Portfelio sudarymo klausimai

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Krebalas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:49
Užsiregistravo:Sek Kov 15, 2020 12:50 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3
Re: Portfelio sudarymo klausimai

Standartinė Krebalas » Šeš Sau 16, 2021 6:55 pm

Siūlyčiau atskirai atsisakyti investuoti į Europą, nes FTSE ją ir taip dengia.
-- bet didziaja dali FTSE sudaro US , net 56%. Kitus 12% sudaro Azija (Japonija + Kinija) ir tik likusi dalis Europa (ir tai nepilnai). Tai lieka ~32% ETF'o isskaidyto tarp EU, EM, siaures Amerikos, ir kitu daliu, nors taip- pagrinde EU. Grubiai imant, FTSE sudaro ~25-28% Europos jeigu teisingai suprantu. Ar 25-28% tikrai yra pakankamas dengimas, ypac kai kai pries tai kalbate apie tai, jog butumet labiau uz investavima Eurais, kas mano supratimu yra vietine (Europos rinka)? Pataisykit jeigu kazka ne taip suprantu.

World SRI kaip suprantu, butu toks bet'as, kad judam link socially responsible pasaulio, tai yra green energy, zero waste, etc. Ir paeme tokius world ETF'us, sakom kad ateity tokios imones bus itin populiarios?

Darijonas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:133
Užsiregistravo:Pir Bal 06, 2020 7:22 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 26

Standartinė Darijonas » Šeš Sau 16, 2021 7:29 pm

Aš, asmeniškai, netikiu Europos įmonių proveržiu artimiausiais dešimtmečiais, nors ir gyvenu Europoje. Jei tos Europos įmonės užaugs tiek, kad būtų vertos patekti tarp tų kelių tūkstančių didžiausių pasaulio įmonių, jos bet kokiu bus įtrauktos į MSCI ar FTSE indeksus. Juo labiau globalizacijos sąlygomis nelabai svarbi įmonės rezidavimo vieta, todėl nesiūlau vadovautis sentimentais. Pasižiūrėk, kiek europietiškų daiktų kasdien naudoji (telefonas, tv, automobilis ir .t.t), tokia yra ir Europos dalis indekse.
Dėl valiutos rizikos esi teisus. Jei įmonė kotiruojama JAV biržose, ją perka doleriais, todėl didesnė JAV dalis indekse savaime lemia valiutos riziką. Tas pats su visomis kitomis įmonių akcijomis, nekotiruojamomis eurais. Na bet čia atskira tema. Investuojant 40čiai metų ir investuojant periodiškai neverta sukti dėl to galvos.
Dėl SRI. Socialiai atsakingos įmonės gal ne tiek taps populiaros, kiek socialiai neatsakingos įmonės kuo toliau, tuo labiau bus ignoruojamos investuotojų ir investicinių fondų. Žinoma, populiarėjant SRI idėjai, didės investuotojų skaičius į tokias įmones, kas darys įtaką ir akcijų kainai.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Sau 17, 2021 8:28 am

Krebalas rašė:
Šeš Sau 16, 2021 4:28 pm
mano investavimo laikotarpi, kuris manau turetu buti iki pensijos, tai cia ~40metu.
Čia su sąlyga, kad atėjus pensijai viską parduosi ir pasidėsi į sąskaitą. Bet taip nedarysi, artėjant pensijai mažinsi portfelio rizikingumą ir būdamas pensijoj vis tiek turėsi akcijų. Jei su antra puse, tai realu, kad kažkuris iki 85-90 m. trauks, tai realiai tavo nurodytas 40 metų investavimo laikotarpis iki pensijos pailgėja dar 20-30 metų.
Krebalas rašė:
Šeš Sau 16, 2021 4:28 pm
Emergency fund esu padejes i KU, taip pat ten pradesiu kaupti ir pradiniui inasui nuo kito menesio,
O nebuvo minties pradžioj sukaupti būstui, o po to pradėti investuoti?
Krebalas rašė:
Šeš Sau 16, 2021 4:28 pm
Ar indeliai KU neieina i "saugumo" porftelio dali, kaip kad perkant obligacijas?
Įeina.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Sau 17, 2021 8:38 am

Darijonas rašė:
Šeš Sau 16, 2021 5:56 pm
Aš būčiau už investavimą eurais.
Vyrauja nuomonė, kad investuojant į akcijas nereikėtų kaip nors papildomai saugotis dėl valiutų rizikos, obligacijas reikėtų hedginti.
rašė: High-risk equity investments can carry currency risk, with position tweaks coming from several inputs, such as an investor’s risk preferences, the currency–international market correlation, and the impact magnitude. Low-risk fixed income investments should be currency-hedged to remain low-risk
https://personal.vanguard.com/pdf/ISGPCH.pdf

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Sau 17, 2021 8:43 am

Krebalas rašė:
Šeš Sau 16, 2021 6:55 pm
Siūlyčiau atskirai atsisakyti investuoti į Europą, nes FTSE ją ir taip dengia.
-- bet didziaja dali FTSE sudaro US , net 56%. Kitus 12% sudaro Azija (Japonija + Kinija) ir tik likusi dalis Europa (ir tai nepilnai). Tai lieka ~32% ETF'o isskaidyto tarp EU, EM, siaures Amerikos, ir kitu daliu, nors taip- pagrinde EU. Grubiai imant, FTSE sudaro ~25-28% Europos jeigu teisingai suprantu. Ar 25-28% tikrai yra pakankamas dengimas, ypac kai kai pries tai kalbate apie tai, jog butumet labiau uz investavima Eurais, kas mano supratimu yra vietine (Europos rinka)? Pataisykit jeigu kazka ne taip suprantu.
Nematau didelės problemos, kad Europos dalis atrodo maža.

Krebalas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:49
Užsiregistravo:Sek Kov 15, 2020 12:50 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 3

Standartinė Krebalas » Sek Sau 17, 2021 11:45 am

O nebuvo minties pradžioj sukaupti būstui, o po to pradėti investuoti?
Buvo. Bet nusprendziau isskaidyti atsidedama atlyginimo dali, didesne dalis eina i KU saskaita bustui, mazesne dalis investavimui. Uztruks ilgiau, bet niekur neskubu, nera taip, kad reiktu nuosavo NT kuo greiciau. Jeigu kazkas keisis- paskirstysiu kitaip.

Vartotojo avataras
virejas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 3

Standartinė virejas » Sek Sau 24, 2021 7:54 pm

Norejau paklausti. Ar i portfelio verte iskaičiuojate savo emergency fund lesas? Tarkime emergency fund laikau indeliuose, tai cia portfelio dalis, ar ne?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Sau 24, 2021 8:14 pm

Bendras patarimas EF netraukti į portfelį. Aš netraukiu.

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Sek Sau 24, 2021 8:56 pm

Aš traukiu. Nes mano situacijoj tai sudaro didesnę dalį portfelio.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Sau 24, 2021 9:29 pm

laurizas rašė:
Sek Sau 24, 2021 8:14 pm
Bendras patarimas EF netraukti į portfelį. Aš netraukiu.
O kodėl? Ir kur toks patarimas?

Pats netraukiu, bet tiesiog šiaip įdomu
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą