Pagalvė

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
dramblys
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Pen Lie 12, 2019 9:13 pm
Pagalvė

Standartinė dramblys » Tre Rgs 04, 2019 9:23 am

Sveiki, kaip elgiatės su pagalvės nuvertėjimu? Šeimoje esam atsidėję 10k juodai dienai. Jeigu netektume darbo, sveikatos problemos, etc.
Infliacija per metus nuo sumos sugriaužia apie 250 Eur. Tai kaip ir neapsimoka tiesiog laikyti sąskaitoj.
Kaip žiūrit į idėją šią sumą padėti į indėlius? Kiek suprantu galima indėlių sutartį nutraukti tiesiog netenkant palūkanų ir per kelias dienas susigrąžinant pinigus. Tai jeigu juoda diena neateis, pagalvė bus padengta nuo nuvertėjimo. Ar čia yra kažkokių kabliukų, kurių nežinau?

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Tre Rgs 04, 2019 9:27 am

dramblys rašė:
Tre Rgs 04, 2019 9:23 am
Sveiki, kaip elgiatės su pagalvės nuvertėjimu? Šeimoje esam atsidėję 10k juodai dienai. Jeigu netektume darbo, sveikatos problemos, etc.
Infliacija per metus nuo sumos sugriaužia apie 250 Eur. Tai kaip ir neapsimoka tiesiog laikyti sąskaitoj.
Kaip žiūrit į idėją šią sumą padėti į indėlius? Kiek suprantu galima indėlių sutartį nutraukti tiesiog netenkant palūkanų ir per kelias dienas susigrąžinant pinigus. Tai jeigu juoda diena neateis, pagalvė bus padengta nuo nuvertėjimo. Ar čia yra kažkokių kabliukų, kurių nežinau?
Šia tema diskutuojama čia.

Savo patirtimi dalinuosi čia.
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Rgs 04, 2019 10:27 am

Indėlis kredito unijoj

silverex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:74
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 1:39 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė silverex » Ket Rgs 19, 2019 11:11 am

Įdomus požiūris, kad jei turi ir taip sukaupęs investicijų, tai kaip ir nėra priežasčių emergency fund laikyti grynais:
https://earlyretirementnow.com/2016/05/ ... ency-fund/

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Ket Rgs 19, 2019 5:42 pm

Aš palaikau finansinę pagalvę. Dar daugiau, manau kad dalį jos reikia laikyti grynais, "po čiužiniu". Bent jau sumą reikalinga mėnesio būtiniausioms išlaidoms + dar koks 20%.
Bankais žinoma reikia pasitikėti... bet nutinka visko. Jie kartais bankrutuoja. Arba laikinai uždaromi (kaip kad buvo Graikijoje).

Man asmeniškai svarbu, žinoti, kad bet kuriuo atveju turėsiu už ką duonos ir vandens nusipirkti.

Infliacija - tai mokestis už ramesnį miegą.

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Pen Rgs 20, 2019 7:37 am

silverex rašė:
Ket Rgs 19, 2019 11:11 am
Įdomus požiūris, kad jei turi ir taip sukaupęs investicijų, tai kaip ir nėra priežasčių emergency fund laikyti grynais:
https://earlyretirementnow.com/2016/05/ ... ency-fund/
Early Retirement Now tikrai puikus blogas savišvietai. Dar sekantis jų postas į tą pačia tema išsamiau pateikia jų argumentus:
https://earlyretirementnow.com/2016/10/ ... etirement/

Šiek tiek jau primiršęs jų argumentaciją už emergency fondo neturėjimo, bet lyg ir teigiama, kad per dideli alternatyvūs kaštai. O turėjimas cash cushion neapsaugos nuo portfelio vertės kritimo, ir ši vertė su ar be cash cushion bus panaši akcijų rinkoms krentant.

Aš su jų išvadomis nesutinku, nes neatsižvelgiama į psichologinio komforto poreikius. Vienas dalykas, kai iš 1 milijono $, portfelio vertė krenta iki 0,5$ milijono, ir visa ši suma investuota į akcijas. Kitas dalykas, kai portfelio vertė krenta panašiai, bet reikšminga dalis iš 0,5$ milijono investuota į saugius aktyvus ir žinai, kad artimiausius 3-5 metus turi iš ko gyvent. Antru atveju daug mažiau pridarysi elgesio klaidų, nes kaip žinia, investuotojai linkę supanikuoti ir parsiduoti nuosmukių dugne.

silverex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:74
Užsiregistravo:Tre Kov 13, 2019 1:39 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 7

Standartinė silverex » Pen Rgs 20, 2019 9:14 am

Citi rašė:
Pen Rgs 20, 2019 7:37 am
silverex rašė:
Ket Rgs 19, 2019 11:11 am
Įdomus požiūris, kad jei turi ir taip sukaupęs investicijų, tai kaip ir nėra priežasčių emergency fund laikyti grynais:
https://earlyretirementnow.com/2016/05/ ... ency-fund/
Aš su jų išvadomis nesutinku, nes neatsižvelgiama į psichologinio komforto poreikius. Vienas dalykas, kai iš 1 milijono $, portfelio vertė krenta iki 0,5$ milijono, ir visa ši suma investuota į akcijas. Kitas dalykas, kai portfelio vertė krenta panašiai, bet reikšminga dalis iš 0,5$ milijono investuota į saugius aktyvus ir žinai, kad artimiausius 3-5 metus turi iš ko gyvent. Antru atveju daug mažiau pridarysi elgesio klaidų, nes kaip žinia, investuotojai linkę supanikuoti ir parsiduoti nuosmukių dugne.
Bet paprastai kalbama ne apie „reikšmingą“ dalį iš $0.5m. Dažniausiai rekomendacija būna turėti 6-12 mėnesių _išlaidų_ „pagalvę“, o ne kelių metų, taigi tai tikrai nesudarys reikšmingos dalies.
Kita vertus, jeigu saugūs aktyvai portfelyje sudaro reikšmingą dalį, tai kritimas taip ar taip nebus toks didelis, akcijoms krentant, ir bet kokiu atveju reiktų daryti rebalansavimą ir pardavinėti saugius aktyvus, permetinėti į akcijas, tai pinigų nusiėmimas emergency tikslams iš saugios dalies būtų logiškas dalykas.

Citi
Mustachian
Pranešimai:232
Užsiregistravo:Pir Kov 04, 2019 1:57 pm
Išsiųsta patiktukų: 10
Gavo patiktukų: 123

Standartinė Citi » Pen Rgs 20, 2019 9:58 am

Esate teisus, čia šiek tiek ne į temą parašiau.

ERN blogo autorius (jei atmintis neapgauna) propaguoja ne tik 0% cash cushion bet ir 0% bonds strategija. Tokiu atveju esant nuosmukiui finansų rinkose visas lėšas pragyvenimui reikia imti iš akcijų portfelio. Tai mano mintis buvo ta, kad su autoriumi aš nesutinku, nes toks saugių aktyvų neturėjimas sukuria per didelį psichologinį diskomfortą. O jau kokia tų saugių aktyvų dalis yra kaip padalinti čia jau neturėjau jokių minčių savo poste. Asmeniškai man visas mano cash, bonds ir indėliai yra mano "cash cushion".

Vartotojo avataras
honestFIRE
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:376
Užsiregistravo:Ant Kov 05, 2019 9:30 am
Išsiųsta patiktukų: 47
Gavo patiktukų: 16

Standartinė honestFIRE » Pir Kov 16, 2020 9:25 am

Sveiki,

kaip situacija su darbais? Iš namų/ofise/atostogose? Ar jaučiatės saugūs turėdami atsidėję, tiek, kiek turite?
:arrow: REVOLUT PASKOLA INVESTICIJOMS BONDORA. (ATNAUJINTA 10.15)

Bondora 688%, FinBee 18%%, FinBee.cz 0%, Omaraha, 12.9%, EvoEstate 11.41%, Reinvest24 13.2%

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Pir Kov 16, 2020 9:32 am

Kol kas saugūs:) Darbas ir iš namų ir biure, nes kolektyvas nedidelis, sėdim toli viens nuo kito.

Skelbti atsakymą