Investuoti dabar ar laukti crash?

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55
Re: Investuoti dabar ar laukti crash?

Standartinė Giem » Pir Kov 09, 2020 9:49 pm

laurizas rašė:
Pir Kov 09, 2020 8:53 pm
Dr.Robert rašė:
Pir Kov 09, 2020 8:02 pm
jeigu būčiau prieš 2 sav viską įdėjęs būčiau dabar su -19% ir turbūt atmuštų norą bet kada investuoti.
Gal jau atsibodau, bet kartosiu tol, kol pradėsit vemti:) Jei minus 19 atmuštų norą bet kada investuot, vadinasi, per rizikingas portfelis. Reikia įsisąmoninti, kad per 30 metų reikėtų tikėtis 2-3 kartų, kai akcijos važiuoja žemyn po 50 procentų, todėl kam ši mintis nepriimtina, neturėtų turėt portfelio iš 100 proc. akcijų. Pridedu grafiką, kaip skirtingų akcijų/obligacijų santykio portfeliams sekėsi per praėjusią krizę.saupload_Graph1_gravity.png
Ačiū, puikus paveikslėlis.
Aš irgi noriu pasidalinti. Čia visiems, kas nori "to time the market". Gaunasi "buy high, sell low." Čia tūkstančių žmonių duomenys. Jie turbūt visi galvoja, kad žino ką daro.
Paveikslėlis
O jeigu tiesiog pirkti indeksą (ar jų mišinį) ir nesukti smegenų.
Mano blogas http://giem.lt

yo1o
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:97
Užsiregistravo:Ant Geg 14, 2019 5:49 am
Gavo patiktukų: 6

Standartinė yo1o » Ant Kov 10, 2020 6:21 am

Čia jau pradedat maišyti stock pikerius ir indeksus ir timingus.
mano taktika kai kyla darai DCA indekso. Kai krenta turėk stop losą.
Įeisiu kai bus kažkokios geros naujienos. O ne vieną diena 25% Italijos izoliuota kita diena jau visa Italija.
Kaip ten sakoma meškos leidžiasi liftu buliai lipa laiptais. Tai bulių lipantį pagauti tikrai galima :)

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Ant Kov 10, 2020 10:48 am

Bet įdomi ta žmogaus psihologija, nesakykit. Šimtai tyrimų pridaryta, kad praktiškai nėra būdų beatinti marketo. Bes vistiek prisikuriam kažkokių teorijų ir galvojam esantys gudresni nei visi kiti :))

beard on fire
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:99
Užsiregistravo:Ket Vas 20, 2020 6:11 pm
Išsiųsta patiktukų: 11
Gavo patiktukų: 7

Standartinė beard on fire » Ant Kov 10, 2020 10:48 am

Aš Vasario mėnesį dar sugebėjau būti pliuse su diversifikuotom investicijom, aišku, sumos labai nedidelės, bet pats tas pasižaisti tokiais laikais, kad žinotum kaip viskas veikia.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Ant Kov 10, 2020 10:51 am

yo1o rašė:
Ant Kov 10, 2020 6:21 am
mano taktika kai kyla darai DCA indekso. Kai krenta turėk stop losą.
Kuo šita taktika skiriasi nuo sell low, buy high?

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Kov 10, 2020 11:42 am

poklius rašė:
Ant Kov 10, 2020 10:51 am
yo1o rašė:
Ant Kov 10, 2020 6:21 am
mano taktika kai kyla darai DCA indekso. Kai krenta turėk stop losą.
Kuo šita taktika skiriasi nuo sell low, buy high?
Šiaip jo taktika yra labai gera. Ir labai protinga. Jis su stop losu pagauna didelį kritimą, o su DCA kylant išnaudoja augimą. Aišku į jį vėluoja, bet pats metodas tikrai geras.
Paveikslėlis
Čia standartinis buy high ir sell low. Arba atvirkščiai.
Paveikslėlis
Čia jo aprašytas metodas. Kaip tik planavau plačiau kažkada aprašyti. Pradėjau rinktis duomenis. Praleisk kelias sekundes laiko ir pamatysi, kuo jis geras :) Sakykim ribota ir augimą ir nuostolį 25%..
Log arba geometrinį vidurkį pakeiti į aritmetinį.

Vienintelis bet.. Reikia priimti tinkamą sprendimą. Čia daugiau momentum arba trend investavimui tinka. Bet pats principas geras.
Mano blogas http://giem.lt

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Ant Kov 10, 2020 12:38 pm

Jo principas geras, kai žinai į kurią pusę marketas judės... Kas jei po stop loso marketas iš kart atšoka iki buvusios kainos? Kas jei po stop loso pradėjus DCA marketas toliau krenta? Ir dar n būdų susimaut.

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Ant Kov 10, 2020 1:40 pm

Šitą pasiekti yra keli metodai. Vieni jų veikia geriau, kiti blogiau. Yra ir nemažai mokslinių straipsnių ta tema. Juk trend ir momentum strategijos tokios populiarios :) Bet čia jau labiau spekuliuojant. Anyway, čia rizikos valdymas. Pvz. Stop loss Gali būti trailing, kaip kad vakar. Jeigu būtų suveikęs pvz. Esant minus 4% per dieną, kas yra ypač retas atvejas, būtų apsaugojęs nuo dar minus 4%. Kai pvz. Pastebi, kad jau kyla, tada su DCA pradedi užsipirkineti. 4% praradimo būsi sumažinęs. Net jeigu ir po nupirkimo toliau nukris.
Pats taip nedarau, bet jeigu žmogus turi žinių, gali daryti. Aš nuo didelių minusų saugiausi tiesiog obligacijomis ir auksu.
Mano blogas http://giem.lt

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ant Kov 10, 2020 2:29 pm

Iš tirščių čia buria dauguma žiūriu. Skaičiau, o galima taip, o galima anaip, kas ten orinius nuotolius jau skaičiuoja net nenusipirkęs nieko...
Iš patirties savo gal pasidalinkit, o ne teorijas wikipedijoj perskaitytas.
Nusprendžiat kiek % nuo pajamų investuot ir pirmyn kas mėnesį. Perki apgalvotai ir tuom kuom tiki. Kas ten minėjo -19% jau nenorėtų investuot... Tai ne tau investavimas tada, jei negali tokio matyt, nuostolių nėra kol nepardavei, o orinius pelnus/nuostuolius skaičiuoti nėra reikalo išvis. Pas mane viena pozicija -40%, dar nusipirkau su didele nuolaida. Griuvo rinkos vis daugiau, vis daugiau užsiperku. Perku kai krenta, tada ir grąža kai atkyla nurimsta gera. Kokie dar trendai ? Rinka chaotiška ir emocijoms pasiduoda kaip maža mergaitė...
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

Auksas
Naujokas
Pranešimai:18
Užsiregistravo:Šeš Lap 30, 2019 1:38 pm
Gavo patiktukų: 2

Standartinė Auksas » Tre Kov 11, 2020 8:26 pm

Yra daug istoriju, kai perka krentant akcijai, baigia zmones laikantys 7 metus su -70% isitikine i kompanijos stipruma ir nuolaida kokia jie turi, bet rinka yra rinka ir ji skaiciuoja realia kaina dabar.

Skelbti atsakymą