P2P: Estateguru

Diskusijos apie tarpusavio skolinimo platformas.
Skelbti atsakymą
yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6
Re: P2P: Estateguru

Standartinė yo1o » Ket Sau 07, 2021 2:52 pm

megstu likvidziu objektus butai namai kotedzai gerose vietose ne pirminej stadijoj. Geriau jei paskolos suma nera didele, pirmos eiles hipoteka. Bet tokios paskolos suinvestuojamos automatu tai i "manual" rinka beveik nepapuola :) O isijungus automata viskas eina kiaurai, kaip per rėtį priinvestuoja į visokias nesamones.

Tuzas
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Pen Sau 01, 2021 6:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1

Standartinė Tuzas » Sek Sau 10, 2021 2:48 pm

Ačiū uz pasidalinta įžvalga :)

egiukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:32
Užsiregistravo:Sek Sau 10, 2021 12:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 5

Standartinė egiukas » Ant Sau 12, 2021 9:41 pm

Sveiki
Peržvelgiau truputį komentarus. Galvoju pasidalinti truputį ir aš.
Kas liečia p2p investuoju į (anksčiau į savy) finbee, mintos ir estateguru daugiau nesiplėčiau.
Estateguru pirmas investicijas padariau iš tiesų net tiksliai nepamenu susirasti gan sudėtinga interfeisas nelabai patogus senesnis variantas man labiau patiko. Tai lyg pradejau 2017 metų vasarį.
Palaipsniui didinau investicijas buvo max iki 11000eur. Bet prieš metus buvau susimazines iki 4000eur ne dėl to, kad nepatiko platforma, o dėl to, kad reikėjo grynujų. Dabar vėl pradėjau didinti investicijas kol kas 8000eur.
Sutinku su keletos investuotojų pastebėjimais kad turtas pervertintas, aš irgi susidariau tokią nuomonę. Aišku nevisas. Bet kokį 10proc mano nuomone galima braukti nuo įvertinimo. Dėl kitų proc. Priklauso nuo projekto.
Pvz buvo toks projektas turtas įvertintas 93200 paskola 48000 LTV 52proc. Klientas nemokus. Daug kartų skelbtas aukcionas. O galutinė pardavimo kaina buvo 70500eur. Čia dar neesant krizei. Bet, kadangi LTV geras tai grąža galiausiai gavosi (po baudų sumokėjimo) virš 16proc. Didžiausia graža iš defaultinės paskolos buvo apie 23proc, kadangi sumokamos baudos. Bet ten skirtingai su kiekvienu projektu tariamasi kiti paimami be baudų.
Tik pats procesas išieškojimo ilgas reikia būti kantriems. Yra pas mane defaultinių nuo išdavimo 2017 lapkričio. Bet…. juda ir procesas aprašomas mano supratimu pakankamai išsamiai.
Auto investavimas (palyginus su kitom) tikrai nepatogus kai investuojama iki 250 į vieną projektą tai nustatymų iš vis nėra, bet jeigu ir daugiau tai taip pat labai nedaug nustatymų autoinvestavimo susikūrimui, kad prasifiltruoti nenorimų projektų.
Portfelis:
• Dabartinės 83
• Vėluoja 4-15 dienų 9
• Vėluoja 16-30 dienų 2
• Vėluoja 31-60 dienų 3
• Vėluoja 60+ dienų 3
• Nevykdomos 13
• Viso 113
Max Nevykdomos turėjau 16.
Kas patiko tai mano manymu likvidi antrinė rinka. Ir nevykdomas galima parduoti su maža nuolaida.
Priešingai nei pvz finbee, esu pardavęs keletą su 40-50proc nuolaidą.
Ar pvz Mintos investavau su buyback uždirbta buvo 1020eur, o viena lenkų kompanija (capital service) nevykdo įsipareigojimų ir vien jos in recovery sėdi 850eur. Turėtų nuo šio vasario pradėti gražinti dalimis po susitarimo su mintos. Bet jei negražintų praktiškai nulinis uždarbis.
Toliau apie estateguru
Viska aprašyti daug reiktų laiko tai esmė, kad aš, kol kas estateguru lieku ir dar manau didinsiu investicijas.
Nes bent jau popieriniame pavidale dar nepraradau eurų. Tikiuosi ir realiame.
Graža 12.76proc. Manau pakankamai aukšta. Ir norint nukreipti investicijas kuriose yra NT mano manymu variantas normalus. Ypač kas nenori pirkti fizinio NT investicijai, ypač jei nesi vilnietis ir turto priežiūra kebli.
Paskirstant dalį portfelio tarp REIT ir p2p NT.
Nežinau ar čia galima dėti nuorodą. Jei kad sugalvos registruoti gali pasinaudoti 0,5proc priedu prie
3mėn investicijos.
https://estateguru.co/lt/investor-refer ... e=EGU28647

Tuzas
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Pen Sau 01, 2021 6:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1

Standartinė Tuzas » Tre Sau 13, 2021 12:19 pm

O kokie tavo atsiliepimai apie savy. lt?

egiukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:32
Užsiregistravo:Sek Sau 10, 2021 12:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 5

Standartinė egiukas » Tre Sau 13, 2021 12:48 pm

Tuzas rašė:
Tre Sau 13, 2021 12:19 pm
O kokie tavo atsiliepimai apie savy. lt?
Hmm ten nebeinvestuoju tiesiog ten pradėjau bet persimečiau ant finbee dar Lietuvos p2p aušroje. Tai objektyviai nepakomentuosiu.

Tuzas
Naujokas
Pranešimai:7
Užsiregistravo:Pen Sau 01, 2021 6:23 pm
Išsiųsta patiktukų: 1

Standartinė Tuzas » Tre Sau 13, 2021 1:17 pm

O pagal savo patirtį, kokias paskolos vertos demesio esteteguru, o kokių reiktu vengti? klausiu nes esu visiskai naujas čia :)

egiukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:32
Užsiregistravo:Sek Sau 10, 2021 12:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 5

Standartinė egiukas » Tre Sau 13, 2021 7:40 pm

Jei atsargiau investuoti tiesiog manau reikia bandyti pradžiai rankiniu būdu investuoti ir rinktis su mažesniu LTV. Mano portfelyje daugiausia nevykdomų yra tarpinių paskolų, bet iš kitos pusės jų procentaliai daugiausia iš visų ir yra.

gedasg
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Tre Bir 03, 2020 9:16 pm
Išsiųsta patiktukų: 10

Standartinė gedasg » Ket Sau 21, 2021 8:47 am

Aš tik į first rank paskolas visuomet investuoju (manau, saugesnis variantas). Nors daug patirties dar neturiu, tik pusmetį dar investuoju. Beje, auto invest atidarė ir Lietuvai visai neseniai. Iki vasario 14 d. paleidžiant auto-invest galima pasinaudoti papildomais kriterijais (kurie paprastai nėra prieinami paskoloms iki 250 Eur).

egiukas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:32
Užsiregistravo:Sek Sau 10, 2021 12:41 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 5

Standartinė egiukas » Ket Sau 21, 2021 8:12 pm

Kad realiai ten dauguma first rank paskolų.

gedasg
Naujokas
Pranešimai:15
Užsiregistravo:Tre Bir 03, 2020 9:16 pm
Išsiųsta patiktukų: 10

Standartinė gedasg » Pen Sau 22, 2021 4:23 pm

egiukas rašė:
Ket Sau 21, 2021 8:12 pm
Kad realiai ten dauguma first rank paskolų.
Taigi, dauguma, bet ne visos. :) Bent jau kai aš rankiojausi manually didžiąją dalį portfelio, pasitaikė ir keletas second rank (turbūt kokie ~10-15 % max).

Skelbti atsakymą