Portfelio sudarymo klausimai

Diskutuojame apie tai, kaip sudaryti Mustachian investicijų portfelį.
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83
Re: Portfelio sudarymo klausimai

Standartinė Mr. BM. » Ket Bal 09, 2020 7:29 pm

poklius rašė:
Ket Bal 09, 2020 2:49 pm
Na ir plius dar patys gyvenam Eurozonoj. Čia mūsų darbai, verslai, turtas visas. Aš ir nematau reikalo dar labiau savo exposure didint eurozonoj.
Investicinio portfelio su asmeniniu turtu ir darbais aš nesuplačiau. Pats portfelis iš savęs kaip atskiras instrumentas turi nešti grąžą ir būti pakankamai stabilus. Sustiprėjus Eurui ar kritus kitoms pasaulio valiutoms, portfelis gali lengvai tapti nuostolingas. Pilna pavyzdžių. O tada nei darbas, nei asmeninis turtas portfelio pelningu nepadarys. Ką jau kalbėti apie siekiančius FIRE.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Ket Bal 09, 2020 9:18 pm

Mr. BM. rašė:
Ket Bal 09, 2020 7:29 pm
poklius rašė:
Ket Bal 09, 2020 2:49 pm
Na ir plius dar patys gyvenam Eurozonoj. Čia mūsų darbai, verslai, turtas visas. Aš ir nematau reikalo dar labiau savo exposure didint eurozonoj.
Investicinio portfelio su asmeniniu turtu ir darbais aš nesuplačiau. Pats portfelis iš savęs kaip atskiras instrumentas turi nešti grąžą ir būti pakankamai stabilus. Sustiprėjus Eurui ar kritus kitoms pasaulio valiutoms, portfelis gali lengvai tapti nuostolingas. Pilna pavyzdžių. O tada nei darbas, nei asmeninis turtas portfelio pelningu nepadarys. Ką jau kalbėti apie siekiančius FIRE.
Neplaku tikrai :) Mintis buvo tik, kad nėra reikalo, labai stabilaus įrankio (pasaulio ETF pvz) iškraipyti papildomu exposure namų rinkoje.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Bal 10, 2020 5:36 am

John. C. Bogle nėra panacėja, bet tarkim jo visuose 3 fund portfolio variantuose international akcijos užima mažiau nei home akcijos. Didžiojoje dalyje pavyzdžių, home akcijos užima gerokai daugiau nei international. Kas be ko yra skirtumų tarp žemynų, tačiau mintis gera - namų akcijų ignoruoti nereikia.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bal 10, 2020 8:01 am

Mr. BM. rašė:
Pen Bal 10, 2020 5:36 am
John. C. Bogle nėra panacėja, bet tarkim jo visuose 3 fund portfolio variantuose international akcijos užima mažiau nei home akcijos.
Man atrodo, Bogle buvo už tai, kad amerikiečiams apskritai nereikia international, užtenka S and P 500, kur apie 50 proc. pajamų generuoja užsienio rinkose. Kitas momentas, lengva sakyt, kad reikia home akcijų, kai tavo šalis turi 55 procentų pasaulinę kapitalizaciją:)

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Pen Bal 10, 2020 11:50 am

Gal kas žinosite - tarkime jei fondas yra USD valiuta, bet aš jį perku EUR Milano biržoje. Tai kaip dolerio/euro kursas tada keičia mano grąžą?
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pen Bal 10, 2020 12:00 pm


Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Bal 10, 2020 2:37 pm

Dr.Robert rašė:
Pen Bal 10, 2020 11:50 am
Gal kas žinosite - tarkime jei fondas yra USD valiuta, bet aš jį perku EUR Milano biržoje. Tai kaip dolerio/euro kursas tada keičia mano grąžą?
Nesvarbu kokia valiuta perki, svarbu fondo valiuta. Jei USD sustiprės, tai išsigrynindamas į pinigus, gausi mažiau EUR. T.y. fondo vertei nepasikeitus, patirsi nuostolį. Ir atvirkščiai, jei USD, lyginant su EUR silpnės.
Aišku, fondo valiuta dar ne viskas, svarbu kur investuojama. Pvz. jei į Japonijos rinką, tai reikėtų stebėti ne fondo valiutą (kuri išreikšta USD), bet JPY kursą.
Dabar pasvarstymui: jei fondas investuoja į auksą, tai ar svarbu, kokia valiuta tai daro?

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pen Bal 10, 2020 7:06 pm

DariusA rašė:
Pen Bal 10, 2020 2:37 pm
Dr.Robert rašė:
Pen Bal 10, 2020 11:50 am
Gal kas žinosite - tarkime jei fondas yra USD valiuta, bet aš jį perku EUR Milano biržoje. Tai kaip dolerio/euro kursas tada keičia mano grąžą?
Nesvarbu kokia valiuta perki, svarbu fondo valiuta. Jei USD sustiprės, tai išsigrynindamas į pinigus, gausi mažiau EUR. T.y. fondo vertei nepasikeitus, patirsi nuostolį. Ir atvirkščiai, jei USD, lyginant su EUR silpnės.
Aišku, fondo valiuta dar ne viskas, svarbu kur investuojama. Pvz. jei į Japonijos rinką, tai reikėtų stebėti ne fondo valiutą (kuri išreikšta USD), bet JPY kursą.
Dabar pasvarstymui: jei fondas investuoja į auksą, tai ar svarbu, kokia valiuta tai daro?
Neabejoju, kad pats supranti, bet sakydamas "fondo valiuta" vistiek gali suklaidinti, nes jeigu Vanguard'o Emerging Markets original fondas ir yra deniminuotas USD (o tu jį perki už Eurus Xetroj), bet jis seką Japonijos rinką, tai tau svarbu ne EUR/USD, o EUR/JPY, ar ne taip?

Nes žaidžia tik underlying asset, kuris sudaro patį fondą, o ne valiuta kuria pats perki ar fondo denominuota valiuta. Čia aišku jau turimiems assets. Vykdant pirkimą, tą vieną momentą, šiek tiek sužaidžia ir EUR/USD kursas, ar ne?

Aš bent taip supratau iš laurizo pateiktų linkų. Labai gerai ten viskas paaiškinta, ačiū.

"Have you ever seen a World ETF that says its currency is dollars, while another version of the same product is labelled in pounds? That makes no difference whatsoever to your currency risk. What counts is your exposure to the currency the underlying securities trade in. Returning to our MSCI World pie chart from earlier, 60% of your currency exposure is to the US dollar because 60% of the ETF’s securities are traded in that currency on the US market. 8% of your exposure is to the yen, and so on. This has two important implications. If a World ETF is labelled in US dollars (see the other terms below to understand why that happens), your currency exposure to the US dollar is still only 60%. Your 8% Yen risk isn’t somehow amplified by dollar risk too. A UK investor in Japanese securities is only concerned with the yen: pound exchange rate. The dollar isn’t part of that equation. An ETF labelled in pounds doesn’t save you from currency risk either unless its specifically GBP hedged (more on that below). Therefore, to understand your currency risk, you need to know which currencies an ETF’s underlying securities are traded/priced in.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Bal 10, 2020 7:32 pm

Neveltui aš prieš porą metų ruošiau nemokamą skaičiuoklę, kurioje suvedus underlying asset pasiskirstymą, galima matyti kiek ir kokių valiutų ištikrųjų bus portfelyje :) base currency svarbu, bet ne tiek kiek securities currency.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Šeš Bal 11, 2020 5:26 pm

mėtinis rašė:
Pen Bal 10, 2020 7:06 pm
DariusA rašė:
Pen Bal 10, 2020 2:37 pm
Dr.Robert rašė:
Pen Bal 10, 2020 11:50 am
Gal kas žinosite - tarkime jei fondas yra USD valiuta, bet aš jį perku EUR Milano biržoje. Tai kaip dolerio/euro kursas tada keičia mano grąžą?
Nesvarbu kokia valiuta perki, svarbu fondo valiuta. Jei USD sustiprės, tai išsigrynindamas į pinigus, gausi mažiau EUR. T.y. fondo vertei nepasikeitus, patirsi nuostolį. Ir atvirkščiai, jei USD, lyginant su EUR silpnės.
Aišku, fondo valiuta dar ne viskas, svarbu kur investuojama. Pvz. jei į Japonijos rinką, tai reikėtų stebėti ne fondo valiutą (kuri išreikšta USD), bet JPY kursą.
Dabar pasvarstymui: jei fondas investuoja į auksą, tai ar svarbu, kokia valiuta tai daro?
Neabejoju, kad pats supranti, bet sakydamas "fondo valiuta" vistiek gali suklaidinti, nes jeigu Vanguard'o Emerging Markets original fondas ir yra deniminuotas USD (o tu jį perki už Eurus Xetroj), bet jis seką Japonijos rinką, tai tau svarbu ne EUR/USD, o EUR/JPY, ar ne taip?

Nes žaidžia tik underlying asset, kuris sudaro patį fondą, o ne valiuta kuria pats perki ar fondo denominuota valiuta. Čia aišku jau turimiems assets. Vykdant pirkimą, tą vieną momentą, šiek tiek sužaidžia ir EUR/USD kursas, ar ne?

Aš bent taip supratau iš laurizo pateiktų linkų. Labai gerai ten viskas paaiškinta, ačiū.

"Have you ever seen a World ETF that says its currency is dollars, while another version of the same product is labelled in pounds? That makes no difference whatsoever to your currency risk. What counts is your exposure to the currency the underlying securities trade in. Returning to our MSCI World pie chart from earlier, 60% of your currency exposure is to the US dollar because 60% of the ETF’s securities are traded in that currency on the US market. 8% of your exposure is to the yen, and so on. This has two important implications. If a World ETF is labelled in US dollars (see the other terms below to understand why that happens), your currency exposure to the US dollar is still only 60%. Your 8% Yen risk isn’t somehow amplified by dollar risk too. A UK investor in Japanese securities is only concerned with the yen: pound exchange rate. The dollar isn’t part of that equation. An ETF labelled in pounds doesn’t save you from currency risk either unless its specifically GBP hedged (more on that below). Therefore, to understand your currency risk, you need to know which currencies an ETF’s underlying securities are traded/priced in.
tai aš tą (underlying assets) ir turėjau omenyje, minėdamas Japonijos pavyzdį, gal tik nevisai aiškiai išsireiškiau.
Bet be abejo, svarbi ir fondo valiuta, ypač trumpesniu laikotarpiu ir ypač, jei investuojama vienkartiškai (lump sum). Pvz, prieš nepilną mėnesį (03.16) pirkau fondą (XDER), kuris investuoja Europoje ir kurio fondo valiuta yra EUR. Lyg ir neturėčiau jaudintis dėl valiutos svyravimo, nesvarbu kokia valiuta jį įsigyčiau? Tačiau aš jį pirkau Londono biržoje už svarus, ir šiam momentui jo pokytis svarais yra 13.13%, bet konvertavus į eurais - 18.78%, dėl GBP pakilimo gaunasi net 5.65% papildomas prieauglis tokiu trumpu laikotarpiu. Tai šiuo atveju kol kas aš išlošiu, bet kursas galėjo važiuoti ir į kitą pusę. Taigi iš tikrųjų, svarbi ir fondo vienetų įsigijimo valiuta.

Skelbti atsakymą