Obligacijų ETF ar terminuotas indėlis?

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
antarctica
Naujokas
Pranešimai:19
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 5:50 am
Gavo patiktukų: 1
Obligacijų ETF ar terminuotas indėlis?

Standartinė antarctica » Ket Vas 28, 2019 2:48 pm

Sveiki,

Savo portfelyje esu numatęs skirti 20 proc. mažos rizikos investicijoms. Tradiciškai yra siūlomi obligacijų ETF'ai, esu įsigijęs iShares € Aggregate Bond UCITS ETF vienetų. Tačiau po vieno Mr. BM komentaro susimąsčiau, ar toks pasirinkimas dabartinėje aplinkoje yra geras. Savo juodos dienos fondą esu padėjęs į kredito uniją, gaunu 2,15% garantuotų palūkanų, mano indėlis draustas valstybės. Kokios jūsų nuomonės, ar nevertėtų ir beaugančio FI portfelio konservatyviosios dalies investuoti į terminuotą indėlį, ne bond ETF'ą? Mano planas FI pasiekti po ~15 metų.

Vartotojo avataras
Aiste
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:36
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:53 pm

Standartinė Aiste » Ket Vas 28, 2019 3:06 pm

O kokiame mieste ir kokia kredito unija duoda 2.15%? Vilniuje daugiausia matau 2%.
DOG LOVER, MOM, RUNNER

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Vas 28, 2019 3:17 pm

Antarctica,

Tavo pasiūlymas „saugiąją“ portfelio dalį investuoti į valstybės draustus indėlius atrodo tikrai neblogas. Tačiau yra viena bėda. Atėjus laikui gali tekti daryti didelius pinigų pernešimus tarp turto klasių. Iš indėlių, į obligacijas ar atvirkščiai. O tai yra didelė rizika, kaip ir užsipirkti didelį akcijų kiekį vienu metu.

Na pavyzdžiui. Dabar padedi indėlį 1 metams. Po to dar vieniems metams. Ekonominė situacija pasikeičia, ir kredito unijos nebesiūlo tokių gerų palūkanų. Tada jau turėsi sukti galvą kur padėti 20% savo portfelio. Arba turėsi atlikti vieną didelį pirkimą, arba juos daryti palaipsniui, bet palikti neinvestuotus.

Ko gero verčiausia būtų išskaidyti savo koncervatyvią dalį į obligacijas ir indėlius. Tada situacijai pasikeitus būtų mažiau galvos skausmo.

Aiste, sveika prisijungusi prie diskusijos :)

Nesistengiu reklamuoti, tačiau Saulėgrąžos unija Vilniuje man davė 2% palūkanas, plius leido traukti šventinius burtus kur gavau dar papildomus 0.2%. Tik nesu tikras ar ta šventinė akcija dar galioja.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Ket Vas 28, 2019 4:35 pm

O kokios yra sąlygos, kad patekti į kredito uniją? Ar yra kažkokie komisiniai sąskaitų administravimo mokesčiai ar pan. kaip bankuose?
REAL MADRID CF FAN

antarctica
Naujokas
Pranešimai:19
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 5:50 am
Gavo patiktukų: 1

Standartinė antarctica » Ket Vas 28, 2019 5:47 pm

Aiste rašė:
Ket Vas 28, 2019 3:06 pm
O kokiame mieste ir kokia kredito unija duoda 2.15%? Vilniuje daugiausia matau 2%.
Aiste, visų įstaigų palūkanos viename puslapyje yra čia: https://www.indeliai.lt/
Šiuo metu 2,15% duoda trys unijos.
Mr. BM. rašė:
Ket Vas 28, 2019 3:17 pm
Antarctica,

Tavo pasiūlymas „saugiąją“ portfelio dalį investuoti į valstybės draustus indėlius atrodo tikrai neblogas. Tačiau yra viena bėda. Atėjus laikui gali tekti daryti didelius pinigų pernešimus tarp turto klasių. Iš indėlių, į obligacijas ar atvirkščiai. O tai yra didelė rizika, kaip ir užsipirkti didelį akcijų kiekį vienu metu.

Na pavyzdžiui. Dabar padedi indėlį 1 metams. Po to dar vieniems metams. Ekonominė situacija pasikeičia, ir kredito unijos nebesiūlo tokių gerų palūkanų. Tada jau turėsi sukti galvą kur padėti 20% savo portfelio. Arba turėsi atlikti vieną didelį pirkimą, arba juos daryti palaipsniui, bet palikti neinvestuotus.

Ko gero verčiausia būtų išskaidyti savo koncervatyvią dalį į obligacijas ir indėlius. Tada situacijai pasikeitus būtų mažiau galvos skausmo.

Aiste, sveika prisijungusi prie diskusijos :)

Nesistengiu reklamuoti, tačiau Saulėgrąžos unija Vilniuje man davė 2% palūkanas, plius leido traukti šventinius burtus kur gavau dar papildomus 0.2%. Tik nesu tikras ar ta šventinė akcija dar galioja.
Dėkui! Palietei gerą niuansą dėl perėjimo tarp turto klasių. Ko gero reikės pasinaudoti patarimu diversifikuoti ir konservatyviąją dalį, juolab indėlis neturi jokių komisinių. Aišku, jei jau esi kredito unijos nariu.
Codex rašė:
Ket Vas 28, 2019 4:35 pm
O kokios yra sąlygos, kad patekti į kredito uniją? Ar yra kažkokie komisiniai sąskaitų administravimo mokesčiai ar pan. kaip bankuose?
Principai visose unijose ko gero yra panašūs. Man stojant į kredito uniją reikėjo nusipirkti pajų (30 Eur) ir sumokėti stojimo mokestį (20 Eur). Pajų išstodamas iš unijos atgautum. Kiek domėjausi, vienintelė apribojanti sąlyga yra lokacija - gali registruotis tik tose KU, kurių veiklos teritorijoje gyveni, dirbi ar esi registruotas. Einamųjų mokesčių bent mano unijoje nėra.

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Pir Kov 04, 2019 6:34 pm

Vienas didelis skirtumas tarp indėlio ir obligacijų - kuomet mažėja palūkanų normos, obligacijų vertė didėja. Palūkanų normos būna mažinamos per krizes, recesijas ir t.t,. ir todėl tuomet obligacijos yra genesnė diversifikavimo priemonė.

Kadangi obligacijos itin nepatraukios šiuo metu, pats naudojuosi abiem instrumentais. Dalį investuoju į Europos ir JAV obligacijas, dalį į taip vadinamas "indėlių kopėčias". Visą savo norimą sumą investuoti į indėlius padalinau į lygias penkias dalis, ir kiekvienais metais padedu penkių metų trukmės indėlį į kredito uniją. Kuomet indėlis pasibaigia, vėl dedi jį penkiems metais. Taip valdoma palūkanų rizika, nes kiekvienais metais reikia refinansuoti tik penktadalį indėlių portfelio dalį.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Ket Kov 07, 2019 7:26 am

Citi rašė:
Pir Kov 04, 2019 6:34 pm
Vienas didelis skirtumas tarp indėlio ir obligacijų - kuomet mažėja palūkanų normos, obligacijų vertė didėja. Palūkanų normos būna mažinamos per krizes, recesijas ir t.t,. ir todėl tuomet obligacijos yra genesnė diversifikavimo priemonė.

Kadangi obligacijos itin nepatraukios šiuo metu, pats naudojuosi abiem instrumentais. Dalį investuoju į Europos ir JAV obligacijas, dalį į taip vadinamas "indėlių kopėčias". Visą savo norimą sumą investuoti į indėlius padalinau į lygias penkias dalis, ir kiekvienais metais padedu penkių metų trukmės indėlį į kredito uniją. Kuomet indėlis pasibaigia, vėl dedi jį penkiems metais. Taip valdoma palūkanų rizika, nes kiekvienais metais reikia refinansuoti tik penktadalį indėlių portfelio dalį.
Labai naudingi patarimai, galvoju reikia ir man "kopėčias" pasidaryti. Tik klausimas, ar naudojiesi vienos Kredito Unijos paslaugomis, ar diversifikuojiesi per kelias?
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Ket Kov 07, 2019 10:40 am

Diversifikuoju per kelias ir taip išeina natūraliai. Vienas metais viena siūlo geresnes palūkanas, kitais - kita.
Šiek tiek atsižvelgiu ir į kredito unijų rodiklius: https://www.lb.lt/lt/ku-veiklos-rodikliai. Taip pat į veiklos istoriją, kas vadovas, ar yra kažkokių korupcinių žinomų faktų.
Nors ir indėliai garantuoti, man ramiau atmetus įtartiną uniją, net jei ji siūlo 0,1% didesnes palūkanas.

Vartotojo avataras
virejas
Naujokas
Pranešimai:21
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 3

Standartinė virejas » Pen Kov 08, 2019 7:07 pm

Citi, o gal nebutu paslaptis cia parasyti kokiomis unijomis naudojiesi? Arba bent i a.z.?

Is anksto dekoju!

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Šeš Kov 09, 2019 2:44 pm

Saulėgrąža, Taupa ir Mano Unija (paskutinioji virto Mano Banku ir indėlių palūkanos atitinkamai sumažėjo).

Skelbti atsakymą