Paskolų klubas

Diskusijos apie tarpusavio skolinimo platformas.
Skelbti atsakymą
xFx
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:59
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 8:05 pm
Išsiųsta patiktukų: 18
Gavo patiktukų: 9
Re: Paskolų klubas

Standartinė xFx » Šeš Bal 04, 2020 10:26 am

Artur rašė:
Šeš Bal 04, 2020 9:51 am
PK pradėjo taikyti pinigų išėmimo mokestį, 0,29 eur.
Matyt daug labai pavedimų gauna išėmimui.
Aš pats asmeniškai irgi mažinu riziką su tuo P2P, nes manau bedarbių daugės tik, o laukt kelis metus antstolių užšaldzius pinigus ne man. Tuo tarpu manau akcijos kilime bus jau, tai pinigai bus panaudoti geresne kryptim.
Baigsis Covid-19, jei su PK viskas bus gerai, tada pratęsti galima bus.
Šis mokestis buvo visuomet. Turintiems VIP jis netaikomas

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Šeš Bal 04, 2020 10:52 am

xFx rašė:
Šeš Bal 04, 2020 10:26 am
Artur rašė:
Šeš Bal 04, 2020 9:51 am
PK pradėjo taikyti pinigų išėmimo mokestį, 0,29 eur.
Matyt daug labai pavedimų gauna išėmimui.
Aš pats asmeniškai irgi mažinu riziką su tuo P2P, nes manau bedarbių daugės tik, o laukt kelis metus antstolių užšaldzius pinigus ne man. Tuo tarpu manau akcijos kilime bus jau, tai pinigai bus panaudoti geresne kryptim.
Baigsis Covid-19, jei su PK viskas bus gerai, tada pratęsti galima bus.
Šis mokestis buvo visuomet. Turintiems VIP jis netaikomas
Supratau, neatkreipiau dėmesio, kad statusas pasikeitė.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Šeš Bal 04, 2020 10:56 am

Artur rašė:
Šeš Bal 04, 2020 9:51 am
PK pradėjo taikyti pinigų išėmimo mokestį, 0,29 eur.
Matyt daug labai pavedimų gauna išėmimui.
Aš pats asmeniškai irgi mažinu riziką su tuo P2P, nes manau bedarbių daugės tik, o laukt kelis metus antstolių užšaldzius pinigus ne man. Tuo tarpu manau akcijos kilime bus jau, tai pinigai bus panaudoti geresne kryptim.
Baigsis Covid-19, jei su PK viskas bus gerai, tada pratęsti galima bus.
Vartūškėm įmokų atostogas patvirtino, tai kaip bent jau palūkanas tai turėtų pavykti susirinkti :)
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

icemenas
Naujokas
Pranešimai:10
Užsiregistravo:Ant Kov 17, 2020 11:49 am
Išsiųsta patiktukų: 2

Standartinė icemenas » Sek Bal 05, 2020 11:29 am

honestFIRE rašė:
Šeš Bal 04, 2020 10:56 am
Artur rašė:
Šeš Bal 04, 2020 9:51 am
PK pradėjo taikyti pinigų išėmimo mokestį, 0,29 eur.
Matyt daug labai pavedimų gauna išėmimui.
Aš pats asmeniškai irgi mažinu riziką su tuo P2P, nes manau bedarbių daugės tik, o laukt kelis metus antstolių užšaldzius pinigus ne man. Tuo tarpu manau akcijos kilime bus jau, tai pinigai bus panaudoti geresne kryptim.
Baigsis Covid-19, jei su PK viskas bus gerai, tada pratęsti galima bus.
Vartūškėm įmokų atostogas patvirtino, tai kaip bent jau palūkanas tai turėtų pavykti susirinkti :)

Darbo praradimas dar nereiškia, kad žmogus visiškai nelieka be pajamų. Dabar PK yra 707 € Paskolos gavėjų atlyginimų vidurkis .Tad jei žmogus praranda darbą, jis gauna bedarbio pašalpą:

Mėnesinis nedarbo išmokos dydis 1-3 mėnesį (imtinai): 567.16 Eur (80% buvusių pajamų)
Mėnesinis nedarbo išmokos dydis 4-6 mėnesį (imtinai): 481.96 Eur ( 68% buvusių pajamų)
Mėnesinis nedarbo išmokos dydis 7-9 mėnesį (imtinai): 396.75 Eur ( 56% buvusių pajamų)

Taip pat įrodęs, kad pajamos sumažėjo bent 30% galės kreiptis dėl kredito atostogų 3 mėnesiams, t.y mokėti tik palūkanas tuo laikotarpiu. Tad pinigų srautas turėtų išlikti investuotojams ir šis įstatymas mažins default riziką.

Labai keistai skamba, kai sakoma, kad akcijos kils, nors bedarbių daugės? Ar akcijos yra ne įmonių turtas kurios samdo tuos pačius darbuotojus? Atleidžia tik tada kai jos blogai?

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Sek Bal 05, 2020 12:14 pm

icemenas rašė:
Sek Bal 05, 2020 11:29 am
Labai keistai skamba, kai sakoma, kad akcijos kils, nors bedarbių daugės?
Todėl, kad stock market is forward looking. Tai reiškia, kad labai tampraus ryšio tarp akcijų rinkos ir ekonomikos nėra. Prasidėjus pandemijai rinkos jau įvertino, kad bedarbių bus. Jei jų bus daugiau, nei buvo manoma, tai būtų pagrindas akcijoms kristi, ir priešingai, jei paaiškėtų, kad bedarbių bus mažiau, nei prognozuota, akcijos turėtų kilti.
gdpstocks5.png
gdpstocks5.png (10.2KiB)Peržiūrėta 4381 karus(ų)
Screen Shot 2018-01-11 at 10.09.43 AM.png
Screen Shot 2018-01-11 at 10.09.43 AM.png (32.84KiB)Peržiūrėta 4381 karus(ų)

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Sek Bal 05, 2020 2:01 pm

Gaudamas mažesnes pajamas (pašalpą) nemanau, kad puls atidavinėt paskolą. Išlaidas apkarpyt irgi sunkiai sekas, nes jei skolinas PK tai reiškia yra problemų su finansais. Algos vidurkis apie žmogaus finansinį išprusimą nieko nepasako, visi šitie skolininkai man yra aukštos rizikos grupėje (apie C kategoriją išvis tyliu) todėl po truputį mažinu savo portfelio dalį PK, kas bent kiek vėluoja parduodu su nuolaida (vistiek į pliusą išeinu).
Akcijos pas mane ilgam ilgam perkamos ir pinigais, kurių greitu metu neprireiks. Pažiūrėsime po 1-2 metų kaip viskas atrodis.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Pir Bal 06, 2020 6:25 am

Jei visa šita situacija su korona neužsitęs tai galima tikėtis, kad mokumas tikrai nesumažės. Tarp kitko galiu pasidžiaugti, kad kaip tik prieš kelias dienas gavau pirmą paskolos įmoką kur klientas vėlavo lygiai metus.

Sitis
Mustachian
Pranešimai:204
Užsiregistravo:Sek Kov 17, 2019 8:02 pm
Išsiųsta patiktukų: 8
Gavo patiktukų: 38

Standartinė Sitis » Pir Bal 06, 2020 7:06 am

Truputį off-topic, bet COVID19 situacijai pabaigą bus galima pranašauti dviem atvejais:
1) Persirgs ~60% populiacijos. Kol kas esame ~0.1% kelio dalyje (~5 mln susirgusių (1mln oficialiai x5) VS 7,8mlrd gyventojų). Nors ir tai yra keliamas klausimas ar persirgus susidaro pakankamas imunitetas... Daugėja sergančių antrą kartą.
2) Sukurs vakciją. Sako jei sukurs per 18 mėnesių - tai bus precedento neturinti greitis, ko pasaulis dar niekada nematė (vakcinos sukūrimo greičio prasme). Prie geriausio scenarijaus liko ~14 mėnesių.

Taip kad "buckle up". Pasivažinėjimas dar tik prasidėjo ;) Toks virusas kaip dūmas tikrai neišnyks kaip neišnyko senas geras gripas kuris kažkada panašiai atsirado, pražudė milijonus, bet žmonija ilgainiui prisitaikė. Atsirado vakcinos, atsirado vaistai ir pan.
Kaip sako, griežtas karantinas duos palengvėjimą, ateis vasara, gal net pasibaigs karantinas, visi bandys grįžti į ritmą. Tada ateis naujas gripų sezonas ir trukt už vadžių vėl iš pradžių ;)
Reaguoti reikėtų ramiai, nėra čia ebola kol kas ar pan. dėl mirtingumo bent jau kol nemutavo. BET ant trumpos pabaigos nestatyčiau....

Sorry už off topicą ;) Tiesiog, dėl P2P - tikėkitės geriausio, planuokite blogiausiam. Žmonės kurie ir taip vos galą su galu suduria ir ima "vartuškes" - tapus bedarbiais ir gaunant dar mažesnes pajamas per pašalpą - galvos kaip išsimaitinti, o ne kaip paskolas atidavinėti. Taip... kažkada ta kabanti paskola visitiek sugrauš tą žmogų ir jis ar jo giminės grąžins paskolą. Bet man asmeniškai čia įsijungia moralės normos ir net nenorėčiau skolinti tokiu atveju apskritai...

icemenas
Naujokas
Pranešimai:10
Užsiregistravo:Ant Kov 17, 2020 11:49 am
Išsiųsta patiktukų: 2

Standartinė icemenas » Pir Bal 06, 2020 8:36 am

laurizas rašė:
Sek Bal 05, 2020 12:14 pm
icemenas rašė:
Sek Bal 05, 2020 11:29 am
Labai keistai skamba, kai sakoma, kad akcijos kils, nors bedarbių daugės?
Todėl, kad stock market is forward looking. Tai reiškia, kad labai tampraus ryšio tarp akcijų rinkos ir ekonomikos nėra. Prasidėjus pandemijai rinkos jau įvertino, kad bedarbių bus. Jei jų bus daugiau, nei buvo manoma, tai būtų pagrindas akcijoms kristi, ir priešingai, jei paaiškėtų, kad bedarbių bus mažiau, nei prognozuota, akcijos turėtų kilti.
gdpstocks5.png
Screen Shot 2018-01-11 at 10.09.43 AM.png
Nedarbas tiesiogiai koreliuoja su SP500

Paveikslėlis
Artur rašė:
Sek Bal 05, 2020 2:01 pm
Gaudamas mažesnes pajamas (pašalpą) nemanau, kad puls atidavinėt paskolą. Išlaidas apkarpyt irgi sunkiai sekas, nes jei skolinas PK tai reiškia yra problemų su finansais. Algos vidurkis apie žmogaus finansinį išprusimą nieko nepasako, visi šitie skolininkai man yra aukštos rizikos grupėje (apie C kategoriją išvis tyliu) todėl po truputį mažinu savo portfelio dalį PK, kas bent kiek vėluoja parduodu su nuolaida (vistiek į pliusą išeinu).
Akcijos pas mane ilgam ilgam perkamos ir pinigais, kurių greitu metu neprireiks. Pažiūrėsime po 1-2 metų kaip viskas atrodis.
20% refinansuojamų paskolų PK yra banko klientai. Tai yra mitas, kad paskolos brangios. PK skolina pigiausiai iš visų P2P platformų Lietuvoje. Ar niekada neturėjote pasiėmęs vartojimo paskolą, lizingų ar išsimokėtinai? Ar paskolos turėjimas, kad ir būsto indikuoja problemas su finansais?

C reitignas yra kita istorija. C reitingo pelnas pasimato tik po 5 metų, kai išieškojimai įsivažiuoja.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Pir Bal 06, 2020 10:58 am

laurizas rašė:
Sek Bal 05, 2020 12:14 pm
Todėl, kad stock market is forward looking. Tai reiškia, kad labai tampraus ryšio tarp akcijų rinkos ir ekonomikos nėra. Prasidėjus pandemijai rinkos jau įvertino, kad bedarbių bus. Jei jų bus daugiau, nei buvo manoma, tai būtų pagrindas akcijoms kristi, ir priešingai, jei paaiškėtų, kad bedarbių bus mažiau, nei prognozuota, akcijos turėtų kilti.
gdpstocks5.png
Screen Shot 2018-01-11 at 10.09.43 AM.png
Nedarbas tiesiogiai koreliuoja su SP500

Paveikslėlis
Artur rašė:
Sek Bal 05, 2020 2:01 pm
20% refinansuojamų paskolų PK yra banko klientai. Tai yra mitas, kad paskolos brangios. PK skolina pigiausiai iš visų P2P platformų Lietuvoje. Ar niekada neturėjote pasiėmęs vartojimo paskolą, lizingų ar išsimokėtinai? Ar paskolos turėjimas, kad ir būsto indikuoja problemas su finansais?

C reitignas yra kita istorija. C reitingo pelnas pasimato tik po 5 metų, kai išieškojimai įsivažiuoja.
Turiu. Būsto paskola <2%. Auto lizingas 3%. Būsto paskolą su vartojimo ar kelionei nepalyginami dalykai. Kiekvienam savo, bet dauguma žmonių nori turėti tai ko neįperka ir mokėti beveik 40% pajamų paskolai padengti yra nekas. Man PK yra aukšta rizika ir laukti n metų skolos išieškojimo ne man.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Skelbti atsakymą