ETF pasirinkimas pradedančiam

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1
Re: ETF dividendai

Standartinė Rolandas » Sek Kov 03, 2019 6:55 pm

Pasidalinkit į kokius ETF'us investuojat? Ką manot apie Vanguard VOO? renkuosi pirmą savo ETF, tai kažkaip sunkoka apsispręsti...

Barzdocius
Mustachian
Pranešimai:172
Užsiregistravo:Tre Vas 27, 2019 6:24 am
Išsiųsta patiktukų: 26
Gavo patiktukų: 15

Standartinė Barzdocius » Sek Kov 03, 2019 7:04 pm

As siulyciau pradeti nuo IWDA - iShares Core MSCI World UCITS ETF USD . Indeksas seka 23 saliu imones, viso 1632 skirtingu imoniu akcijos. T.y. is esmes padengia praktiskai visa issivysciusi pasauli. Gal graza kazkiek mazesne uz S&P500, uztat daug daugiau diversifikuotas, plius ne visos akcijos yra denominuotos USD, kas bent truputi sumazina valiutos rizika.
Be to, tai yra vienas didziaus ETF fondu europoje (o gal ir pasaulyje) - lengviau ji nusipirkti/parduoti.
Domicle (kaip tai vadinasi lietuviskai?) - Airija, todel mazesni mokesciai atiteks amerikai, bei nieko nereikia moketi paciai Airijai.
Mokesciai 0.2% per metus.

Na ir jeigu turi Degiro saskaita, jis yra itrauktas i nemokamu sarasa.

Mano asmenine nuomones, geriausias variantas pradziai. O jeigu noretum investuoti grynai pagal Bogle patarimus (tureti tik 2-3 skirtingus ETFus), tai sakyciau isvis galima tik sita imt ir nesukt galvos.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Sek Kov 03, 2019 8:01 pm

Aš noriu paminėti bendrai svarbius niuansus dėl US denominuotų ETF:

- 60k USD ir daugiau yra rizikingas pasirinkimas dėl mokesčių (jie bus stipriai didesni, įskaitant įprastus mokesčius bei paveldėjimus mirties atveju)
- Šiuo metu invidualiems investuotojams US denominuoti ETF nėra pasiekiami, dėl ES išleistos KIID direktyvos. Tai yra dokumentas, kurį ETF fondai privalo išleisti, tam, kad fondo vienetų galėtų įsigyti individualus investuotojas iš Europos.

Kaip alternatyva yra Airijoje denominuoti ETF. Aukščiau minimas SP&500 turi ir Airišką alternatyvą.

Edit: o renkantis ETF gali peržiūrėti ir mūsų portfelį. Jame, mano nuomone, yra atrinktų neblogų pozicijų.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Pir Kov 04, 2019 6:53 am

Ačiū, kad padedat! Manau IWDA ir bus mano pasirinkimas. Iš pradžių jį ir buvau pasirinkęs, bet prisižiūrėjau youtube video kur labai rekomenduoja VOO, tik nepagalvojau apie jūsų aprašytus niuansus. Šiaip mano mintis yra laikyti maximum 3 ETF'us, bet klausimas kol galiu max per metus investuoti 2k ar verta man į tris skirtingus ar geriau pradžiai tiesiog į IWDA dėti visa sumą ir viskas?

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pir Kov 04, 2019 6:58 am

O per kokią platformą pirksi? T.y. kiek kainuos pirkimas? Nes kol portfelis sąlyginai nedidelis, geriausia būtų pirkti per Degiro ir tuos 2000€ iškaidyti dar labiau.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ant Kov 05, 2019 11:17 am

Planuoju per swedbank. Komisiniai 17€. Suprantu, kad daug, bet vadovaujuosi logika, kad geriau bandyt ir daryt kažką nei išvis nieko nedaryti. Degiro kiek perskaičiau pas tave bloge, tai nelabai išeina jau pasidaryti. Dar mastau apie etfmatic variantą...tik kad žinai swedbank visa gyvenimą naudojuosi tai atrodo saugesnis variantas.

Vartotojo avataras
Codex
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:91
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:10 pm
Išsiųsta patiktukų: 3
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Codex » Ant Kov 05, 2019 11:55 am

Siūlau pasvarstyti ir Interactive Brokers arba Admiral Invest variantus.

Pas abu šiuos brokerius rasi IWDA/SWDA fondą, gausi mažesnius komisinius, bei pakankamai saugias ir patikimas platformas.

Laukiam Mr. BM. straipsnio apie šias platformas!
REAL MADRID CF FAN

SanDallas
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:57
Užsiregistravo:Šeš Kov 02, 2019 6:46 pm
Išsiųsta patiktukų: 1
Gavo patiktukų: 2

Standartinė SanDallas » Ant Kov 05, 2019 12:16 pm

Codex rašė:
Ant Kov 05, 2019 11:55 am
Siūlau pasvarstyti ir Interactive Brokers arba Admiral Invest variantus.

Pas abu šiuos brokerius rasi IWDA/SWDA fondą, gausi mažesnius komisinius, bei pakankamai saugias ir patikimas platformas.

Laukiam Mr. BM. straipsnio apie šias platformas!
Skiriant 2k per metus ETF Interactive brokers mokesčiai sudarys virš 5 % per metus, tad Rolandui šis variantas tikrai, manau, netinkamas...

Rolandas
Mustachian
Pranešimai:214
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 12:32 pm
Gavo patiktukų: 1

Standartinė Rolandas » Ant Kov 05, 2019 5:51 pm

Aš irgi laukiu Mr. BM straipsnio. Manau labiau padės apsispręsti. Nes išties swedbank 17eur komisinis daug...

just
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 2:25 pm

Standartinė just » Ant Kov 12, 2019 2:32 pm

Sveiki,

ar yra kokių nors teigiamų pokyčių (ar bent nusimato), dėl DEGIRO? Kaip suprantu, LT, LV, EE vis dar negalima registruotis, bet kažkuriuo metu žmonės apėjo tai atsidarydami N26 ar kito užsienio banko sąskaitą ir su ja be vargo užsiregindavo ir degiro platformoje. Tačiau vėliau pamačiau, kad jie greičiausiai tai pastebėjo ir uždraudė. O kokia situacija yra šiuo metu? Kaip atsidarėte degiro sąskaitą? Gal galite pasidalinti. Norisi pradėti investuoti, bet nenoriu to daryti per luminor platformą, norisi kuo daugiau sutaupyti, tad degiro atrodo kaip geriausias variantas.

Skelbti atsakymą