Investuoti dabar ar laukti crash?

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Skelbti atsakymą
laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209
Re: Investuoti dabar ar laukti crash?

Standartinė laurizas » Ket Kov 12, 2020 12:10 am

Giem rašė:
Ant Kov 10, 2020 11:42 am
poklius rašė:
Ant Kov 10, 2020 10:51 am
yo1o rašė:
Ant Kov 10, 2020 6:21 am
mano taktika kai kyla darai DCA indekso. Kai krenta turėk stop losą.
Kuo šita taktika skiriasi nuo sell low, buy high?
Šiaip jo taktika yra labai gera. Ir labai protinga. Jis su stop losu pagauna didelį kritimą, o su DCA kylant išnaudoja augimą. Aišku į jį vėluoja, bet pats metodas tikrai geras.
Taikant stop loss nėra nieko blogo, tačiau tokiu atveju tampa aktualus grįžimo atgal į rinką momentas Jei laikomasi nuoseklių iš anksto numatytų taisyklių, realiai tai bus momentum strategija, sumažinanti nepastovumą su tam tikra kaina - mažiau augimo bulių rinkos metu, tačiau jei vadovaujamasi jausmais, tai greičiausiai su tokia strategija bus daugiau žalos nei naudos.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ket Kov 12, 2020 7:51 am

Ot naktelė, darosi įdomu.

Pasiskolinu iš Mykolas Katkus FB:

"Per naktį.

Dėl koronaviruso suspendavo NBA sezoną.
Trumpas paskelbė kelionių į Europą draudimą (dar labiau krenta rinkos).
New York uždarė New Rochelle priemiesčio rajoną, nacionalinė gvardija pristato maistą.
Lenkija uždraudė renginius ir uždarė universitetus (ir, update, mokyklas).
Danija uždarė universitetus, mokyklas, darželius ir bibliotekas.
Google siunčia visus darbuotojus dirbti iš namų, Uber kompensuoja nedarbą vairuotojams, kurie užsikrėtė virusu.
Maskva draudžia viešus renginius.
Italija uždaro visas parduotuves ir restoranus, išskyrus vaistines ir maisto prekių parduotuves.
Populiarios NYC vakaro televizijos laidos atsisako auditorijos.
Ispanijos futbolo varžybos vyks be auditorijos, atšauktas Las Fallas festivalis.
Australijoje užsikrėtė Hanksas su žmona."
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ket Kov 12, 2020 7:52 am

Su tom pavienių akcijų nuolaidom tai atsargiai, nera garantiju kad nebankrotuos. "Akcijines" jei pirkti tai tik tas kurias valstybė gelbės.

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Ket Kov 12, 2020 8:32 am

UK FTSE100 indeksas nuo šiandien oficialiai papuolė į bear market teritoriją. Manau tas pats įvyks ir su SP500.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ket Kov 12, 2020 12:21 pm

Garantijų nėra niekame, investuot reik pinigus kurių artimiausiu metu neprireiks. Pavienes akcijos sudaro mažąją dali portfelio. Pagrindas dabar yra world etf su europe ir cash. Žiurėsim kas bus po mėnesio. O kas minėjo, kad stop loss yra kažkas blogo nu tai nežinau nežinau... Jei nebūčiau pasidaręs tai dabar tokiam minuse būčiau. Kai ciklo pradžiai ir augimas tai stop loss nereikalingas, bet kai daug kas perkainuota ir neramumai jau pirmi pasirodė tai bent jau man asmeniškai padėjo. Kiekvienas renkasi ką jam daryti su savo pinigais. Man svarbiau yra juos išsaugoti, o tik poto užsidirbti. Godumas ne vieną pražudė.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ket Kov 12, 2020 1:01 pm

Artur rašė:
Ket Kov 12, 2020 12:21 pm
O kas minėjo, kad stop loss yra kažkas blogo nu tai nežinau nežinau...
Stop loss blogumas tame, kad gali praleist tinkamą momentą atgal grįžt į rinką, tačiau jeigu į rinką grįžt neplanuojama, tada sutinku, stop loss labai geras būdas išvengti didesnių nuostolių.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ket Kov 12, 2020 1:11 pm

Virusui siaučiant geriau šiek tiek praleisiu, o sugrįžtu palaipsniui, užsiperku kai vis daugiau krenta. Daug kas ir taip perkainuota buvo, praeis pirmas-antras ketvirtis, virusa sukontroliuos. 2020 bus blogi metai. 2021 vakcina bus manau. Panika baigsis, pradės atsigavinėt pasaulis po panikos, čia mano spėlionės. Nebent virusas mutuos ir prasidės resident evil, tada jau kiekvienas už save.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Dr.Robert
Mustachian
Pranešimai:158
Užsiregistravo:Pen Vas 14, 2020 8:01 pm
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Dr.Robert » Ket Kov 12, 2020 3:49 pm

-25% nuo highest high, nuo šiandien oficialiai bear market. Ir tai tik pradžia.
"The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now." - Same with investing.

Mdz
Naujokas
Pranešimai:18
Užsiregistravo:Tre Rgp 14, 2019 7:26 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Mdz » Pen Kov 13, 2020 9:07 am

Pabūsiu eretikas šitoje investavimo bažnyčioje ir pakritikuosiu jūsų pagrindines mantras.

1. Jei nepakeli nuostolio rizikos, tavo bloga strategoja ar išvis neturi investuoti.
Noriu atkreiptį dėmesį, kad rizika yra tikimybė, o dabar jau turim kelių savaičių FAKTĄ, kad rinkos juda žemyn. Todėl yra normalų labai dvejoti dėl investicijų, nes turim realybę iškart eit į nuostolį, o nebe riziką.
2. Nesvarbu, kad krenta, pirksiu kaip ir toliau. Jei nustosi pirkti, taip gali paveluoti grįžti į rinką.
Kažkaip dauguma neturi problemų eiti į nuostolį rinkai smunkant, tačiau mato didele blogybę jei rinka pradės kilti ir pavėlavęs gausi pirkti kiek brangiau. Kam pirkti kai krenta? Kodėl negalima palaukti porą savaičių, mėnesį, kai dėl tolimesnio kritimo jau bus daugiau abejonių?
3. Rinkos nenuspėsi tai nereik "parintis" ir reik laikytis plano, pirkti.
Pilnai sutinku, kad rinkos nenuspėsi kasdieną. Tačiau dabartinis nuosmukis yra ne dienos ar savaitės korekcija, o visuotinė reakcija ir paniką į globalius įvykius. Šalys, ištisi sektoriai uždaromi. Tokiom aplinkybėm tikėtis ekonominio kilimo bent jau man yra be galo sunku. Čia kaip tikėti dabartinėm politikų nesamonėm, kad poveikio ekonomikai beveik nebus.
4. Jei indeksai ir nukris kad ir 50% po kelių metų vistiek atsistatys.
Ne faktas, po Japonijos 86-91 metų krizės indeksas ir toliau yra apie 50% mažesnis nei buvo pike. O jei atsistatys tik po 10, 20 metų, o per tą laikotarpį prireiks tų pinigų dėl ligos ar kitos svarbios situacijos?
5. Tokios krizės pasitaiko kas 5 ar 10 metų, tai normalu.
Kodėl neišsiparduoti bent dalies portfelio, kai tokios krizės prasideda, kam laikyti nuostolį. Aš sutinku, kad reikia būti ramiam ir nepult iškart išsipardavinėt, bet kai visa aplinka sako (globalūs šalių sprendimai, ekonomikų rezultatai, žmonių lūkesčiai ir kiti veiksniai), kad čia ne šiaip eilinė korekcija, o krizė kuri užtruks. Kam prisiimti nuostolius didesnius nei reikia?

Žinau, kad mano nuomonė daugumai netiks, bet palinkėsiu visiems galvoti savo galva, o ne mantrom.
PS labai gaila, kad forumo autorius taip silpnai pasisako tokioje aktualioje temoje.

Vartotojo avataras
Mr. BM.
Patyręs Mustachian
Pranešimai:726
Užsiregistravo:Ant Vas 26, 2019 12:13 pm
Išsiųsta patiktukų: 29
Gavo patiktukų: 83

Standartinė Mr. BM. » Pen Kov 13, 2020 12:00 pm

Forumo autorius galvoja, kad yra pasisakęs jau ne vieną kartą, nematau prasmės kartotis. Jeigu žmogus tiki, kad gali nuspėti rinką, tai kad ir ką aš besakysiu, jis vistiek bandys ją nuspėti. Bet pabandome.
Mdz rašė:
Pen Kov 13, 2020 9:07 am
1. Jei nepakeli nuostolio rizikos, tavo bloga strategoja ar išvis neturi investuoti.
Noriu atkreiptį dėmesį, kad rizika yra tikimybė, o dabar jau turim kelių savaičių FAKTĄ, kad rinkos juda žemyn. Todėl yra normalų labai dvejoti dėl investicijų, nes turim realybę iškart eit į nuostolį, o nebe riziką.
Nuostolius patiriame tik tada, kai juos realizuojame. T.y. parduodame VP. Nuvertėję VP nėra nuostolis, jums ir toliau priklauso ta pati kompanijos dalis, kurią turėjote prieš tai. Kam apsikrauti papildoma rizika, brokerio pirkimo/pardavimo mokesčiais, GPM mokesčiais ir deklaracijomis, jeigu tikime, kad po 20 metų vistiek būsime aukščiau?


Mdz rašė:
Pen Kov 13, 2020 9:07 am
3. Rinkos nenuspėsi tai nereik "parintis" ir reik laikytis plano, pirkti.
Pilnai sutinku, kad rinkos nenuspėsi kas dieną. Tačiau dabartinis nuosmukis yra ne dienos ar savaitės korekcija, o visuotinė reakcija ir paniką į globalius įvykius. Šalys, ištisi sektoriai uždaromi. Tokiom aplinkybėm tikėtis ekonominio kilimo bent jau man yra be galo sunku. Čia kaip tikėti dabartinėm politikų nesamonėm, kad poveikio ekonomikai beveik nebus.
Koks yra jūsų tikslas investuojant? Mano (kaip ir daugelio pritariančių) tikslas yra ~6-7% grąža. Istoriškai tokią grąžą aš pasieksiu investuodamas periodiškai, DCA principu. Dabar jūs man atsakykite, kokio velnio man aktyviai parduoti/pirkti ir apkrauti savo galvą, emocijas, kasdienybę su šiais klausimais:
- kada parduoti?
- kada pirkti?
- kur padėti pinigus pardavus? O jeigu hyper infliacija? O jeigu 10 metų defliacija? Ar tikrai cash is the kind?
- kaip sumokėti mokesčius?
- kiek mokėti brokeriui už pardavimą?

Kam man ieškoti teisingo sprendimo visiems šiems klausimams, jeigu didžiausia tikimybė, kad savo tikslą pasieksiu nieko nekeisdamas? Dėl papildomų 2-3% prie grąžos? Godumas investavime negerai. Tuos kelis procentus daug lengviau versle ar darbe uždirbti, nei finansų rinkose.


Mdz rašė:
Pen Kov 13, 2020 9:07 am
4. Jei indeksai ir nukris kad ir 50% po kelių metų vistiek atsistatys.
Ne faktas, po Japonijos 86-91 metų krizės indeksas ir toliau yra apie 50% mažesnis nei buvo pike. O jei atsistatys tik po 10, 20 metų, o per tą laikotarpį prireiks tų pinigų dėl ligos ar kitos svarbios situacijos?


Visų pirma, tam kad uždirbti, nereikia aplenkti buvusio piko. Antra, esant Lost Decade situacijai jūsų siūlomas market timing niekuo neišgelbės. Tiesiog 10+ metų sėdėsite ant cash kalno, kuris bus nuolat valgomas infliacijos. O gal net hyper infliacijos, nes FAKTAS yra tas, kad prasideda ne tik intensyvesnis Quantitative Easing, bet ir pokyčiai Fiskalinėje politikoje. Žmonių kalba tai yra pinigai ne į finansų rinkas, bet į kišenes žmonėms, tam kad jie būtų leidžiami ir skatinama ekonomika (nes gi stoja). Tik bėda ta, kad tie pinigai yra deficitiniai (iš oro) ir sukūriamas yra dirbtinis money velocity (judėjimas), kuris anksčiau ar vėliau pasireiškia infliacija, o to nesubalansavus – hyper infliacija. Jeigu įdomu, paskaitykite apie Weimaro Respublikos bėdas po pirmo pasaulinio karo. Skirtumas nuo dabar, kad trūko popieriaus spausdinimui, o dabar tokios bėdos nėra, nes skaičiukai kompiuteriuose neriboti.

Be to, investuojami pinigai negali būti laikomi kaip draudimas ar emergy fund.


Mdz rašė:
Pen Kov 13, 2020 9:07 am
5. Tokios krizės pasitaiko kas 5 ar 10 metų, tai normalu.
Kodėl neišsiparduoti bent dalies portfelio, kai tokios krizės prasideda, kam laikyti nuostolį. Aš sutinku, kad reikia būti ramiam ir nepult iškart išsipardavinėt, bet kai visa aplinka sako (globalūs šalių sprendimai, ekonomikų rezultatai, žmonių lūkesčiai ir kiti veiksniai), kad čia ne šiaip eilinė korekcija, o krizė kuri užtruks. Kam prisiimti nuostolius didesnius nei reikia?
Spėju čia ir yra bėda, kad nesuprantate, jog niekas nuostolių neprisiima. Nuostolis būtų tik tada, jeigu parduotumėme dugne, tačiau mes ir toliau turime akcijas, kurios generuoja pajamingumą. Distrubuted ETF atveju netgi gauname dividendus, Accumulating atveju, VP kaina kyla.


Apibendrinant, galiu pasakyti, kad KEEP IT SIMPLE. Man gyvenime visada šitas pasiteisina, ne tik investavime. Jeigu savo tikslą galiu pasiekti eidamas tiesiai, kam man tai daryti einant šunkeliais? Šunkeliuose daugiau pavojų.
Naujausias straipsnis Balticmustache tinklaraštyje: BALTICMUSTACHE INVESTICIJŲ PORTFELIS. 2021 APŽVALGA.

Skelbti atsakymą