ETF perkėlimas iš vieno brokerio į kitą (iš Luminor į IB)

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55
Re: ETF perkėlimas iš vieno brokerio į kitą (iš Luminor į IB)

Standartinė Giem » Tre Geg 20, 2020 4:01 pm

Tęsk investavimą ir didink ETF vienetų kiekį :) Prisipirksi pigesnių vienetų, džaugsies, kai pakils. Jeigu tik pajamos nepakito, tai tik džiaugtis reikia, kad investavimo pradžioje - pigiai apsiperki.

Mano pvz. smarkiai nukentėjo pajamos, todėl negaliu investuoti tiek, kiek norėčiau. Tai mano pirkimo kaina vidurkinasi ne taip, kaip pačio. Vienintelis pliusas, kad ne tik akcijas pirkau.
Mano blogas http://giem.lt

Vartotojo avataras
Dovydas
Mustachian
Pranešimai:196
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:32 am
Išsiųsta patiktukų: 70
Gavo patiktukų: 29

Standartinė Dovydas » Tre Geg 20, 2020 4:37 pm

kai į IB dabar perėjau, tai ten mėginu apsipirkinėti, o luminoras tiesiog kabo. Norėčiau permesti viską į IB (kaip čia rašiau), bet matyt palauksiu kol šiek tiek "rytdiena" bus labiau prognozuojama.
InteractiveBrokers - ETF, akcijos
SwedBank - Baltijos šalių akcijos ir Robur fondai
Revolut - US akcijos
Cash - Šeimos ir Taupa Unijios
P2P - atsisakytas

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Geg 20, 2020 4:49 pm

Stoic rašė:
Tre Geg 20, 2020 2:51 pm
Dovydas rašė:
Ket Geg 07, 2020 9:48 pm

Dabartinėj situacijoj matyt neverta parduot/pirkt, nes daug šansų kelis šimtus prarasti per dieną.
Aš nelabai įsivaizduoju kaip staigiai pardavus, staigia nupirkus galima prarast daugiau nei kokius 5eur? Gi per 1min galima tai ganėtinai nesunkiai atlikti. Na ok, sakykim užtruksim 3min. Tarkim, kad 5ct pakinta kaina mūsų nenaudai (per 3min vargu), tarkim, kad parduodam/perkam 100 vnt. Prarandam 5 EUR vargiai tikėtinu scenarijum. Ką praleidžiu?
Taip, teisingai, ypač kai kiekiai maži ir turi "extra cash" atlikti šiems veiksmams per minutę. Perkėlimo paslauga patraukli, kai nori persikelti 10k Eur portfelį o laisvų 10k Eur tai neturi. Tuomet kol pavedimai suvaikščios ir trys darbo dienos gali praeiti.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Geg 20, 2020 4:51 pm

mėtinis rašė:
Tre Geg 20, 2020 4:49 pm
Tuomet kol pavedimai suvaikščios ir trys darbo dienos gali praeiti.
Ir? Nėra tai kažkoks ypatingas blogis.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Geg 20, 2020 5:00 pm

laurizas rašė:
Tre Geg 20, 2020 4:51 pm
mėtinis rašė:
Tre Geg 20, 2020 4:49 pm
Tuomet kol pavedimai suvaikščios ir trys darbo dienos gali praeiti.
Ir? Nėra tai kažkoks ypatingas blogis.
Sugalvojus taip "persikelti" kovo 10d. turbūt nebūtum ypatingai laimingas. Tik tiek.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Stoic
Mustachian
Pranešimai:223
Užsiregistravo:Ket Vas 28, 2019 2:44 pm
Išsiųsta patiktukų: 143
Gavo patiktukų: 9

Standartinė Stoic » Tre Geg 20, 2020 5:40 pm

Dovydas rašė:
Tre Geg 20, 2020 3:44 pm
Stoic rašė:
Tre Geg 20, 2020 2:51 pm
Aš nelabai įsivaizduoju kaip staigiai pardavus, staigia nupirkus galima prarast daugiau nei kokius 5eur? Gi per 1min galima tai ganėtinai nesunkiai atlikti. Na ok, sakykim užtruksim 3min. Tarkim, kad 5ct pakinta kaina mūsų nenaudai (per 3min vargu), tarkim, kad parduodam/perkam 100 vnt. Prarandam 5 EUR vargiai tikėtinu scenarijum. Ką praleidžiu?
na konkrečiai paimant tik vieną (iš dviejų turimų) mano ETF luminore "SPDR MSCI World":
Kiekis 164 vnt
šiandien svyravo nuo 18,5€ iki 18,8€
padauginu iš kiekio ir gaunu ~50€ + Luminor pardavimas kainuos rodos 10€ plius IB pirkimas ~2€
=~62€ (ir čia tik vienam ETF iš dviejų)

Market kainą darant nusipirksiu matyt už brangiausią, o parduosiu už pigiausią. O jei limit orderį dėsiu, gali vienoje platformoje parsiduoti, o kitoje likti kabėti.

Prasidėjus dabartinei krizei svyravo portfelis nuo kokių -1500€ iki -500€, tikrai nežinom (ir niekada nežinosim), kas bus rytoj. Šiandien pvz -600€ :D

Tai pagal vaizdą pigiau/saugiau Luminorui už tokį ETF būtų sumokėti tuos 30€ perkėlimo mokestį. Bent jau esamu laikotarpiu. Tai matyt palauksiu.

P.S. kol kas Luminoro portfelis pas mane nekoks 😁 nuo lapkričio jau kainavo (luminoras iš manęs uždirbo) 64€ o aš pradirbau 600€ 🤣
http://prntscr.com/skhk1k
Dabar parduodant iš vis patekčiau į "buy high, sell low" 🤣
Ak, teisingai. Gi turim ne vieną ETF'ą portfelyje, kas apsunkina greitą perku/parduodu. Ir dar reikia turėti laisvo cash'o, tiek kiek visas portfelis vertas, which is never the case. Šitai praleidau. Tuomet verta mokėti už perkėlimą :/

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Geg 20, 2020 6:04 pm

mėtinis rašė:
Tre Geg 20, 2020 5:00 pm
Sugalvojus taip "persikelti" kovo 10d. turbūt nebūtum ypatingai laimingas. Tik tiek.
Kodėl?

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Geg 20, 2020 6:45 pm

laurizas rašė:
Tre Geg 20, 2020 6:04 pm
mėtinis rašė:
Tre Geg 20, 2020 5:00 pm
Sugalvojus taip "persikelti" kovo 10d. turbūt nebūtum ypatingai laimingas. Tik tiek.
Kodėl?
Juk protingas esi, tai neaiškinsiu matematikos kaip pradinukui, bet kodėl tu čia taip oponuoji? Kalbame apie viso portfelio persinešimą, ne apie DCA nuolatinį papildymą gi. Per tris dienas daug dalykų gali įvykti ir ar pats rizikuotum potencialiai prarasti portfelio metinį prieaugį?

Taip, sakau metinio, nes VWCE:
kovo 18 parduodi Luminore už 56.18 Eur
kovo 20 "persiperki" IB už 60.72 Eur

Va ir turi -8%, bet sutaupei 30 Eur portfelio pernešimui. Aišku, datas cherry-pickinu, prisipažįstu, bet nu iš kur gi žinosi kas įvyks.
Ar tu kažką kitą turėjai omenyje?
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Tre Geg 20, 2020 6:51 pm

Stoic rašė:
Tre Geg 20, 2020 5:40 pm

Ak, teisingai. Gi turim ne vieną ETF'ą portfelyje, kas apsunkina greitą perku/parduodu. Ir dar reikia turėti laisvo cash'o, tiek kiek visas portfelis vertas, which is never the case. Šitai praleidau. Tuomet verta mokėti už perkėlimą :/
Šiaip pagrindinė motyvacija mokėti už perkėlimą yra mokesčiai. Jeigu parduodi ir perperki, tai realizuoji pelną, o perkėlimo metu esamas pelnas nerealizuojamas, tad mokesčiai atidėdami.

Esant mažam portfeliui skamba neaktualu, bet įsivaizdavus 100k portfelio perkėlimą, kurį rinkai 10 metų ir kurio "savikaina" yra 50k, tai staiga tektų sumokėti 7500 Eur mokesčiams, turbūt prarandant ateinančių metų įnvestavimui suplanuotas lėšas.

Dovydo atveju, esant minuse, šitai, be abejo, nėra aktualu. Bet žinoti ateičiai naudinga.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Tre Geg 20, 2020 7:21 pm

mėtinis rašė:
Tre Geg 20, 2020 6:45 pm
Per tris dienas daug dalykų gali įvykti
Sutinku, bet pats pripažįsti, kad cherry pickinai (plius minėjai kovo 10, o dabar apie 18 kalbi, bet nesvarbu). Tai gal tada paimkim priešingą atvejį, kai parduodama prieš stiprų kritimą ir perkama jau nukritus? Tada turbūt ypatingai būtų džiaugiamasi. Tu cherry pickini, galiu ir aš tą patį, bet tai neveda į niekur. Man neatrodo pagrįstas tavo susirūpinimas, kad 3 dienos tai kažkas vau, galima prarast daug, taip, galima, bet kokia tikimybė? Per paskutinius 10 metų akcijos kasdien daugiausia svyruoja nuo -1 iki +1, taigi tikimybiškai galimybė patirti nemažus nuostolius yra nedidelė.
https://www.financialsamurai.com/wp-con ... tility.jpg

Aišku, šių metų kovo kontekste tavo pozicijai iš dalies galima pritarti, bet nereikia iš išimties daryti taisyklės.

Skelbti atsakymą