Portfelio grazos skaiciavimas

Visa kita, kas susiję su investavimu (akcijos, obligacijos, ETF fondai, kriptovaliutos).
Fruktas
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Sek Rgs 20, 2020 10:18 am
Portfelio grazos skaiciavimas

Standartinė Fruktas » Ant Sau 26, 2021 10:49 am

Kadangi megstu ivairius grafikus ir skaiciavimus, tai turiu pasikures excel sheeta savo portfelio kur bandau pasidaryti man idomius skaiciavimus. Vis delto susiduriau su tokia problema, kad nesugalvoju kaip teisingai apskaiciuoti portfelio graza, kai eigoje buvo padaryta pardavimu ir yra fiksuotas pelnas/nuostolis ir veliau ta suma yra per nauja investuojama. Pavyzdys:

Turim portfeli is 3 imoniu (A,B,C), kurio pirkimo kaina yra 150 EUR, t.y. kiekvienos imones akcija pirkta po 50 EUR. Per laikotarpi A imones akcijos verte padideja iki 100 EUR, kas lemia, kad bendra portfelio verte padideja iki 200 EUR ir pelnas yra 33%.

Paveikslėlis

Tada parduodu A imones akcija ir gaunas, kad turiu 100 EUR laisvu pinigu bei 100 EUR portfeli is B ir C imoniu akciju. Dabar uz laisvus 100 EUR nusiperku D imones akcija ir bendroje sumoje gaunasi, kad akciju pirkta uz 200 EUR, o verte irgi 200 EUR.

Paveikslėlis

Deja, bet sitoje vietoje nebesimato, kad bendrai paemus as vis dar esu pliuse. Tai ir norejau paklausti, gal kas turi patarimu, kaip teisingai butu skaiciuoti, jog matyciau tikraja situacija?

Vartotojo avataras
Gerietis
Mustachian
Pranešimai:161
Užsiregistravo:Pir Kov 02, 2020 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 120
Gavo patiktukų: 33

Standartinė Gerietis » Ant Sau 26, 2021 11:33 am

Keep it simple. Naudok jau kažkieno padarytą aplikaciją ir nereiks pačiam galvot kaip skaičiuot:
https://www.portfolio-performance.info/en/
arba ant telefono:
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=en&gl=US
Rule No. 1: Never lose money.
Rule No. 2: Never forget rule No. 1.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 26, 2021 11:34 am

Fruktas rašė:
Ant Sau 26, 2021 10:49 am
bendroje sumoje gaunasi, kad akciju pirkta uz 200 EUR, o verte irgi 200 EUR.
Reikia lyginti įdėtus pinigus ir portfelio vertę. Įdėjai 150, dabar vertė 200, augimas 33,33 %

Fruktas
Naujokas
Pranešimai:4
Užsiregistravo:Sek Rgs 20, 2020 10:18 am

Standartinė Fruktas » Ant Sau 26, 2021 12:12 pm

Gerietis rašė:
Ant Sau 26, 2021 11:33 am
Keep it simple. Naudok jau kažkieno padarytą aplikaciją ir nereiks pačiam galvot kaip skaičiuot:
https://www.portfolio-performance.info/en/
arba ant telefono:
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=en&gl=US
Bandziau portfolio-performance, tai nevisai supratau kaip skaiciuojasi time-weighted rate of return ir internal rate of return, nes kai pats skaiciuoju mano graza kazkur 10-12%, o ten rodo ~25%.

laurizas
Užkietėjęs Mustachian
Pranešimai:1322
Užsiregistravo:Ant Bal 16, 2019 8:28 am
Išsiųsta patiktukų: 145
Gavo patiktukų: 209

Standartinė laurizas » Ant Sau 26, 2021 12:17 pm

Fruktas rašė:
Ant Sau 26, 2021 12:12 pm
Bandziau portfolio-performance, tai nevisai supratau kaip skaiciuojasi time-weighted rate of return ir internal rate of return, nes kai pats skaiciuoju mano graza kazkur 10-12%, o ten rodo ~25%.
Nes grąža ne šviesos greitis, kuris nekinta. Gražą galima įvairiai skaičiuoti. Pasidomėk, kas tas TWR, XIRR, CAGR ir pan.

Samogitian
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:37
Užsiregistravo:Ant Lap 12, 2019 9:57 am
Išsiųsta patiktukų: 4
Gavo patiktukų: 7

Standartinė Samogitian » Pen Vas 12, 2021 5:58 am

Sveiki,

Kaip sekate investicijas į P2P? naudojate portfolio performance, savo excel, kitas programas ar tiesiog pasižiūrite tos p2p platformos ataskaitas ir tiek?

Jei naudojate portfolio performance ar P2P vedate tokia tvarka ? https://p2pinvesting.eu/how-to-track-yo ... p-lending/

Naudoju kelias P2P, P2B plaftformas, turiu šiek tiek akcijų, crypto Revolut'e. Kolkas naudoju savo excel, bet norėtūsi profesionalesnio/lengvesnio įrankio

Vartotojo avataras
DariusA
Mustachian
Pranešimai:293
Užsiregistravo:Tre Kov 18, 2020 4:29 pm
Išsiųsta patiktukų: 32
Gavo patiktukų: 29

Standartinė DariusA » Pen Vas 12, 2021 7:02 am

Samogitian rašė:
Pen Vas 12, 2021 5:58 am
Sveiki,

Kaip sekate investicijas į P2P? naudojate portfolio performance, savo excel, kitas programas ar tiesiog pasižiūrite tos p2p platformos ataskaitas ir tiek?

Jei naudojate portfolio performance ar P2P vedate tokia tvarka ? https://p2pinvesting.eu/how-to-track-yo ... p-lending/

Naudoju kelias P2P, P2B plaftformas, turiu šiek tiek akcijų, crypto Revolut'e. Kolkas naudoju savo excel, bet norėtūsi profesionalesnio/lengvesnio įrankio
taip, tokia. Gal ne visai idealus būdas, bet veikia. Įdomu, kad rezultate, pvz. dėl PK turime keturis skirtingus grąžos skaičius: PK pas save puslapyje rodo Xirr ir ROI, PP duoda TWRR ir IRR, ir visi jei nesutampa.. Galima rinktis gražiausią :)

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Pen Vas 12, 2021 8:25 am

O jeigu aš sudedu investuotas lėšas plius esančias sąskaitoje (grįžusias), ir gaunu bendrą sumą, kuri guli p2p platformoj. Kas mėnesį matau kaip suma paauga dėl palūkanų. Man tai tinka toks skaičiavimo būdas, bet tai ką aš čia gaunu? :)

xFx
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:59
Užsiregistravo:Ant Kov 12, 2019 8:05 pm
Išsiųsta patiktukų: 18
Gavo patiktukų: 9

Standartinė xFx » Ket Kov 11, 2021 10:12 pm

Miško Brolis rašė:
Pen Vas 12, 2021 8:25 am
O jeigu aš sudedu investuotas lėšas plius esančias sąskaitoje (grįžusias), ir gaunu bendrą sumą, kuri guli p2p platformoj. Kas mėnesį matau kaip suma paauga dėl palūkanų. Man tai tinka toks skaičiavimo būdas, bet tai ką aš čia gaunu? :)
(Porfelio verte - Deposited suma) / Deposited suma = ROI
ROI skaiciuojuos tiek P2P tiek Akciju portfeliam, man jis pilnai tinka ir nera sudetinga apskaiciuoti :)

Vartotojo avataras
Miško Brolis
Pradedantis Mustachian
Pranešimai:87
Užsiregistravo:Sek Spa 18, 2020 5:38 pm
Išsiųsta patiktukų: 5
Gavo patiktukų: 12

Standartinė Miško Brolis » Pen Kov 12, 2021 3:13 pm

xFx rašė:
Ket Kov 11, 2021 10:12 pm
(Porfelio verte - Deposited suma) / Deposited suma = ROI
ROI skaiciuojuos tiek P2P tiek Akciju portfeliam, man jis pilnai tinka ir nera sudetinga apskaiciuoti :)
Ačiū, buvau ir aš taip pasiskaičiavęs, bet ne šia formule, o ratais kvadratais :) dabar paprasčiau pasirodo įmanoma :)

Skelbti atsakymą