. y. kam išsileidžia, tam išsileidžia. Nematau skirtumo ar pinigai išleisti maistui, ar alkoholiui, ar med. paslaugoms, ar dar kažkam. Vieną mėnesį daugiau išsileidžia, kitą mėnesį išsileidžia mažiau. Nors kartais pagalvoju, kad maistui galėtų mažiau išsileisti.

Be to, nematau jokio poreikio analizuoti kam pinigus leidžia antra pusė. Pati uždirbo, todėl kam nori tam ir leidžia. Gal abu nesam labai išlaidūs, todėl dažniausiai išleidžiam mažiau nei uždirbam. Juk reikia šeimoje turėti privatumo. :)

aivsim
Naujokas
Pranešimai:8
Užsiregistravo:Šeš Geg 30, 2020 2:42 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 1

Standartinė aivsim » Pir Kov 29, 2021 4:14 pm

Miško Brolis rašė:
Pir Kov 29, 2021 3:38 pm
aivsim rašė: Nežinau ar apie šįtą funkciją žinojai, tačiau vis vien pasidalinu, gal bus naudinga.
Geras, nežinojau, dėkui. O ką galima daryti? Tik stebėti ar ir tarkim pirkti fondus?
Mano manymu galima ne vien tik stebėti, tačiau ir atlikti operacijas (pirkti/parduoti), bet pats to asmeniškai dar nebandžiau. Užtat prie partnerės portfelio investicinio vieneto rodo galimų atlikti veiksmų sąrašą, kaip ir prie mano, tai manau įmanoma ir pirkti:
Screenshot 2021-03-29 190206.png
Screenshot 2021-03-29 190206.png (7.7KiB)Peržiūrėta 3014 karus(ų)
Pats Swed'as leidžia susidėlioti štai tokias prieigas, jei kiek detaliau lendant:
Screenshot 2021-03-29 185938.png
Screenshot 2021-03-29 185938.png (56.32KiB)Peržiūrėta 3014 karus(ų)

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Pir Kov 29, 2021 4:30 pm

Čia tai ačiū, neteko atrasti šitos galimybės :) galėsiu sekti kiek išleidžia ant lūpdažių dabar :) o jei rimtai, nebereikės junginėtis per abi paskyras, galėsiu visus pirkimus tvarkytis pats prisijungęs, patogu.

Skelbti atsakymą