P2P: Trumpi klausimai

Diskusijos apie tarpusavio skolinimo platformas.
Skelbti atsakymą
Samogitian
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:37
Užsiregistravo:Ant Lap 12, 2019 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 7
Re: P2P: Trumpi klausimai

Standartinė Samogitian » Tre Bir 23, 2021 8:03 am

Sveiki,

paskutiniu metu p2p atsirado nemažai vėlavimų ir teisminių procesų. Įdomu ar čia tik man, ar ir Jums tokia tendencija atsirado?

kaip manot tai susiję su vasara, ar galbūt baigėsi paskolų mokėjimų atidėjimai dėl covid?

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ket Bir 24, 2021 4:42 am

Sveikas,

Apie kokius p2p ir kokius reitingus eina kalba ?

Pas mane PK viskas normaliai, kad vėluotų daugiau nei 90d. 2% visu skolininkų. A+, A, B daugiausiai turiu, C labai mažai. Šį mėnesį kaip tik daugiau veluojančių grąžino žiūrint į vėlavimo palūkanas gautas.

Savy išvis vėlavimų nėra, bet ten mažai turiu ir nepilnus metus naudoju.

FinBee vėlavimų >90d. mažai. Sustabdžiau išvis skolinimą, nepatinka man jie. Išsiimu vis kas susikaupia, o ką paskolinau lai būna.

Su NT užstatu nieks nevėluoja šiai dienai.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Pen Bir 25, 2021 6:03 am

Pas mane PK taip pat viskas tvarkoje. Stebėtinai mažai default paskolų. Taip pat paminėsiu, kad investuoju pagrinde į A+. A ir B.

Vartotojo avataras
Animal91
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:40
Užsiregistravo:Tre Kov 11, 2020 10:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 12

Standartinė Animal91 » Pen Bir 25, 2021 1:12 pm

PK daugiausiai turiu A, bet judu link B, C, C- dėl didesnės grąžos. Mano subjektyvia nuomone, mano konkrečiam portfelyje nemažai yra kur A vėluoja su palūkanom 7%. Todėl renkuosi trigubai didesnes palūkanas, o jei veluos tegu anstoliai dirba ir išieško tą skolą. Nepergyvenu long term dėl veluojančių.

Vandamke
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Ket Lap 19, 2020 12:19 pm

Standartinė Vandamke » Ket Sau 20, 2022 4:09 pm

Sveiki,

reikia patarimo, Finbee yra apleistas 700e krepšelis, reinvesuotuojami gaunami pinigai, bet imoku nedaroma jau senai.
pakeitus investavimo salygas, kylo mintis nutraukti ir tegul viska išmoka, bet turbūt protingiau būtų parduoti antrineje rinkoje visa krepšeli?
nesu susidures su antrine,

Laukiu patarimų

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Ket Sau 20, 2022 5:09 pm

Vandamke rašė:
Ket Sau 20, 2022 4:09 pm
Sveiki,

reikia patarimo, Finbee yra apleistas 700e krepšelis, reinvesuotuojami gaunami pinigai, bet imoku nedaroma jau senai.
pakeitus investavimo salygas, kylo mintis nutraukti ir tegul viska išmoka, bet turbūt protingiau būtų parduoti antrineje rinkoje visa krepšeli?
nesu susidures su antrine,

Laukiu patarimų
Išsiparduok, man užtruko kelis mėn visą finbee portfelį išsiparduot, ir netgi su šiek tiek premijos, jei nori kuo greičiau su nuolaida, gali manau ir per kelias dienas
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Vandamke
Naujokas
Pranešimai:9
Užsiregistravo:Ket Lap 19, 2020 12:19 pm

Standartinė Vandamke » Ket Sau 20, 2022 6:33 pm

Bet suprantu galima tik rankiniu budu kiekviena paskola atskirai?
reiktu kiekviena paskola askirai vertinti..

jei tik butu budas visa portfeli parduoti.

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Ket Sau 20, 2022 6:50 pm

Antrinu klausimą tik dėl PK. Ar įmanoma visą portfelį ypu parduoti? Ieškojau, bet rasti tokio varianto nepavyko

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Sau 21, 2022 11:07 am

Stoic rašė:
Ket Sau 20, 2022 6:50 pm
Antrinu klausimą tik dėl PK. Ar įmanoma visą portfelį ypu parduoti? Ieškojau, bet rasti tokio varianto nepavyko
įmanoma, bet tik rankiniu būdu. Reikia susiekti su PK, ir jie ten kaip ir galėtų tą dalyką padaryti. Pagrindinė įvardinta kliūtis, kodėl to negalima daryti automatizuotai, tai kad įstatymas draudžia investuoti daugiau kaip 500 Eur į vieną paskolą (ar tai vieną paskolos gavėją), todėl kai perkamas visas portfelis, vis tiek reikia pertikrinti, kad tokių situacijų nėra (aišku, mano nuomone, vis tiek įmanoma būtų parašyti programą, kurį tą patikrintų automatiškai ir tokias paskolas atmestų iš parduodamo portfelio, bet PK programuotojams matyt tai per sudėtinga užduotis :))
Kita vertus, tas "vienu ypu" nėra toks paprastas. Visame portfelyje bus labai įvairių paskolų, bus unikalus jų balansas, pasiskirstymas. Nėra lengva tokiu atveju teisingai nustatyti kainą. Antrinė rinka PK juda gana neblogai, prafiltravus investicijas pagal reitingą ir vėlavimą, galima uždėti protingas premijas/nuolaidas, tokiu atveju portfelis parsiduotų per pusdienį, būtų žymiai greičiau nei ieškoti vieno pirkėjo, derėtis dėl kainos, po to derintis su PK perkėlimą ir t.t.

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Sau 21, 2022 11:11 am

Šiaip įdomu kokie ten jūsų portfeliai, jei ne labai dideli ir jei daugiau mažiau ne "defaultiniai", galbūt nupirkčiau, rašykite į PM. Būtų galima ir tą PK siūlomą viso portfelio opciją išbandyti...

Skelbti atsakymą