Pasyvus investavimas be ETF?

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Vartotojo avataras
grūdas
Naujokas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:Pen Bir 05, 2020 5:31 pm
Pasyvus investavimas be ETF?

Standartinė grūdas » Pir Bir 08, 2020 3:52 pm

Sveiki,

visų pirma noriu padėkoti puslapio kūrėjui už dalinimąsi savo patirtimi ir žiniomis - tikrai visada labai įdomu skaityti ir stebėti jūsų komentarus. Esu visiškai žalias investavime, tačiau jau labai noriu pradėti ir beskaitant jūsų straipsnius kilo viena mintis - ar apsimoka užsiimti pasyviu investavimu be ETF? T.y. kiekvieną mėnesį, investuoti tam tikrą sumą pinigų perkant kelias, skirtingų įmonių akcijas (visiškai atsitiktiniu būdu, neanalizuojant, bet atmetant pačias pigiausias) ir jas laikyti 20-30 metų. Mano supratimu, čia būtų dar didesnis "pasyvumas", nei investuojant į ETF?

Ačiū už jūsų komentarus

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Pir Bir 08, 2020 4:06 pm

Kodėl tu manai, kad investavimas į akcijas yra pasyviau nei investavimas į ETF?

Pirmiausia, sakyčiau, pasiskaityk Bogleheads kodėl ETF'ai iš tiesų yra tobulas produktas naujokui (šiaip tobulas ir patyrusiam): https://www.bogleheads.org/wiki/Boglehe ... philosophy
O jeigu domina literatūra, pasiimk iš bibliotekos Jack Bogle knygą "Common sense investing", kurioje pateikiama visa statistika kokia būtų tavo tikimybė aplenkti ETF'us rankiojantis akcijas pačiam.

Tavo pasiūlytas būdas investuoti skamba kaip lošimas kažino. Juk kai dedi juoda/raudona ant ruletės, nevadini to investavimu? Kai tuo tarpu su ETF'ais tu esi beveik garantuotas gauti padorią grąžą ilguoju laikotarpiu.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Vartotojo avataras
Giem
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:358
Užsiregistravo:Ket Rgp 01, 2019 4:59 pm
Išsiųsta patiktukų: 7
Gavo patiktukų: 55

Standartinė Giem » Pir Bir 08, 2020 4:37 pm

Jeigu pirksite akcijas nesidomėdamas, žaisite rusišką ruletę. Laimėti kartą, du, tris - gali pavykti. Bet jeigu pastoviai žaisite, vieną kartą ir pralaimėsite.
Indeksų ETF duoda diversifikaciją, patys rebalansuoja pozicijas, yra pigūs, patogūs. Nesidomint akcijomis, jas pirkti yra nesąmonė. Bent jau minimaliai vistiek reikia žinoti, ką perki. Bet ir rinkdami akcijas, domedamiesi, tik gana nedidelė dalis investuotojų aplenkia akcijų indeksų ETF.
Mano blogas http://giem.lt

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Pir Bir 08, 2020 5:10 pm

Nelyginčiau long term investavimo į pavienes akcijas su kazino, ypač jei kaip OP rašo jas pikintų random (tik kam atmesti pačias pigiausias, nesupratau).

Bet ar ne tas pats ETF gaunas, taip labai bendrai paėmus? Mes pirkdami ETF'us irgi nesidomim, kaip ten tom įmonėm sekas ir iš vis į ką investuojam. Ir kad tos akcijos yra indexuose, niekaip jų pranašesnėm nedaro. Tai jeigu akcijų pirkimus tikrai darytum random, kažkokiu generatorium iš kelių tūkst. akcijų sąrašo ir jas laikysi long-term, tai aš 99% tikras, kad grąžą gausi tokią pat kaip ir World ETF. Bet čia tik teorija, praktikoj jokios geresnės diversifikacijos negauni ir tokio portfelio valdymas bus brangesnis nei paprasto World ETF.

dalius
Mustachian
Pranešimai:280
Užsiregistravo:Pen Bal 26, 2019 5:20 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė dalius » Pir Bir 08, 2020 6:37 pm

grūdas rašė:
Pir Bir 08, 2020 3:52 pm
Sveiki,

visų pirma noriu padėkoti puslapio kūrėjui už dalinimąsi savo patirtimi ir žiniomis - tikrai visada labai įdomu skaityti ir stebėti jūsų komentarus. Esu visiškai žalias investavime, tačiau jau labai noriu pradėti ir beskaitant jūsų straipsnius kilo viena mintis - ar apsimoka užsiimti pasyviu investavimu be ETF? T.y. kiekvieną mėnesį, investuoti tam tikrą sumą pinigų perkant kelias, skirtingų įmonių akcijas (visiškai atsitiktiniu būdu, neanalizuojant, bet atmetant pačias pigiausias) ir jas laikyti 20-30 metų. Mano supratimu, čia būtų dar didesnis "pasyvumas", nei investuojant į ETF?

Ačiū už jūsų komentarus
toks investavimo budas vadinamas "bezdzione". Buve keli eksperimentai, viename NY bezdzione mete dartus i akciju sarasa.. ir taip buvo perkamos/parduodamos akcijos. Kitame.. Rusijoj bezdzione rinkosi kubelius su akciju pavadinimais. Legendos sklinda, kad abiem atvejais bezdzione aplenke rinka.

tavo atveju reziltatas labai priklausytu nuo to, kokia akciju imti pasirinktum. (visu visu pasaulio akciju pasirinkt tikriausiai nepavyks :) Teoriskai rezultatas galetu buti tiek geresnis tiek prastesnis nei ETF'u. Realiai daug hemarojaus ir galimai prastesnis rezultatas.

Artur
Mustachian
Pranešimai:249
Užsiregistravo:Šeš Geg 11, 2019 4:17 am
Išsiųsta patiktukų: 16
Gavo patiktukų: 32

Standartinė Artur » Ant Bir 09, 2020 12:59 am

Sveikas,

Neapsimoka.
Nori aplenkt rinką atskirom akcijom ? Turi turėt jų mažai ir tikrai žinot ką perki, labai labai daug kruopštaus darbo reik įdėti, o tai su pasyvumu nieko bendro.
Fisher "Paprastos akcijos, nepaprasti pelnai" tada rekomenduočiau paskaityt, jei domina pavienės akcijos.

Beždžionei komisinių nereik mokėti, rinką aplenkt tada laimės dalykas taip tiesiog, kazino laimėti irgi šansų yra.

SP500, DJI, dividendų aristokratai patenka tik stiprios įmonės, ir ilgalaikė istorija rodo, kad jų vertė vis kyla. Akcijos buvimas pvz DJI indekse tikrai ją daro pranašesne už kokią small cap, kuri kaip atsirado taip gali ir greitai dingti.
"Rule No. 1 is never lose money. Rule No. 2 is never forget Rule No. 1." - Warren Buffett.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Bir 09, 2020 6:43 am

grūdas rašė:
Pir Bir 08, 2020 3:52 pm
ar apsimoka užsiimti pasyviu investavimu be ETF?
Kaip supratai iš atsakymų, neapsimoka.
grūdas rašė:
Pir Bir 08, 2020 3:52 pm
Mano supratimu, čia būtų dar didesnis "pasyvumas", nei investuojant į ETF?
Kaip tik ETF yra didesnis pasyvumas, nes nereikia galvot, kokias akcijas pirkti.

Jei yra noras rinkti akcijas, siūlau tam skirti 10 % portfelio, o visa kita rekomenduoju investuot į indeksinius fondus.

poklius
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:104
Užsiregistravo:Sek Bir 02, 2019 2:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 15

Standartinė poklius » Ant Bir 09, 2020 8:03 am

Artur rašė:
Ant Bir 09, 2020 12:59 am

Beždžionei komisinių nereik mokėti, rinką aplenkt tada laimės dalykas taip tiesiog, kazino laimėti irgi šansų yra.
Beždžionės gali generuoti rinkos grąžą, nes kiekviena akcija žiūrint didele imtimi turi teigiamą EV, tuo tarpu kazino beždžionės visada baigs su 0, nes ten kiekvienas statymas turi neigiamą EV.
Artur rašė:
Ant Bir 09, 2020 12:59 am
SP500, DJI, dividendų aristokratai patenka tik stiprios įmonės, ir ilgalaikė istorija rodo, kad jų vertė vis kyla. Akcijos buvimas pvz DJI indekse tikrai ją daro pranašesne už kokią small cap, kuri kaip atsirado taip gali ir greitai dingti.
Omeny turėjau grąžos atžvilgiu. Taip DJI ten gigantai sudėti, small capai kartais bankrutuoja kiti šauna į mėnulį, bet bendrai istorinė grąža yra tokia pati. Kitu atvėju visi pasaulio pinigai sėdėtų DJI indekse :)

Fumitto
Mustachian
Pranešimai:233
Užsiregistravo:Pen Kov 01, 2019 7:05 am
Išsiųsta patiktukų: 2
Gavo patiktukų: 27

Standartinė Fumitto » Ant Bir 09, 2020 8:49 am

Nebūčiau aš jau toks kategoriškas akcijų atžvilgiu. Jei tikslas yra investuoti pinigus tarkim kas mėn ir pamiršti, tai akcijos gal ir nelabai tinkamas variantas, nebent tai būtų SP500 tipo akcijos ar pan. Bet jei yra noro ir laiko šiek tiek stebėti akcijas, tai dalį portfelio drąsiai galima laikyti pavienėmis akcijomis. Be to tam akcijos gali driokstelėti daug labiau nei ETF, tačiau taip pat staigiai ir sudegti. Grubiai tariant yra taip: Akcijos = rizikinga + pelninga, ETF = mažiau rizikinga + mažiau pelninga.

Vartotojo avataras
šešinuliai
Pažengęs Mustachian
Pranešimai:375
Užsiregistravo:Šeš Lap 09, 2019 12:37 pm
Išsiųsta patiktukų: 49
Gavo patiktukų: 96

Standartinė šešinuliai » Ant Bir 09, 2020 9:51 am

Fumitto rašė:
Ant Bir 09, 2020 8:49 am
Nebūčiau aš jau toks kategoriškas akcijų atžvilgiu. Jei tikslas yra investuoti pinigus tarkim kas mėn ir pamiršti, tai akcijos gal ir nelabai tinkamas variantas, nebent tai būtų SP500 tipo akcijos ar pan. Bet jei yra noro ir laiko šiek tiek stebėti akcijas, tai dalį portfelio drąsiai galima laikyti pavienėmis akcijomis. Be to tam akcijos gali driokstelėti daug labiau nei ETF, tačiau taip pat staigiai ir sudegti. Grubiai tariant yra taip: Akcijos = rizikinga + pelninga, ETF = mažiau rizikinga + mažiau pelninga.
Taip, bet atkreipki dėmesį į temos autoriaus sakinį "esu visiškai žalias investavime". Būnant žaliu nėra geresnio pamatuoto būdo investuoti nei ETF'ai, todėl čia visi tokie ir kategoriški.

Apskritai, akcijų analizė ir investavimas į pavienes akcijas, suprantant tą verslą, be abejo turi prasmę.
Mano kelionė milijono link: šešinuliai.lt

Skelbti atsakymą